EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By lekki
#441745
Witam. Ostatnio mam taką śmieszną sytuację że co ktores buchniecie powoduje u mnie czkawke w systemie 1 mach- 1czknięcie :D


Mieliscie z tym problemy?

Wiecie czym to moze byc spowodowane?
Awatar użytkownika
By makbetka
#441749
Może się "zapowietrzasz" odrobinkę ;)
Awatar użytkownika
By gregbard
#441751
nie pij liquidu....
By maniak
#441757
Miewalem czkawkę jeszcze za analogowych czasów - też po zaciągnięciu było zaraz "iik". Napij się wody (najlepiej niegazowanej) - powinno przejść.
Awatar użytkownika
By -=MUHI=-
#441761
mam czkawke jak sie przejaram podobno to sercowe jest niechce straszyc ale moze warto sie lekarza zapytac co do tego
Awatar użytkownika
By saradonin
#441762
Za dużo nikotyny, ot co.
Licząc z Twojego banerka wypalasz odpowiednik 4 paczek czerwonych fajek dziennie (nie wliczając w to wchłaniania, tylko samą zawartość). Tak, wiem, że smakuje, ale spróbuj to trochę kontrolować. Dam głowę, że za analogowych czasów nie pochłaniałeś 4 ramek na dobę.
Awatar użytkownika
By Neamhain
#441764
Pewnie po prostu się zapowietrzasz - wbrew pozorom czkawka jest objawem "żołądkowym", napompujesz bębenek powietrzem jak sobie chmurzysz i to zapewne dlatego, przynajmniej to jest częsta przyczyna, a już na pewno pośród dymiących to i owo... :)
Awatar użytkownika
By -=MUHI=-
#441765
No racja szła paczka jest spora ronica
Awatar użytkownika
By Araiser
#441787
Ja też mam czasem, często przy analogach miałem, wtedy po prostu wciągałem powietrze i nie przerywając po paru sekundach dopiero fajka do ust i wtedy nie czkałem :P
Awatar użytkownika
By maciejaszek
#441789
Też ostatnio miałem czkawkę cały dzień. Co brałem bucha to się zaczęło.. :lol:
I wcale to w moim przypadku nie było za dużo nikotyny. Poza tym tak jak ktoś już wyżej napisał, za dużo powietrza się wciąga i czkawka gotowa.
Choć używki również sprzyjają czkaniu :wink:
Awatar użytkownika
By chmmka
#441805
Mam czkawkę za każdym razem gdy piję liquid, kropla, dwie. Popijam mlekiem (universalna odtrutka) i przechodzi. Niepokojące.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
By Fisherking
#441808
co prawda krótki to okres na porównania ale ja nie miałem czkawki [jeszcze ?] w trakcie e-palenia, z analogami - owszem się zdarzało.
Dłuższe wstrzymanie oddechu, woda, etc... jw.
Awatar użytkownika
By Gwain
#441809
:lol: :lol: Miałem takie akcje przy analogach i mam chociaż rzadziej przy e-p :-) :lol: :lol:
ale czym to jest spowodowane nie mam zielonego pojęcia :-) najlepsze jest to że czkawki nie ma jak nie pykam :lol: :lol:
samo przychodzi samo odchodzi ogólnie olewka :-)
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#443009
Dopiszę się, bo sam wczoraj tego doświadczyłem. Nie czytałem wcześniej tego wątku, więc nie był to objaw zaperswadowany wiedzą.
otóż...
siedzę wieczorkiem, wapuje, wapuje..
buch i "iik" :D
czekam chwilę, myślę : @#$%^! jak ja nie lubię czkawki !
ale nie ma powtórki.
więc ponownie biorę bucha i "iik"
O nie ! tak się bawić nie będziemy, kilka łyków wody, 10 min odczekałem i nic.
No to buszek.."iik", drugi "iik", trzeci "iik"
następne 10 min przerwy w wapowaniu i cały czas spokój.
Kolejne buchy i "iik".
Pierniczę, idę spać.
Rano znikło :D

wapuję na klirku liquidy o mocy 11mg. Lubię mocne i długie buchy. Czasem wcześniej mi się czknęło ale nie wiązałem tego z e-p.
Awatar użytkownika
By papierosiak91
#443013
Tyle co mnie tam kiedyś nauczyli na studiach to czkawka nie zawsze jest bez przyczyny.. Może być np cukrzyca, różne choroby w jamie brzusznej ale jak już koledzy wyżej napisali za duzo palisz i Twój organizm jest podtruwany nikotyną i to w ogromnych ilosciach..
Prawdopodobnie zatrucie tymi "toksynami" powoduje czkawkę i picie wody tutaj nie pomoże
Awatar użytkownika
By Stachoo
#451479
No ja od kiedy mam 36mg i czasami mój janty stick mi zaserwuje trochę liquidu z płynnej formie to czkawkę mam co wapa. Wkurzające.
Awatar użytkownika
By SiD
#451488
papierosiak91 pisze:Prawdopodobnie zatrucie tymi "toksynami" powoduje czkawkę i picie wody tutaj nie pomoże

Za to bankowo pomoże tu płaska łyżeczka cukru. Rozpuścić w ustach, resztę rozgryźć i połknąć. Nie spieszyć się :D Skuteczność 100%
Awatar użytkownika
By uziq
#451581
też mam takie akcje czasem. Czasem mam na myśli kilka razy w tygodniu

jeden buch - i przy zaciąganiu 'czknięcie'
po chwili kolejny - i znowu to samo, potem juz spokój
Awatar użytkownika
By jagon
#451636
Hmm, ja tak miałem jak przegninałem z ilością nikotyny. Jak kiedyś (lata temu) używałem nicorette (w wiadomym celu, mission failed :D ) to udawało mi się "zjeść" nawet listek dziennie. Właśnie wtedy pojawiała się czkawka. Ale może to tylko u mnie była taka przyczyna. Choć teraz, przy wapowaniu jeszcze jej nie miałem ani razu, a wapuję sporo - tak na oko wyszło mi ze 120-150ml liq (a wapuję krótko) o różnych mocach (od 0 do 18) - czyli ok 50 mg nikotyny dziennie. Ale może ja jestem zaprawiony - przez kilka lat po ok 40-50 analogów dziennie paliłem :)


Pozdrowienia

Jagon
Awatar użytkownika
By goska13
#451852
Na czkawkę najlepsze jest nabranie powietrza w płuca i nie oddychanie.. przez około 15 minut :lol:
Na bank przejdzie. Wszystko :mrgreen:
By bsn
#455024
Też tak miałem na początku e-palenia. Jakoś samo przeszło.
Awatar użytkownika
By Maya
#455175
Mimo iż z nikotyną zjechałem na 6mg/ml to też miewam czkawkę kiedy przesadzę z ilością aromatu w liquidach-samoróbkach.
Spróbuj jakichś lajtowych płynów ;)
By kalisz1
#455190
Z wikipedi
Najdłużej trwająca czkawka (zapisana w Księdze Rekordów Guinnessa) przydarzyła się Amerykaninowi Charlesowi Osborne'owi. W 1922 roku w wieku 28 lat nabawił się czkawki pod wpływem stresu podczas uboju świni. Czkawka, początkowo występująca 40 razy na minutę, trwała przez 68 lat. Później zwolniła do 20 razy na minutę. Zakończyła się w lutym 1990. Rok później Charles Osborne zmarł. Przypadłość nie przeszkodziła mu w zawarciu dwóch małżeństw i spłodzeniu ośmiorga dziec
Awatar użytkownika
By jagon
#456013
Hmm, czyżby czkawka była "lekiem" umożliwiającym dożycie późnej starości ? :D
Awatar użytkownika
By lekki
#572831
Znam przyczyny tej czkawki u mnie juz od jakiegoś czasu, nie chciałem odswiezat teamtu. ale zrobie dla nauki.

Kiedy palisz na już dosyć wyeksplatowanym parowniku, np kartomizerze w którym zebrał się syf to organizm na te zanieczyszczenia reaguje obroną czyli czkawką 1buch-1 czknięcie. To znak że trzeba zmienić parownik.

Dopadło mnie to już palonym kartkomizerze w baniaku gdzie smak i dym były dobre, ale jak widać pewne zanieczyszczenia niewyczuwalne sie uzbierały i z tego powstał problem.


Jesli was dopada ten problem wiedzcie że kartek/grzałka musi lecieć do kosza! koniec
Awatar użytkownika
By myrtille
#572867
Mnie czasem też dopada czkawka przy wapowaniu, szklanka zimnej wody i po problemie :)
Awatar użytkownika
By barba82
#573321
Być może warto iść za tropem ledy, ja się tu nie wypowiem. Natomiast czkawka jest skurczem przepony i zdarzała mi się często przy "ściśniętym oddechu", tzn. płytkim piersiowym oddechu i zaciśniętej przeponie (jak siedzimy skurczeni). Druga sprawa to za gęsty dym, czyli za mocny kop. Spróbuj coś lżejszego... Jeśli okaże się, że to nie parownik, warto zapytać jakiegoś lekarza, tak na wszelki wypadek, czy nie ma z czymś problemu.
Natomiast proponuję poćwiczyć oddychanie przeponą. Instrukcji w sieci znajdziesz sporo, najprościej to położyć się, położyć na brzuch książkę i odychać tak, by podjechała do góry.
Po wprawnym treningu książkowym spróbuj na stojąco. Uważaj jednak, żeby na początku brać max po 3 głębokie oddechy, żeby nie zemdleć hehe.

Kiedyś byłem na treningu oddechowym i złapała mnie czkawka przy paleniu analogowym. Wtedy sztachnąłem się nowym pogłębionym oddechem. Miałem wrażenie, że jeszcze nigdy nie wpuściłem dymu tak głęboko (niemalże do tyłka)! Oddech jest głęboki, długi i powolny. Efekt był tego taki, że ominąłem czkawkę, i napaliłem się 3 buchami z fajura. Miałem wrażenie, że zapuszczam truciznę tak głęboko, że aż mnie obleciał strach :D Spróbujcie tak z E-pkiem, a zobaczycie jak szybko można się napalić (napełnić).
Awatar użytkownika
By stmikolaj
#573716
mi rowniez sie tak dzieje przy wapowaniu od czasu do czasu ale na analogach tez taki mialem
Awatar użytkownika
By Snaco
#573725
Ja miewalem czkawkę kiedy zulem gumy albo wciagalem inhalator z nikotyny.. Gumę musiałem na jakiś czas przestać żuc i jak przechodzilo zulem dalej aż do całkowitego wyzucia..

Tapnięte z Samsung NOTE
Awatar użytkownika
By maras
#573809
U mnie czkawka pojawiała się czasem jak przedawkowałem - ale alkohol i wtedy żaden sposób nie działał. Po jakimś czasie piwo i czkawka się do siebie przyzwyczajały i problem znikał. Metoda zaciągania na pewno jest problemem.
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#573814
U mnie czkawka pojawia się gdy zapale od razu po solidnym posiłku. By do niej nie dopuścić zawsze muszę od czekać około 5 min, ale też nie dłużej bo jak wiadomo, prawdziwy Polak po jedzeniu, nie zapomni o e-paleniu :D
By kamila22
#574365
-=MUHI=- pisze:mam czkawke jak sie przejaram podobno to sercowe jest niechce straszyc ale moze warto sie lekarza zapytac co do tego

To nie jest sercowe
! ohh czkawka to połkniecie powietrza, ludzie czkają po paręnaście minut max ci co czkają po parę godzin z reguły umierają.Niby nie pozorna czkawka a śmiertelna.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.