EPF
By may
#969821
Dlaczego bzdura? Sprawdzałeś tani alkomat?
Ja się bardziej obawiam tego, że nagle zacznie się nagonka na ep&drive, że niby jeździmy na podwójnym gazie.
Byle dziennikarzyna szuka rozgłosu nawet wśród kamieni.
By oli44
#969857
Kiedyś przeprowadziłem testy po analogu, na alkomacie za 100 zł. Alkomat miał w zwyczaju pokazywać prawdę, przynajmniej traktowałem go w ten sposób, że jeżeli wykazał jakieś stężenie, to nie interesowało mnie ile - po prostu nie wsiadałem za kółko. ( system 0-1 )

Po wypaleniu analoga, pokazał 0,4. Kolejne dmuchnięcie po 10 minutach już dało wynik 0,0. Z ciekawości sprawdzę jak to się ma do e kiepka. Dam znać.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#969860
Klasyczna metoda dwóch pisarzy Copy'ego i Paste'a. Ale ja nie o tym. Mnie fascynuje język tego tekstu.
"Naciskając guzik na elektronicznym papierosie, podgrzewana jest zawartość zbiorniczka, a wdychana para, prócz nikotyny, zawiera w sobie właśnie te alkohole."
Pytanie śledcze - kto naciska guzik? No ludzie... średnio kumaty uczeń gimnazjum zemdleje jak to przeczyta.
Czekam na zdanie "Zbierając gruszki, jedna spadła mi na głowę, która na szczęście była miękka".

A co do meritum - owszem, tanie alkomaty - półprzewodnikowe - bez problemu wykażą promile w przypadku e-fajka. I to wcale nie dlatego, że są tam związki o charakterze alkoholu. Każdy związek utleniający się uruchamia taki test.
Profesjonalne policyjne alkomaty wykażą zero - i to nawet w przypadku, gdy będziemy dmuchać natychmiast po zaciągnięciu się e-fajkiem. To są dane, które do mnie dotarły po eksperymentach.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#969873
http://www.hotmoney.pl/Uwaga-na-te-alko ... les-a33083
Tutaj też.
Tanie alkomaty wykazują nawet promile po zwykłym papierosie i wie to każdy kierowca i jakoś nie grzmią na temat analogów. W dawnych czasach władza pytała czy paliliśmy przed chwilą. Jeśli tak to badanie rozpoczynali po 15 minutach.
Awatar użytkownika
By e-mist
#969880
Ja średnio spędzam w aucie 3 godziny dziennie, bucham e-papierosa jak tylko mogę, i nie raz już dmuchałem - jeszcze nigdy nie wskazało mi ponad 0,00 więc nie ma czego się obawiać :) A wapuję Polski Liquid który ma sporo alkoholu etylowego w składzie.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#969881
Przypomnijmy jeszcze podobne wyniki alkomatów po zjedzeniu jabłka albo batonika ;)
Bo w mediach, jak nic ciekawego się nie dzieje to należy coś ciekawego stworzyć .... potem, da się najwyżej sprostowanie (ale małym druczkiem).
Awatar użytkownika
By slavo22
#969883
Chemiku, zgadza się. Jako że pracuję w nocy i późno jeżdżę do pracy to często mam kontrole po drodze (nierzadko kilka). Jadąc zawsze ep jest w ręce, czasem jak mnie zatrzymują to akurat się zaciągam. Nigdy, nawet w tych alko bez wyświetlacza, nie wykazalo mi jakichś promili. Także wali mnie co pisze jakiś "redaktor", ja mam to sprawdzone na sobie.
Awatar użytkownika
By Harry86
#969902
dla mnie i tak "miszczem" jest Pan redaktor z hotmoney.pl :
"Inna sprawa, że przez nadmierną czułość tańszych urządzeń naprawdę podchmieleni kierowcy mogą uznać, że wykazane spożycie to tylko wina e-papierosa i następnie wyjechać na drogę."

Równie dobrze można by napisać :
"Inna sprawa, że przez nadmierną czułość tańszych urządzeń naprawdę podchmieleni kierowcy mogą uznać, że wykazane spożycie to tylko wina rozmowy z teściową i następnie wyjechać na drogę."
Awatar użytkownika
By Amix
#969920
Ja miałem problem z "trzeźwym porankiem", ale szczęśliwie się zakończyło podczas wizyty w radiowozie i dmuchania w prawdziwy alkomat, a nie pizdryk, który oni mają do kontroli. Buchałem sobie jadąc, a tu stop !!!. Miałem trochę stracha, bo było zimno i dolałem parę kropel spirytusu do liquidu, ale nie do clearomizera tylko do buteleczki 10ml i z niej napełniłem swojego parownika.
Policjant w radiowozie powiedział na koniec, że on wie o problemie , ale musiałem dmuchnąć i......buchnął sobie ze swojego egonka :). Pogadaliśmy o e-papierosach i w zrozumieniu się pożegnaliśmy :)
Awatar użytkownika
By rotos
#979745
Zawsze będzie tablica Mendelejewa chyba że nie uważałem na chemii. Nie znam innej tablicy z pierwiastkami.
Dmuchałem w Nowy Rok o trzeciej rano jadąc samochodem, pomimo używania w chwili zatrzymania do kontroli epetka wynik był zerowy.
Tanie alkotesty pokazują różne rzeczy, drinkujący kolega miał takie urządzenie i kapitalnie reagowało na sernik. Po zjedzeniu dwóch kawałków wyszło mi 1,2 promila.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.