EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By grlskce
#22179
cześć! jestem nowy na forum, przekopałem większość postów jednak nie znalazłem jednoznaczniej odpowiedzi dot porównania e-fajków do analogów

czyli jeszcze raz łopatologicznie:

mam płyn 15ml 14mg nikotyny czyli w butelce znajduje się 15 x 14mg nikotyny= 210mg ?
płyn starcza mi na 11 dni
paliłem Lucky Strike lighty o zawartości 0,6mg czyli 11dni x 20 szlugów x 0,6mg nikotyny = 132mg ?

czyli przez 11 dni palenia analogów wciągałem w sumie 132mg nikotyny a przy e-papierosie 210mg ?


dobrze to liczę? bo nie chcę czasami wciagać więcej nikotyny niż przy analogach

dzięki z góry za info
Awatar użytkownika
By lesmie
#22183
Dobrze, ale "tytoniowe" o zaw. nik. 0,6 mg/papieros to odpowiednik e liquidu o zawartości około 12 mg nikotyny/1 ml. a 1ml e liquidu to odpowiednik około 20 tytoniowych papierosów.
By adse
#22250
Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie wciągasz więcej nikotyny, ogranicz nikotynę w e-liquidzie jeszcze o połowę w stosunku do wyliczeń. Nikotyna parowana w płynie prawdopodobnie wchłaniana jest przez organizm bardziej efektywnie, niż ta ze spalonego tytoniu. A przynajmniej tak wypadałoby założyć, bo nikt jeszcze nie stwierdził, że jest inaczej.
Na szczęście już przy 6-8mg nikotyny w płynie jest ona wyczuwalna w gardle i płucach, pod warunkiem, że się przez kilka dni pali tylko słabe płyny a nie przeplata mocniejszymi. Zresztą jak paliłem analogi (mocne) - to od czasu do czasu zapalając ligta nie czułem w nim żadnego kopa. Jest to w dużym stopniu kwestia przyzwyczajenia.
Awatar użytkownika
By Grzegorz
#22447
grlskce pisze:cześć! jestem nowy na forum, przekopałem większość postów jednak nie znalazłem jednoznaczniej odpowiedzi dot porównania e-fajków do analogów

czyli jeszcze raz łopatologicznie:

mam płyn 15ml 14mg nikotyny czyli w butelce znajduje się 15 x 14mg nikotyny= 210mg ?
płyn starcza mi na 11 dni
paliłem Lucky Strike lighty o zawartości 0,6mg czyli 11dni x 20 szlugów x 0,6mg nikotyny = 132mg ?

czyli przez 11 dni palenia analogów wciągałem w sumie 132mg nikotyny a przy e-papierosie 210mg ?


dobrze to liczę? bo nie chcę czasami wciagać więcej nikotyny niż przy analogach

dzięki z góry za info


Moc płynów nie jest adekwatna do mocy papierosów.Tu "startujesz" od nowa,moc powinieneś dobrać na niższym poziomie niż moc analogów jakie paliłeś.
Awatar użytkownika
By RaVaU
#22497
Dodam coś od siebie, ja od początku nie patrze i nie łączę analagów z epaleniem.
Pale ile chce i i le potrzebuje, po 3 miesiącach widzę i mogę stwierdzić że poprostu nie potrzebuje juz aż tak często sięgać po epapieroska.

Także moim zdaniem przeliczanie tego na epapierosy jest bez celowe...
Awatar użytkownika
By PucH2
#284772
Gdyby nie bober to ciężko by się to liczyło dla tanka.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#284812
PucH2 <12 kwi 2011, o 23:52> pisze:Gdyby nie bober to ciężko by się to liczyło dla tanka.

Ale dinozaura wykopałeś :mrgreen: Brawo! Prawie 2 letni okaz :mrgreen:
RaVaU <3 cze 2009, o 23:00> pisze:Dodam coś od siebie, ja od początku nie patrze i nie łączę analagów z epaleniem.
Pale ile chce i i le potrzebuje, po 3 miesiącach widzę i mogę stwierdzić że poprostu nie potrzebuje juz aż tak często sięgać po epapieroska....


Ps. Gdyby tak przeliczać ep na analogi, to by wyszło, że palę teraz 3 paki dziennie. Kurcze, chyba muszę faktycznie ograniczyć e-palenie.
Awatar użytkownika
By PucH2
#284858
Dlatego warto uaktualnić posiadaną wiedzę, z perspektywy czasu. Na stoiskach i w instrukcji obsługi epapierosa to: 1 wkład =1 paczka analoga. Biorąc pojemność wkładu pena do wypalanego liqidu wychodzi mi że już osiągałem, 1,5 kartona analogów dziennie.
By Chirurg
#285044
Czyli gdy paliłem dziennie 1 paczkę Lucky Strike niebieskie o mocy 0,6mg to jaką zawartość nikotyny powinien mieć orientacyjnie liquid?
Dziękuję za odpowiedz!
Awatar użytkownika
By stacho
#286480
PucH2 pisze:Dlatego warto uaktualnić posiadaną wiedzę, z perspektywy czasu. Na stoiskach i w instrukcji obsługi epapierosa to: 1 wkład =1 paczka analoga. Biorąc pojemność wkładu pena do wypalanego liqidu wychodzi mi że już osiągałem, 1,5 kartona analogów dziennie.

Bardzo ciekawe informacje w artykułach linkowanych w wątku : http://www.papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=38&t=14174&p=286459#p286459
Z ich treści wynika że
W 2009 roku profesor francuski Jean-Pol Tassin detonuje małą bombę. Sama nikotyna nie uzależnia. Aby zadziałać, muszą jej towarzyszyć inne substancje, inhibitory monoaminooksydazy (IMAO), obecne w dymie tytoniowym. Bezpośrednie konsekwencje: plastry, gumy oraz inne substytuty, które zawierają jedynie nikotynę, nie są prawdziwymi substytutami.
...
Jean-Pol Tassin podkreśla z całą mocą: podczas 10 lub 15 dni na początku odwyku, IMAO (substancje, które powodują uzależnienie w powiązaniu z nikotyną), pozostają w organizmie eks-palacza. Nikotyna więc może działać. Następnie, plastry, gumy i inne mają tylko działanie placebo.
...
W Instytutcie Pasteura, już od 40 lat naukowcy pracują nad tą predyspozycją genetyczną. Odkryto nawet mutację genu, która ma ponoć zmniejszać zdolność receptorów nikotynowych do absorbowania nikotyny.

Żeby było jasne: tym osobom potrzeba więcej nikotyny, aby mogły one doświadczyć uczucia przyjemności niż innym palaczom, którzy nie są nosicielami takiej mutacji. W konsekwencji, palą więc oni więcej. A także, więcej trudności sprawia im rzucenie nałogu.

Jak się to może mieć do uczucia "napalenia" w zależności od ilości zużytego liquidu?
Awatar użytkownika
By KapitanBomba
#289153
Ja też miałem z tym problem ale tego chyba nie da się obliczyć bo każdy organizm jest inny - ja osobiście kupiłem na początek mocniejszy liquid i bazę zerówkę kosztuje naprawdę niewiele a zawsze można osłabić moc i smak w razie doraźnej potrzeby. Też paliłem analogi 0,6mg.
Tym sposobem zeszedłem już do 10 mg i mnie do analoga nie ciągnie a wapuje od niedawna :) Teraz sobie kupię liquidy 6 mg i zobaczę co moje płuca na to :)
Zaczynałem od liquidu 18 mg ktory myślałem że wyrwie mi płuca. Najlepiej kupić kilka liquidów o różnej zawartości i protestować na sobie (albo jeden mocniejszy i baze zerówkę ale wtedy smak się osłabia - za to taniej) zbyt duże i gwałtowne zmniejszenie ilości nikotyny na początku też raczej nie wskazane bo w końcu nie chcemy sięgnąć po analogi :) Temu uważam że te wszystkie obliczenia mają charakter czysto orientacyjny :)
Awatar użytkownika
By chmmka
#290014
Tak na prawdę sądzę, że każdy rozpoczynający przygodę z e-p powinien ostrożnie, obserwując siebie, ale zaczynać od płynów z zawartością nikotyny 16-18mg/ml. Pamiętajmy, że odchodzą wszelkie substancje smoliste, i czymś musimy się napalić by nie dopalać papierosami. Zlinczujcie mnie, ale tak po prostu wynika z obserwowania znajomych którzy się 'przerzucali' (choć i tak prawie wszyscy z nich nadal okazjonalnie sięgają po papierosa)...

Wyjątek to osoby, które palą mniej niż 10 papierosów dziennie.
A drugi wyjątek to ci od dwóch paczek extra-mocnych itepe

PS. Warto kupić w aptece glicerynę którą szybko osłabimy taką 18stkę, która może się okazać za mocną. To wydatek ok. 3zł, nie trzeba kupować specjalnych baz... chyba, że liquid o identycznym smaku, ponieważ zarówno baza jak i sama gliceryna nam nie tylko moc ale i smak osłabi.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.