EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By bofh
#1527554
Dla leniwych i pod szukajkę:
--
Projekt znowelizowanej Ustawy tytoniowej nakłada na przedsiębiorców obowiązek rejestracji wszystkich wprowadzanych do obrotu papierosów elektronicznych i płynów do e-papierosów.

Komisja Europejska opublikowała (24 listopada 2015) wspólny format zgłaszania papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych (liquidów) w procesie rejestracji produktów wprowadzanych do obrotu zgodnie z przepisami Dyrektywy Tytoniowej, której regulacje będą obowiązywać już od 20 maja 2016. Każdy importer lub producent papierosów elektronicznych i płynów do e-papierosów będzie zobowiązany do wykazania szczegółowych danych, w tym toksykologicznych, dotyczących produktów wprowadzanych na rynek.

Zobacz dokument Komisji Europejskiej (pdf PL): DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI (UE) 2015/2183 z dnia 24 listopada 2015 r. ustanawiająca wspólny format zgłaszania papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych

Każdy przedsiębiorca indywidualny lub władze spółek kapitałowych będą ponosić odpowiedzialność karną za prawdziwość danych zwartych w formularzach zgłoszeniowych oraz za bezpieczeństwo produktu wprowadzonego na rynek.

źródło: http://esmokingassociation.com/pl/rejes ... ytoniowej/
--
Dzięki @erbis za info.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1527560
Niech mi ktoś przypomni, albo nakieruje, bo przeoczyłem chyba jeden fakt, z jak zaczynałem z kimś
ten temat to nigdy nie mogłem skończyć: podzespoły należy rejestrować na 6 miesięcy przed wprowadzeniem do obrotu, dotyczy to również podzespołów, które już są w sprzedaży. Zgodnie z jakimś tam przepisem ogólnym <nie pamiętam jakim> nie można się stosować do jakichkolwiek przepisów przed dniem wejścia ich w życie. Reasumując- nie można zawczasu zarejestrować podzespołów, które już są w sprzedaży. Czyli logicznie myśląc- branża ep zniknie z polskiego rynku na 6 miesięcy?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1527588
Kszywho pisze:Niech mi ktoś przypomni, albo nakieruje, bo przeoczyłem chyba jeden fakt, z jak zaczynałem z kimś
ten temat to nigdy nie mogłem skończyć: podzespoły należy rejestrować na 6 miesięcy przed wprowadzeniem do obrotu, dotyczy to również podzespołów, które już są w sprzedaży. Zgodnie z jakimś tam przepisem ogólnym <nie pamiętam jakim> nie można się stosować do jakichkolwiek przepisów przed dniem wejścia ich w życie. Reasumując- nie można zawczasu zarejestrować podzespołów, które już są w sprzedaży. Czyli logicznie myśląc- branża ep zniknie z polskiego rynku na 6 miesięcy?

Nie rejestrujesz przed datą wejścia w życie przepisów. Od czasu T=0 masz 6 miesięcy na zarejestrowanie tego, co w czasie T=0 masz w sprzedaży. Nowe produkty - 6 miesięcy od ich rejestracji.
Tak więc to, co jest na półkach, pozostaje mniej więcej do listopada '16.
Awatar użytkownika
By pol
#1527658
W projekcie nowelizacji ustawy mowa o zamiarze wprowadzeniu do obrotu, a nie o tych które są już w sprzedaży.

Art. 11b. 1. Przed wprowadzeniem do obrotu papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych ich producenci lub importerzy są obowiązani do zgłoszenia, w formie elektronicznej, Inspektorowi, zamiaru ich wprowadzenia do obrotu w terminie co najmniej 6 miesięcy przed planowaną datą wprowadzenia do obrotu oraz wyznaczenia osoby prawnej lub fizycznej wyznaczonej do kontaktu na terytorium Unii Europejskiej.


https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/1 ... 193925.pdf
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1527677
Kszywho pisze:Jesteś tego pewien? Masz jakiś odpowiedni przepis na to?

Patrz link u pola:

Art. 7. W przypadku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych wprowadzonych do obrotu do dnia 20 maja 2016 r. zgłoszenie, o którym mowa w art. 11b ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jest dokonywane w ciągu 6 miesięcy od tej daty.

Art 11b dotyczy właśnie zgłaszania tego wszystkiego tym paranoicznym formularzem, który omawiałem na blogu.

Nie bardzo wiem, jakie masz wątpliwości - to akurat w projekcie jest opisane jednoznacznie. Przeszkody i pułapki dopiero są przygotowywane i maskowane, ale to nie czas i miejsce na pisanie o tym.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1527686
No właśnie o ten artykuł 7 mi chodziło żeby mieć pewność. Dzięki panowie.
ps. Będzie się działo... :(

ps2. Jestem niekumaty trochę, więc będę drążył- towar będący w sprzedaży do 20 maja musi być zgłoszony w ciągu 6 miesięcy po tej dacie. Ale czy może być legalnie sprzedawany przez ten czas?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1527714
Tak, oczywiście że może być sprzedawany. Skoro nie jest to zabronione, jest dozwolone. Inaczej byłoby to wprost napisane.
Zauważ natomiast inną rzecz - samo wysłanie papierków nie gwarantuje dopuszczenia do sprzedaży. I tu może być pies pogrzebany po 20.11. Poza tym... OK, lepiej nie będę pisał nic więcej. Za dużo oczu by mogło przeczytać zbyt wiele.
Awatar użytkownika
By Hervantes
#1530292
Pytanie pod innym kątem, po zawiązaniu ustawy napisane jest że kraje UE mają ją wprowadzić w życie do 2 lat. Może nie będzie tak tragicznie skoro 2 lata czasu zanim wejdą jakieś mega kontrole.

Pytanie drugie : wiadomo ile mają wynosić opłaty skarbowe za "przejrzenie" dokumentacji ?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1530413
Wytrzyma dłużej, obecnie sprzedawana w jednym ze znanych sklepów baza Hangsena ma datę ważności do 3 listopada 2017. A wiem, że inne bazy mają nawet termin 5 lat.
By orient
#1530418
A z jakiego powodu ma nie wytrzymać? Jak się zapewni brak światła,dostępu powietrza i niską temperaturę, to z powodzeniem wytrzyma, szczególnie, że nikotyna jest rozcieńczona, więc procesy polimeryzacyjne są wolniejsze. Ja kupuję litr bazy która starcza mi na rok z okładem. Badałem skład zaraz po kupieniu i po roku (GC i NMR). Nie było istotnych zmian w składzie. Różnica wyników była w granicach dokładności aparatów.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1530569
Hervantes pisze:Pytanie pod innym kątem, po zawiązaniu ustawy napisane jest że kraje UE mają ją wprowadzić w życie do 2 lat. Może nie będzie tak tragicznie skoro 2 lata czasu zanim wejdą jakieś mega kontrole.

Poczytaj dokładnie, szczególnie sprawdź co czytasz.
Hervantes pisze:Pytanie drugie : wiadomo ile mają wynosić opłaty skarbowe za "przejrzenie" dokumentacji ?

Wiadomo. Art. 11.b.3.

Goldi pisze:Wytrzyma dłużej, obecnie sprzedawana w jednym ze znanych sklepów baza Hangsena ma datę ważności do 3 listopada 2017. A wiem, że inne bazy mają nawet termin 5 lat.

Był bym z tymi wyliczeniami ostrożny, porozmawiałem ostatnio z prof. Sobczakiem na temat tego datowania i nie zostawił on na nim suchej nitki.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.