EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1003997
Mówcie mi "prorok" ;). Teraz to dopiero jest impuls do znierania podpisów - proponuję przy rozdawaniu ulotek informować, że jedna porażka już za nami i jeśli nie podpiszemy to może być kłopot - może to zmobilizuje choć część leniuchów.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1004004
Trudne zadania mi wyznaczasz - pięć stron do tyłu nie znalazłem, w postach użytkownika też nie widać, sam pewnie nie wiesz gdzie on jest :D

Ale domyślam się, że właśnie coś w tym stylu - a to dobrze :).
Awatar użytkownika
By soniqs
#1004022
Kszywho pisze:Przeczytaj mój post gdzie podaje co mówię klientom jak wręczam im ulotkę ;)


Przeczytałem, ale najbardziej rozbawiło mnie to:

Gdybym wiedział wcześniej o tym zamknięciu twojego grajdoła to bym w życiu nie podpisał - k77


Podpisuje się w całej rozciągłości :)
Awatar użytkownika
By stacho
#1004029
robertanisz pisze:To co to w końcu oznacza dla nas? Już się pogubiłem.


Przeczytaj linkowany powyżej wpis @SCh "No i po głosowaniu… " , wpis @LogerM tpd-art-18-fakty-i-mity-t59531.html

lub krócej ( z wątku czym-jest-efvi-i-jakie-sa-cele-inicjatywy-jasne-objasnienie-t59522.html )
stacho pisze:Co konkretnie jest w dyrektywie:
W SKRÓCIE:
– Zakaz urządzeń o pojemności powyżej 2 ml
– Zakaz liquidów o pojemności powyżej 10 ml
– Liquidy będą mieć maksymalną moc 20 mg/ml
– Całe urządzenia będą musiały mieć zabezpieczenia przed rozlaniem podczas uzupełniania
– Wszelkie spotkania, fora, akcje, reklamy związane z e-p będą nielegalne
– Polecenie komukolwiek e-p będzie nielegalne
– Chęć importu jakiegokolwiek towaru będzie obarczone 6 miesięczną zwłoką
– Rząd każdego kraju może zaklasyfikować e-p jako urządzenia medyczne

więcej na blogu Starego Chemika -->> Szczegółowa analiza zapisów art. 18 Dyrektywy

Dlaczego nie podobają sie nam te zapisy?

Przeczytacie proszę linkowaną wyżej analizę. Autor podaje argumenty.

Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, 14:17 przez stacho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By stacho
#1004059
Nielegalne fora - wg interpretacji @LogerM nie do końca
LogerM pisze:9. Ustęp 5 pozostawia wiele niedopowiedzeń, jest niejasny, na tłumaczony może być na wiele sposobów; nie widać w nim jednoznacznych zamiarów ustawodawcy, a wiec interpretowany może być niestety z dużą dowolnością. W mojej prywatnej ocenie jego punkty kierowane są nie do osób prywatnych, a do przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą EP. To ich dotyczy zakaz wkładu publicznego lub prywatnego, którego celem lub skutkiem jest promocja elektronicznych papierosów. Dlaczego tak uważam? A to dlatego że sprzedaż (nawet transgraniczna) jest dozwolona na podstawie art. 16. Co to oznacza dla nas jako społeczność jeżeli się mylę? Oznaczać to będzie zamknięcie forum dla osób z poza kraju, nie tylko dla obcokrajowców ale dla wszystkich którzy przebywają poza jego granicami (pkt. c ust. 5). A nawet jeżeli się nie mylę to niestety ale z forum znikną sprzedawcy, przynajmniej w obecnej promocyjnej formie. Mają więc o co walczyć.
Awatar użytkownika
By stacho
#1004077
E-Ssak pisze:Ale o so chodzi?Wyspę mi zamkną?Czy przeniosą do apteki :-P

Przeczytaj wyżej

A sentencja @SCh z jego blogu jest jak warta zacytowania:
Aha, na koniec jeszcze jedna sprawa dotycząca dyrektywy. Nie rzucajcie się do sklepów, aby kupić sobie liquidu i sprzętu na zapas. To nie jest tak, że za chwilę wszystko zniknie z rynku. W najgorszym przypadku mamy jeszcze dwa lata, a sama dyrektywa nie oznacza wyrzucenia wszystkiego do podziemia. Jak wszystko się trochę uspokoi opiszemy sobie to, co i kiedy się zmieni. A i tak musimy czekać na pomysły lokalne, czyli polskie przepisy wdrażające dyrektywę. Tu też może być ciekawie.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1004079
stacho pisze:A sentencja @SCh z jego blogu jest jak warta zacytowania:
A i tak musimy czekać na pomysły lokalne, czyli polskie przepisy wdrażające dyrektywę. Tu też może być ciekawie.

Tu będzie więcej niż ciekawie - też już o tym pisałem, pewnie będzie nadinterpretacja lobbystyczna i większe ograniczenia niż kazali...

Co do wypowiedzi Logera - mam nadzieję, że się nie myli. Jakby co to Kajmany... no chyba, że zaczną blokować "reklamę z zewnątrz"...? *BOJE SIE* ale to już byłaby chamska cenzura.
Awatar użytkownika
By Michaj
#1004121
Czyli kayfun ale w wersji nano będzie legalny, natomiast pewnie sklepy będą miały coś ala ''części zapasowe'' czy ''naprawcze'' robiące z tego normalnego kajtka.
I jaki jest sens ograniczenia pojemności do 10 ml, jeśli będzie można kupić pakiety np 5 sztuk co daje 50 ml.
Podobnie z mentolami, mentol to nic innego jak filtr, pewnie będzie można kupić osobno jako np. ''bibułkę aromatyzowaną'' i mamy mentole.
Będzie zabawa w kotka i myszkę z prawem.
Awatar użytkownika
By Zubik
#1004129
OT
Sami karmimy tą bandę unijną Naszymi pieniędzmi. Oni się śmieją i zarabiają po 4-6 tyś eurasków.
Pisać "do Naszych" "parlamentarzystów" do tak samo pisać jak na berdyczów - oni mają trudności z czytaniem ze zrozumieniem po polsku (o innych językach to nie wspomnę).
To jest banda ludzi, którzy aby uzasadnić swoje istnienie wymyślają przepisy w stylu prostego banana oraz stwierdzenia, że ślimak jest rybą. Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć a zwłaszcza takie ćwoki z UE.
Awatar użytkownika
By Wąski
#1004179
Michaj pisze:I jaki jest sens ograniczenia pojemności do 10 ml, jeśli będzie można kupić pakiety np 5 sztuk co daje 50 ml.
I zapakowane w jedną butelkę... ;)

via Tapa Pro 4
Awatar użytkownika
By stacho
#1004463
amsaw pisze:Wiadomo, jak głosowali nasi osłowie?
Żeby wiedzieć kogo szykanować przy okazji zbliżających się wyborów :)

Patryk podał linka http://www.votewatch.eu/en/manufacture- ... ic-56.html

-- [scalono] 26 lutego 2014, o 21:38 --

robertanisz pisze:Czy dobrze przeczytałem że będą dopuszczone wymienialne wkłady?Czyli nasze ulubione clirki?Jednak o określonej pojemności 2 ml?

O ile spełnią wymóg
LogerM pisze:No i co by wiele złego nie mówić o całej dyrektywie to jest jej najlepszy fragment, chyba jedyny zresztą napisany z myślą o użytkownikach. Pozostając w ustępie 3 znajdujemy kolejne kuriozum:
6.
f) dostarczane przez e-papierosy dawki nikotyny powinny być stałe

jestem ciekawy jak zaawansowany technologicznie musiał by być e-papieros aby idealnie dawkować nikotynę przez cały okres działania (nagar, słabnący transport, zmiana napięcia akumulatora).
7.
g) elektroniczne papierosy i pojemniki do napełniania muszą być zabezpieczone przed dziećmi i przypadkowym naruszeniem

Z tym się zgadzamy, jednakże punkt ma też dalszą część:
elektroniczne papierosy i pojemniki do napełniania są zabezpieczone przed rozbiciem i wyciekami oraz posiadać powinny mechanizm zapewniający szczelność przy napełnianiu.

Krótko, po naszemu: :palm


i za @SCH
3. (…)
podpunkty a-h

Punkt trzeci jednoznacznie wskazuje co może być sprzedawane a co nie:
– Nie wolno sprzedawać urządzeń wielokrotnego użytku o pojemności powyżej 2ml
– Nie wolno sprzedawać liquidów o mocy większej niż 20mg/ml
– Nie wolno sprzedawać butelek liquidów o pojemności większej niż 10ml
– WSZYSTKIE SPRZEDAWANE URZĄDZENIA MUSZĄ MIEĆ MECHANIZM UMOŻLIWIAJĄCY UZUPEŁNIANIE BEZ WYCIEKÓW.
Zastosowanie ostatniego punktu podniesie cenę buteleczki 10ml z 5-15 zł na 25-40 zł? Będziemy mieli buteleczki pod ciśnieniem, którymi będziemy uzupełniali tanki, clearomizery tak jak uzupełnia się zapalniczkę gazem? Idiotyzm najwyższej klasy.
Awatar użytkownika
By dawidoo43
#1004594
Ale przynajmniej na legalu:-)
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1004598
Witam. Jestem świeży w temacie tych wszystkicg dyrektyw, zakazów i ograniczeń. Dopiero dzisiaj zacząłem działać w tej kwesti tzn podpisałem petycję razem z kumplami itp. Wyczytałem, że dzisiaj było głosowanie, które przegraliśmy. Teraz mam pytanie odnośnie głosów naszych rodaków: https://docs.google.com/file/d/0BxO8t0X ... FMOUU/edit Rozumiem, że głosy przeciwko były nam na rękę tak? Chcę wiedzieć na kogo głosować a na kogo nie :)

Pozdrawiam *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By kocur
#1010325
BlackDeViil pisze:...Teraz mam pytanie odnośnie głosów naszych rodaków: https://docs.google.com/file/d/0BxO8t0X ... FMOUU/edit Rozumiem, że głosy przeciwko były nam na rękę tak? Chcę wiedzieć na kogo głosować a na kogo nie :)

Pozdrawiam *SMOKEKING*


Jak popatrzyłem sobie na tą listę to zastanawia mnie czy ci którzy głosowali przeciwko nam mieli świadomość na co głosują. Oni już dokonali wyboru. Ja dopiero to zrobię *BICZ*
Awatar użytkownika
By Mutango
#1010444
kocur pisze:Jak popatrzyłem sobie na tą listę to zastanawia mnie czy ci którzy głosowali przeciwko nam mieli świadomość na co głosują.

Zarówno ci co głosowali za, jak i ci co głosowali przeciw, poparli tylko z góry ustalone stanowiska swoich klubów (nieliczni złamali dyscyplinę). Gdyby naprawdę głosowali w/g własnego sumienia, bez żadnych rekomendacji klubowych (najlepiej w tajnym głosowaniu), to tak naprawdę nie wiadomo jakby głosowali. Być może wielu z tych co głosowali przeciw, głosowali by za... i vice versa.. wielu z tych co głosowali za, głosowali by przeciw.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1017077
Michaj pisze:http://www.china-sells.com/en/item.php?id=2619

To załatwi ewentualne problemy z dyrektywą?;)

Z tego co pisano o transgranicznym handlu to chyba powinno? Ale komu potrzeba więcej niż 20mg/ml tak naprawdę?
Awatar użytkownika
By stacho
#1017088
Tym którzy potrzebują mocniejszych ( a są tacy ) i tym którzy kupują bazy do rozcieńczania.
A do tego w 10 ml opakowaniach :palm2

-- [scalono] 11 marca 2014, o 19:22 --

Michaj pisze:Są już jakieś pomysły na obejście prawne tej dyrektywy?

Do listopada nie szukamy obejść, a zbieramy podpisy pod EFVI.
Awatar użytkownika
By EricSon
#1018272
Dopiero wchodzę w temat zakazu e-palenia i nie zdążyłem przeczytać całego tematu.
Sytuacja robi się zabawna, akcyza na liquid? Przecież to hipokryzja jest, akcyze tłumaczy sie tym że im więcej kosztuje taki produkt tym mniej można go kupić, a im mniej go się kupuje tym mniejszy ubytek na zdrowiu. To jest zrozumiałe, ale jak wytłumaczyć nałożenie akcyzy na liquidy które mają na celu właśnie zmniejszenie ryzyka utraty zdrowia poprzez łatwiejsze rzucenie. Jak tak dalej pójdzie z zakazami, akcyzami i podatkami to trzeba będzie na płyty chodnikowe nałożyć akcyzę ponieważ zaczną one zagrażać zdrowiu polityków.
Co do sprawy zakazu e-papierosów przez UE, dlaczego mamy jak posłuszne pieski ich słuchać i wykonywać rozkazy? Ledwo co wyzwoliliśmy się z zaborów ZSRR ciesząc się tym i wchodząc w coś podobnego tylko o innej nazwie i innych Dyktatorach. Powinniśmy już dawno przestać słuchać "wielkiej" Unii, bo kraje powoli się sypią właśnie przez nią. I żadna organizacja chcąca abym zapomniał o moim pochodzeniu nie ma prawa zabraniać mi czegoś co pomaga mi z nałogiem.
Jeszcze trochę to po liquidy będzie trzeba pytać dilerów narkotykowych, i chować się z tym jak z narkotykiem.
Oby podpisy pomogły, bo jeżeli nie to naprawdę ale będzie trzeba się kryć z naszą walką z nałogiem.

Pozdrawiam,
EricSon.

Wysłane z mojego ST25i przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 12 mar 2014, 19:44 przez EricSon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By jch-root
#1018289
Tu nie chodzi o nasze zdrowie (choć jeszcze nie ma oficjalnych dowodów, że e-palenie jest zdrowsze), tylko o pieniądze wielkich koncernów. Gdyby chodziło o zdrowie, palenie analogów z trującymi dodatkami było by już dawno zakazane. Lobby, lobby i jeszcze raz lobby. Dobro obywateli, to tylko w amerykańskich filmach... :twisted:
Awatar użytkownika
By EricSon
#1018392
jch-root pisze:Tu nie chodzi o nasze zdrowie (choć jeszcze nie ma oficjalnych dowodów, że e-palenie jest zdrowsze), tylko o pieniądze wielkich koncernów. Gdyby chodziło o zdrowie, palenie analogów z trującymi dodatkami było by już dawno zakazane. Lobby, lobby i jeszcze raz lobby. Dobro obywateli, to tylko w amerykańskich filmach... :twisted:

Wielkie Koncerny? Masz na myśli rząd? Co zyskają na akcyzie koncerny? Tylko stracą, bo przeciętny kowalski zamiast kupić dwóch paczek papierosów bez akcyzy kupi jedną z akcyzą.

Wysłane z mojego ST25i przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 101
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.