EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By zawadu
#476458
Witam

Ostatnio stworzył mi się taki problem otóż po miesiącu epalenia bateria zaczęła mi trzymać niecały dzień kiedy do tej pory spokojnie wyrabiała 2 (chyba że intensywne to na wieczór padała) Myślałem z początku że to wina batki ale kiedy padła mi druga i naładowałem (a z racji że druga jest awaryjna i używam rzadziej) zauważyłem że też trzyma zdecydowanie krócej więc podejrzenie padło na ładowarkę. Ładuje normalnie ok 3 godzin świeci się czebrona dioda na koniec zielona ale coś jest nie tak

Spotkał się ktoś już z tym? Da się coś z tym zrobić czy ładowarka do kosza?
Awatar użytkownika
By Timi
#476477
Bez pomiarów można raczej tylko zgadywać
Choć raczej baterie dobrych firm np. JoyTecha nie padają tak szybko.
Z drugiej strony "okazje" z Alledrogo potrafią paść po kilku godzinach.
Winna też może być ładowarka. Tym bardziej, że na obydwu bateriach masz podobne objawy.
Ładowarka to mały wydatek. Możesz kupić, a zawsze się przyda jako zapas.
By zawadu
#476566
Jedną mam ebulla druga to taniocha na zapas ale pierwsza padła ebullowska. Nie wiem jak tam są cenione te wyroby ale mi się wydaje że sprzęt solidny
Awatar użytkownika
By gotronkk
#476567
A nie zmieniłeś parownika na LR?
By maniak
#476571
Patrząc na ostatnie posty kolegi zawadu wnioskuję, że chyba faktycznie od dnia czy dwóch testuje liquinator z kartkiem DC więc nie ma się co dziwić, że bateria krócej trzyma. zawadu - kartki DC mają niższy opór niż CS3 czy CE2 więc szybciej rozładowują baterie.
By zawadu
#476572
Jeżeli ten skrót to Liquinator to zmieniłem i wiem że ciągnie więcej ale zmieniłem go przedwczoraj a batka już od tygodnia krócej trzyma także to nie
By maniak
#476573
Spadek pojemności baterii występuje ale po dłuższym czasie zazwyczaj. No i raczej nie jest to spadek o połowę tylko mniej. Może po prostu więcej/częściej palisz?
By zawadu
#476576
Jak już wcześniej wspominałem spadek był już kilka dni przed zakupem liquinatora. Poza tym sam piszesz że spadek pojemności występuje po dłuższym czasie więc ewidentnie coś jest nie halo.

Palić więcej nie pale bo wcześniej na clirze trzymała mi 2 dni spokojnie jedna a teraz mam 2 batki z różnymi parownikami i pale na zmiane a jedna nie wyciąga dnia
Awatar użytkownika
By stacho
#476581
A czy masz orientację ile liquidu zużywasz w danym czasie.
Bo określanie "działa mi dzień", "działa mi dwa dni" jest bardzo subiektywne i sami często nie zdajemy sobie sprawy ze zwiększenia częstotliwości używania w jakimś przedziale czasu.
By zawadu
#476583
Chyba mnie uważacie za debila. Przypominam że pale tyle samo co oznacza że liquidu zużywam tyle samo. To ile dni trzyma batka podaje dla zilustrowania że jest z nią coś nie tak. Żebym palił więcej i częściej to chyba normalne byłoby że bateria trzyma krócej i może ku waszemu zdziwieniu spodziewałbym się tego i nie doszukiwał problemu a tym bardziej w ładowarce. Ludzie no!
Awatar użytkownika
By stacho
#476584
Nie denerwuj się, nikt nie chce Cie obrażać. Jeśli rzeczywiście tak jest ze pojemność spadła, a jest jeszcze okres gwarancyjny to reklamuj.
No cóż z naszym sprzętem tak bywa.
Mam batki które dziłaja ponad 1,5 roku i miałem takie co w okresie miesiąca padły.
Awatar użytkownika
By ssnowak
#476592
zawadu
No skoro przeprowadziłeś logiczną analizę i wykluczyłeś inne czynniki, to czego oczekujesz? Wolontariusza na Współwinnego w przypadku, gdy test porównawczy nie da jednoznacznego wyniku, że to ładowarka jest winna? Ty na chwilę obecną, nie masz ani ładowarki, ani baterii - której "ufasz". A jedyny "przyrząd pomiarowy", jaki posiadasz to własne odczucia.

Kup drugą ładowarkę i nie rób scen. Dwie "źle" ładujące ładowarki, w tym jedna nowo zakupiona to byłby wyjątkowy pech. Przydadzą Ci się dwie (i nie jest to majątek), nawet jak test porównawczy (innej możliwości i tak nie masz) nie wskaże jednoznacznie ładowarki jako winnej. Ładowarka, to tak jak bateria - trzeba mieć ją też jedną (taką której ufasz) w zapasie. Z czasem to zrozumiesz.

edytka "techniczna", bo wczesniej to wyglądało, jak bym pisał do stacho. Powinienem był spojrzeć wcześniej we "wsteczne lusterko" ;)
Ostatnio zmieniony 22 cze 2012, 10:06 przez ssnowak, łącznie zmieniany 1 raz.
By zawadu
#476600
No to trzeba było tak od razu pisać

Pytałem w pierwszym poście oto czy da się ją naprawić czy jest do kosza i dopiero teraz dostałem odpowiedź bo temat w trakcie zszedł na inny tor
Awatar użytkownika
By Timi
#476605
zawadu pisze:No to trzeba było tak od razu pisać

Pytałem w pierwszym poście oto czy da się ją naprawić czy jest do kosza i dopiero teraz dostałem odpowiedź bo temat w trakcie zszedł na inny tor


Naprawdę?
Może ja źle widzę ale:
Timi pisze:(...)Winna też może być ładowarka. Tym bardziej, że na obydwu bateriach masz podobne objawy.
Ładowarka to mały wydatek. Możesz kupić, a zawsze się przyda jako zapas.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.