EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By Akita
#907686
StaryChemik pisze:Pana strażnika na drzewo! Nie ma żadnego przepisu zakazującego palenia w miejscu publicznym, że o chmurzeniu nie wspomnę. Może pan chciał się w niestandardowy sposób zapoznać z Wami... ;)

:lol:

-- [scalono] 17 listopada 2013, o 20:41 --

Fruttis pisze:Czyli trzeba kupić hurtowo beczkę liquid'u i jak zakaz wejdzie w życie będzie niezły biznes na odsprzedaży :) Trochę humoru nie zaszkodzi :)

to wtedy zagraniczne sklepy internetowe będą miały mega zyski :D
Awatar użytkownika
By pol
#908448
Akita pisze:Powiem tylko tyle że na tym nie będzie końca będą za wszelką cenę dążyć do tego aby w PL zakazać e-p .
A tak do przykładu podam fakt że u mnie mogę sobie dymić gdzie tylko mi się zachce a w PL tu zakaz tam zakaz za chwilę to już nigdzie nie będzie można sobie spokojnie vapovać przykre ale prawdziwe :(

No tak GB to wspaniały kraj...
Mimo to wątpliwości są. Brytyjskie Towarzystwo Medyczne nawołuje do wprowadzenia takich samych zakazów palenia e-papierosów, np. w miejscach publicznych, co tych tradycyjnych. Chodzi głównie o ochronę młodzieży i osób niepalących - osoby korzystające z e-papierosów wszędzie, gdzie tylko zechcą, mogłyby zachęcać tych ludzi do rozpoczęcia palenia i przedstawiać nałóg nikotynowy jako niegroźny.
...
Niewątpliwie trzeba uregulować wreszcie kwestię e-palenia. Przepadła propozycja Unii Europejskiej, żeby zalegalizować e-papierosy jako wyrób medyczny dostępny jedynie w aptekach. Jednak Wielka Brytania właśnie w takiej formie ma je zatwierdzić w 2016 roku.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,14962326,E_p ... kich_.html
Awatar użytkownika
By Akita
#908594
pol pisze:
Akita pisze:Powiem tylko tyle że na tym nie będzie końca będą za wszelką cenę dążyć do tego aby w PL zakazać e-p .
A tak do przykładu podam fakt że u mnie mogę sobie dymić gdzie tylko mi się zachce a w PL tu zakaz tam zakaz za chwilę to już nigdzie nie będzie można sobie spokojnie vapovać przykre ale prawdziwe :(

No tak GB to wspaniały kraj...
Mimo to wątpliwości są. Brytyjskie Towarzystwo Medyczne nawołuje do wprowadzenia takich samych zakazów palenia e-papierosów, np. w miejscach publicznych, co tych tradycyjnych. Chodzi głównie o ochronę młodzieży i osób niepalących - osoby korzystające z e-papierosów wszędzie, gdzie tylko zechcą, mogłyby zachęcać tych ludzi do rozpoczęcia palenia i przedstawiać nałóg nikotynowy jako niegroźny.
...
Niewątpliwie trzeba uregulować wreszcie kwestię e-palenia. Przepadła propozycja Unii Europejskiej, żeby zalegalizować e-papierosy jako wyrób medyczny dostępny jedynie w aptekach. Jednak Wielka Brytania właśnie w takiej formie ma je zatwierdzić w 2016 roku.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,14962326,E_p ... kich_.html

Ja nie napisałam że wspaniały kraj ale o wiele lepiej mi się w nim żyje i to prawie pod każdym względem ;)
cyt.
W Wielkiej Brytanii, gdzie odbyła się obecna debata, około 100 tys. osób rocznie umiera z powodu uzależnienia od tytoniu. Na świecie ponad 5 mln. Niektórzy uczeni, którzy brali udział w spotkaniu, mają nadzieję, że rosnące zainteresowanie elektronicznymi papierosami zmieni te statystyki, bo zamiast wciągać do płuc toksyczne substancje zawarte w tytoniu, osoby korzystające z e-papierosów wdychają tylko rozpuszczoną w płynie nikotynę.

Robert West, profesor zajmujący się psychologią medycyny na University College London, nie zawahał się powiedzieć nawet, że "dzięki e-papierosom mogą zostać ocalone miliony ludzi!".

i chodź by po tych słowach wiem że nie zakażą e-p a i nawet nie będą nas e-palaczy piętnować tak jak w PL

Mimo to wątpliwości są. Brytyjskie Towarzystwo Medyczne nawołuje do wprowadzenia takich samych zakazów palenia e-papierosów, np. w miejscach publicznych, co tych tradycyjnych. Chodzi głównie o ochronę młodzieży i osób niepalących - osoby korzystające z e-papierosów wszędzie, gdzie tylko zechcą, mogłyby zachęcać tych ludzi do rozpoczęcia palenia i przedstawiać nałóg nikotynowy jako niegroźny.

Jednak Lynne Dawkins, z University of East London, uważa, że to zabija pozytywne przesłanie e-palenia, które pokazuje osobom uzależnionym od tytoniu, że jednak istnieje jakaś droga wydostania się z nałogu i nadzieja na poprawę stanu zdrowia. - Nie chcemy zmarnować tej wielkiej szansy, jaką dają osobom uzależnionym e-papierosy. Musimy być oczywiście ostrożni w swoich zachwytach, ale nie możemy jednocześnie zdusić tej inicjatywy w zarodku. Od dawna nie mieliśmy takiej szansy - mówiła. Uczona przekonywała też, że elektroniczne papierosy są "naprawdę bezpieczną alternatywą" dla osób uzależnionych od tytoniu.

a po tym co w/ napisali wiem że nie zakażą e-palenia w miejscach publicznych ;)


następną sprawą to to że chyba nie wiesz jak działają apteki w uk a mianowicie jedynymi lekami które są na receptę to antybiotyki i leki np. na serce (ale nie każde) na nadciśnienie itd. resztę leków idziesz i kupujesz tak sobie z buta :) więc mój wniosek jest taki że e-papierosa i liquid-ów nie podepną pod leki specjalistyczne tylko jako ogólnodostępne czyli wchodzę do apteki wybieram e-p i liquida płacę i wychodzę no jedynie co może być wiek 21 ale to mało prawdopodobne że tak wysoki i myślę że to będzie 18 bo teraz już jest ta magiczna 18 a jak dla mnie to kupno e-p i liquidu w aptekach będzie super rozwiązaniem a to dlatego że najbliższy stacjonarny sklep w/w rzeczami mam 50 mil od siebie i jak na razie jestem zdana na kupno e-p i liquid-wó tylko i wyłącznie poprzez internet :/

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,14962326,E_p ... kich_.html

aaaa i zapomniałam dodać że już teraz w aptekach są sprzedawane e-p jednorazowe ...

P.S
jeżeli opisałam to nie w tym temacie gdzie powinnam to proszę tego nie usuwać lecz proszę o przeniesienie w inne miejsce ;)
By mattoid1973
#908880
Akita pisze:Ja nie napisałam że wspaniały kraj ale o wiele lepiej mi się w nim żyje i to prawie pod każdym względem ;)

Trochę OT, ale niech tam... Zobaczymy czy powtórzysz to samo za kilka lat, jak będzie tam pierwsza w Europie republika islamska, w której obowiązywać będzie prawo szariatu. Ciekawe, czy wtedy wrócisz do tej złej Polski, czy zmienisz religię, bo innej opcji pewnie nie będzie.
Awatar użytkownika
By Akita
#908964
mattoid1973 pisze:
Akita pisze:Ja nie napisałam że wspaniały kraj ale o wiele lepiej mi się w nim żyje i to prawie pod każdym względem ;)

Trochę OT, ale niech tam... Zobaczymy czy powtórzysz to samo za kilka lat, jak będzie tam pierwsza w Europie republika islamska, w której obowiązywać będzie prawo szariatu. Ciekawe, czy wtedy wrócisz do tej złej Polski, czy zmienisz religię, bo innej opcji pewnie nie będzie.

Powiem tak to co teraz napisałeś nie ma nic a nic związku z tym co tu opisywaliśmy ale ok ;)
Powiem tak osób myślących Twoim tokiem myślenia przechodziło koło mnie już setki i tylko na waszym gadaniu się skończyło;) jestem tu kilkanaście lat i może od jakiś 6-7 lat słyszę to samo że ciapaki (tak się mówi na tych co wyznają islam ) zawładną całym krajem, a jakoś się to nie stało i nie stanie bo już teraz powoli stąd znikają a dlaczego ? skrócili im wysokość zasiłków na dzieci już nie ma dla nich kasowego eldorado a tylko i wyłącznie po to tu się zjawili następną sprawą o której Wam polskie media nie mówią to stopniowa likwidacja czarnego rynku pracy (70-80% z nich pracuje na czarno) u ciapatych a co się z tym wiąże to deportacja do kraju z którego tu zawitali a właściciel który go zatrudniał dostaję taką karę że nic innego mu nie pozostaje jak tylko zwinąć interes ( a jeszcze może skończyć w pierdlu) tak więc gadanie że oni zawładną całym krajem to tak jak byś podejmował próbę przestraszenia dorosłego człowieka gargamelem z bajki o smerfach :kulam
Podobny tok myślenia można by mieć na temat polskich cyganów :)
A i jak by kiedykolwiek miało coś takiego się stać ale się nie stanie to polska nie jest jedyny krajem w europie ;)

Dyskusje uważam za skończoną :)

Pozdrawiam ;)
By mattoid1973
#908991
Akita pisze:Dyskusje uważam za skończoną :)

Nigdy nie miałem zamiaru dyskutować na ten temat, ale jak już, to ja również nie planuję kontynuacji. Jeśli chodzi o resztę Twojej wypowiedzi napiszę jedynie, że bardzo chciałbym, abyś miała rację. Choćby ze względu na siebie.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#915208
Negocjacje dyrektywy trwają, produkcja prawnego łajna wzmaga się. Na razie strony po angielsku:

http://www.clivebates.com/?p=1655
http://www.ecigarette-research.com/web/index.php/2013-04-07-09-50-07/139-the-european-union-ignores

Mam nadzieję, że Stary Chemik skrobnie coś dzisiaj na blogu. Ja dopiero wgryzam się w tekst.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#915213
No właśnie w skrótowej formie już napisałem. Czekam na napływ dalszych informacji z dobrych źródeł. Wygląda to jednak dość ponuro...
Awatar użytkownika
By Mutango
#915231
Żeby nie zachęcać młodych ludzi do epalenia, zabronione będzie używanie aromatów o zbyt atrakcyjnych smakach. Ponieważ Komisja Europejska zdaje sobie sprawę, że epalacze mogą równie dobrze użyć aromatów do kawy, więc również wśród aromatów do kawy będzie dozwolona produkcja tylko aromatów o smaku krowiego łajna.
Awatar użytkownika
By hrb
#915666
djMarco pisze:Dzisiaj wojewoda pomorski nakazał sprawdzić sklepy z e-papierosami. W Gdańsku jakiś przetrzepali.

*SPAM* Czyżby Leszek Sławoj po przeczytaniu Naszego Dziennika go nakręcił? *SPAM*
Awatar użytkownika
By janu3
#915693
Ten temat zapoczątkowano w roku 2009. Jednak informacja, która dotarła do nas dzisiaj powinna znaleźć się w osobnym i to głównym wątku do którego będą kierowani wszyscy użytkownicy oraz czytelnicy forum. Jest to w interesie między innymi administratorów tego forum. W Europie huczy w środowisku chmurzących. Tym razem nie jest to fałszywy alarm.
Big Pharma i Big Tobaco przygotowują ostateczny cios.
Szykujmy manifestację!
Awatar użytkownika
By venom_666
#943315
To nie chodzi o to czy obejdą czy nie. Chodzi o to by nie trzeba było nic "obchodzić"
Wolę dopłacić akcyzę niż szukać płynów na czarnym rynku i być traktowanym na równi z narkomanami...

Patatajkiem z cegłofonu
Awatar użytkownika
By NaK2zAK
#963038
Hmm co do akcyzy na liquidy to zastanawia mnie jeden fakt. Rząd tłumaczy podwyżki akcyzy wyrobów tytoniowych dobrem konsumenta (drożej więc mniej kupi przez co będzie zdrowszy albo rzuci całkowicie) więc wychodząc z założenia że chce nam pomóc rzucając akcyzę na środek który dla wielu w tym mnie jest próbą pozbycia się nałogu całkowicie jest tylko kolejnym kłamstwem i pokazaniem że macie palić szlugi bo my z tego mamy tyyyyle hajsu. Patologia...może jeszcze liquidy na receptę? I to najlepiej te czerwone na substancje narkotyczne? Wreszcie wieloletni palacze dostali skuteczną broń do walki z nałogiem i mniej szkodliwą alternatywę. Po miesiącu użytkowania zszedłem z zawartością nikotyny o połowę. To dla mnie spory sukces. Czekam na dostawę lq o jeszcze niższej mocy i za kilka miesięcy kto wie? Może zacznę palić 0mg żeby ostatecznie odstawić i e papierosa i czuć się wolnym od nałogu. Idąc tym tropem czyli "akcyza bo jest nikotyna" rzućmy akcyzę na Pawełki i wiśnie cherry. Banderola na słodyczach bo w składzie znajduje się alkohol...polityku! Pier***nij się w łeb!
Awatar użytkownika
By Joe Johnson
#963359
Spokojnie, niedługo wylicza Ci ilosc oddechow srednio na minute i za tlen bedziesz placil. No bo przeciez lasy sa panstwowe i tlen produkuje panstwo :) Kraj absurdow to zawsze byl. W ogole w wielu krajach na swiecie jest popierd***ne myslenie wrzucania wsyzstkich do jednego worka. Przyklad ktos sie zachleje na smierc- usunym alkohol ze sklepow do 22 ? Dlaczego jak reszta potrafi pic? Jeden idiota rzuci kamieniem z trybun zakazmy wszystkim lazic na mecze. Jeden idiota jaral efajke w teatrze wiec uznajmy ze wszyscy palacze efajki jaraja wszedzie i wogole sa chamscy itd. itp.
Awatar użytkownika
By Archon1
#966414
Jakoś nie czuje sie wolny i nie zyje w wolnym kraju, caly czas ktos chce decydowac co mam palic, jesc i co mi wolno a czego nie. Jak bym żył w kraju gdzie idealnie rozwija sie reżim, tak, reżim, bo niedlugo bedzie trzeba jeść i pić to co ktoś uzna za zdrowe i słuszne.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By krzych.s
#966478
NaK2zAK pisze:Hmm co do akcyzy na liquidy to zastanawia mnie jeden fakt. Rząd tłumaczy podwyżki akcyzy wyrobów tytoniowych dobrem konsumenta (drożej więc mniej kupi przez co będzie zdrowszy albo rzuci całkowicie) więc wychodząc z założenia że chce nam pomóc rzucając akcyzę na środek który dla wielu w tym mnie jest próbą pozbycia się nałogu całkowicie jest tylko kolejnym kłamstwem i pokazaniem że macie palić szlugi bo my z tego mamy tyyyyle hajsu. Patologia...może jeszcze liquidy na receptę? I to najlepiej te czerwone na substancje narkotyczne? Wreszcie wieloletni palacze dostali skuteczną broń do walki z nałogiem i mniej szkodliwą alternatywę. Po miesiącu użytkowania zszedłem z zawartością nikotyny o połowę. To dla mnie spory sukces. Czekam na dostawę lq o jeszcze niższej mocy i za kilka miesięcy kto wie? Może zacznę palić 0mg żeby ostatecznie odstawić i e papierosa i czuć się wolnym od nałogu. Idąc tym tropem czyli "akcyza bo jest nikotyna" rzućmy akcyzę na Pawełki i wiśnie cherry. Banderola na słodyczach bo w składzie znajduje się alkohol...polityku! Pier***nij się w łeb!

Podpowiedź: gdyby akcyza była po to, aby nie chcieli kupować to dlaczego rząd spodziewa się wypełnić budżet większą kwotą z tejże akcyzy? (patrz doniesienia prasowe o przeszacowaniu wpływów z akcyzy po podwyżkach).

Łudzisz się, że rząd pomaga? Chyba sobie :)
Awatar użytkownika
By NaK2zAK
#966523
Nie łudzę się. To był z mojej strony cytat rządzących a nie moje własne odczucia.Co do samej akcyzy ustawodawcy sami po raz kolejny kopią się po tyłku. W ostatnim etapie palenia analogów nie kupowałem fajek w sklepie tylko tytoń od znajomych w cenie 60zł za kg. Podobna rzecz dzieje sie z alkoholem. Wszędzie pełno melin i alko z "za granicy" Tak samo będzie w przypadku liquidów kiedy dojdzie do nałożenia akcyzy. Uruchomi się kolejna gałąź szarej strefy i lq niewiadomego pochodzenia od xxx za połowę bądź mniej ceny sklepowej co oczywiście przełoży się na jakość i ryzyko że po paru buchach ktoś się ładnie przytruje. Niestety przy polskich zarobkach i bądź co bądź wysokich cenach sklepowych dotyczących wielu gałęzi handlu jak i usług nie każdy będzie mół sobie pozwolić na płacenie 20zł bądź więcej za 10ml ulubionego liquidu, a należy się spodziewać podniesienia cen jeśli producenci będą potrzebować certyfikatów dla swoich produktów. Inna sprawa że wprowadzenie zaostrzonych norm przynajmniej dla mnie wygląda jak pierwszy krok do ograniczonego dostępu do e-paliwa i jak to już było mówione w mediach traktowaniu tych wyrobów jako medyczne.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#973696
I co z tego, że "macie nadzieję"? Co zrobiliście w tej sprawie, panowie? Sama nadzieja nie wystarczy. Dyrektywa tytoniowa zbliża się wielkimi krokami, więc pewne jest, że zmiany będą. I to m.in. od nas zależy, jak te zmiany będą wyglądać.
By FIRST
#973703
StaryChemik pisze:I co z tego, że "macie nadzieję"? Co zrobiliście w tej sprawie, panowie? Sama nadzieja nie wystarczy. Dyrektywa tytoniowa zbliża się wielkimi krokami, więc pewne jest, że zmiany będą. I to m.in. od nas zależy, jak te zmiany będą wyglądać.



Jest nas sporo to mamy jakąś szansę :)
Awatar użytkownika
By adeekk1989
#974312
I podstawowe pytanie, czy sam podpisałeś :)

Mi słabo idzie z mobilizacją innych (narazie 4 osoby + ja) no ale zawsze coś.
Awatar użytkownika
By skril
#974959
Tak czytalem ostatni wpis na blogu to nie jest on zbyt optymistyczny.
Tak sie zastanawiam ile czasu maja na wptowadzenie dyrektywy w zycie?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#984122
Spytam z ciekawości - przeczytałeś cokolwiek na temat europejskiej inicjatywy obywatelskiej? Sądząc z pytania - nie bardzo.
To NIE JEST ŻADNA PETYCJA - to jest jedna z metod TWORZENIA PRAWA.

Ale ja podejrzewam, że jesteś tutaj tylko po to, aby promować jakąś podejrzaną stronę.
Awatar użytkownika
By stacho
#989145
Jak mówi tytuł wątku - szykują się zmiany.
Dyrektywa tytoniowa, a szczególnie jej art. 18 w wprowadzić może istotne ograniczenia.
W odpowiedzi społeczność użytkowników e-papierosów utworzyła inicjatywę o której więcej w dziale efvi-wspieramy-europejska-inicjatywe-wolnego-e-palenia-f444.html
Zbieramy podpisy. I nie przestawajmy.

Ale pozostała jeszcze jedna maleńka szansa na zmianę lub usunięcie Art.18 TPD.
Jeszcze przez kilka dni możemy próbować coś zmienić.
Informacje z blogu @SCh Ważne – piszemy do przewodniczącego PE jak i wątek na naszym forum ostatnia-szansa-na-zmiane-usuniecie-art-18-tpd-t59754.html przybliża co i dlaczego można zrobić.
Awatar użytkownika
By stacho
#990155
Oprócz listu do Przewodniczącego PE wysłałem do Europosłów z mojego regionu list następującej treści:

Szanowni Europosłowie z Małopolski i Świętokrzyskiego!

Pozwalam sobie przesłać Państwu kopię listu, jaki skierowałem do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Pana Martina Schulza w sprawie głosowania nad dyrektywą tytoniową („Tobacco Products Directive”). Prosiłem w nim o to, by dał posłom możliwość osobnego głosowania nad Artykułem 18 dyrektywy dotyczącym e-papierosów.

Twórcy tekstu dyrektywy tytoniowej ( szczególnie artykułu 18 ) najwyraźniej stworzyli koszmarny bubel prawny, doklejony do dyrektywy wbrew prawu Unii Europejskiej, wbrew ustalonemu w Parlamencie Unijnym w październiku 2013 tekstowi, wbrew wynikom badań naukowych i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Jako użytkownik e-papierosów który dzięki nim właśnie po ponad trzydziestu latach rzucił palenie w pełni popieram zastrzeżenia, jakie wobec Artykułu 18 wysuwają naukowcy (http://www.ecigarette-research.com/web/ ... tpd-errors ), liderzy społeczności europejskich użytkowników e-papierosów (http://www.clivebates.com/?p=1969, http://evun.net/?p=162 ) oraz nasze krajowe autorytety w tej dziedzinie (http://starychemik.wordpress.com/2013/1 ... dyrektywy/).

Nadmienić pragnę, że brak akceptacji do takiej regulacji e-papierosów wywołuje w szerokich kręgach użytkowników tych urządzeń narastającą chęć przeciwdziałania. Do Pana Przewodniczącego Martina Schulza płyną listy podobne do mojego, społeczność organizuje się wokół Europejskiej Inicjatywy Wolności E-palenia ( http://www.efvi.pl ).

Co do ilości użytkowników e papierosów i ich sympatyków zapewne mają państwo dane, a ja chce nadmienić w kontekście nadchodzących wyborów, że społeczność jest już na tyle zorganizowana, ( stowarzyszenia, fora internetowe, portale społecznościowe ), że śledzi Państwa głosownia.

Wierzę, że po głębszym zastanowieniu podzielą Państwo wysuwane przez nich argumenty i wesprą nasze starania kierowane do Przewodniczącego o osobne głosowanie nad Artykułem 18 dyrektywy, by móc go odrzucić. Wierzę, że jeśli Pan Przewodniczący pozwoli na odrębne głosownie nad Artykułem 18 zagłosujecie Państwo za jego odrzuceniem.

Rynek e-papierosów wymaga regulacji, ale na pewno nie pisanych na kolanie.

Z wyrazami szacunku,

/-/



Kopia listu ( tłumaczenie )

Szanowny Pan Martin Schulz
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Piszę do Pana jako polski użytkownik e-papierosów którego będzie dotyczyć Dyrektywa o Produktach Tytoniowych (Tobacco Products Directive TPD), a zwłaszcza artykuł 18 którego zapisy w obecnej formie nie są do zaakceptowania.
Chcę Pana nakłonić, aby pozwolił Pan na oddzielne głosowanie nad artykułem 18 przy pierwszym czytaniu TPD w Parlamencie Europejskim .
Także mam nadzieję, że Pan da przykład i zagłosuje przeciw artykułowi 18. Pozwoli to dalej pracować nad regulacją e-papierosów, podczas gdy reszta dyrektywy o produktach tytoniowych może zostać uchwalona.
Jako użytkownik e papierosów w pełni popieram zastrzeżenia wyartykułowane w liście skierowanym do Pana przez Pana Clive Bates. (http://www.clivebates.com/?p=1969 )
Również ostra krytyka ze strony naukowców polemizująca z uzasadnieniem zapisów przygotowanych przez urzędników unijnych (http://www.ecigarette-research.com/web/ ... tpd-errors) przemawia za tym aby odrzucić artykuł 18 TPD.
Mam nadzieję, że pozwoli Pan na oddzielne glosowanie i udzieli poparcia dla usunięcia artykułu 18 z TPD.

Z wyrazami szacunku
/-/



Zachęcam do napisania podobnych.

Europarlamentarzystów można ustalić tu: http://pe2009.pkw.gov.pl/PUE/PL/WYN/W/index.htm
zaznacz okręg i kliknij na "wyniki głosowania"
Adresy e mail mamy w wątku pobudka-komisja-europejska-zamierza-zakazac-e-papierosow-t55061.html
na końcu strony
Awatar użytkownika
By stacho
#996028
Jak na swoim blogu pisze Stary Chemik : dyrektywa - ostatnia prosta - piszemy do europosłów.

Wpis z 17.02 Dyrektywa – ostatnia prosta – piszemy do europosłów

Jak wiecie z poprzedniego mojego wpisu wysłałem już maila do "moich" europosłów.

Niestety odpowiedziała tylko jedna osoba - Pani Senyszyn. Nie bardzo chyba zrozumiała istotę problemu bo w odpowiedzi odniosła się do uznania e papierosów za produkt medyczny.
... to czy w Polsce e-papierosy zostaną uznane za produkt medyczny będzie zależało od naszego rządu.


Ale w ostatniej części odpowiedzi dała trochę nadziei:

Oczywiście, jeśli będzie odrębne głosowania nad tym artykułem, to wezmę pod uwagę Pana rekomendacje.



WAPERZY do dzieła

p.s.
obserwuje ten wątek i wiem że wielu go też ogląda ( 10.02 miał 218015 odsłon - teraz 221274 odsłony )
w ciągu 7 dni 3259 odsłon - gdyby tak poszło tyle maili to *SHOCK*
Awatar użytkownika
By stacho
#997643
Piszemy do Przewodniczącego i naszych Europosłów ?

"Opiekunowie naszego zdrowia" nie zasypiają gruszek w popiele i piszą gdzie się da.

Wpis @SCh na blogu z 19.02 >> Wzruszająca troska koncernu farmaceutycznego o nasze zdrowie.

A my piszemy ?
Mam nadzieję że tak.
p.s.
Trochę dominuję ostatnio w tym wątku, ale watro Wam przekazać te informację :)
widać że wielu wątek czyta ( 17.02 miał 221274 wyświetleń - teraz 222291 wyświetleń )
w ciągu 2 dni 1017 wyświetleń
Awatar użytkownika
By stacho
#998998
Niestety. Przewodniczący nie podjął decyzji odrębnego głosowania art18 TPD

Jak donosi Stary Chemik we wpisie z 20.02 Z ostatniej chwili – nie będzie osobnego głosowania nad art. 18 Dyrektywy

Niestety, stało się to, czego można się było obawiać. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz podjął decyzję o tym, że 26 lutego nie będzie procedury osobnego głosowania (split/separate voting) nad art. 18 Dyrektywy Tytoniowej. Tak więc głosowanie będzie, mówiąc popularnie, w trybie zero-jedynkowym. Za lub przeciw, bez możliwości jakiejkolwiek zmiany czy wycofania budzącego tak wielkie kontrowersje fragmentu.


Co dalej ? Stary Chemik widzi to tak ( i ja sie z tym równiez zgadzam)
Co dalej? Zobaczymy. Wiemy jedno – teraz szczególnego wymiaru nabiera zbieranie głosów pod inicjatywą EFVI. Jeśli uda się osiągnąć sukces, legislacja dotycząca e-papierosów będzie rozpatrywana już przez nowy Parlament Europejski.


Zapraszam do działu efvi-wspieramy-europejska-inicjatywe-wolnego-e-palenia-f444.html


edit

oj dzieje się :zakrecony
wraca nadzieja ?
Z jeszcze “ostatniejszej” chwili – Martin Callanan zapala światełko w tunelu
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1003521
Jutro (26/2) głosowanie, a tymczasem na oficjalnej stronie Parlamentu Europejskiego widzimy coś takiego.
European Respiratory Society wita Dyrektywę. Już dziś, kilkanaście godzin przed głosowaniem już się cieszą wynikami. Ba, pewien pan profesor wypowiada się PO głosowaniu (Speaking after the vote, ERS Secretary for European Affairs, Professor Jean-Paul Sculier, said:).
Wynaleźli maszynę czasu tam? A może my naprawdę czegoś nie wiemy?

A tak na poważnie - to kolejna wielka GRANDA!
Awatar użytkownika
By c-zar
#1003670
stacho pisze:
"Opiekunowie naszego zdrowia" nie zasypiają gruszek w popiele i piszą gdzie się da.

Wpis @SCh na blogu z 19.02 >> Wzruszająca troska koncernu farmaceutycznego o nasze zdrowie.


Po przeczytaniu jak to przedstawiciele GlaxoSmithKline są zatroskani naszym zdrowiem, jestem również zatroskany tym, że plastry, gumy i inne dziwadła farmaceutyczne z nikotyną mogą być furtką do palenia tytoniu. Jak sobie małolat nabędzie gumę z nikotyną, poglamie i mu się spodoba to zaraz wleci i to nie przez furtkę, ale przez ogromną bramę w szpony tytoniowego nałogu :evil:

...a na forach farmaceutycznych pojawią się wątki:

Żucie gumy nikotynowej zagrożone! Idą zmiany...!
Co możemy zrobić aby UE nie zakazała czopków z nikotyną?


...czego sobie i Wam życzę *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1003855
Jakieś wieści z linii frontu?
Chemik- Ty się dziwisz, że mają maszynę czasu? Chcieli poznac swojego wroga, więc zakupili od Koncia jego Time Machine, a że przez przypadek odkryli funkcję do której zobowiązuje nazwa tego moda to już inna bajka...
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1003890
Głosowanie za małą godzinę. Wiem, że brytyjscy i niemieccy waperzy dzwonią do swoich parlamentarzystów i do ostatniej chwili przekonują. Co ciekawe - część odbiera telefony i rozmawia. Co z tego wyjdzie, nie wiadomo.
Wieści co do odrębnego głosowania nad art. 18 dziś są sprzeczne.

Z ostatniej chwili: Clive Bates podał na Twitterze, że jednak będzie osobne głosowanie split/separate nad art. 18. Nacisk na Martina Schulza zadziałał! A jednak...
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 101
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.