EPF
Awatar użytkownika
By suvv
#1581891
Widać, że Tesla podłapała koncepcję nano moda i wypuściła to... *SMOKEKING*

Obrazek

Specyfikacja:
Material: Zinc Alloy
Mod: VV/VW Mod,Temperature Control Mod
APV Mod Wattage Range: 51-100W
APV Mod Wattage: 7-60W
Temperature Control Range: 100 - 300C / 200 - 600F
The minimum resistance in wattage mode is 0.1ohms and 0.05ohms in Ni 200 and Ti mode.
510 Connector Type: Spring Loaded
Power Supply: Built-in rechargeable battery
Battery Quantity: 2 pieces
Battery Capacity: 3600mAh
Charge way: USB
Available color: Blue,Silver,Black

Wymiary: 70 mm x 25 mm x 52 mm
Waga 213g

Obrazek








Ostatnio zmieniony 06 lut 2016, 19:46 przez suvv, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1581893
Całkiem zgrabne pudełeczko! I cena całkiem sympatyczna :)
Jednak, nie do końca przekonuje mnie wbudowane ogniwo ... wolałbym jednak, jakby było wymienne.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1581934
Jak tylko pierwszy raz ją zobaczyłem to przyciągnęła moją uwagę. Naprawdę ładny modzik. Brodacz ma coś tam nakręcić, zobaczymy czy ma jakieś minusy.
Awatar użytkownika
By xacax
#1582219
Eleganckie to to. Guzior od góry to fajna sprawa przy tej wysokości boxie, a za ładowanie 2A Tesla zbiera kolejny plusik.
By jaro19591
#1589543
Pierwsze wnioski. Po zakupie poziom naładowania pokazywał trzy z czterech kresek. Dymiłem na nim wczoraj od południa do północy i dzisiaj od rana do 12.00. Na żadnym z posiadanych boxów na 18650 bym tego nie uzyskał. Na 2 amperowym adapterze ładowanie trwało dwie godziny bez pięciu minut.
By Trane
#1589844
jaro19591 pisze:Pierwsze wnioski. Po zakupie poziom naładowania pokazywał trzy z czterech kresek. Dymiłem na nim wczoraj od południa do północy i dzisiaj od rana do 12.00. Na żadnym z posiadanych boxów na 18650 bym tego nie uzyskał. Na 2 amperowym adapterze ładowanie trwało dwie godziny bez pięciu minut.


Wygląda na to, że podstawowa słabość tego moda (brak wymiennych aku) jest pozorna. Przy tak sporej pojemności wbudowanego akumulatora (3600 mAh) przeciętny użytkownik nie będzie miał problemu. Brak obsługi SS też nie jest jakąś tragedią:-)
Za to design tego sprzętu jest naprawdę dopracowany, no i zdecydowałem się na zakup. Ponieważ w pewnym polskim sklepie Tesla Nano kosztuje 239 zł, co wydało mi się lekką przesadą, wybrałem fasttech za ok. 150 zł:-)
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1590079
Na dobrą sprawę ss można też używać w trybie tc, odpowiednio zmniejszając temperaturę :mrgreen: .

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By szpenio
#1590082
jaro19591 pisze:Tak na szybko. Boxik ciężki, ale dobrze leży w dłoni. Wykonanie jak w wyższej kategorii cenowej. Teraz dymię z GSL-em, dobrze się równoważy i wygląda.

Kolego, a jak z powierzchnią?
Ta wersja jest w jakiś sposób malowana?

Klapnięte z N910c
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1590697
Zamówiłem, zobaczymy jak sprawuje się to maleństwo. Wymiarami idealny na używanie poza domem.
By Trane
#1591463
Norbas pisze:Czy producent jest z tych co dają upgrady softu czy też nie?
Chodzi mi o fakt czy można liczyć na obsługę SS w przyszłości...


Teoretycznie upgrade softu do tego modelu jest chyba przewidywane - pod adresem http://www.teslacigs.com/download.html można znaleźć link do katalogu software update, ale czy coś z tego wyniknie, to chyba tylko Teslacigs wie:-)
Awatar użytkownika
By suvv
#1591963
Skubaniec okrutnie rysuje się od parowników...a mam go raptem z 5h a już ma ślady jakby miał ze 2 miesiące...

Mi powyższe nie przeszkadza bo wreszcie mam zasilanie do mojego subtanka plusa *SMOKEKING*

P.S. gniazdo 510 jest dosyć głębokie, nie chciał wykryć np. Delty II - musiałem użyć heatsink'a
By darek11
#1592101
Może dołożę łyżkę dziegciu :cry: do peanów w temacie tego boxa. Zasilanie nie jest na pewno wykonane "jak z wyższej półki". Materiał to znal lakierowany, w sposób li tylko poprawny, pozostawiający jednak wiele do życzenia. Lakier bardzo podatny na wszelkie zarysowania, nie wspominając już o gnieździe 510, które po pierwszym wkręceniu parownika już jest zarysowane. Przycisk "fire" to kawałek chromowanego plastiku, lekko "gibającego się" na boki. Osadzenie gniazda jak i podstawa nie jest idealnie proste- po wkręceniu parownika z przodu podstawy, szczelina ca. 0,7mm . Nie istotne już jaka ona jest, ważne że widać ją i atomizer jest lekko przechylony do tyłu. Elektronika boxa przy logowaniu nowej grzałki, podaje moc w trybie bypass (ok. 0,5 sek.) dopiero po tym fakcie grzałka zostaje wykryta ( konkretnie jej rezystencja). W praktyce oznacza to, że układanie nowej grzałki w przypadku jakichkolwiek niedociągnięć w ułożeniu zwojów, kończy się podaniem max. mocy i przepaleniem zwojów. Oczywiście box ma swoje zalety- gabaryty i odczuwalną masę dającą użytkownikowi poczucie trzymania czegoś na wzór stali nierdzewnej. Przytoczone wyżej stwierdzenia, sprawdzałem na trzech boxach rodziny TESLA NANO 60 W. Może komuś ta opinia się przyda. Pozdrawiam Darek.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1592117
Dlatego kosztuje około 200zł, a nie 600.
Myślę, że za tę cenę można przymknąć oko na jakieś niedociągnięcia jakościowe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Trane
#1592125
darek11 pisze:Może dołożę łyżkę dziegciu :cry: {...} .


No i właśnie takich głosów nam trzeba - model jest nowy i mało użytkowników ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem.
Sformułowanie "z wyższej półki" (wiadomo gdzie użyte:-)) też uznałem za lekkie nadużycie, no bo czego można oczekiwać po sprzęcie za 45 $ (a nawet za 39$ w promocjach). No ale marketing ma swoje prawa:-)
By darek11
#1592126
[quote="Pude!lek"]Dlatego kosztuje około 200zł, a nie 600.
Myślę, że za tę cenę można przymknąć oko na jakieś niedociągnięcia jakościowe.

Ależ oczywiście :beer: nie porównuję Tesli do żadnego zasilania High-end, ze wzg. chociażby na cenę. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By suvv
#1592171
Ja również nie mogę dopatrzeć się wspomnianych "usterek" w moim boxie... oczywiście pomijając rysy, które nota bene sam mu zafundowałem ;)

Co do tego przepalania grzałek przy ich identyfikacji i logowaniu... Z mojego skromnego doświadczenia, drogą dedukcji (i pamiętaniu o działaniu SW200) doszedłem do wniosku, że przy logowaniu grzałki trzeba najpierw ustawić na boxie minimalną moc - w końcu to jedyny sposób aby nie przepalić grzałki jeśli mod ma taki a nie inny sposób blokowania rezystancji. :beer:
By 26damian26
#1592936
Mam pytanie do kolegów, którzy nabyli ten sprzęcik :-)
Czy można podczas ładowania korzystać z boxa czyli wapować ? :-)
Ile czasu trzyma wam bateria ? bo doczytałem tylko, że ładuję się 2 godz. :-)
Pytam bo mam w planach za dobyć tego boxa :-D
Awatar użytkownika
By suvv
#1592943
Co do ładowania... kupiłem "rzekomo" adapter sieciowy 5V 2A, podłączyłem przewód usb i jazda -> 1h....2h...3h... i koniec... sumarycznie 3,5h do pełna. Muszę sprawdzić, czy adapter naprawdę podaje te 2A... :?

Jestem po pierwszym ładowaniu więc niebawem napiszę ile i co...
By jaro19591
#1592951
U mnie rozładowany całkowicie, ładował się równo godzinę i 55 minut, tak że może faktycznie kupiłeś ładowarkę w stylu akumulatorów 6800mAh, które ostatnio widziałem na giełdzie elektronicznej.
Awatar użytkownika
By suvv
#1593395
Dobra...co do wydajności... rozpocząłem pracę z Teslą o godz. 7:00. Grzałka 0,08ohm, Ni200, 215oC, 30W. NA ten moment poszło już 10ml samogonu, przed chwilą na ikonie stanu baterii przeskoczyło z 2 kreseczek na jedną.

Nie jest źle :beer:

P.S. znalazłem przyczynę wydłużonego czasu ładowania -> użyty przewód USB i jego parametry odnoście nominalnego napięcia :oops:



edit:
Na powyższych ustawieniach poszło 14ml samogonu czyli dwa pełne subtanki plus...
Ostatnio zmieniony 20 lut 2016, 10:30 przez suvv, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By paulrat
#1593437
Mój rozładowany do zera ładował się godzinę i pięćdziesiąt dwie minuty. Użyłem orginalnej ładowarki od telefonu samsunga s5 posiada 2 ampery na wyjściu :D :beer:
By 26damian26
#1593709
suvv pisze:Dobra...co do wydajności... rozpocząłem pracę z Teslą o godz. 7:00. Grzałka 0,08ohm, Ni200, 215oC, 30W. NA ten moment poszło już 10ml samogonu, przed chwilą na ikonie stanu baterii przeskoczyło z 2 kreseczek na jedną.

Nie jest źle :beer:

P.S. znalazłem przyczynę wydłużonego czasu ładowania -> użyty przewód USB i jego parametry odnoście nominalnego napięcia :oops:



edit:
Na powyższych ustawieniach poszło 14ml samogonu czyli dwa pełne subtanki plus...


Myślę, że na takich parametrach to całkiem dobrze :-) od 7 rano do 21 więc myślę, że tak z półtora do dwóch dni wytrzyma na pełnym naładowaniu :-)
Jestem zdecydowany na 100 % :D
Awatar użytkownika
By suvv
#1593862
Luftmysza pisze:To małe cudo ma się rozumieć nie ma możliwości upgrade'u?


W teorii ma...aczkolwiek czy Tesla wypuści jakiś soft to już inna para kaloszy ;)


arturbig pisze:Jak uruchomić tryb tc-ni lub tc- Ti nie mogę rozpracować tego bogxa.


po wkręceniu parownika z nową grzałką Ni lub Ti klikasz fire button. Mod zapyta cię o wybór między trybami Ti i Ni. Następnie wybierasz Up -> nowa grzałka, Down -> stara grzałka ;)
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1596438
Mam i ja to maleństwo. Fajne to, idealne do kieszeni i nie trzeba zaciskać paska co by spodnie nie spadły od ciężaru. Tylko już widać, ze cholernie się będzie rysował. Ciekawe czy jakieś silikony będą do niego.

Tak wygląda przy evic vtc mini. Wybaczcie kiepską jakość fotek, ale zdjęcia robione dzięki uprzejmości pracowników edymu, na szybko.




By 26damian26
#1596468
suvv pisze:Nie mogę edytować poprzedniego wpisu więc post pod postem. Zapomniałem odpowiedzieć koledze 26damian26 co do wapowania w trakcie ładowania... niestety podczas ładowania wyświetlana jest ikona baterii i przycisk fire nie reaguje -> tak więc nie ma możliwości wapowania i ładowania jednocześnie.


Hehe
Dzięki kolego za odpowiedź i że wychaczyłeś jeszcze te jedno pytanie w moim poście a jak dość ważne dla mnie :-)
Kurczę i to jest wielki minus jak dla mnie. a tak oczekiwałem na dostępność teraz się muszę zastanowić :-)

A może orientuje się ktoś czy w tej TESLI NANO 100W co jest droższa o 100 zł można ładować ?
Nie znalazłem nigdzie tematu o tym modelu :-)
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1596495
26damian26 pisze:A może orientuje się ktoś czy w tej TESLI NANO 100W co jest droższa o 100 zł można ładować ?
Nie znalazłem nigdzie tematu o tym modelu :-)


Z tego co wiem, wszystkie zasilania na ogniwie li-po blokują się podczas ładowania, czyli automatycznie nie mają opcji passthrough. Tak więc tesla 100W również nie ma takiej możliwości. Mi to nie przeszkadza, bo mam inne zasilania na czas ładowania tesli/
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1596510
potwierdzam, warto. Mam go w prawdzie dopiero kilka godzin, ale jestem bardzo zadowolony. Cuboid chyba pójdzie w odstawkę i będzie używany tylko ja w tesli ogniwo padnie x]]
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1596708
@BHBmacieg, widzę, że możesz mi pomóc. Plan mam taki: kupić zasilanie. Planowałem właśnie Cuboida, ale tak doszedłem w sumie do wniosku, że te 150W nie są mi aż tak potrzebne, ale dłuższe wapowanie i zapas mocy byłyby przydatne, ale obserwuję też temat tego maluszka. Powiedz - jakbyś doradził: Cuboid (plus akumulatory), czy Tesla? Przy czym główny aspekt to czas wapowania.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.