EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1640608
Potrzebuję pomocy.
Dostałem zadanie, aby wydrukować litery, ale takie, które będą na całej stronie A4.
I mam problem, ponieważ w Wordzie zostaje sporo miejsca nad literą, w Gimpie jakoś nie umiem tego ogarnąć.
Szukam cały czas rozwiązania, ale wujek Google też niewiele o tym mówi.
Znalazłem jeden szablon, ale to są same kontury liter, a mi chodzi o pełne.
Będę wdzięczny, jeśli ktoś to ogarnie albo podpowie mi jak mam to zrobić :)
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1640611
Napisz literę jaką chcesz, zaznacz ją, potem wyczerń jej wielkość w punktach i ręcznie wpisz tam jakąś dużą liczbę (np. 555), tak zmienisz format literki, jak będzie za dalej mała - znów wyczerń i wpisz jeszcze większą.

W corelu można to zrobić łatwiej: wpisujesz literkę, zaznaczasz, konwertujesz na krzywe (convert to curve) i po kłopocie - skalujesz jak chcesz (może w gimpie jest podobnie?)
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2016, 18:58 przez Szaddam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1640619
Szaddam, nie do końca rozumiem jak mam wyczernić jej wielkość w punktach :)
Znalazłem wersję testową Corela, będę kombinował.

rafii, no właśnie są prawie na stronę, a koniecznie muszą być idealnie na stronę.
W Wordzie zostaje pusta przestrzeń nad literą, nie jest wyśrodkowana tylko leży na dolnej krawędzi strony.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1640620
Donayo pisze:Szaddam, nie do końca rozumiem jak mam wyczernić jej wielkość w punktach :)

Po napisaniu litery, na pasku zadań (góra, prawa strona) masz menu - jest tam nazwa czcionki i jej wielkość w punktach drukarskich (najczęściej 10 lub 12) i te cyferki zaznacz (wyczerń kursorem myszki).
Awatar użytkownika
By Donayo
#1640623
Aaa o to chodzi :D
Tyle sam ogarnąłem i zmieniłem na 850 w Wordzie.
Dalsze powiększanie nie ma sensu, bo litera idzie coraz niżej.

EDIT:
Szaddam, dziękuję za pomoc, w Corelu wystarczy "rozciągnąć" literę :)
Poproszę do koszalina :D
Awatar użytkownika
By Mietowy
#1640676
Pobierz z chomika jaka kolwiek wersje PhotoShopa. Wersje portable maja juz po 50mb :).
Jak zainstalujesz to wlacz nowy dokument, ustaw biale tlo, format obszaru roboczego 297x210mm (format a4), i 300dpi.
Napisz literke, odznacz ja i wcisnij ctrl+t.
Powinna pojawic Ci sie ramka do okola literki. Na rogach tych ramek powinny byc koleczka. Zlap za koleczko wcisnij shift (powoduje, ze obiekt rownomiernie powieksza sie w pionie i poziomie) i rozciagaj literke jak bardzo chcesz :).
Plik do druku najlepiej zapisac w pdfie.
Jak cos jest nie jasne to pytaj :).

Tapnięte z mojego LG G Flex 2.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1640691
Już ogarnięte w Corelu, ale dziękuję bardzo za zaangażowanie :beer:
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.