EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Potek
#51163
Od 4 dni pale v901 ze sklepu e-Smok. Ponieważ jest to stosunkowo nowy model na tym forum postanowiłem podzielić się trochę swoimi subiektywnymi spostrzeżeniami. Wstępne uwagi i opinie koleżanki maliny można znaleźć w tym temacie http://forum.papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=51&t=2918&start=15
Ponieważ papierosek jest ciekawy pomyślałem że zasługuje na oddzielny temat.

Zakupiłem wersję e-SMOK v901 VIP i otrzymałem wszystko w bardzo gustownym skurzanym pudełku (idealne na prezent). W środku oprócz standardowego wyposażenia czyli ładowarki, wkładów, baterii, atomizera znajdujemy instrukcje w języku polskim oraz bardzo fajny i zgrabny skurzany futerał na e-papieroska. Wszystko wykonane jest solidnie i wygląda na dobre jakościowo.

Papieros różni się od wszystkich znanych nam modeli kilkoma szczegółami. Przede wszystkim jest cienki i lekki, sporo cieńszy i wyczuwalnie lżejszy od np. EVO. Duga sprawa to atomizer, jest on ukryty w metalowej tulei i ponad nią wystaje tylko jakiś 1 mm siateczki (w odróżnieniu od np. EVO gdzie siateczka jest cała widoczna albo od JOYE 510 czy DSE gdzie siateczka jest schowana w tulei). Sama siateczka jest dosyć szeroka i wysoka. Trzecia sprawa to wkłady, mają one zupełnie inna konstrukcje niż wszystkie jakie dotychczas widziałem. Składają się z dwóch części, cienkiej plastikowej rurki i zbiornika na liquid. Rurka jest bardzo oszczędna w swojej grubości a przez to dosyć miętka i bardzo delikatna. Uważam że jest to wada i można bardzo łatwo uszkodzić taki wkład. Zbiornik z liquidem ma małą pojemność (max. jakieś 0,2 ml) i trzeba go bardzo często uzupełniać. Ciekawy jest sposób montażu zbiorniczka na liquid. Dokładne zdjęcia są tutaj http://forum.papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=137&t=2847 więc nie będę tego opisywał. Dla mnie jest to rozwiązanie inne niż wszystkie nam znane, czy gorsze czy lepsze nie wiem, po prostu inne.

Teraz najważniejsze czyli o paleniu. Papierosek ciągnie się normalnie, to znaczy ani nie za ciężko ani nie za lekko. Dużo zależy od baterii i czułości wyłącznika ciśnieniowego. Mnie trafiły się dwie baterie o skrajnie różnych ustawieniach czułości wyłącznika. Jedna jest bardzo wrażliwa i wystarczy delikatne pociągnięcie a już się załącza (coś jak w penach a nawet jeszcze lżej), natomiast drugą trzeba pociągnąć dosyć solidnie (ale bez przesady, dużo lżej niż np. EVO czy Milda m401) aby się załączyła. Żadna z baterii nie gwiżdże i nie świszczy podczas ciągnięcia. Trudno mi powiedzieć która bateria jest bliżej „standardu” ale generalnie do obu trudno się czepiać. Zaobserwowałem że baterie trzymają stosunkowo krótko, wynika to pewnie z ich wymiarów ciężaru i mojego testowego ekstremalnego w sumie palenia. :D Co do zabezpieczeń baterii to wbrew temu co utrzymuje Pelcu ja uważam że baterie mają odcięcie. Następuje ono po jakiś 5-6 sekundach zdecydowanego ciągnięcia. Praktycznie natychmiast można palić dalej (czyli nie mamy żadnego czasu oczekiwania na dalsze e-palenie)

Oryginalne wkłady są całkiem dobrze napełnione płynem. Maja jednak dosyć specyficznie zamontowana watkę, jest ona przyklejona u góry wkładu i tworzy jakby taka zasłonkę nad znajdującym się w środku liquidem, a nie wypełnia cały wkład jak w innych ep. Wciskając wkład na atomizer rozrywamy tą zasłonkę siateczką i po wyjęciu wygląda to jakby nie było watki. Samej watki jest we wkładzie bardzo mało. Musimy być przygotowani, że używając tego ep będziemy walczyli z dorabianiem watki, no chyba że ktoś nie ma na to ochoty i po kilku (moim zdaniem max po 5-6) zalaniach wkładu będzie go wymieniał na nowy. Mam jeszcze jedna dobrą chyba w sumie informację, pomimo dość zdecydowanych prób nie udało mi się napić liquidu z tego papieroska, konstrukcja wkładu jest na tyle przemyślana że wydaje sie to być mało prawdopodobne (no ale wiadomo Polak potrafi). :mrgreen: Oryginalnie wkłady zalane są tabacco medium o smaku dla mnie takim samym jak oryginalne sprzedawane razem z JOYE 510.
Atomizer grzeje się dosyć zdecydowanie. Nie wpływa to jednak na jego dymienie. No właśnie dymienie to jest to co ten papierosek potrafi naprawdę dobrze *SMOKEKING* To co Pelcu pokazał na filmach to jakaś usterka. Ten papierosek potrafi robić olbrzymie chmury… Dym jest tłusty, obfity, ciężko się rozwiewa *SMOKEKING*

Smaki oddawane są płasko. Próbowałem na różnych płynach od Rm1 i większość smaków owocowych była bardzo do siebie podobna. Smaki tytoniowe też bez rewelacji (tutaj używałem liquidów Ecis). Myślę że na tym ep trzeba używać płynów o zdecydowanym intensywnym smaku. Bardzo ładnie smakuje mięta i mentol. Słodkie smaki przez swoja płaskość stają się do siebie podobne. Smaki tytoniowe też musza być intensywne. Dobrze sprawdza się np. cygaro i tabacco a Dunhill, MildSeven czy Camel są praktycznie nie do odróżnienia.
Kop na papierosku jest taki dosyć subtelny. Inhalowałem na nim 18 i 16 mg. Próbowałem pociągnąć rano kiedy nie jestem jeszcze przepalony i nie powiem żeby mnie powaliło, nie powiem też że kopa nie ma. Czuje się moc liquidu ale jakoś tak inaczej. Przy paleniu brak jest drapania w gardło (no chyba że komuś watka się przysmaży :) ) ale czuje się wprowadzanie do organizmu nikotyny.

Podsumowując e-SMOK v901 to bardzo fajny i zgrabny papierosek. Miła odmiana w zdominowanym przez bardzo w sumie do siebie podobne konstrukcyjnie papieroski innych marek. Polecam go osobą które lubią zdecydowany dym oraz cenią sobie małe wymiary i lekkość e-papieroska.
Mam nadzieję że moje bardzo subiektywne opinie i przemyślenie przydadzą się przy podejmowaniu decyzji o zakupie tego e-papierosa.
Awatar użytkownika
By Pelcu
#51195
Nie wiem jak wy (bo i Potek i Malina wcześniej) to robicie, że określacie moje chmury wydobywane z v901 na filmiku jako "małe". Chyba macie michy kowalskie zamiast płuc, czy jak :)
W kwestii baterii to sam się już zgubiłem (nawiązuję do dyskusji z Potkiem na priv), czy to ta "wrażliwa" czy ta "ciężko ciągnąca" jest wadliwa. Najpierw myślałem, że ta na pewno ta "wrażliwa" ale papieros ma się lekko ciągnąć, więc może to jest prawidłowe. Po prostu przy moim ciągnięciu było okey, a przy buchaaaach Potka może już wyglądać na nadwrażliwość. Wtedy wyszłoby, że do wymiany jest ta bateria, która ciągnie się ciężko (ciężko dla Potka :)
Awatar użytkownika
By malina
#51241
Pelcu odnośnie chmur musisz chyba poprostu przejść szkolenie pt. "Jak używać V901" :lol: :lol: U mnie żaden papierosek nie dymi tak jak ten ( normalna zadyma) i to na zwykłym liquidzie bez dodatków.
Na swojej stronie sklepu przy tym modelu musisz koniecznie napisać hasło
" JEŚLI SZUKASZ ZADYMY TO DOBRZE TRAFIŁEŚ "
:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By Finlarod
#51282
szczuro, trzeba to było zostawić na jakiś konkursik :D
Awatar użytkownika
By szczuro
#51286
konkurs uwazam za rozpoczety i zakonczony :-)
zwyciezyl SZCZURO
jednosobowa komisja demokratycznie wybrala tego osobnika
Awatar użytkownika
By szczuro
#51340
szczuro pisze:JEŚLI SZUKASZ E-ZADYMY TO DOBRZE TRAFIŁEŚ


nie zauwazylem "E " :shock:

wiec mod

Entuzjastyczny Smak Mocy Ogromny Kop

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 01 lis 2009, 23:32 przez szczuro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Pelcu
#51343
No nie... nie zgadzam się! Co to za szantaż? :)))
A na poważnie - zaczęliśmy się przez was zastanawiać, czy rzeczywiście nie zrobić takiego konkursu na najlepsze hasło do naszego sklepu czy naszych papierosów... Tyle, że nie tylko ja "tu" rządzę, więc muszę się naradzić, ustalić, postanowić...
Gdyby konkurs był, to i Szczuro (głosami jednoosobowej komisji :) i Malina (głosami reszty) już by wygrali :)
Dajcie nam chwilę - może to jest całkiem dobry pomysł...?
Tylko, Szczuro, zeby potem nie było, że Pelcu to tylko konkursy i promocje wymyśla - teraz to będzie twoja "wina".
Awatar użytkownika
By Pelcu
#52114
Szczuro, powiem prawdę :) chcemy zrobić konkurs na najlepsze hasło, ale tak, żeby wszyscy użytkownicy forum mogli zagłosować na najlepszy pomysł. Do tego potrzebna jest ankieta - taka "prywatna" powiedzmy. Wysłałem pytanie do naszych adminów czy można coś takiego zrobić i... czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
By szczuro
#52121
to tak kontrolnie - przeciez oczywiste, ze w konkursie szanse musza dostac wszyscy chetni :-)
Awatar użytkownika
By Pelcu
#52459
Admini milczą (konkretnie TheL :). A nie wiem czy robienie ankiety na zewnątrz to jest to... Poczekam jeszcze chwilę i potem pomyślimy :)
Awatar użytkownika
By Pelcu
#53777
Nie doczekałem się info od adminów w kwestii ankiety... Ale nic to - konkurs zarządzam/y :)
Wypiszę dokładnie co i jak w zakładce sklepowej, więc zajrzyjcie tam za jakąś chwilkę powinien pojawić się nowy temat z zasadami konkursu.
Więc nie mam mowy o falstarcie, najwyżej będziecie musieli powtórzyć swoje hasła :) Zasady z grubsza będą takie, że przez 10 dni będziemy zbierać wszystkie propozycje haseł, a następnie uruchomię ankietę (niestety gdzieś poza stronami forum), w której na wszystkie zebrane hasła można będzie głosować. Autor najlepszego hasła dostanie zestaw v903 VIP (papierosek slim) w kolorze czarnym lub różowym (do wyboru).
Co wy na to?
Awatar użytkownika
By Finlarod
#53779
Pelcu, a może v903 lub v901 do wyboru? ;)
Awatar użytkownika
By Pelcu
#53791
He, he ... Mało już nam zostało v901 VIP (nie spodziewaliśmy się, ze tak szybko "zejdą")... Poza tym chcemy rozpropagować model 903 - malutki, ale naszym zdaniem świetny. Choćby po to, żeby pokazać, że nie musi to być armata, żeby dobrze się paliło :) No chyba, żeby w grę wszedł model v901 Standard...
Awatar użytkownika
By Camel
#82366
Mam V901 i trzy niejasności związane z jego użytkowaniem.

1. Bateria powinna ładować się max 2 godz. (w/g producenta). Moja ładuje się lekko ponad 3 godz. Zaznaczam, że ładuję wyłącznie przez port USB kompa, bo w tańszym zestawie startowym nie było ładowarki sieciowej. Czy ktoś ma tu jakieś porównanie ?
2. W czasie zaciągania e-papierosek dosyć głośno świszczy. Jest cichszy jak poluzuję trochę połączenie między baterią, a atomizerem. Aczkolwiek jest to wtedy na granicy samoodkręcalności połączenia i odbiera komfort użytkowania.
3. Trochę ciężko się go ciągnie. Tu mogę go niestety porównać tylko z BFree, który posiadam i który nie powoduje tak wytężonej pracy mięśni. Czy nie powinien lżej pracować taki maluszek ?

Proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami. *SMOKE*
Awatar użytkownika
By Pelcu
#82776
Moim zdaniem jest coś nie tak z baterią. Nie powinno świszczeć (przynajmniej nie tak głośno i raczej nie po dokręceniu - jeżeli już to odwrotnie właśnie). Nie powinna też ładować się 3 godziny - choć przez USB to czesem bywa dłużej. A tym bardziej nie powinno się go raczej ciężko ciągnąć -na oryginalnych wkładach oczywiście. Jeśli chcesz możemy spróbować wymienić baterię i zobaczymy czy to pomoże. Niestety baterie nie są wszystkie idealne.
Awatar użytkownika
By kjyf
#82798
jak się ciągnie zależy od atomizera mam 2 modele v901 czarny i granatowy 1 atomizer ciągnie się wyraźnie ciężko 2 bardzo lekko (zamieniałem baterie i na 2 bateriach jeden ciągnie się lekko drugi zaś ciężko) trzeba sobie wyrobić technikę zaciągania1.
Ja ciągnę ciężkiego delikatnie żeby bateria zaskoczyła a w zamian mam ogromne chmury i niezłego kopa, baterie są podciśnieniowe więc siła ciągu powinna być taka żeby tylko bateria się uruchomiła
By igs
#113311
Witam.
Jako ze dawno nie bylo tu żadnych nowych opinii, chciałem się spytać jak się sprawują v901 po dluzszym czasie? Jak z awariami? Na ile wystarczaja kartridze, baterie? Jest mozliwosc "tuningu" watki (filtus)? Zakładając ze bede zakraplal liquidem, na ile starcza jeden kartridz?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Potek
#113359
Jako założyciel tematu czuję się wywołany do odpowiedzi ;)
V901 sprawuje się cały czas dobrze, baterie troche straciły na sprawności, nie miałem problemów z atomizerem ale dymi odrobinę mniej niż nowy. Jakoś specjalnie nie dbam o atomizer, czasami go przebuchuje i tyle.
Papierosek jest mały i wkłady to odpowiednik jakiś 5-6 analogów. Watkę filtusa oczywiscie da się włożyć a nawet trzeba bo oryginalnej jest co najmniej mało i "znika" po 2-3 krotnym zalaniu. Baterie trzymają ... no własnie trzymają w zalezności od tego ile się pali. Niestety nigdy nie liczyłem na ile buchów wystarczają... Raz to było pół dnia a raz troche ponad godzinę...

Najlepiej w tym papierosku sprawdza sie według mnie liquid EcoPure. Na nim osiąga się największe chmury i najwięcej machów (to odczucie subiektywne bo jak pisałem nigdy nie liczyłem ilości wdechów). Oczywiście na nowych oryginalnych wkładach wszystko działa też super. I nawet bardzo mi smakuje oryginalne malboro którego generalnie nie trawie.

I jeszcze jedna sprawa, nie jest to mój główny ep i raczej nigdy nie będzie ze względu na mały wkład i zbyt subtelny według mnie kop w płuco, wole większe ep o dużym kopie i wiekszym wkładzie. Polecam go osobą które paliły do tej pory dosyć słabe papierosy typu slim. Będą z tego nabytku na pewno zadowolone.
Awatar użytkownika
By Pelcu
#166685
v901 to klasyczny mini e-papieros. Ma swoje wady, ma też i zalety. Wadą jest na pewno mała pojemność oryginalnych kartridży. Ale z drugiej strony producent nie przeznaczał tych e-p specjalnie dla polskiego klienta (niestety), który napełnia liquidami, zamiast dokupić kolejny oryginalny kartridż :) Można działać tak jak pisze Potek - włożyć do kartridża filtus. Nie wiem jednak, czy wtedy nie traci się tego, co według nas jest największą zaletą v901 - łatwości zaciągania.
I tu przeszedłem do zalet. Mało watki w oryginalnym kartridżu ma ułatwić zaciąganie/inhalację. Nie trzeba się napinać, żeby pociągnąć. Dym leci prawie sam z siebie. Może warto więc korzystać z oryginalnych kartridży, aby uzyskac pełnię e-palenia?
Drugą zaletą jest coś, co potwierdza działanie Potka - kartridż łatwo się napełnia, bo ma wyjmowaną końcówkę z watką. Tylko po co to jest skoro można napełniać tylko kilka razy? Więc trzeba włożyć filtusa :) Jeśli więc ktoś chciałby bawić się z samodzielnym napełnianiem - to v901 jest na prawdę wygodny - albo kilka razy i zmiana oryginalnego kartridża, albo po włożeniu filtusa znacznie dłużej. Ale zawsze wygodnie!
Awatar użytkownika
By Potek
#187029
Trudno powiedzieć. Zdjęcia są kiepskie i pokazują złożonego e-papierosa. Tak na pierwszy rzut oka to zupełnie inne opakowanie. Inne logo producenta. Jedyne co wydaje się znajome to wkłady, choć pewności nie mam.
Awatar użytkownika
By mathow
#187142
Bo posiadam coś podobnego (w takim samym opakowaniu) i się zastanawiam. Dymu mniej niż na filmiku, a atomizer po 2 dniach parzy w ręce...
Awatar użytkownika
By Pelcu
#187502
Po kartridżach wyglądają na te same, ale pewności rzeczywyście nie ma. W e-SMOK nie sprzedajemy jednorazówek, więc trudno nam się odnieść.
Awatar użytkownika
By Potek
#187590
mathow pisze:Bo posiadam coś podobnego (w takim samym opakowaniu) i się zastanawiam. Dymu mniej niż na filmiku, a atomizer po 2 dniach parzy w ręce...

Zawsze może być to kolejna podróba... albo trafiłeś na kiepski egzemplarz albo za taką cenę i w takim opakowaniu producent sprzedaje tzw. jednorazówki z możliwością ładowania... taki wynalazek marketingowy żeby sprzedać gorsze egzemplarze opuszczające taśmę produkcyjną... Możliwości jest wiele.
Wiele można powiedzieć o v901 ale na pewno nie to, że daje mało dymu. Przy odpowiednim dosyć obfitym zalaniu to maleństwo potrafi na prawdę ładnie zadymić *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By mathow
#187598
Kupiłem części od e-smoka, zobaczymy czy pasuja, jak nie to wyposaże się w oryginalny V901 ;) i będę myslał co dalej :)
Awatar użytkownika
By mathow
#187625
Kupiłem jakiś liquid z mojego miasta, miętowy, jak się go zaleje większą ilością to dymi porównywalnie do e-smoka v901. Z ciekawości poszukałem przez wujka Google i oto co mi wyskoczyło:

http://www.alibaba.com/product-gs/28266 ... ronic.html

Brand: bilstar

To nie ta sama firma co produkuje healthy itp?

a tu: http://translate.google.pl/translate?hl ... 717007.htm

jednorazowe - czyli, że co? e-smok jednak wygrywa ;)
Awatar użytkownika
By Pelcu
#187697
Przyszły mi do głowy jednorazowe, bo Y&Q w takich blisterach sprzedaje głównie jednorazówki. Ale sprawdziłem teraz katalog i rzeczywiście są też dostępne podobne zestawy wielorazowego użytku.
Więc może choć nie są to jednorazówki, to jednak raczej nie oryginały Y&Q (e-Smok) :)
Awatar użytkownika
By mathow
#187773
Teoretycznie to, do czego wysłałem linka (japońskie) jest jednorazowe, ale jak na razie działa i ma się dobrze. Tak jak mówiłem, porównywalnie ze smoczkiem. Przesyłka od was jest już w drodze i dam znać czy pasują kartidże :)
Awatar użytkownika
By Pelcu
#187844
Oki, w sumie też jesteśmy ciekawi (cholerka - wyprzedził nas Potek :) jak to jest - czy to po prostu inny brand ale części pasują, czy też może jest to podróbka (tylko opakowanie kartridży jest od tego samego producenta), a może jest to oryginalny Y&Q (sprzedawany przez inna firmę - na takiej zasadzie jak e-Smok sprzedaje) tylko trafiłeś np na słaby atomizer albo wadliwą baterię (co się zdarza...).
Awatar użytkownika
By mathow
#188803
No, to opisuję wrażenia :)

Zanim jeszcze doszła przesyłka od smoka, wybrałem się do zoologicznego i kupiłem filtusa. Zmieniłem watkę, zakropiłem liquidem i proszę - dymi jak szalony. Widać w tych startowych kartidżach watka dno, dno, dno. Tylko trochę dużo liquidu też filtus zabiera - ale może się wyrobi po prostu.

Doszła przesyłka od smoka, więc z ciekawością wyciągnałem zawartość. Kartidże pasują idealnie, w zasadzie można powiedzieć, że są prawie takie same. Prawie - bo w tych startowych nie było wypukłości na końcu tylko w środku, no i kolor inny. Z kartidżami smoka dymi dobrze, więc jest ok.

Czy podróbka? Nie wiem, linki obcojęzyczne wskazują, że to inny produkt. Generalnie u smoka mogę go doposażać, ale i tak planuje co innego kupić. Ale jako pierwszy e-p to aż taki zły nie jest - przynajmniej tak mi się wydaje.

Jeśli chcecie to wrzucę dla porównania oba kartidże jako jpg.
Awatar użytkownika
By mathow
#189057
Zauważyłem tylko jedną, dziwną przypadłość. Może to ja po prostu nie doczytałem wszystkiego. Gdy zakładam fabrycznie napełnione kartidże, atomizer po prostu parzy w ręce. Dymu jest ok, mniej niż po zakropieniu, ale atomizer to tragedia. Zakropie liquidem i wszystko w normie ;]

Oto fotki - ta bardziej pomaranczowa jakby to od smoka :) Mistrzem programów graficznych nie jestem, więc nie śmiać się ze strzałki ;)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By Pelcu
#189425
Dzięki za fotki. Wydaje mi się, że ten niższy kartridż (żółty) jest owinięty taką folią ochronną. Możliwe, że jak ją odkleisz to będzie również tam ta biała, wyjmowalna końcówka (choć dokładnie na zdjęciach nie widać). Ale możesz spróbować :)
Co do nagrzewania atomizera na oryginalnych kartridżach do rzeczywiście dziwne. Atomizer robi się gorący chyba bez względu na to czy wypełniony jest liquidem fabrycznie czy dolanym. Hmmmmm... dziwne. Może to kwestia różnicy pomiędzy watką fabryczną a filtusem?
Awatar użytkownika
By mathow
#189430
Możliwe, choć dziś na przykład na filtusie też się nagrzewa. Na początku się nagrzewał, potem był bardzo dobry okres kiedy wszystko sprawnie było, teraz się nagrzewa, może jutro już nie będzie ;)
Awatar użytkownika
By Potek
#221045
jaszczurus, a którą masz wersję v901? Tą od e-Smoka czy z Alledrogo? Jak od eSmoka to reklamuj jeśli masz jeszcze szanse. Ten ep powinien się ciągnąć dość lekko.
Awatar użytkownika
By jaszczurus
#221349
Tzn ciągnie się ciężko w porównaniu z Trendy 808D, którego prawie ciągnąć nie muszę.
Z drugiej strony mi to nie przeszkadza zbytnio bo czuję, że ciągnę :D
Albo jest to kwestia wprawy. Ja się szkolę dopiero.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.