EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Kriss
#262894
Jak w tytule tematu, do kogoś, kto się zna, bo w google coś nie bardzo mogę znaleźć coś rzetelnego. Potem wyjaśnię, czemu o to pytam. :)
Awatar użytkownika
By mrbigi
#262895
Nikotyna działa na
wszystkie narządy naszego ciała w szczególności na:
(...)
układ pokarmowy - małe dawki pobudzają perystaltykę jelit, a wyższe
opóźniają perystaltykę powodując zwolnienie opróżniania żołądka,
co przedłuża uczucie sytości po jedzeniu.

http://mzsnr1-krosno.pl/download/sus/pe ... dz_nik.pdf
Awatar użytkownika
By Kriss
#262984
Hm... no właśnie też tak myślałam, ale... od początku. :)
Kiedy paliłam analogi, miały one spory wpływ na mój apetyt, na śniadanie zwykle wypijałam kubek herbaty i wypalałam dwa papierosy, potem nie chciało mi się jeść jakieś 2-3 godziny, zupełnie nie miałam apetytu. Kiedy przeszłam na e-papierosa, ten efekt zniknął, jestem głodna jak każdy niepalący (moja koleżanka też tak miała, cytuję "żrę jak głupia" ;-) ). Ale kiedy parę dni temu zrobiłam liquid z dodatkiem absolutu tytoniowego, apetyt jest jakby mniejszy, dlatego zastanawiam się, czy może teraz przyjmuję jakiś związek, który oprócz nikotyny ma wpływ na apetyt, a którego nie ma w standardowych liquidach.
A może to jakaś podświadoma sugestia..?
Awatar użytkownika
By szperaczz
#262989
Ja wcale nie nie mam większego apetytu niż kiedyś. Jak na pół roku dostawałem analogi wtedy jadłem jak szalony :-) Teraz dzięki e-fajce ten problem nie występuje.

Sent from my Milestone using Tapatalk
Awatar użytkownika
By utak3r
#262991
A ja również dostałem apetytu po przejściu na liquidy. Ciekawe...
A może... jest to związane z tym, że wrócił smak i węch?
Awatar użytkownika
By mrbigi
#263004
Kriss pisze:A może to jakaś podświadoma sugestia..?
Na to bym stawiał.
szperaczz pisze:Ja wcale nie nie mam większego apetytu niż kiedyś. Jak na pół roku dostawałem analogi wtedy jadłem jak szalony :-) Teraz dzięki e-fajce ten problem nie występuje.
U mnie apetyt wzrósł, nie dużo, ale jem jednak więcej,a że pracę mam siedzącą, to efekty już widać na wadze ;) Ale wszystko w normie :)
utak3r pisze:A ja również dostałem apetytu po przejściu na liquidy. Ciekawe...
A może... jest to związane z tym, że wrócił smak i węch?
Pewnie też. A tak naprawdę to chyba wszystko po trochu wpływa na ten apetyt. :zakrecony *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Kriss
#263052
Hm.. może?
Ale ja nigdy nie nastawiałam się jakoś na związek "palenie - apetyt/waga", żeby szczególnie tu mogła zadziałać siła sugestii...
Awatar użytkownika
By mrbigi
#263063
Kriss pisze:Hm.. może?
Ale ja nigdy nie nastawiałam się jakoś na związek "palenie - apetyt/waga", żeby szczególnie tu mogła zadziałać siła sugestii...

Może nie sugestia, tylko podświadomość ;)
Awatar użytkownika
By asagi
#263194
Wzmożony apetyt po rzuceniu palenia klasycznego jest sumą kilku czynników:
1. brak substancji uzależniających (nie tylko nikotyny),
2. brak czadu, który w małych dawkach również wpływa na odczucie głodu/sytości,
3. brak substancji smolistych, które zagłuszają smak potraw i zamulają układ pokarmowy,
4. świadome i podświadome odczuwanie "utraty/braku czegoś" (papieroska) i chęć zrekompensowania sobie wyrzeczenia,
5. ogólne odtrucie organizmu,
6. i inne...

Takich punktów możnaby mnożyć i mnożyć. U wielu ludzi, największy problem stanowi pkt.4. Znam kilka osób, które rzucały palenie i dużo przytyły (rzucały bez e-p). Na szczęście z epkiem jest o wiele łatwiej przezwyciężyć ten stan.

P.s. Podejrzewam, że smak tytoniowy daje Ci efekt placebo.
Awatar użytkownika
By Kriss
#263252
Super odpowiedź, dzięki, asagi! :)
Awatar użytkownika
By Kowak
#263638
[quote="asagi"]Wzmożony apetyt po rzuceniu palenia klasycznego jest sumą kilku czynników:
1. brak substancji uzależniających (nie tylko nikotyny),
2. brak czadu, który w małych dawkach również wpływa na odczucie głodu/sytości,
3. brak substancji smolistych, które zagłuszają smak potraw i zamulają układ pokarmowy,
4. świadome i podświadome odczuwanie "utraty/braku czegoś" (papieroska) i chęć zrekompensowania sobie wyrzeczenia,
5. ogólne odtrucie organizmu,
6. i inne...
Ufff .... *TANIEC* pięknie napisane, tak! po około tygodniu dopadł mnie wzmożony apetyt, brak "węgla' i innych śmieci we wdychanym powietrzu sprawił iż mój organizm przebudził się z wieloletniego zakopcenia, zamulenia analogami *SMOKEKING* Pocieszam wszystkich zaniepokojonych i zaniepokojone :wink: to przechodzi, na szczęście :D metabolizm wraca do normy po szoku dotlenienia. Dziś mam "studniówkę" bez tego paskudztwa (analogów) i tryumfu wynalazców E-P, tu z radością napiszę - Wiwat Żółci bracia :piwo
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.