EPF
By _Luka_S_
#891529
Może napiszę coś niepopularnego, ale uważam, że akcyza powinna być :) Dlaczego? Ano dlatego że wprowadzenie akcyzy zamknie raz na zawsze drzwi do całkowitego zakazu obrotu wszystkim co związane z ep. Będzie drożej, ale nikt już nie będzie się czepiał ep.
Akcyza oczywiście tylko na liquidy z zawartością nikotyny, a nie na sprzęt. Tak jak w analogach - na papierośnice i zapalniczki akcyzy nie ma :)
Awatar użytkownika
By prymus140
#891535
_Luka_S_ pisze:Może napiszę coś niepopularnego, ale uważam, że akcyza powinna być :) Dlaczego? Ano dlatego że wprowadzenie akcyzy zamknie raz na zawsze drzwi do całkowitego zakazu obrotu wszystkim co związane z ep. Będzie drożej, ale nikt już nie będzie się czepiał ep.
Akcyza oczywiście tylko na liquidy z zawartością nikotyny, a nie na sprzęt. Tak jak w analogach - na papierośnice i zapalniczki akcyzy nie ma :)

:palm Brak mi słów.
Awatar użytkownika
By jomat
#891556
_Luka_S_ pisze:Może napiszę coś niepopularnego, ale uważam, że akcyza powinna być :) Dlaczego? Ano dlatego że wprowadzenie akcyzy zamknie raz na zawsze drzwi do całkowitego zakazu obrotu wszystkim co związane z ......... Będzie drożej, ale nikt już nie będzie się czepiał .........

W miejsce kropek wpisz sobie cokolwiek, np. hamburgery itd
By _Luka_S_
#891565
Tylko że na hamburgery nie ma nagonki :)

To może ja jeszcze rozwinę moją myśl.
Po prostu najbardziej obawiam się całkowitego zakazu ep. A nie jest to wcale takie nierealne, popatrzmy na przepisy w Europie i na świecie... Jeżeli dodamy do tego łatwość z jaką można manipulować społeczeństwem oraz władzę ustawodawczą i wykonawczą, która jest podatna na nawet absurdalne postulaty społeczeństwa (głosy wyborcze) to przyszłość wcale nie jest taka różowa. Węgry - zakaz dystrybucji, Czechy - zakaz sprzedaży przez internet, trochę dalej: Hong Kong ZAKAZ POSIADANIA, itp... Moim zdaniem można iść na pewne ustępstwa (jak np. akcyza na liquidy) celem zapewnienia sobie spokojnej przyszłości. Jeżeli mam do wyboru: drożej albo wcale, to wybieram drożej... To jest właśnie strategia.
Oczywiście nie lobbuję za akcyzą na tym etapie. Ale jeżeli zostaniemy postawieni pod ścianą, to obawiam się, że to forum, STEP czy inne grupy to będzie za mało :(
Awatar użytkownika
By FRANQ_23_PL
#891580
Czechy - legalne zioło
Chiny - komuna i zawsze racja partii

no tak, jest porównanie ^^

opatrz na analogi - też chcesz by "dla zdrowia i w trosce o obywateli" podnosili ci co rusz akcyzy? Porównaj ile paczka takich L&M kosztowała kiedyś a dziś, a różnica jest w 90% zasługą akcyzy.

Ja bym bardziej (jakbym mógł ^^) lobbował za pro-zdrowotnym zastosowaniem EP. Z resztą same EP nie są niczym złym, tak jak nóż, który w rękach znakomitego kucharza czy mordercy może odpowiednio przyczynić się do czegoś pożytecznego jak i złego.
Jeśli już mają coś zmieniać, to wymagać certyfikatów, zwłaszcza od liquidów.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#891590
_Luka_S_ pisze:Po prostu najbardziej obawiam się całkowitego zakazu ep. A nie jest to wcale takie nierealne, popatrzmy na przepisy w Europie i na świecie...

Nie wiem, czy zauważyłeś, że Europa właśnie odpuściła kwestię e-fajek - patrz - dyrektywa. Skąd masz informację na temat Czech? Źródło jakieś?
Ta strona jest nielegalna w takim razie?
http://www.cigareta-ego.cz/elektronicku ... 00-mAh-2ks
Moim zdaniem można iść na pewne ustępstwa (jak np. akcyza na liquidy) celem zapewnienia sobie spokojnej przyszłości. Jeżeli mam do wyboru: drożej albo wcale, to wybieram drożej... To jest właśnie strategia.

Cieszę się, że nie jesteś moim przywódcą. Bo taką strategię to można sobie o kant baterii potłuc. Taką strategię stosowali Czesi czy Francuzi poddając się bez jednego wystrzału. Taka strategia to czołgi z czterema biegami - jednym do przodu i trzema wstecz.
Oczywiście nie lobbuję za akcyzą na tym etapie. Ale jeżeli zostaniemy postawieni pod ścianą, to obawiam się, że to forum, STEP czy inne grupy to będzie za mało :(

Twoje podejście oznacza, że sam natychmiast przylepiasz się plecami do ściany, wywieszasz białą flagę i krzyczysz, że chcesz się poddać i jeszcze oddać całą kasę najeźdźcom. Jeśli chcesz się opodatkować dobrowolnie, zrób to. Wysyłaj po każdym zakupie liquidu garść kasy Vincentowi. To nie mój cyrk i nie moje małpy.
Awatar użytkownika
By dżabar
#891746
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville.

Rządzące tym nieszczęśliwym krajem od 100 lat, czerwone karły, wynalazły jeszcze jeden towar, który można opodatkować i złupić swoich niewolników. Oczywiście wszystko dla ich dobra.

"Trójka" ma też swoją fejzbukową stronę: https://www.facebook.com/pages/Tr%C3%B3jka-Program-3-Polskiego-Radia/106579032737672

Jeśli ktoś nie ma odwagi dzwonić, albo z innych przyczyn nie chce się w ten sposób opowiedzieć, to jeśli ma konto na fejzbuku, może i powinien wyrazić swoją opinię.
Awatar użytkownika
By arczer1234
#891788
szkoda ze nikt nie chce zrobić konkretnych badań na temat liquidu ,nie robiac badan mam pewnośc ze jest zdrowszy od analoga, porównując do składu olejku waniliowego sa takie same skladniki tylko w e liquidzie dodana jest nikotyna a w analogu jeszcze pewnie wszystkich składników nie odkryli , ale zadne panstwo ani zaden uniwerek nie za sponsoruje badan bo jak by wyszło oficjalnie na podstawie badan zaufanej instytucji ze e pap zdrowsze to wiekszosc przeciwników zmienila by zdanie i dochód z akcyzy by spadl teraz robia plany na akcyze na e liqid bo niedlugo ktos sie odważy i zrobi porządne badania
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#891837
Przy odbiorniku. :)
Jeżeli chcą akcyzy na e-p to również powinna być akcyza na plastry, tabletki i gumy z nikotyną.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#891852
Myślę, że warto nie tylko słuchać, ale też pisać maile do Trójki czy komentować na bieżąco na FB.
Ja już wysłałem na przeciw@polskieradio.pl
Warto chyba pokazać, że istniejemy.
Awatar użytkownika
By Paveletz
#891858
Fajny argument ze strony Pana Doktora, Posła Latosa - sens: młodzież zaczyna od ep bo są zbyt tanie...
Opodatkujmy też słodycze - unikniemy próchnicy i cukrzycy... ;)

EDIT: Wypowiedzi mojego ulubionego absolwenta Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych nawet nie podejmę się skomentować. Strach się bać. *BOJE SIE*
Ostatnio zmieniony 29 paź 2013, 12:43 przez Paveletz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Paveletz
#891886
StaryChemik pisze:Tutaj można sobie pisać - ja jednak proponuję dać wyraz swoim myślom mailem do Trójki albo na FB.

Dałem wyraz. I co? Myślisz StaryChemiku, że przebijemy w ten sposób opinie "pancerniaków"? ;)

EDIT: Jedna taka wypowiedź na antenie robi tyle szkód (z naszego punktu widzenia - ma się rozumieć), że nawet setki rozsądnych maili ich nie zrównoważą. Innymi słowy - na nic nie przyda się nam siła argumentu wobec argumentu siły.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2013, 13:03 przez Paveletz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By venom_666
#891979
a ja czytałem, że niektóre dopalacze rozpuszczają w oranżadzie - zakazać sprzedaży napoi chłodzących...
Nie popadajmy w paranoję...
Awatar użytkownika
By venom_666
#891992
Akcyzę na nikotynę prędzej czy później wymyślą...
Lepiej to niż zakaz, bo nie moga zakazać sprzedaży latarek, wypalarek do drewna, czy przenośnych akumulatorowych lutownic ;-)
Podchody z dopalaczami itp. to już po prostu chamskie zagrywki Koncernów od plastrów nicorette...
Awatar użytkownika
By Michaj
#892030
To dlaczego nie zdelagalizują lufek i bibułek do palenia? Dopalacze niby w czym były palone?
Przecież wiadomo, że w dużym, jak nie większym procencie służą do konsumowanie rzeczy nie legalnych.
Tak więc ewentualny zarzut, że e-fajki mogą służyć do inhalacjii (czy już służą) dragów, jest totalnie kretyński.
Awatar użytkownika
By prymus140
#892469
snake1985 pisze:Ciągle kładą człowiekowi kłody pod nogi.
Nie jestem za akcyzą ale z dwojga złego wolał bym to niż całkowity zakaz.

A myślałem że jesteś chłop? Już lekko naciskają a Ty już wywieszasz białą flagę. :zakrecony
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.