EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1858014
Witam,
Konkrety: wygiąłem i zagniotłem dwa zwoje gwintu w Merlinie RTA.
Czy da się to naprawić domowymi metodami (wątpię, ale zapytać mogę)? Opcjonalnie jaki spec jest mi w stanie zrobić to "na wczoraj"?
Konkretów koniec.

Wersja dłuższa :P
Krasnal kiedyś gdzieś, w wątku o Merlinie pisał, że nie życzy najgorszemu wrogowi składać i rozkładać Merlina na czynniki pierwsze. Od tej chwili podpisuję się pod tym oburącz.
Zachciało mi się poprawić bazę, bo jakiś czas temu po upadku trochę mi się wygięła i miałem prześwit między pierścieniem, a AF.
Zamiast wybijania chciałem zrobić to przez "wykręcanie", trzymając podstawę kombinerkami, a kręcąc śrubokrętem włożonym między słupki. Nawet skuteczne, udało się (i tak za to powinienem zostać rozstrzelany). Ale w międzyczasie kombinerki mi się omsknęły i ot, heca gotowa.
Potrzebuję rozwiązania na szybko, bo jeszcze 3 dni i urlop, a będę bardzo mocno zgrzytał zębami musząc użerać się z czymś na gotowe grzałki (najpewniej Nautkiem 2, do którego antypatię wyraziłem w innym temacie).
Towarzysze, pomożecie?


Edit: Widzę, że na jednym ze słupków też złapałem luz. Kombinować, czy nie zawracać sobie głowy i zostawić na dawcę części?
By cbn
#1858017
Jesli chodzi o słupek to podejrzewam że wystarczy przykręcić/dokręcić pin. Co do gwintów za dużo nie pomogę.
Sam w jednym ze swoich Merlinów tez się wziąłem za rozbieranie bazy i do teraz nie udało mi się jej spasowac tak, aby przy kręceniu LC nie było czuć, że obciera. Dlatego drugiego zostawiłem w spokoju ;)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
By Lamborghini16
#1858045
Hej
Nie wiem czy to pomoże przy czajniku , ale przy zwykłych śrubach mam 3 sposoby
Najbardziej oczywisty to gwintownik ( ale tego możesz nie mieć)
Kolejny to dopasować nakrętkę ( może być problem bo taki gwint to chyba maja tylko anteny) i nakrętka przegwintowac
Ostatni najbardziej ekstremalny ( to mi kiedyś Slusarz pokazał) umieszczasz czajnik np we wiertarce wkładasz nóż w gwint mocno dociskasz i na maluch obrotach wlanczasz wiertarkę. Nóż powinien iść tym rowkiem od gwintu tylko uważaj jak dojdzie do miejsca „zaciśniętego” gwintu może podskoczyć
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1858047
Jedyna opcja jaka byłaby możliwa w mojej sytuacji, to wiertarka i nóż. Ale... Jest też zgnieciony. Niewiele, ale jest jajo. Pin plus wykręciłem ledwo, ledwo, ale tego plastikowego wihajstra pod nim już nie ruszę.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.