EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1468565
Bonjorno :mrgreen:



Kilka słów od ojca prowadzącego :-P Dzięki uprzejmości mam okazję pobawić się tytułowym atomizerem. Poematu nie będzie, bo w sumie nie ma się nad czym rozwodzić :mrgreen: Każdy chyba zna poprzednika, czyli wersję R. Opisywana tutaj e-ska jest niczym innym jak wersją poprzednią, tyle tylko że po małym liftingu i odnowie biologicznej :zakrecony Zmniejszona pojemność, a co za tym idzie skrócenie parownika nadaje mu dość ciekawy wygląd. Dodatkowo zmieniono ustnik ( drip ), który według mnie prezentuje się dużo lepiej. Nie wiem czemu, ale ten z wersji "R" mnie drażnił, choć oczywiście można sobie założyć każdy inny. Atomizer wykonany starannie i prócz kilku szczegółów ( w sumie dwóch ), w tym jednego dość istotnego ( przynajmniej dla mnie ), to parownik jest godny polecenia, bo działa jak na Squape przystało. Wszystko skręca się i działa bez problemu. W tej wersji na pewno poprawiono powłokę którą pokryte są dekle. W innych wersjach tego klona użytkownicy narzekali, że mają zwarcie, ponieważ dekle są kiepsko anodowane. Tutaj taka sytuacja nie ma miejsca.


Specyfikacja:


Materiał: Stal nierdzewna

Średnica: 22mm

Baniak: Szklany

Pojemność: 3,5ml

Wysokość: 49mm ( wersja "R" 59mm )

Regulacja przepływu powietrza

Regulacja pinu "+"

Wymienne dekle wykonane z anodowanego aluminuim:

W ( Wider ) - Szersze kanały pod nośnik liquidu. Sugerowany nośnik to Bawełna.
S ( Standard ) - Standardowa szerokość kanałów. Sugerowany nośnik to Sznurek krzemionkowy
C ( Curved ) - Zakrzywiony kanał pod nośnik. Sugerowany nośnik to Sznurek krzemionkowy i Bawełna
B ( Bottom ) - Nowy kubek, w którym układamy nośnik liquidu na spodzie kubka. Możliwość ustalania wysokości grzałki. Sugerowany nośnik to Sznurek krzemionkowy, Bawełna
D ( Dual ) - Nowy kubek stworzony pod podwójną grzałkę. Szerokość kanału pod nośnik taki sma jak w deklu "W". Sugerowany nośnik to Bawełna


W zestawie otrzymujemy kompletny atomizer, klucz imbusowy, zestaw zapasowych śrubek + zapasowe o-ringi, komplet deklów ( 5szt. miła niespodzianka ), oraz bell cap.


Plusy dodatnie

Dobre wykonanie

komplet deklów 5szt.

Prosta obsługa

Parownik rozwojowy


Plusy ujemne

Brak oznaczeń dekli

Zbyt luźny pierścień kontroli przepływu powietrza





Poniżej kilka fotek, oraz dwa filmiki obrazujące zalety, oraz wady tego atomizera.
























By darek11
#1468732
Jak zwykle mistrzostwo świata Thanielu, aż się łezka w oku kręci na wspomnienie Twoich recenzji z czasów początku trawnika. Zdjęcia, opis, ostrość filmu - po prostu profesjonalizm. Zaczynałem właśnie od Twoich recenzji swoją przygodę z e-paleniem. Pozdrawiam Darek.
Awatar użytkownika
By Waldip
#1468987
Dzięki Thaniellu za recenzję i za kod promocyjny - parowniczek juz sie pakuje... :D
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1469136
Ja również dziękuję Thaniell za fachowy opis i filmiki oraz kod. Już wcześniej polowałem na ten atomizer na Fasttechu, ale na GB jest lepsza opcja wyposażenia i cena po rabacie :) Tak, że ...no cóż, poczułem nagłą i nieodpartą potrzebę zakupu, którą niezwłocznie zaspokoiłem. Dzięki :beer:
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1469230
On jest w komplecie z metalowym baniakiem, a dodatkowo dają transparentny Bell Cap ;)
Awatar użytkownika
By pawel76
#1469232
Thaniell pisze:On jest w komplecie z metalowym baniakiem, a dodatkowo dają transparentny Bell Cap ;)

W komplecie z gearbestu otrzymałem baniak z PMA matowy przy squape Rs, Z fasttechu z squape R również baniak był z PMA. Baniaczek który zalinkowałem zrobiony jest z pyrexu i przezroczysty.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1469233
Hmm, to dziwne, bo ja dostałem zbiornik, ze szkła :roll: Nawet na stronie przy produkcie jest napisane:

"Comes with a borosilicate fogged glass tank"
Awatar użytkownika
By pawel76
#1469238
Wysłany 03.08 zbiorniczek PMA, a dodatkowe 1.97 USD za szklany dla pewności to nie majątek.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1469805
Czy to znaczy, że ten podlinkowany przez pawel76 zbiorniczek jest taki sam do modelu Squape RTA i Squape Rs ?
Z "Pytań/Odpowiedzi" poniżej opisu przedmiotu wynika, że teoretycznie nie powinien pasować. Z tym, że trzeba wziąć poprawkę na jakość odpowiedzi supportu z GB :roll:
Cytat:
" By Moonshiner Jul-17/2015 08:07:41
Question:
Does the glass fit for the Sqaupe rs?
Reply:
Hi,Moonshiner!
It is designed for Squape RTA Rebuildable Atomizer.
Theoretically it could not fit for the item you mentioned about.
Please refer to the specific product size before purchase.
Thanks for your inquiry. "
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1469843
Do R jest na pewno dłuższe szkło, niżeli do S. To na obrazku wygląda jak do S, ale to tylko fotka. Teoretycznie szkło powinno pasować zamiennie i nie przeszkadzać, tylko się zastanawiam, czemu w sklepie jest podział na szkło do R i R[s], bo przecież mogliby sprzedawać jedno, z notką że pasuje zamiennie do R i R[s] :zakrecony
Awatar użytkownika
By soniqs
#1470499
Pany, wczoraj do mnie doszedl RS z Gearbesta, dziś zacząłem się bawić. Mam gęste LQ, więc chciałem zmienić decka.. No i tu jest problem, za nic w świecie nie da się go wyjąć. Od godziny walczę i ani drgnie. Kombinerkami chwytam deck, w airhola en duzy imbus wkładam jako dzwignie i nic. Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
By LICHU
#1471636
Jutro będę kombinował bo dziś mam impreze firmową :/ 25 lecie Renault Dąbrowscy... Chce mi się jak nic.

A powiedz mi czy wysokość umieszczonej grzałki ma jakiś wpływ na kopa ? Bo z tego co oglądałem na youtube to jedni dają bardzo nisko, że się chowa a drudzy znów wysoko. Niby wydaje się, że parownik łatwy w obsłudze a jednak nie.... Zaś jedni obcinają watę przy samym końcu a inni walą ją do samego dołu.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1471682
Oczywiście, że wysokość zamontowanej grzałki ma odzwierciedlenie w tzw. "kopie". Przycinanie nośnika na różnych długościach, to już raczej kwestia indywidualna, ale w Squape bardziej sprawdza się metoda przycinania nośnika przy kominie.
Awatar użytkownika
By Revolta
#1472567
Widzę, że klon z GB i oryginał od StattQualm'a mają wspólny mianownik - bez wprawy i kombinacji bobra nie unikniemy:P Ale porównując, są znaczące różnice między tym z GB i SQ, choć na korzyść klona jest to, że dostajemy w nim wszystkie rodzaje decków, a nie tylko jeden a resztę "weź se Pan dokup":)
Awatar użytkownika
By soniqs
#1472577
już dałem radę z deckiem. W zamrażarce musiał poleżeć. Jade caly czas na decku B. Jest bajka :)
Awatar użytkownika
By LICHU
#1472695
Ja nie rozumie jaką tu wprawę trzeba mieć? Walczyłem wczoraj i dupa bober za bobrem. Waty mało, dużo, do samego dołu i tak i siak i lipa. Łatwo się robi grzałkę niby wszystko cacy ale jednak nie. Nie wiem jak to ogarnąć. Dopiero na kubku B jest super.
Awatar użytkownika
By LICHU
#1472859
Nie na kubku B. Na tym kubku robi się bezproblemowo grzałkę.
By AndyOO
#1472868
Hm, może spróbuj mojego codziennego setupu, kiedy squape'a R jeszcze miałem. czyli mikrocoil 0.4mm 6 zwojów na fi 2.5mm, muji czy fiber, obojętne, kont przycięty równiutko z deckiem (W) :idea: Ważne, by końce knota po nasączeniu, wypełniały rynienkę odrobinkę wystając ponad nią. Taki setup nigdy mnie nie zawiódł, zero bobra, czy sikania w airhole :!: Dałbym zdjęcie, ale już squape'a nie mam :wink:
Awatar użytkownika
By LICHU
#1472899
Chyba zostanę przy kubku B :P może później spróbuję raz jeszcze. Teraz właśnie będę kręcił na niklu.
Awatar użytkownika
By Waldip
#1479304
Doszedł dzisiaj i do mnie z GB. :D
Na początku nie obyło sie bez potyczki z deckiem - na szczęście zabezpieczone kombinerki dały radę i obyło sie bez lodówki... :mrgreen: :D
Standardowo założony deck S zamieniłem na W i jazda.
Pooglądałem go trochę i nieco wystraszony rozmiarami otworu pod grzałeczkę zwinąłem skrętkę na średnicy 2,0 mm.
Nie wiem, czy to jest przyczyną, czy wysokość grzałki (podniosłem ją nieco ponad linię kanałów) - dymi jak lokomotywa, od strzału nie mam żadnych problemów z bobrem czy wyciekami, ale...
Smaczek wydaje mi sie trochę spłaszczony - przynajmniej w porównaniu do TGT2 czy Billowa V2 zalanych tym samym liquidem.
Mam wrażenie, że przyczyną może być mniejsza średnica grzałki niż w tamtych parownikach i związany z tym mniejszy przekrój knota - czyli oszczędniej, ale mniej smacznie.
Co o tym sądzicie doświadczeni Squapeowcy?
By AndyOO
#1479314
Pozwolę sobie powtórzyć się i ..
AndyOO pisze:...kiedy squape'a R jeszcze miałem. czyli mikrocoil 0.4mm 6 zwojów na fi 2.5mm, muji czy fiber, obojętne...

...smak pełny i chmura konkretna :idea:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1479332
Doszedł dziś i do mnie, ale oczywiście mam problem z deckiem. Śrubeczki w decku są wkrecone w długie słupki, jedną z nich wykręciłem razem ze słupkiem, a 2-gą tylko samą bez słupka. Czy ten słupek trzyma jeszcze deck (byłoby niedobrze, bo nie mogę go ruszyć) ? A może nie trzeba w ogóle wykręcać słupków ? Jak kombinerkami to robicie - kręcąc czy ruszając na boki cały deck ?
No i jeszcze jedna rzecz - nie mam izolatora pinu (+). Pin wykręciłem razem z malutkim oringiem , takim od zapalniczki - to przecież nie może być izolator. Będę reklamował, ale może ktoś ma na zbyciu ??
Awatar użytkownika
By Waldip
#1479337
AndyOO pisze:Pozwolę sobie powtórzyć się i ..
AndyOO pisze:...kiedy squape'a R jeszcze miałem. czyli mikrocoil 0.4mm 6 zwojów na fi 2.5mm, muji czy fiber, obojętne...

...smak pełny i chmura konkretna :idea:

Właśnie przeczytałem, dzięki AndyOO...:) Spróbuję jutro zrobić nowy setup.
A tymczasem wynikł inny problem, dzięki któremu straciłem baniaczek liquidu....
Mniejsza o liquid, ale jestem w lekkim szoku - czy rzeczywiście szkiełko w baniaku trzyma się tylko na wcisk na 2 oringach (czarny u góry i silikonowy na dole) i nie jest niczym zabezpieczone? *SHOCK*
Jak sie okazało, u mnie w tych oringach luźno sobie lata po nasmarowniu liquidem, i lekkim ruchem palca...ściągnąłem je poniżej tych trójkątnych otworów przy zakręconej do oporu bazie.
Efekt łatwy do przewidzenia... :mrgreen:
Przez chwilę miałem wrażenie, że dostałem Squape R i szkiełko od Squape RS. :mrgreen:
Dobrze, że belcapa chociaż dodali...

-- Pn 28 wrz 2015 22:20:22 --

Nałóg Totalny pisze:Doszedł dziś i do mnie, ale oczywiście mam problem z deckiem. Śrubeczki w decku są wkrecone w długie słupki, jedną z nich wykręciłem razem ze słupkiem, a 2-gą tylko samą bez słupka. Czy ten słupek trzyma jeszcze deck (byłoby niedobrze, bo nie mogę go ruszyć) ? A może nie trzeba w ogóle wykręcać słupków ? Jak kombinerkami to robicie - kręcąc czy ruszając na boki cały deck ?
No i jeszcze jedna rzecz - nie mam izolatora pinu (+). Pin wykręciłem razem z malutkim oringiem , takim od zapalniczki - to przecież nie może być izolator. Będę reklamował, ale może ktoś ma na zbyciu ??


U mnie też jest tylko oring - i działa dobrze...
Słupki są niezależne od decka i nie trzeba ich wykręcać. I nie próbuj kręcić kombinerkami, bo je wyłamiesz... :D
Ja po prostu owinąłem kombinerki szmatką, złapałem za deck i ruszałem na boki - aż wyskoczył z oringa.
Awatar użytkownika
By agregat76
#1479383
Ja wypchnąłem od strony pinu+ kluczem imbusowym i tak to wygląda:


Krótszy słupek jest wkręcany, a dłuższy na stałe przymocowany do bazy.
W moim egzemplarzu też brak izolatora. Jest, tak jak u Was, mały oring.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1479462
Dzięki chłopaki, już po zabiegu, tyle że nie do końca udanym. Jak Waldip odpisał, to poszedłem po kombinerki, porządną małą żabkę i szmatę, i dawaj. Nie puszczało. Do mrozu na 15 min. - nie puszczało. Dół do wrzątku, na decka okład z lodu - nie puszczało.
WTF myślę , no i wymyśliłem żeby to wybić od strony pinu. Agregat76 oczywiście był szybszy i gdybym wszedł wtedy na forum, to bym decka nie pokiereszował, a tak...no cóż. Następny tank po Subie, który mnie na wstępie "ucieszył" :mrgreen:
Wstawiam też fotkę żeby następni się nie męczyli. Trzeba ranty od dolnego capa oprzeć na szczękach imadełka, parę puknięć w kluczyk imbusowy (z kompletu) poprzez gniazdo pinu (+) i cały środek wyskakuje bez zniszczeń. U mnie deck siedział tak mocno, że kombinerkami ani drgnęło, pomimo wkręcenia atomizera w solidną przejściówkę 510/901, którą unieruchomiłem w imadle. No i jeden deck przez to chyba na straty, bo powłoka się uszkodziła :-(
Co do szkiełka, to mam podobnie, z tym że u mnie nie ma czarnego oringu, tylko 2 przeźroczyste (szerszy ok. 5mm pasek od ustnika i cieniutki jakby wprasowany w obudowę Squape od strony grzałki (na wysokości poczatku szkiełka). Nie wiem jak ma to trzymać liquid, ale na razie nie mam serca żeby grzałę ukrecić i wlać liquid. Musi poczekać aż mi nerwy miną.
Obrazek
Awatar użytkownika
By Waldip
#1480054
I jak tam postępy ze Squapem @Nałóg Totalny?

U mnie niestety okazuje się, że wymiana oringów i zalożenie na nich szkiełka jest w warunkach domowych rzeczą awykonalną... :mrgreen:
Podejrzewam, że nie po darmo można kupić na stronie takie cudeńko:

Obrazek

Czyli cena Squape RS $10 w górę... :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1480170
Waldip pisze:I jak tam postępy ze Squapem @Nałóg Totalny?

U mnie niestety okazuje się, że wymiana oringów i zalożenie na nich szkiełka jest w warunkach domowych rzeczą awykonalną... :mrgreen: .....

Nie dałem rady wczoraj nic zrobić. Dziś mam nadzieję.
Waldip ty mnie nie strasz. U mnie to szkiełko swobodnie wyszło i równie swobodnie wsunąłem z powrotem. Tyle, że ten "sposób" w jaki to ma być szczelne do mnie nie przemawia przekonująco. Jak pisałem (może zrobię fotkę późnym wieczorem) u mnie są 2 przeźroczyste uszczelki jakby wprasowane w obudowę atomka. O wymianie nie może być raczej mowy, pomijając nawet fakt skąd je wziąć. To nie są zwykłe oringi (jeden, ten cieńszy to może trochę podobny, ale bardziej płaski).
Awatar użytkownika
By Waldip
#1480179
Nie, nie - trochę się nieprecyzyjnie wyraziłem...
Ten cieńszy, silikonowy oring z dołu okazał się u mnie przerwany... Próbowałem zastąpić go innym, jednym z tych zapasowych - niestety jest za gruby i o wsunięciu szkiełka na niego mogę zapomnieć.

Ale muszę Cię podnieść na duchu - nawet z belcapem coraz bardziej przekonuję się do tego parownika... :D
Bardzo mi się podoba zakres regulacji powietrza; szybkie przejście ze stylu dopaszczowego na dopłucny nie stanowi najmniejszego problemu i w dodatku nie zmienia odczuć smakowych.
W żadnym innym parowniku tak mi to nie podeszło. :D
Jeszcze tylko dopracuję setup (spróbuję dzisiaj na decku C) i może nawet bardzo się polubimy ze Squapem... :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1480967
Waldip mnie pogonił :wink: i zabrałem się za Squape : 8 zwojów/ 0,4mm kanthal/2,5mm/ 1,07oma na decku W.
Setup robi się super przyjemnie, chyba najłatwiej ze wszystkich sprzętów, które posiadam. Po prostu rdzeń z grzałką siada idealnie w kanale decka i przez to sam montaż jest banalnie prosty. Kapitalnie pomyślane. Super sprawa dla początkujących. Watki dałem luźnawo - pasek 4-5 mm bez zewnętrznych warstw, przycięty przed nałożeniem komina pod skosem żeby ładnie siadł w kanałach. Komin wszedł bez oporu. Wszystko widać na fotkach (oprócz tego braku oporu :D ).
Wapuję od pół godziny 11-12 W, ale próbowałem na 7W - da się nieźle, na 15 W pod koniec sztacha czuć już jakby grzałka po puszczeniu przycisku dalej ułamek sekundy pracowała. Na 12W po 8 sztachach pod rząd - bobra brak, słychać delikatny świst na drugim - od największego licząc - otworze, po zmniejszeniu przepływu na trzeci otwór jest idealnie. To jest to co mi pasuje, ale dla niektórych będzie za ciasno. Świst jest ciut większy na eVicu niż na Kboxie. Nie przeszkadza to specjalnie, ale na trzecim otworze jest jednak cicho, słychać tylko pracę grzałki. Pierścień regulacji, luźny początkowo, po dokręceniu do boxa siedzi sztywno, może nawet za sztywno, bo żeby zmienić nastawę najwygodniej jest odkręcić parownik o jeden obrót.
Można w tym dostrzec plusy, bo w zasadzie jak już znalazłem swój otwór, to co tak będę zmieniał i zmieniał :-P
Liquid wlałem do wysokości wierzchołków trójkątów tak,że po przekręceniu parownika ustnikiem do góry poziom sięga do połowy trójkątów.
Tak jak się obawiałem, parę kropel liquidu pojawiło się zewnętrznej stronie szybki przy trójkątach. W czasie wapowania przekręcałem parownik do góry nogami, ale już nowych wycieków nie zaobserwowałem.
Chmurka - bardzo przyzwoitej konsystencji, średniej temperatury, smaczna. Liquid 50/50.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
By Waldip
#1481117
Świetna recka... :D
I widocznie powtarzalność przy produkcji tego klona stoi na wysokim poziomie, bo mam identyczne spostrzeżenia - łącznie ze świstaniem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By soniqs
#1486184
Pany, szybkie pytanie.

Otóż parownik nie sprawia mi problemu żadnego, oprócz jednej może kwestii. Używam decka B i wam też tak luźno komin na niego nachodzi? W sumie na każdy deck komin wchodzi tak samo. Problem jest tego typu, że jak Squape leży, to LQ dostaje się pod komin i następnie zalewa komorę. Macie może jakieś tricki jak to rozwiązać, jak to uszczelnić?
Awatar użytkownika
By sqrczybyk
#1486673
Oglądając powyższe fotki setapu... ja przycinam nośnik przy samej górze, nie wprowadzam/zaginam go w boczne kanały co daje lepszy transport liquidu i wydaje mi się, że smaczy lepiej ;)

Tapatalk Note4
By AndyOO
#1486734
Dokładnie tak, jak pisze Kolega sqrczybyk, zaginanie może powodować kłopoty z transportem :idea: :beer:

Pozwoliłem sobie wykorzystać zdjęcie Kolegi Nałóg Totalny, mam nadzieję, że mi wybaczy, bo squapa już nie mam :oops:
A wyglądałoby to tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1486811
Zgadza się Koledzy. To był pierwszy setup i już jest zmieniony, właśnie na taki jak na fotce powyżej. Poprzedni był mało wydajny, ale chciałem spróbować. Fajnie , że jesteście czujni.
Z tym uszczelnieniem komina, to faktycznie może być nieciekawie. Muszę przyobserwować, bo jakiś delikatny wyciek miałem wczoraj, ale nie skojarzyłem tego z kominem, tylko raczej z setupem. Grunt, że smaczy naprawdę dobrze.
By AndyOO
#1486819
Ważną rzeczą podczas napełniania, jest zadbanie o to, by wata, ogólnie knot, wystawał lekko ponad bazę i szczelnie wypełniał kanały na końcach :idea:
Niestety, w trakcie używania, w tych miejscach, knot lubi się ubić i w ten sposób powstają mniejsze lub większe przecieki *BOR*
By alek0
#1488717
Witam,
Koledzy czy warto inwestować w ten parownik? Czy lepiej szukać czegoś innego?
Awatar użytkownika
By sqrczybyk
#1488720
Oryginał na pewno ;)
Co do klonidła, to nie posiadam więc nie mam porównania.

Tapatalk Note4
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.