EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By west ice
#502694
Witam!

Zaczelam moje przygode z E-KING Kamikaze TanKing 1000.
Polecili mi znajomi,poniewaz sami go uzywaja,(choc mam z tym urwanie glowy,bo ciekly notorycznie,teraz jest troche lepiej ,bo "cos tam mi poprawiono")Podobno "przeciagalam".!
Od 13 lipca wogole nie pale analogow i wystarcza mi to w zupelnosci,choc mysle czesto o tym czy wkrotce nie okaze sie to gorszym zlem niz analogi.

Ale najbardziej niepokoi mnie to ,ze dostalam ziarnikowego zapalenia dziasel i teraz nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy faktycznie moze nastapic taka reakcja.

"Uszczesliwilam" moja siostrzenice ,kupilam jej zestaw w prezencie.
Miala kolatania serca czasami ,a teraz prawie caly czas.
Moze ktos wie cos na w/w tematy .Dziekuje


Zgłoś ten post
Awatar użytkownika
By jimixxx
#502696
Wklej to jeszcze w "Cytatach..." :wink:

Zdrowia życzę...
Awatar użytkownika
By jimixxx
#502710
west ice pisze:przedewszystkim porady ale widze ze humorki dopisuja....

he he

Polecam czytanie Forum.... To jedyna rada.
He, he...
viewforum.php?f=46
Awatar użytkownika
By blackraven
#502716
Po pierwsze ziarninowe zapalenie dziaseł nie ziarnikowe
Jest to przewlekle zapalenie przyzebia, ktorego leczeniem zajmuja sie periodontolodzy. przyczyna moze tez byc ząb - martwica miazgi.

PERIODONTOLOG-lekarz od chorob przyzębia
PARODONTOZA-zaawansowana postac choroby przyzębia
Ziarniny nie da się zobaczyć gołym okiem, bo jest pod dziąsłem na korzeniu. W czasie kiretażu wjeżdża się specjalnymi narzędziami (kiretami) pod dziąsło i zeskrobuje tkankę z korzenia i ze ścianek kieszonki. Po tym zabiegu rana się wygaja, a kieszonka spłyca. Parodontoza właśnie na tym polega, ze kieszonka jest bardzo głęboka z zalegającą tkanką i sama nie jest w stanie się oczyścić. Głęboka kieszonka sprzyja złym bakteriom, które to żerują na martwych tkankach tudzież resztkach jedzenia, i mają sie dobrze w tym środowisku, namnażają i prowadzą do destrukcji kości (całego aparatu zawieszeniowego zęba). W zaawansowanej postaci bez mechanicznego wyskrobania kieszonek nie ma mowy o poprawie.

Cytaty z forum stomatologicznego
Nie rozumiem czemu wiążesz to z e-paleniem??
Ciekawostka[edytuj]

Tragicznym przykładem powikłań, będących skutkiem zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, jest śmierć w wyniku posocznicy zębopochodnej prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora Roosevelta w 1919 roku. Zapoczątkowała ona w USA – trwającą kilka lat – falę bezcelowych i nieuzasadnionych medycznie ekstrakcji zębów w obawie przed powikłaniami zębopochodnymi.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 21:24 przez blackraven, łącznie zmieniany 1 raz.
By west ice
#502722
Dziekuje za cenne wskazowki--- odnosnie forum stomatologicznego...

A co do mojej higieny jamy ustnej ,pozostawie to bez komentarza...

Paradontoza,to nie swierzb ,ze dostaje sie ja z braku higieny
By marti701
#502723
Siostrzenica niech przejdzie na liquidy, z mniejszą zawartością nikotyny.
By west ice
#502725
Siostrzenicy kupilam liquidy 14mg,mysle ze dosc slabe jesli palila Marlboro

no ale moze za duzo nikotyny w organizmie ,bo pali ok 5 analogow dziennie
Awatar użytkownika
By Evita
#502728
west ice pisze: A co do mojej higieny jamy ustnej ,pozostawie to bez komentarza...


Blackraven nie sugeruje braku higieny, tekst opisuje zjawisko gromadzenia się resztek jedzenia w kieszonce między zębem a dziąsłem. Nawet jakby nie wiem jak się starać nie jesteśmy w stanie pozbyć się ich samodzielnie :)

Siostrzenica niech przejdzie na liquidy, z mniejszą zawartością nikotyny.


Osoby z problemami sercowymi powinny unikać nikotyny, ale wszyscy wiemy czym jest uzależnienie, więc przychylam się do zdania marti701.
Siostrzenica spokojnie może zacząć od 6mg albo nawet mniej.
Awatar użytkownika
By blackraven
#502729
west ice wpadłaś jak po ogień ,założyłaś dwa identyczne wątki i oczekujesz wyrozumiałości?
Po pierwsze co do kołatania serca siostrzenicy .... OBOWIĄZKOWO kardiolog, ponieważ przedawkowanie nikotyny, zarówno z analoga, jak i z e-p może być niebezpieczne przy chorym sercu.
Odnośnie Twojego problemu ... nie chcę Cię deprymować, ale na pewno nie ma to nic wspólnego z e-paleniem
By marti701
#502730
5 analogów, to malutko :) Niech zjedzie z dawką nikotyny, lub rzadziej pali e-petka. Co do Ciebie, może spróbuj zmienić liquid, taki na bazie gliceryny, bez PG. Może to być zbieg okoliczności, lub Twój organizm nie trawi jakiegoś składnika liquidu.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 21:45 przez marti701, łącznie zmieniany 1 raz.
By west ice
#502731
postaram sie to jej zaproponowac,tam gdzie sie zaopatruje najmniej jest chyba 10mg wzwyz ....
Awatar użytkownika
By blackraven
#502732
west ice pisze:postaram sie to jej zaproponowac,tam gdzie sie zaopatruje najmniej jest chyba 10mg wzwyz ....

Zawsze może rozcieńczyć "0" a tu masz kalkulator mocy liquidów http://skrypty.info.pl/kalkulator.html
By west ice
#502733
Tak naprawde to ja jestem zielona w kwestii liquidow,to co pale bylam pewna ze jest na bazie gliceryny
to PG nic mi nie mowi haha
Jestem happy bo moglam odrazu rzucic te "smrody" bez potrzeby przepalania.a palilam pake od 15 lat!!! masakra
Awatar użytkownika
By blackraven
#502734
west ice pisze:Tak naprawde to ja jestem zielona w kwestii liquidow,to co pale bylam pewna ze jest na bazie gliceryny
to PG nic mi nie mowi haha
Jestem happy bo moglam odrazu rzucic te "smrody" bez potrzeby przepalania.a palilam pake od 15 lat!!! masakra

Cytując kolegę :
lesmie pisze:Do samodzielnego sporządzenia e-liquidu potrzebne są 4 podstawowe składniki:

1. E-liquid bazowy, czyli roztwór PG (glikolu propylenowego) i nikotyny o mocy (czyli zawartości nikotyny) 24 mg/ml lub 36 mg/ml, są to aktualnie dostępne moce u naszych dostawców.
2. PG, czyli glikol propylenowy.
3. VG, czyli gliceryna roślinna, czysta lub 86% (pozostałe 14% to jest woda) z apteki.
4. Aromaty na bazie PG.

Proporcje składników jakie należy zakupić zależą od mocy e-liquidu jaki chcemy sporządzić. Żeby się zorientować w proporcjach składników jakie należy zakupić i sporządzić dowolną (od 0 do 36 mg/ml) moc e-liquidu, należy skorzystać z kalkulatora do obliczeń ilości potrzebnych składników i mocy e-liquidu.

http://skrypty.info.pl/kalkulator.html

"0" to po prostu liquid o zawartości 0 mg nikotyny w ml. :mrgreen:
z pewnością sprzedawcy coś takiego w ofercie posiadają. Nawet z danego smaku liquidu. Później tylko skorzystaj z kalkulatora mocy, aby wiedzieć jak rozcieńczyć liquid do pożądanej wartości.
By marti701
#502735
PG- glikol propylenowy
VG- gliceryna
Liquidy przeważnie są robione na bazie PG, VG, lub PG+VG. Jakiej firmy liquidy stosujesz?
By west ice
#502737
przekalkuluje ,dzieki

-- [scalono] 11 sie 2012, 22:04 --

wyprodukowano w chinach he he pewnie wszystkie chinskie
importer danpex s.c
nic wiecej na tej butli nie jest napisane

a co do mieszania,to w ksiazce dolaczonej do zestawu naczytalam sie tyle ,ze mnie to odstraszylo

ale 0mg faktycznie mozna domieszac
By makczo
#502758
west ice nie jest to" szczyt marzeń e-palacza"Trudno określić gdzie jest to "szczytowanie kubków smakowych"Musisz próbować e-dymowo peleonowo hangsenowo , inawerowych itd. liquidów.Teraz chyba wiem co mnie tak intryguje w tym e-paleniu. :)
By west ice
#502765
No i jestem w czarnym lesie.... totalny laik
powoli mnie to przerasta haha
musze sie z tym przespac
Awatar użytkownika
By Evita
#502767
west ice pisze:No i jestem w czarnym lesie.... totalny laik
powoli mnie to przerasta haha
musze sie z tym przespac


Spokojnie, na początku czarna magia, później już z górki :)
Awatar użytkownika
By jagon
#502823
west ice pisze:No i jestem w czarnym lesie.... totalny laik
powoli mnie to przerasta haha
musze sie z tym przespac


Nie SPAĆ !!! Czytać forum :P
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.