EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
By MakeZZZ
#1529116
Witam,

"Tytoniowy koncern, który jako pierwszy wprowadza na rynek swoją markę e-papierosów, zdecydował się na ogólnopolską kampanię reklamową w mediach. Kreację reklam przygotowała agencja Ogilvy, planowaniem i zakupem mediów zajmuje się zaś dom mediowy MediaCom Warszawa.

Billboardy z reklamami e-papierosów zawisły w największych miastach.
Billboardy z reklamami e-papierosów zawisły w największych miastach.
British American Tobacco jako pierwszy z koncernów tytoniowych wprowadza na nasz rynek swoje e-papierosy pod marką Vype i będzie je szeroko reklamował w mediach. To marka, którą BAT stworzył na rynku brytyjskim w 2014 r.

We wrześniu br. BAT kupił 100 proc. udziałów Chic Group, największego w Polsce producenta e-papierosów. Wartości transakcji nie ujawniono (patrz news w MMP24 z 23.09 br.). Koncern czeka obecnie na zgodę urzędu antymonopolowego (UOKiK). Chick posługiwał się m.in. markami: Mild, Volish, P1, Provog, Cottien, LiQueen oraz Aromativ. Jest też właścicielem fabryki e-papierosów k. Ostrzeszowa, uruchomionej w kwietniu br. (za 20 mln zł) oraz centrum badawczo-rozwojowego w Poznaniu.

E-papierosy Vype są produkowane w Wielkiej Brytanii. E-papieros (urządzenie) kosztuje 119 zł (99 zł w promocji z okazji premiery marki). Kapsułki do nich będą kosztować 24,90 zł, zaś płyny nikotynowe (liquidy) marki Vype do stosowania także w e-papierosach innych producentów – 19 zł.

E-papierosy na razie stanowią znikomą konkurencję dla tradycyjnych papierosów, ale jest to rosnący rynek dlatego British American Tobacco chce na nim zająć pozycję już teraz. Dodatkowo Polska jest krajem, w którym jest najwięcej użytkowników e-papierosów w całej Unii Europejskiej. BAT powołuje się na badania konsumenckie, z których wynika, że 11 proc. legalnych (czyli dorosłych) palaczy używa e-papierosów regularnie. Dla porównania w Niemczech czy Wielkiej Brytanii odsetek ten wynosi 6-7 proc. BAT estymuje, że z e-papierosów korzysta już 1,5 mln Polaków, przy czym 46 proc. wyłącznie z nich, 54 proc. zaś zamiennie: palą tradycyjne papierosy i e-papierosy.

Według szacunków BAT Polska polski rynek e-papierosów w 2013 r. był wart 357 mln zł, w ub.r. zaś 408 mln zł. Dla porównania legalna sprzedaż tradycyjnych papierosów w zeszłym roku wyniosła 27 mld zł. W br. rynek e-papierosów, według szacunków BAT, wzrośnie do 454 mln zł.

Firma nie ujawnia wysokości budżetu przeznaczonego na promocję marki Vype. Zdecydowała się jednak na ogólnopolską kampanię reklamową w mediach: na outdoorze (billboardy w największych miastach), w prasie, radiu i internecie. Kreację reklam przygotowała agencja Ogilvy, planowaniem i zakupem mediów zajmuje się zaś wybrany w przetargu dom mediowy MediaCom Warszawa.

E-papierosy Vype będą sprzedawane zarówno przez internet, jak i w sieciach sklepów convenience (m.in. saloniki InMedio i Relay). BAT Polska Trading jest jeszcze na etapie budowania sieci sprzedaży detalicznej nowej marki.

BAT może reklamować swoje e-papierosy, gdyż w odróżnieniu od tradycyjnych papierosów, których reklamować nie wolno (wprost zabrania tego ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych), kwestia reklam elektronicznych papierosów nie jest uregulowana. Jeszcze nie. Przyjęta bowiem w kwietniu 2014 r. przez Parlament Europejski tzw. dyrektywa tytoniowa wprowadza zakaz reklamowania e-papierosów. Jej zapisy powinny wejść w życie w krajach członkowskich UE w 2016 r. Nad przepisami wykonawczymi pracuje u nas Ministerstwo Zdrowia."


Maciej Burlikowski 2 grudnia 2015. Nie znalazłem żadnego odnośnika do strony, dostałem artykuł w mailu.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2015, 17:15 przez MakeZZZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1529183
No to faktycznie widać, jak to chodzi UE o ograniczenie efajków, bo niby nieprzebadane i równie szkodliwe co analogi.
Widać już o co w tym wszystkim chodzi? O zapewnienie dominacji na tym polu firm tytoniowych. Tylko o to i nic więcej. Importerzy będą mieli za chwilę związane ręce, a badziew BATa będzie można kupić na każdym rogu. Dodatkowo pewnie dostaną pozwolenie na reklamę nawet po maju 2016, pod pretekstem, że wyroby BAT są bezpieczne i pomagają rzucać palenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By MakeZZZ
#1529184
Przede wszystkim spełniają wymagania. To może oznaczać, że teraz szybka reklama do maja 2016, wyrobienie marki i zablokowanie wszelkich innych produktów. Skoro ustawa głosi 2ml to BAT głosi 2ml. W takim razie przywitajmy się z nową "lepszą" przyszłością.
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1529242
Czekam az mnie zamkna za import.
By MakeZZZ
#1529243
Deimond pisze:
MakeZZZ pisze:Skoro ustawa głosi 2ml to BAT głosi 2ml...
To chińczyk wyprodukuje silikonową wkładkę do tanka zmniejszającą jego pojemność:D


Jest tam niestety również zapis, który mówi, że pojemniki mają być szczelne, żeby nie było kontaktu z liquidem. W takim razie produkt BAT jest jedynym słusznym produktem na rynku
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1529353
MakeZZZ pisze:E-papierosy na razie stanowią znikomą konkurencję dla tradycyjnych papierosów...

Czemu piszesz takie głupoty? Jak znikomą? Przecież dobrze wiesz, że poprzez ep rynek zwykłych fajek jest mocno zagrożony.
By MakeZZZ
#1529375
Nie piszę takich głupot, a cytuje maila, którego dostałem z agencji reklamowej. Nie znam źródła prócz tego, że tekst jest Maciej Burlikowskiego. Zmienię to w tekście jako, że brak uwzględnienia autora jest faktycznie moim błędem.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1529434
No piszesz piszesz, bo to z Twoich "ust" padło. Jeśli kogoś cytujesz to powinno to wyglądać zupełnie inaczej.
No! Po edycji jest nieco lepiej, ale skąd dostałeś takiego maila, bez podania źródła? Wygląda to nieco jak mail reklamowy ekipy CHIC napisany przez firme marketingową. Często w takiej formie pracownicy dostawali takie maile. Jesteś jakoś powiązany z nimi? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By saradonin
#1529835
orient pisze:No cóż. Powodzenia z bida-egonem 500 mAh, bida-atomizerem w typie CS2 sprzed czterech lat oraz cenami oderwanymi od rzeczywistości.
Wydaje się śmieszne, nieprawdaż? No tak, ale te 4 lata temu, jak napisałeś, taki produkt mimo wszystko trzymał nas z dala od papierosów. Wbrew pozorom i trendom nadal wielu osobom tego typu produkt wystarczy, na pewno nie modomaniakom, nie chmuropastuchom, nie egocentrycznym szczeniakom, ale np. nałogowcom z prawdopodobnie długim stażem palenia tytoniu starającym się zwyczajnie nie palić - jak widuję z e-p osobę w wieku moich rodziców, to najczęściej właśnie z egonowatym i to wcale nie najnowszej generacji - dają radę, czyż nie o to chodzi?

Byle tylko nie sprowadziło się to do dominacji jedynej słusznej marki.
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1529843
Przy DK44 w kierunku Gliwic, na wysokości Wygody już dumnie stoi bilboard z magicznymi pałeczkami, "Nowy wymiar e-papierosów" czy jakoś tak.

JW, nie jestem przeciwny, ale dojdzie do tego, że będzie to jedyna słuszna marka... A stawiam, że cena tego badziewia raz z eksploatacją będzie mniej więcej równa paczce fajek. Tak więc koncerny wyjdą na zero :)
By orient
#1529854
Ja zaczynałem nawet wcześniej. Jak nie było nic oprócz healthów. Egony to było jak objawienie. Ale też zostawiały niedosyt. Dopiero mody zapewniły mi zadowolenie. Wapowałem na nich bo... niczego lepszego nie było. A zużywam lq tyle ile na początku. 5-6 ml dziennie. Tylko jakim kosztem się to odbywało. Ciągle coś się ładowało, palce mokre od liquidu. BAT nie wchodzi na pusty rynek i nie przynosi nam, tępym tubylcom szklanych koralików aka wysokich technologii kontrolowania wielkości kropelki w parze. Wchodzi na rozwinięty rynek, pod wieloma względami bardziej niż swój rodzimy. A egony też w miejscu nie stały po epoce CE i CS przyszły Vivi i tak dalej. To na nich wapują ci 60-latkowie a nie na atomizerach z pięcioma zwojami chromonikieliny 0.15 mm wokół 2 mm krzemowego sznurka. Ja sobie nie wyobrażam aż takiego powrotu do przeszłości, szczególnie, że te retro raczej kosztowne jest a Polska należy do tych krajów, gdzie bardzo liczy się cena.
By MakeZZZ
#1529857
Kszywho pisze:No piszesz piszesz, bo to z Twoich "ust" padło. Jeśli kogoś cytujesz to powinno to wyglądać zupełnie inaczej.
No! Po edycji jest nieco lepiej, ale skąd dostałeś takiego maila, bez podania źródła? Wygląda to nieco jak mail reklamowy ekipy CHIC napisany przez firme marketingową. Często w takiej formie pracownicy dostawali takie maile. Jesteś jakoś powiązany z nimi? :mrgreen:


Nie jestem powiązany z nimi, ale znam Panią dyrektor jednej z większych agencji reklamowych w Polsce (nie tej odpowiedzialnej za marketing BAT), która znając moje zainteresowanie tematem wysyła mi różne takie rzeczy z tym związane. Nie wiem skąd to wzięła i o jej źródła nie pytam ;)

Dużo nie mówiąc z ich agencją współpracuje teraz, wcześniej dla nich pracowałem i mam ot taki benefit :D Mój własny reasearch nie dał wyników gdzie ten tekst się pojawił.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1529875
minimaluser pisze:Przy DK44 w kierunku Gliwic, na wysokości Wygody już dumnie stoi bilboard z magicznymi pałeczkami, "Nowy wymiar e-papierosów" czy jakoś tak.

JW, nie jestem przeciwny, ale dojdzie do tego, że będzie to jedyna słuszna marka... A stawiam, że cena tego badziewia raz z eksploatacją będzie mniej więcej równa paczce fajek. Tak więc koncerny wyjdą na zero :)

Masz w pierwszym poście cenę tej "kosmicznej technologii"
Fajek 120zł
Wkłady 24,90zł
Liquid (zapewne 10ml) 19zł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1529882
Pude!lek pisze:
minimaluser pisze:Przy DK44 w kierunku Gliwic, na wysokości Wygody już dumnie stoi bilboard z magicznymi pałeczkami, "Nowy wymiar e-papierosów" czy jakoś tak.

JW, nie jestem przeciwny, ale dojdzie do tego, że będzie to jedyna słuszna marka... A stawiam, że cena tego badziewia raz z eksploatacją będzie mniej więcej równa paczce fajek. Tak więc koncerny wyjdą na zero :)

Masz w pierwszym poście cenę tej "kosmicznej technologii"
Fajek 120zł
Wkłady 24,90zł
Liquid (zapewne 10ml) 19zł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Leżę i kwiczę. Czyli jak do tej pory, przy e-fajku zwracało się finansowo, to teraz może wyjść i tak, że potencjalny nowy e-palacz będzie jeszcze dokładać ;)
By orient
#1529890
Ale nie dokładać zdrowia można również bez udziału BAT-a w szczególności, że jego produkt jakiś "nieszczególny" jest :D a innowacyjność w technologii jest nawet mniejsza niż w "stronie o kotach". Za to cena "innowacyjna" jest aż za bardzo.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1529901
Kszywho pisze:Pamiętaj, że zdrowia nie dołożysz.

My taką świadomość mamy. Mamy też wiedzę, jak ewentualnie koszty obniżyć (np 20x tańszy samogon). Ale co z potencjalnymi nowymi e-palaczami? Kiedy przed laty kupowałem swojego pierwszego efajka, to moja świadomość na temat kwestii zdrowotnej była raczej niewielka. O ile dobrze pamiętam, to wydawało mi się wówczas, że nie ma to żadnego znaczenia. Że fajek czy efajek są tak samo szkodliwe. Dopiero nieco później otworzyły mnie się oczka. Pierwszego e-p kupiłem z czystej ciekawości. A niewielkie koszty eksploatacji były chyba jednym z najważniejszych argumentów. Gdyby w owym czasie przedstawiono mi ofertę, która jest droższa od tradycyjnych papierosów, to kto wie, pewnie do dzisiaj truł bym się dymem. I zapewne o to w tej całej zabawie chodzi. Żeby jak najwięcej palaczy zatrzymać przy tradycyjnych papierosach.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1529909
Z pewnością jest produkowany w GB... Może został tam zaprojektowany (choć i to prawdopodobne w 5%...), ale w produkcję nie uwierzę dopóki ktoś mi nie pokaże, że tam jest napisane "Made in UK".
Tak samo jak Wismec dumnie umieszcza na swoich niektórych produktach "Designed in California"... a wiadomo, że to tania chińszczyzna Joyetecha.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 03 gru 2015, 12:02 przez Pude!lek, łącznie zmieniany 1 raz.
By orient
#1529913
Tak przynajmniej deklarują. Ale nie wiem czy nie wolałbym produkowanego w Chinach. W GB prawie zupełnie zanikła kultura techniczna. I pomyśleć, że tam powstał przemysł i kiedyś wymusili na Niemcach umieszczanie napisu Made in Germany, żeby ich tandeta nie podszywała się pod brytyjskie wyroby.

Krasnal45 pisze:Chińczyk wszystko Ci napisze. Nawet wygraweruje na życzenie. Np.: Made In Pudelek :mrgreen: I to przy dużej partii, nawet gratis :mrgreen:



Ja też ci mogę to napisać ale co innego jest takie coś zamówić a co innego wprowadzić do obrotu z takim napisem.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1529914
Myślę, że w dobie ustawy nie ma takiej opcji dla - nie oszukujmy się - "oficjalnego epapierosa UE". Nie podadzą nieprawdziwych danych. Chociaż... skoro całe to opiera się na ściemach i pewnie kasie dawanej pod stołem, to nawet może i będzie "made in Poland".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1529918
Mutango pisze:Gdyby w owym czasie przedstawiono mi ofertę, która jest droższa od tradycyjnych papierosów, to kto wie, pewnie do dzisiaj truł bym się dymem. I zapewne o to w tej całej zabawie chodzi. Żeby jak najwięcej palaczy zatrzymać przy tradycyjnych papierosach.

i o to właśnie mi chodziło. Koncern tytoniowy wypuszcza gunwo-fajka za mega kasę, potencjalny e-palacz stwierdzi "eeee, choi, fajki tańsze" i dalej będzie palić analogi. Oczywiście na korzyść koncernów. Ah ta UE...
By Krasnal45
#1529921
Pude!lek pisze:Myślę, że w dobie ustawy nie ma takiej opcji dla - nie oszukujmy się - "oficjalnego epapierosa UE". Nie podadzą nieprawdziwych danych. Chociaż... skoro całe to opiera się na ściemach i pewnie kasie dawanej pod stołem, to nawet może i będzie "made in Poland".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie bądz naiwny. Przypomnij sobie te żenady z prostowaniem bananów i ze świeczkami ostatnio :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 03 gru 2015, 12:17 przez Krasnal45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By saradonin
#1529925
Krasnal45 pisze:Nie bądz naiwny. Przypomnij sobie te żenady z prostowaniem bananów i ze świeczkami ostatnio :mrgreen:
Nie zapominajmy też o decyzji (Dz.U.UE.L.2013.299.38 z dnia 9 listopada 2013 r.) w sprawie ... oznakowania oraz regulacji spuszczania wody w toaletach spłukiwanych oraz pisuarach.
By orient
#1529992
Najlepsza jest ta "okazała" chmurka wydobywająca się z paszczy tego gościa, godna najpodlejszego healtha po rozładowaniu. A konstrukcja jeszcze głupsza niż ego tanka. W zastępstwie można używać moda z trzech paluszków i rurki PCV skonstruowanego przez babcię na YT. Tam też do chmurki należało dodawać szkło powiększające aby ją zobaczyć. Z czym do ludzi?
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.