EPF
Awatar użytkownika
By STEP
#929052
Witajcie,


Negocjacje nad projektem "Dyrektywy Tytoniowej" wchodzą w decydującą fazę. A z dzisiejszego wydania duńskiego dziennika dowiadujemy się o sieci powiązań lobbystycznych firm farmaceutycznych z Komisją Europejską. Dr Konstantinos Farsalinos, który od wielu lat prowadzi badania nad e-p, tłumaczy manipulacje drugiej strony, jednocześnie wyrażając swoje oburzenie dla dotychczasowych praktyk KE. http://www.180grader.dk/Politik/nikotin ... ret-forbud

Ostatnie propozycje KE - jednorazowe kartridże- to ukłon w stronę firm tytoniowych, które (jak wiemy) wchodzą na rynek e-p, ale nie chcą angażować się w cały proces serwisowania, wymieniania podzespołów itp.

Pojawiają się również głosy o skreśleniu art. 18 z dyrektywy, które jest działaniem firm farmaceutycznych. Już dziś wiemy, że brak regulacji w UE spowoduje zaostrzenie regulacji w kilku krajach, a przypominamy, że w Polska pojechała do UE z poparciem dla pierwotnego stanowisko KE (i ostrzejszym - wszystkie LQ w aptekach).


Pozdrawiamy serdecznie,
STEP
Awatar użytkownika
By Szaddam
#929104
No bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi .... o kasę :?
By artwien
#929173
Nie rozumiem tylko jednego:
Skoro e-papierosy zaczęły robić furorę odkąd pojawiła się możliwość uzupełniania (a nie wymieniania) wkładów, to czy nie opłaca się bardziej nałożyć akcyzy na same liquidy? Nie wspomnę już o tym, że pg i vg są również w aptekach, a spora część użytkowników woli mieszać, niż kupować gotowe.
Obie strony wyjdą na tym lepiej, a z dwojga złego chyba każdy z nas wolałby płacić więcej za to, co jest dostępne, niż zrezygnować z e-palenia przez g... jakości sprzęty, które mają zostać wprowadzone.
Awatar użytkownika
By Fomalhaut
#929427
artwien pisze:Nie rozumiem tylko jednego:
Skoro e-papierosy zaczęły robić furorę odkąd pojawiła się możliwość uzupełniania (a nie wymieniania) wkładów, to czy nie opłaca się bardziej nałożyć akcyzy na same liquidy?(...)
Obie strony wyjdą na tym lepiej(...)


Dokładnie. I wilk syty, i na szkielecie owcy jeszcze jakieś skrawki mięsa wiszą :lol: Innymi słowy - i kasa z akcyzy w budżecie, i więcej pieniędzy w NFZ.
Bieda tylko byłaby, gdyby dowalili taką akcyzę, że wychodziłoby zauważalnie drożej niż analogi...
Awatar użytkownika
By prymus140
#929434
artwien pisze:Nie rozumiem tylko jednego:
Skoro e-papierosy zaczęły robić furorę odkąd pojawiła się możliwość uzupełniania (a nie wymieniania) wkładów, to czy nie opłaca się bardziej nałożyć akcyzy na same liquidy? Nie wspomnę już o tym, że pg i vg są również w aptekach, a spora część użytkowników woli mieszać, niż kupować gotowe.
Obie strony wyjdą na tym lepiej, a z dwojga złego chyba każdy z nas wolałby płacić więcej za to, co jest dostępne, niż zrezygnować z e-palenia przez g... jakości sprzęty, które mają zostać wprowadzone.

A w imię czego mamy się zgodzić na akcyzę na liquidy.?Może jeszcze na baterie,parowniki, rurki i na wszystko co jest związane z e papierosem.A na gumy nikotynowe, plastry to nie, bo to Silna Grupa i Kasiorna.
By artwien
#930874
prymus140 pisze:
artwien pisze:Nie rozumiem tylko jednego:
Skoro e-papierosy zaczęły robić furorę odkąd pojawiła się możliwość uzupełniania (a nie wymieniania) wkładów, to czy nie opłaca się bardziej nałożyć akcyzy na same liquidy? Nie wspomnę już o tym, że pg i vg są również w aptekach, a spora część użytkowników woli mieszać, niż kupować gotowe.
Obie strony wyjdą na tym lepiej, a z dwojga złego chyba każdy z nas wolałby płacić więcej za to, co jest dostępne, niż zrezygnować z e-palenia przez g... jakości sprzęty, które mają zostać wprowadzone.

A w imię czego mamy się zgodzić na akcyzę na liquidy.?Może jeszcze na baterie,parowniki, rurki i na wszystko co jest związane z e papierosem.A na gumy nikotynowe, plastry to nie, bo to Silna Grupa i Kasiorna.


Nie mówię, że to najlepsze rozwiązanie, bo oczywiście tak nie jest. Co miałem na myśli to fakt, że ta opcja to "mniejsze zło", więc jeśli już mają nam to odebrać, to chyba lepiej, żeby jednak zostawili, ale zaczęli sami na tym zarabiać, prawda?
Jeśli chodzi o gumy i plastry... Nie ma takiej możliwości, niestety, ale w świetle prawa to są "leki", choć idąc tą drogą, liquidy to wkłady do inhalatorów i tak możemy bez końca... :)
Awatar użytkownika
By michalodz88
#930882
UE to jedno wielkie dobrze prosperujące przedsiębiorstwo i tyle. W regulacjach EP też mają swój interes. Rzygam już znakiem UE tu gwiazdki tam gwiazdki. Reklama dźwignią handlu... :?
Awatar użytkownika
By Maya
#930976
michalodz88 pisze:Rzygam już znakiem UE tu gwiazdki tam gwiazdki. Reklama dźwignią handlu... :?

Rzygam ich dyrektywami już od dawna :bry
Awatar użytkownika
By michalodz88
#931034
Prawda przez regulacje UE wiele tracimy, niektórzy nawet nie zdają sobie z tego sprawy, zachód dojeżdża nas tak żebyśmy nie mogli im nic wcisnąć a tylko nas doją zalewając nas produktami kredytami i regulacjami. I tak to się przesuwa na wschód. Jak Ukraina nie dołączy do UE to polska zostanie na szarym końcu bo nie będzie miała komu wciskać produktów UE na wschód. Porażka po prostu, jeszcze ta mentalność Polaków... Niech zajmą się lepiej globalnym ociepleniem w tej Brukseli bo zimy się doczekać nie mogę :bry
By luna1009
#931061
Koncerny tytoniowe i farmaceutyczne to grube portfele, zrobią co zechcą w UE (jak zawsze).

ps.Michal88, my nie mamy nic produkować, my mamy miec apetyt... ale boję się że nie opier...my tyle ile UE nam wciska :( .
Trzeba brać Ukrainę do UE bo głodna, po drugie siedzą tam już chińczycy na polach, więc będzie niezdrowa konkurencja ;) .
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.