EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Haze
#1281455
Jeśli nie wysyłasz swojego sprzętu/liquidów do innych ludzi to nie trać czasu na czytanie tego wątku...

Przez długi czas nie miałem z tym problemu - nawet zagraniczne przesyłki z modami wysyłane/odbierane przeze mnie docierały bez żadnych uszkodzeń, i to w zwykłych kopertach bąbelkowych. Aż tu nagle parę dni temu wspaniałej firmie kurierskiej DPD udało się POWGNIATAĆ mechanika wykonanego ze stali SS316, którego wysłałem komuś na terenie PL. Drogiego mechanika... I w dodatku zapakowanego w kartonik, nie w kopertę ... Jak już przestałem rzucać k...rwami to zacząłem kombinować jakby tu tanim kosztem zabezpieczyć się przed dewastacyjną "pomysłowością" różnych doręczycieli. Jak na razie wymyśliłem 2 "patenty" :mrgreen: :

1. Znacie/używacie folię alu do pakowania śniadania, itd. itp.? Zapewne tak. Jest ona nawijana na tekturowej tulei, która z niepojętych dla mnie powodów ma wytrzymałość BETONU :wink: Jak nie wierzycie to spróbujcie ją zgiąć w rękach :mrgreen: W związku z tym DOSKONALE nadaje się do zabezpieczania wszystkiego co ma średnicę mniejszą niż 28mm, czyli wszelkie mody, parowniki, liquidy:

Obrazek


2. Jak ktoś ma dzieci albo po prostu lubi czekoladę :D to KinderNiespodzianka pakuje te swoje dziwne zabawki w taki zaokrąglony walec, który również jest całkiem wytrzymały - i w ten sposób za 2,50 dostajemy całkiem sensowny pojemnik na parowniki:

Obrazek


Norrrmalnie czuję się jak wsiowy MacGyver :mrgreen: :mrgreen: A jakie Wy macie patenty??
Awatar użytkownika
By se55ba
#1281468
Pojemnik na klisze do aparatu :D
Po musujących tabletkach (o ile to tabletkami można nazwać)
Awatar użytkownika
By mariogd
#1281473
Już dawno właśnie w takich pojemniczkach po kinder pakowałem sprzęt do wysyłki(zwłaszcza pyrex),kto ode mnie kupił to potwierdzi.Dodatkowo najpierw zawinięte w ręcznik papierowy potem folia bąbelkowa,oklejone taśmą i jeszcze całość zawinięte całość w folię bąbelkową i włożone w kopertę również bąbelkową.Tak zapakowane dochodzi w 100% całe.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2015, 22:54 przez mariogd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1281475
Hunka pisze:
Haze pisze:Norrrmalnie czuję się jak wsiowy MacGyver :mrgreen: :mrgreen: A jakie Wy macie patenty??

Jeszcze tańsze i bardziej wsiowe :lol:
http://el-mar.sklep.pl/pl/p/Rura-elektr ... -28mm/1157

Też dobry sposób ;)
Wsiowe czy nie ale bezpiecznie ma być :D
Awatar użytkownika
By agregat76
#1281476
Jak masz kogoś np. pracującego w magazynie to możesz poprosić o kartonowe tuby po folii stretch. Średnica wewnętrzna ok. 48 mm. Doskonałe zabezpieczenie. Wysyłałem w nich świetlówki i zawsze dochodziły do klientów w całości :mrgreen:
Awatar użytkownika
By agregat76
#1281512
beton34 pisze:Kombinujecie jak koń pod górę, nie wystarczy kartonik i folia bąbelkowa ?

@Qński nie obraź się :mrgreen:

Haze napisał, że zapakował w kartonik i nie pomogło. Pytanie czy użył też foli bąbelkowej?
Awatar użytkownika
By se55ba
#1281514
beton34 pisze:Kombinujecie jak koń pod górę, nie wystarczy kartonik i folia bąbelkowa ?

@Qński nie obraź się :mrgreen:

No czasem nie wystarczy
Haze w pierwszym poście napisał dlaczego temat założył ;)
Czasem lepiej jest się troszkę bardziej postarać gdy sprzęt droższy
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1281515
mariogd pisze:Już dawno właśnie w takich pojemniczkach po kinder pakowałem sprzęt do wysyłki(zwłaszcza pyrex),kto ode mnie kupił to potwierdzi.Dodatkowo najpierw zawinięte w ręcznik papierowy potem folia bąbelkowa,oklejone taśmą i jeszcze całość zawinięte całość w folię bąbelkową i włożone w kopertę również bąbelkową.Tak zapakowane dochodzi w 100% całe.


Ten patent przetestowałem na samym sobie (tzn. nie, nie wysyłałem się w kinder niespodziance opakowany dodatkowo w ręcznik papierowy i folię bąbelkową :twisted: ), otrzymałem od mariogd tak opakowane baniaczki pyrexowe (bodajże do short DIDa). Bez żadnych uszkodzeń, do tej pory baniaczki sobie tak leżakują. Za co jestem notabene wdzięczny *ISH*

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#1281531
Ja zawsze owijam dokładnie folią bąbelkową ( którą zbieram z kopert w których dostaję przesyłki ze sklepów ) i sklejam taśmą. Liquidy tak samo, tylko wcześniej dokładnie sklejam taśmą między butelką a nakrętką.
Awatar użytkownika
By saradonin
#1319131
Haze pisze:[...]1. Znacie/używacie folię alu do pakowania śniadania, itd. itp.? Zapewne tak. Jest ona nawijana na tekturowej tulei, która z niepojętych dla mnie powodów ma wytrzymałość BETONU :wink: Jak nie wierzycie to spróbujcie ją zgiąć w rękach :mrgreen: W związku z tym DOSKONALE nadaje się do zabezpieczania wszystkiego co ma średnicę mniejszą niż 28mm, czyli wszelkie mody, parowniki, liquidy [...]
W przypadku braku firmowego pudełka, to właśnie jest moja najczęstsza metoda *GOOD* Prosta i działa.

Dawniej jeszcze stosowana była metoda "frostowa" aczkolwiek w dzisiejszych czasach już trudniej dostępna: szkiełka szklane i atomizery od mr.Frosta otrzymywałem zawsze w plastikowych słoiczkach po używanych dawniej filmach fotograficznych i trochę mi się ich uzbierało :lol: (ile on ich miał to mi się nie mieści)
Awatar użytkownika
By krawatos
#1319247
Fajnie, a w co zapakować boxa? Raz też miałem taką przygodę. Box owinięty grubym ręcznikiem papierowym, zawinięty w bąbelki i prócz tego do bąbelkowej koperty. Na miejscu okazało się, że jest uszkodzony. Musieli chyba czołgiem po nim jeździć :)
Awatar użytkownika
By xacax
#1319396
Ale żeby moda ze stali powgniatać... *BOJE SIE*

Z reguły, wszystko ślę przez Pocztę Polską. Standardowo - koperta i dużo folii bąbelkowej. Często mody i parowniki dodatkowo siedzą w jakichś pasownych pudełeczkach. Pustą przestrzeń w kopertach, także staram się czymś wypełnić, ww. folią bądź gazetami.
Zdarzyło mi się kilka rzeczy puścić w kawałkach grubej rury osłonowej od światłowodów - jest bardzo mocna (sprawdza się też np. jako trzonek do grabi :P )

Obrazek
Awatar użytkownika
By GeniuszAG
#1319466
Jest fajny patent na kartony, ustawiasz coś na górze kartonu tak żeby paczuszka była wypukła i oczywiście owijasz najlepiej czarną folią, wtedy przewoźnik już nic nie postawi na taką paczkę.
Awatar użytkownika
By AstralProjection
#1320898
Ja polecam tuby gąbkowe do rur takich jak od centralnego ogrzewania lub tuby styropianowe. Można je ciąć na wymiar parowników lub zasilań/akusów. Można znaleźć pod hasłem otulina styropianowa, a najlepiej zagadać do znajomych, którzy się trudnią w takich rzeczach bo odpady wywalają, a kupno aż takie tanie jest :)

Obrazek
Awatar użytkownika
By mokwas
#1320952
Czasami nic nie pomoże :mrgreen: :



Ale wracając do tematu, możne nie do wysyłki ale swojego nemka + kajtka na spływ kajakowy albo pod namiot to pakuję do:




i nic mi się nie niszczy.
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1321157
Ja od jakiegoś czasu wysyłam wszystko w Paczkach mini Poczty Polskiej :D
Koszt 9.50 zł ekonomiczna + 1 zł priorytet mało popularna forma wysyłki a szkoda bo koszt porównywalny z kopertą a wygoda nieporównywalna plus paczka jest ubezpieczona.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1321175
leszekzy pisze:Ja od jakiegoś czasu wysyłam wszystko w Paczkach mini Poczty Polskiej :D
Koszt 9.50 zł ekonomiczna + 1 zł priorytet mało popularna forma wysyłki a szkoda bo koszt porównywalny z kopertą a wygoda nieporównywalna plus paczka jest ubezpieczona.


Korzystamy właśnie z tej formy przy wysyłkach Modułów TOS.Bardzo to wygodna i bezpieczna forma.
Więcej tu:
http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/wysylka/paczki/paczka-mini/
No i co ważne ,dostaje się w cenie całej usuługi,dość solidne opakowanie.

Awatar użytkownika
By agregat76
#1321348
TommyBlack pisze:Korzystamy właśnie z tej formy przy wysyłkach Modułów TOS.Bardzo to wygodna i bezpieczna forma.
Więcej tu:
http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/wysylka/paczki/paczka-mini/
No i co ważne ,dostaje się w cenie całej usuługi,dość solidne opakowanie.

Tylko, że mimo solidnego opakowania to czasami im coś nie wychodzi ;)


post1316828.html#p1316828

https://i.ibb.co/nsNtgBP/lost-vape-u[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.