EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By mordek
#1530022
:palm
Awatar użytkownika
By Mutango
#1530031
Znam wielu ludzi, którzy przeszli z palenia na e-palenie. Nie znam nikogo kto zrobił na odwrót. To znaczy są tacy, którzy powrócili do palenia (bo wcześniej palili), ale nie znam takiego, co mimo że wcześniej nie palił, to przeszedł z E na analogi. Ale może ja już za stary jestem... Zresztą co ja się będę produkował. Przecież już przed wyborami wiedziałem, że dla naszej sprawy, nie ma najmniejszego znaczenia kogo wybiorą...
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1530034
Witam.
A na co liczyliście ? Że politycy wysłuchają grupy społeczeństwa , której problem dotyczy ? Zapomnijcie , nie w tym kraju , trzeba sobie radzić w rzeczywistości , którą nam szykują.
Cytat ze stenogramu expose p. premier Szydło :
"Polska polityka musi być inna. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność. A przede wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować. Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą."
i
" Dialog i współpraca to warunek zrealizowania zadań, które postawili przed nami Polacy. Będziemy rozmawiać, będziemy słuchać i co najważniejsze, będziemy słyszeć co do nas mówią Polacy."
Pan Radziwiłł jednak nie słucha , sam wie najlepiej jak nas uszczęśliwić.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 gru 2015, 14:51 przez Martin Eden, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By manifest777
#1530040
Bardziej od osobistych poglądów Ministra martwi mnie postawienie e-papierosów jako szkodzących zdrowiu publicznemu i w tym świetle jego apel do mediów. Jeśli zakorzeni się przeświadczenie o tym, że to złe i strasznie szkodliwe, to żadne... ale to żadne badania nie pomogą, by tej łatki się pozbyć.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1530062
"Wszystko wskazuje na to, że są równie niebezpieczne". Czy warunkiem nominacji na stanowisko ministra zdrowia jest bycie skończonym debilem? Bo widzę taką tendencję.
Awatar użytkownika
By toska
#1530107
jupiajo pisze:"Wszystko wskazuje na to, że są równie niebezpieczne". Czy warunkiem nominacji na stanowisko ministra zdrowia jest bycie skończonym debilem? Bo widzę taką tendencję.


Nie chę się nikomu narazić , ale ostatnio przestałam oglądać wszystko co związane z "naszym" rządem bo mam wrażenie że tam są tylko debile . Mąż napomina że czas wyjeżdżać do niego na stałe do Austrii i chyba ma rację :(
Awatar użytkownika
By Hervantes
#1530135
Kwestia jest banalnie prosta, zobaczcie na ceny papierosów w Ameryce, ba nawet w Niemczech paczka markowych śmierdziuchów to około 6 euro. Co do EIN są nie opodatkowane więc rząd widząc potencjał przelewających się pieniędzy przez palce musi jakoś to opodatkować, czytałem ustawę tytoniową i prawdopodobnie będzie to poprzez płatną biurokrację bo w inny sposób nie mogli się do tego dobrać, opodatkowanie LQ no ale w jaki sposób ... przecież PG i VG są wykorzystywane w przemyśle, nikotyna tak samo. Poszli na łatwiznę i tyle. Kasa musi się zgadzać :(.
By orient
#1530139
toska pisze:Nie chę się nikomu narazić , ale ostatnio przestałam oglądać wszystko co związane z "naszym" rządem bo mam wrażenie że tam są tylko debile . Mąż napomina że czas wyjeżdżać do niego na stałe do Austrii i chyba ma rację :(


Nie jestem pewien czy dobrze zrobisz. Tam się pojawiło tylu "nowych cennych obywateli", że możesz mieć rozrywkowe życie. Niekoniecznie w dobrym sensie tego słowa.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1530184
Niestety coraz to smutniejsze :( i nie uniknione jak widać. Nie chciałem tego pisać ale za rok będziemy musieli kupić sobie latarkę na DNA z TC, Bellusa z wymiennymi żarówkami na gwincie 510, liquid bezsmakowy o mocy 20 mg/ml za 20 zł od Volisha, aromat Atmosa do herbaty oraz glikol i glicerynę w Galvecie dla krów. Tak to będzie :( A nowi będą mieli produkt od BAT lub ESW.

kijan77 pisze:Łoba-ma niby nie pali od 6 lat :) - k77


Kijan trzymaj newsa z czerwca 2015, pali jak Miszel nie widzi ;)
http://thehill.com/blogs/in-the-know/24 ... cigarettes

Thx - a to łobuz *BICZ* - k77
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1530259
Robić zapasy, organizować podziemie i przenosić forum na bezpieczny serwer zamiast walić głową w ścianę pisząc proszalne liściki do tych zer, co w parlamencie zasiadają. Nie warto już tracić czasu, bo mało go zostało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By bezi2
#1530323
Pude!lek pisze:Robić zapasy, organizować podziemie i przenosić forum na bezpieczny serwer zamiast walić głową w ścianę pisząc proszalne liściki do tych zer, co w parlamencie zasiadają. Nie warto już tracić czasu, bo mało go zostało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jedno nie wyklucza drugiego.
Wd mnie należy wykorzystać wszystkie możliwości aby wpłynąć na decydentów.
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1530345
Jak widać dyskusje i rzeczowe argumenty nic nie dają , przestańmy się prosić panów o wysłuchanie . Trzeba się przygotować na najgorszą wersję ustawy , zrobić zapasy i poczekać jak ten biznes będzie funkcjonował . Dość próśb , listów , apeli , szanujmy sami siebie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By giena1977
#1530388
Martin Eden pisze:Jak widać dyskusje i rzeczowe argumenty nic nie dają , przestańmy się prosić panów o wysłuchanie . Trzeba się przygotować na najgorszą wersję ustawy , zrobić zapasy i poczekać jak ten biznes będzie funkcjonował . Dość próśb , listów , apeli , szanujmy sami siebie.
Pozdrawiam

Martin kurcze, takie podejście może okazać się kompletną porażką nas wszystkich.... :oops:
Wygląda to trochę, jak powiedzenie "róbcie, co chcecie i tak damy sobie radę". Moim zdaniem jednak oprócz przygotowywania się na " czarną godzinę " i robienie zapasów, warto w jakiś sposób dawać znać o naszej obecności i zainteresowaniu tematem. O tym, że nie mamy tego w d... i ta sprawa jest ważną dla wielu osób.
Na cuda nie liczę, ale nie możemy też być całkowicie bierni.... Pytanie, co zrobić ? :wink:
By orient
#1530429
Pinaga pisze:to tak jak picie wódy.
Ludzie bimber robią na swoje potrzeby i piją i my tez robimy aby palić.
Takie moje zdanie.


A nikotynę skąd weźmiesz? Z tytoniu będziesz ekstrahował i destylował? Masz sprzęt, umiesz?
Awatar użytkownika
By LogerM
#1530467
Bądźmy szczerzy:

1. Nie będzie żadnego podziemia liquidowego. Trafi się jeden uprzejmy (a znając różne historie użytkowników forum idę o zakład że się trafi) 2-3 osoby dostaną 200 000 kary i skończy się zabawa w partyzantkę.
2. Radę dadzą sobie Ci którzy praktycznie nie potrzebują nikotyny, reszta będzie płakać i tyle zostanie z 'szanowania samych siebie'.
3. Nie kupimy atomizera 'pod ladą' bo nikt nie będzie ryzykował gigantycznej kary aby ułatwić komuś innemu życie. Zepsujesz ostatni atomizer z zapasów = kupisz to co zaoferują wysepki.
4. 90% osób które zapowiada szumnie że da sobie radę w przeciągu pół roku wyrobi sobie kartę stałego klienta na stoisku BAT/ESW albo wróci do analogów i tyle będzie z 'rumakowania'.

Jest jeszcze parę pomysłów, z kolejnym ruszamy już w poniedziałek (w sumie był by gotowy na jutro ale wymaga on kontroli co 24h, wiec odpuszczamy prezentację przed weekendem). Może coś da, może nie -chgw- ale pierwszy przegrywa ten, kto nie walczy.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1530502
@LogerM
Zauważyłeś zapewne, że obecny MZ, to jeszcze większy oszołom niż poprzedni. Tamten chociaż dopuścił nas do dyskusji i coś tam przetrawił. Niestety na odchodne podstawił nam nogę, bo taki złośliwy charakter tego człowieka. Obecny nawet nie splunie w naszym kierunku, a dodatkowo podburza jeszcze media do siania bredni, bo ubzdurał sobie jakąś "złą i dobrą stronę mocy"...
Uważasz, że nie da się stworzyć "podziemia"? Dlaczego? Zakaz Handlu transgranicznego będzie dotyczył głównie dostawców. A kto mi czy komu innemu zabroni dostać sobie paczkę z Chin od wujka Tao? Będą sprawdzać wnikliwie każdą paczkę z Chin? Wątpię. Wystarczy mieć tam kogoś, kto wyśle coś prywatnie i już można powoli kombinować zaopatrzenie. Daleko nie trzeba szukać. Nasz forumowy kolega Zepsulo ma znajomości na Ukrainie. 100ml dowolnej normalnej atestowanej bazy w takich samych cenach jak u nas. Nie da się przewieźć przez granicę lub otrzymać w paczce?
Już nie róbmy paniki w drugą stronę, że będziemy kupować g... z BATa, bo inaczej zginiemy na głodzie nikotynowym.
Piszesz, że pierwszy przegrywa ten kto nie walczy. Pod warunkiem, że przeciwnik gra fair. A z tego co widzę, to mamy na choćby częściowe zwycięstwo marne szanse.
Polska zawsze będzie krajem, który włazi w d... i płaszczy się jak nie przed USA to przed UE. Zatem przepisy zaostrzą nasi odpowiednio, żeby pokazać UE jacy są fajni i postępowi. PiS zapowiadał brak bezwzględnej uległości wobec UE i szczerze mówiąc na to trochę liczyłem. Mieli słuchać ludzi itd itd. A teraz co się dzieje? Wystarczy włączyć tv, żeby zobaczyć jaki gnój zrobili w parlamencie w tak krótkim czasie i poczytać co mówi obecny MZ z pisowskiego nadania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By xD_
#1530510
Zawsze bedzie mozna kupić na wysepce np 10 ml owocówki o mocy 24 lub 36 jesli beda takie i rozrabiać do swojej mocy np 3 dodając vg/pg i pasujący do danego smaku aromat :D Wyjscie się zawsze znajdzie :P
Awatar użytkownika
By zarthos
#1530522
Ja kupuję 5L bazy i do zamrażarki. 2 lata się przeczeka.
Też wydaję mi się że wytworzy się czarny rynek, nie takie rzeczy ludzie na nielegalu sprzedają.
jeśli chodzi o atomizery z tym nie widzę problemu, wydatek rzędu 400 zł wystarczył by na zapas na długie lata.
No niestety, spadek wpływów z akcyzy boli polityków a koncerny tytoniowe odczuły zbyt mocne uderzenie.
Obie grupy przeciwko mało widocznej społeczności wróżą nam na czarno.

Żal wszystkich ludzi którzy za 3-5 lat rzucili by palenie przy obecnym, niepohamowanym rozwoju technologii jaką są EIN.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2015, 01:29 przez zarthos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By xD_
#1530541
Ja tylko jednego nie rozumiem , skoro palacze tytoniu mogą normalnie kupić tytoń i kręcić samemu papierosy to jakim prawem my mamy nie mieć mozliwosc kupna bazy nikotynowej i zrobienia wlasnego liquidu ?
Awatar użytkownika
By LogerM
#1530567
Pude!lek pisze:Uważasz, że nie da się stworzyć "podziemia"? Dlaczego? Zakaz Handlu transgranicznego będzie dotyczył głównie dostawców. A kto mi czy komu innemu zabroni dostać sobie paczkę z Chin od wujka Tao? Będą sprawdzać wnikliwie każdą paczkę z Chin? Wątpię. Wystarczy mieć tam kogoś, kto wyśle coś prywatnie i już można powoli kombinować zaopatrzenie.

Przeczytaj dokładnie ustawę, zabrania ona wprowadzania do obrotu na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość (to sformułowanie jest istotne) oczywiście jeśli masz kogoś kto zasymuluje paczkę prywatna pewnie kilka razy przeleci bez otwierania. Problem zacznie się gdy celnicy jednak się skuszą na jej otwarcie. Zresztą ile osób może tak pokombinować? 0.1% forumowiczów, czyli jakieś 0.000001% chmurzących? Płytkie to podziemie.

Pude!lek pisze:Nasz forumowy kolega Zepsulo ma znajomości na Ukrainie. 100ml dowolnej normalnej atestowanej bazy w takich samych cenach jak u nas.

A może nie wsypujmy chłopaka na publicznym jeszcze przed czasem :wink: Zresztą myślisz że będzie się narażał na niebotyczne kary ku chwale ojczyzny albo za trochę drobnych? Jakoś śmiem w to wątpić. Pewnie sobie chłopak załatwi skoro ma możliwości. Ja pewnie zrobię podobnie odwiedzając teściów bo na Ukrainę stamtąd to kamieniem dorzucę (dosłownie) i podobnie zrobi X osób z forum, a reszta leży i kwiczy. Mamy taką brzydką narodową tendencję że gdy jest czas coś robić to każdy wychodzi z założenia 'jakoś to będzie', potem gdy robi się już za późno włączamy 'akcję panika' i kombinujemy na wszystkie możliwe sposoby, a kończy się to i tak spuszczeniem głowy i przyjęciem tego co 'pan władza dali'.

Pude!lek pisze:(pomińmy politykowanie) i poczytać co mówi obecny MZ z pisowskiego nadania.

Pytanie tylko czy ktoś temu ministrowi podsunął jakieś sensowne materiały czy też facet bazuje na paplaninie WHO jak większa część środowiska? Nie możemy zakładać że wszyscy ludzie w kraju czytują trawnik czy blog SCH. Oczywiście gdyby chciał to pewnie znalazłby odpowiednie materiały, ale idąc tym torem powinniśmy uznać że wszyscy chorzy są sami sobie winni bo przecież mogli studiować podręczniki medyczne by zapobiegać.

zarthos pisze:Też wydaję mi się że wytworzy się czarny rynek, nie takie rzeczy ludzie na nielegalu sprzedają.

Zastanów się tylko czy zakupisz bazę z czarnego rynku, od osoby która dla kilkuset (max. kilku tysięcy złotych) ryzykuje karami rzędu 200000. Czy osoba taka będzie się zastanawiać co Ci sprzedaje?

Czarny rynek oczywiście się wytworzy, to jest norma przy jakichkolwiek ograniczeniach. Ale jak z każdym czarnym rynkiem będzie trzeba wiedzieć co, od kogo i jak kupić. To raz. Jakość produktów będzie jedną wielką zagadką i o ile w przypadku sprzętu nie jest to problem (najwyżej stracimy parę złotych) to już w przypadku płynów będzie to spore ryzyko.To dwa. Ostatecznie asortyment będzie ubogi, dostępność niewielka, ceny zawyżone, a przekręty na poziomie dziennym. Kolejny standard, oznaczmy numerkiem trzy. Jeśli komuś się wydaje że ten czarny rynek to będzie taki rozbudowany bazarek i że wszystko będzie cukierkowo-kolorowe to niech dorzuci do tych marzeń jeszcze różowego jednorożca i zabierze mnie z tej okrutnej szarej krainy.

zarthos pisze:Baza z tego co rozumiem będzie jednym z produktów który musi zostać dopuszczony do sprzedaży.
Kto wie jakie kłody pod nogi będą rzucane na tym etapie

W sumie to niewielkie: zgłaszasz, opłacasz, sprzedajesz. Problem masz wtedy gdy wyniki badań nie zgadzają się ze zgłoszeniem.

xD_ pisze:Ja tylko jednego nie rozumiem , skoro palacze tytoniu mogą normalnie kupić tytoń i kręcić samemu papierosy to jakim prawem my mamy nie mieć mozliwosc kupna bazy nikotynowej i zrobienia wlasnego liquidu ?

A kto powiedział że nie mamy? Mamy prawo, problem w tym że baza będzie miała 2% nikotyny i będzie sprzedawana w buteleczkach po 10ml.
Awatar użytkownika
By xD_
#1530573
I jeszcze moze taka buteleczka 10 ml 20 mg bedzie kosztować 20 zł :lol:
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.