EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By Krasny
#651220
Mam dość prosty sposób na rozwiązanie ogólnie znanego problemu z pinem dodatnim Lambo. Jak wiadomo pin ten wręcz idealnie pasuje do kanału powietrznego ViVi Nova przez co wspaniale zatyka przepływ.
Znalazłem na tym forum link do filmiku gdzie opisany jest sposób z wykręceniem z drucika takiej wkładki a'la S. Niestety jak ktoś na forum zauważył rozwiązanie to jest dość nie pewne, może doprowadzić do zwarcia. Możliwość szybkiego zgubienia też mnie trochę przeraziła bo przecież może doprowadzić do braku bucha kiedy będzie najbardziej potrzebny.
Ale do rzeczy.

Bierzemy spinacz biurowy (o matko ile ja tym już maszyn naprawiłem). Wycinamy ze spinacza odcinek w kształcie wydłużonej litery U (ten z mniejszym "kolankiem"). Ściskamy "kolanko" za pomocą szczypiec / kombinerek tak aby dwa druciki były obok siebie. Następnie wyginamy z tego literkę T pionowa kreseczka powinna mieć długość 9-10mm. Obcinamy poziome ramiona na długość około 1- 1,5 mm. Musimy uzyskać taki skobelek:

Obrazek

Dobrze jest go delikatnie rozgiąć na środku tak żeby "ramiona" były razem.
Teraz możemy umieścić go w kanaliku ViVi. Na zdjęciu widać jaką długość muszą mieć ramiona, nie moga wystawać za dużo poza obrys pina dodatniego żeby nie spowodować zwarcia.

Obrazek

Wkręcamy ViVi w Lambo, ciągniemy i ... zonk nie idzie pozostał jeszcze jeden mały problem. Tank po skręceniu idealnie przylega do kołnierza Lambo uniemożliwiając swobodny przepływ powietrza. Na tą bolączkę zastosowałem jeszcze jeden patent. Plastikowa tulejka wystająca 1mm ponad gwint Lambo. Na razie dość miękka bo innej nie miałem, da się skręcić na sztywno ale połączenie jest "miękkie". Muszę znaleźć coś o takiej średnicy ale ze sztywnego plastiku, tak aby ViVi miała pewne stabilne oparcie.

Obrazek

Plusy rozwiązania są takie że skobelek nie wypada i nie trzeba go usuwać przy zmianie zasilania.

Mam nadzieję że trochę pomogłem szanownym forumowiczom :)
Awatar użytkownika
By RavenMag
#728399
A, widzisz Pan, Panie Krasny, ja zastosowałem praktycznie tę samą metodę pomijając 'cycek' w Vivi (bez niego też działą). Za kołnierz do Lambo posłużyła mi odpowiednio spreparowana tulejka od wtyku antenowego. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Swoją drogą, ciekawe, że ludzie wpadają na podobne pomysły mając takie same problemy. ;)
Awatar użytkownika
By Krasny
#730430
@RavenMag
Spinacz jest po to żeby pin plus Lambo nie właził w pin plus Vivi.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.