EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1381412
Można, ale przy najmniejszej mikroawarii transportu liquidu od razu będzie wściekły zwierz i wata do wymiany :D
Upieram się przy 0.25, drut 0.30 jest za gruby :) Przy 0.30 podobne rezultaty smakowo-chmurzaste mam w okolicach 1.3 ohm i przy 20W, ale to nie to..
Do normalnego chmurzenia na takiej grzałce świetnie wystarczy 7-10W mocy, chmurka fajna i puchata. Trudno mówić po buchnięciu, zatyka struny głosowe :D Powyżej 14-15W to już palenie liquidu i górne granice możliwości.
Wada takiej grzałki to szybkie zaleganie nagaru, drenaż baterii na modzie elektronicznym (pomimo małych mocy są duże straty na przetwornicy napięcia), no i szybciej rozlatuje się ze starości. Po kilku przepaleniach nadaje się tylko do wymiany.
Awatar użytkownika
By maksioo
#1382444
Dzis moj syn zrobil sobie zawody w rzucaniu gtII z bell cap'em na odleglosc... Atomizer upadl na podloge wraz z robakiem i o dziwo nic sie nie stalo :)
Awatar użytkownika
By stefank8
#1382682
witam, zakupiłem taifuna i od tygodnia trenuję setup E-JACK-a przedstawiony na 7 stronie wątku, daję mniej waty, więcej, duuuuużo waty i dalej (sporadycznie ale jednak) cieknie coś airholami.
Czy macie może jakiś pomysł?, może trzeba wymienić jakiś oring?, albo coś innego zrobić?,grzałkę ustawiałem na różnych wysokościach, próbowałem z wypuszczonymi "wąsami" ...
Kręcę 5 zwoi z drutu 0,30, ustawiam ok 4,15V.
Awatar użytkownika
By stefank8
#1382693
solidny, przy zdejmowaniu prędzej odkręci komin niż puści, w całości siedzi w kominie
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1382703
Mam tego klona z T, super jest :D
Spróbuj mniej wyciągac watki przez komin, albo zmniejsz przepływ lq przez dołożenie wałeczków waty na otwory w kominie. Zobacz też, na początku gdzieś w tym temacie jest opisany prosty sposób na pozbycie się problemu skroplin. Może to?
U mnie z Kayfuna przesiadka na Taifuna i zdziwko, że aż tyle waty. Że nie tylko jako nośnik i transport lq, ale też jako "zbiornik rezerwowy" i jako rezerwuar na skropliny. A też tymczasowy tunel aerodynamiczny do owiewania grzałeczki.
Też mi pocieknie z pierścienia od regulacji powietrza, ale zwalam to na moje niedoświadczenie w układaniu waty do tego czajniczka.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1382771
Pomiędzy bazę a izolatory dajesz po prostu pasek folii z torebki strunowej o szerokości 6-7 mm.
Dekiel w bazie ma kilka milimetrów grubości więc nie wtykaj folii zbyt głęboko bo jej potem nie wydłubiesz ;)
Albo tak jak w linku, nie pomiędzy bazę a izolatory a pomiędzy rurki a izolatory.
Generalnie musisz zrobić tak, by rurka w izolatorze wchodziła ciasno do bazy.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1383948
2.6 Ohm 11 zwojów z drutu 0.25, nakręciłem na nicie 2.3mm. Smaczek super, chmurka fajna. Tak sobie siedzę przy kompie, pykam z TGT chmurkę i jakoś tak po 2 godzinach wypykałem cały liquid w baniaku. Moc mam ustawioną na 10W, wystarczy :)
Awatar użytkownika
By szpenio
#1384400
Zwróć uwagę że komin w środku też nie jest za długi, a co za tym idzie pojemność też pewnie z nóg nie zwala.
Poza tym jakieś przekombinowanie z uzupełnianiem od góry dobrze też nie wróży.
No chyba, że będziesz tankował normalnie ;)

Klapnięte z N910c
Awatar użytkownika
By maksioo
#1384405
Poczekamy, zobaczymy, zamowilem. Zdam relacje jak dojdzie o ile dojdzie caly.
Awatar użytkownika
By Isia
#1384769
maksioo pisze:Kurde mierzylem pojemnosci tego bell cap'a i wyjszlo mi 2.5 ale po trzech piwo ;)

To może sprawdź jeszcze raz,ale na :mrgreen:

Zmierzyłam jeszcze raz i jest 3ml,zalałam do końca rurki,zaznaczyłam na obrazku.

Obrazek
Awatar użytkownika
By maksioo
#1387286
Panie i Panowie wczoraj stala sie rzecz straszna, zatrważająca, rzekłbym katastrofalna :( pekl mi oring zaznaczony na foto z prawej strony fotki
gdyby mnie mogl ktos poratowac oringiem badz rozmiarami oringu bylbym dzwieczny
Awatar użytkownika
By Isia
#1387295
agregat76 pisze:W oryginale jest 11x1 >> post1327969.html#p1327969, ale czy taki sam jest w klonie, to nie wiem. Może ktoś sprawdzi czy jest ten sam wymiar.

W klonach (tych co ja mam) jest tak samo jak w oryginale 11x1
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1387305
Uuuu... Chłopie, to sobie nie potestujesz :D Może uda się, gdy zajdzie potrzeba zmiany nośnika lq albo setupu, jeśli druga połowa "nie ma na to czasu" ;)
Musisz zakombinować z drugim takim dla siebie ;)
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1387306
Tak przy okazji, jako zamiennika oringu którego poszukuje kolega można użyć oringu z bazy Protanka.

Obrazek
Awatar użytkownika
By agregat76
#1387309
@Zepsulo, nie muszę go testować, bo już dawno temu to zrobiłem ;) Mam go od stycznia. Znudził mi się, oddałem go żonie i wróciłem do K4.
Awatar użytkownika
By maksioo
#1389957
Kupie taki oring w obi badz castoramie??
Edit:
Oringi kupione wiec juz nie zawracam gitary :D
Awatar użytkownika
By admiral271
#1399856
Dostałem i Ja :) Ale jakoś mnie ten parownik nie porywa ;)
Setup niby łatwy a jednak jakoś nie przewidywany ;)
Działa , działa i nagle buuuum kanał powietrzy zalany , liquid wyleciał :(
Aż strach brać na dłuższą wyprawę :)
Awatar użytkownika
By LICHU
#1399869
admiral271 pisze:Dostałem i Ja :) Ale jakoś mnie ten parownik nie porywa ;)
Setup niby łatwy a jednak jakoś nie przewidywany ;)
Działa , działa i nagle buuuum kanał powietrzy zalany , liquid wyleciał :(
Aż strach brać na dłuższą wyprawę :)



Ja miałem 1 mam 2 i klony i oryginały i żadnego problemu nie mam. Po prostu zły setap zrobiłeś. To jest chyba najłatwiejszy parowniki do ogarnięcia.
Awatar użytkownika
By admiral271
#1400198
Zrobiłem od nowa wariant C plus jeszcze więcej waty ;) i na razie jest ok 3 zbiornik zszedł bez problemu
Grzałkę mam 6 zwojów 0.35 na wiertle 2 mm
By Krasnal45
#1400203
To są okolice 0.6-0.7oma. Skręć taki sam setup ale z drutu 0.3. Gwarantuję, że efekt będzie niebo lepszy :wink:
Awatar użytkownika
By admiral271
#1400226
Właśnie miałem z drutu 0.30 tylko na wiertle 1.5 mm i zalewało od czasu do czasu ;)
Jak będę zmieniał watę to pomyślę nad inną konfiguracją
By Krasnal45
#1400246
2mm dla TGT to IMO minimum, a lepiej jeszcze będzie 2.5. Przy 1.5 nie dziwie się jakoś, że Ci zalewało.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1400247
Można jeszcze włożyć parę kłaczków waty na dno kubka, utworzy to dodatkowy bufor i zmniejszy skłonność do zalewania.
By trammel
#1405329
Klasyczny układ, grzałka fi 3mm z drutu 0,45mm ok. 0,7ohma ( na styk między słupkami ) 6 zwojów , dość ciasno zrolowany knot z muji i ledwo załapany LC.
Na fabrycznych LQ z przewagą glikolu zdarza się, że popuści trochę - na samogonach z bazy VG już nie.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1410410
Einheart pisze:lepiej sprawuje się od oryginału :)


Mocne słowa :mrgreen: A w czym się lepiej sprawuje, jeśli to nie tajemnica :-P
By jaro19591
#1410420
Thaniell pisze:
Einheart pisze:lepiej sprawuje się od oryginału :)


Mocne słowa :mrgreen: A w czym się lepiej sprawuje, jeśli to nie tajemnica :-P

Nie znasz się, to nie pytaj :mrgreen: :mrgreen:
By jaro19591
#1410429
Jak się przyznałeś, to Ci wytłumaczę. To jest jak z winem, tanie wina są dobre, bo są tanie :drinkb .
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1410514
Potwierdzam to, co napisał kolega Einheart. Ten jest pancerny, ale czy zachowuje się lepiej od oryginału, to niestety nie mogę potwierdzić. Niestety podstawa w tym klonie jest nierozbieralna.
A ten klon z goodwaper nie nadaje się do niczego, raczej tylko na złom.
Awatar użytkownika
By Einheart
#1410525
dobra to tak mam oryginał prawie od premiery i kilka klonów TG2 przerobiłem - ten od GW to porażka - ktoś przerobił tulejkę (kubek) że sporo jest dłuższy od oryginału a co za tym idzie ciężko złapać na tym dobry smak - gwinty i samo wytoczenie tego parowniczka wiele pozostawia do życzenia :( i samo to jak chodzi pierścień do regulacji powietrza - tragedia :(


a ten klonik który polecam dlaczego jest nawet lepszy od oryginału już mówię - kubek doskonały nawet gleba z dużej wysokości na kamienie nie jest mu straszna (super chroni szkło ) i dobrze to wygląda dużo lepiej niż w oryginale
Po drugie szczelność tej konstrukcji powala :) używa go już kilka miesięcy - żadnych skroplin nigdy nie zauważyłem - setup robiony jak w starym TG na przelot wąsy i żadnej waty nie trzeba upychać na dno kubka - w oryginale tego nie miałem

Ostatnio zamówiłem jeszcze 2 sztuki tego klona bo jeden potrzebowałem pod nikiel - drugiego dla znajomego i też jest z niego strasznie zadowolony - wszystkie gwinty chodzą jak złoto - pierścień do regulacji pływa tak jak powinien no i jeszcze w pudełku zapas oringów i wszystko za niecałe 50 zł
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1410545
Ja bym się czepiał w tym klonie tylko grubości szkiełka, które jest jakby za grube i ciężko je ładnie i dobrze ułożyć. Śrubki mocowania grzałki są jakby za cienkie, dziwnie się kiwają, ale działają. Ja zmieniłem śrubki i szklaną tuleję. Oring od regulacji przeciągu zepsułem przy pierwszych oględzinach :D I tak na tym zepsutym, przerwanym oringu działa mi to kolejny miesiąc i bez najmniejszego problemu :D
Awatar użytkownika
By stefank8
#1410757
Ja również ma tego klona (a nawet dwa), ale aż takim jego sympatykiem nie jestem. Cena - ok., wykonanie też, ale wykonanie setupu, w którym nie ma skroplin i wycieków z airhole graniczy z cudem. przerobiłem wiele sposobów, dopiero samodzielne uszczelnienie słupków pomogło (prawie, bo i tak jak zostaje minimum to coś pocieknie).
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1412423
@stefank8 - zrób tak, jak pisałem i jak Szaddam radził. Można zrobić nawet takie kółko z zwiniętej watki na dnie. I spokój z wyciekami na 3-4 wychmurzone baniaczki :) A po tym i tak wymiana waty, bo i tak trzeba.
Sprzątałem w smartfonie i znalazłem zapisane obrazki z budową bazy TGTII. Jakoś tak długo jechałem kiedyś pociągiem i wyserfowałem, ale nie pamiętam skąd. Może przydadzą się
http://www.tinypic.pl/oqgs0mnefipy
http://www.tinypic.pl/5idxf9yvlfpb
Awatar użytkownika
By Isia
#1413804
Mam różne klony i różnie to bywało z ich przeciekami :( co prawda były one niewielkie lecz i tak :twisted:
Zrobiłam jak mi stefank8 podpowiedział tz. przed wkręceniem na całą długość śrubki nawinęłam taśmę teflonową i teraz już nie muszę kombinować z ilością nośnika LQ *TANIEC*

stefank8 *THX* *ISH*
Awatar użytkownika
By maksioo
#1415347
Kurde zlamal mi sie bell cap ma ktos cos na zbyciu??
Awatar użytkownika
By kwinto
#1422256
Panowie, czy baza, w tym czajnik się rozbiera? pytam, bo jeden pin wcisnąć się w dół i teraz są na nierównym poziomie. Chciałbym to poprawić, a bez rozebrania bazy chyba się nie obejdzie.
Awatar użytkownika
By szpenio
#1422263
Z tego co kojarzę to niewiele wersji ma tą możliwość
Gdzieś tu było chyba dokładnie napisane który jest rozkręcalny.

Klapnięte z N910c
Awatar użytkownika
By mariogd
#1422267
kwinto pisze:Panowie czy baza w tym czajnik się rozbiera ?pytam bo jeden pin wcisnąć się w dul i teraz są na nierównym poziomie i chciałbym to poprawić a bez rozebrana bazy chyba się nie obejdzie


Próbowałeś złapać w palce pin i delikatnie kiwając na boki ciągnąć do góry? U mnie wyszło bez problemu.
Awatar użytkownika
By Isia
#1427339
Widziałam-przeczytałam kilka opinii na temat klona z GOODWAPER.PL i wiem :( ,że jego mankamentem jest za długi kubek,ale dla chcącego nic trudnego :) ja go po prostu skróciłam do 14mm i teraz żadnych problemów już nie mam :D
Wiem nie ja to powinnam robić,powinnam dostać w pełni sprawny produkt :mrgreen:

Obrazek
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.