EPF
Mechaniczne i z elektroniką
Awatar użytkownika
By PawełP
#648350
Na samym początku witam wszystkich serdecznie, jako że to mój pierwszy post na tym forum.

Nie znalazłem na forum żadnej wzmianki na temat w/w
może ktoś posiada i podzieli się swoim zdaniem.
Jakoś tak estetycznie mi przypadł do gustu i się zastanawiam nad zakupem.
Awatar użytkownika
By Goldi
#648360
noises55 pisze:Zastanawiam sie tylko po co te "3 dziurki wentylacyjne" - psują wygląd tylko

To są ujścia gazów wylotowych z akumulatora. Mogą okazać się nieocenione w przypadku jego zapłonu. :wink:
Awatar użytkownika
By noises55
#648371
Goldi pisze:
noises55 pisze:Zastanawiam sie tylko po co te "3 dziurki wentylacyjne" - psują wygląd tylko

To są ujścia gazów wylotowych z akumulatora. Mogą okazać się nieocenione w przypadku jego zapłonu. :wink:


A no to fajnie a co jaki czas wybucha? ;]

Tak na poważnie to mogli zrobić gdzieś indziej te otwory i czy koniecznie 3? nie wiem - w innych modach nie widziałem dziurek.
Awatar użytkownika
By QMAK
#649248
noises55 pisze:
Goldi pisze:
noises55 pisze:Zastanawiam sie tylko po co te "3 dziurki wentylacyjne" - psują wygląd tylko

To są ujścia gazów wylotowych z akumulatora. Mogą okazać się nieocenione w przypadku jego zapłonu. :wink:


A no to fajnie a co jaki czas wybucha? ;]

Tak na poważnie to mogli zrobić gdzieś indziej te otwory i czy koniecznie 3? nie wiem - w innych modach nie widziałem dziurek.


w którym modzie nie ma dziurki ?? jeszcze takiego nie spotkałem :) aczkolwiek czy bateria ego ma dziurkę gdziekolwiek??
Ostatnio zmieniony 03 lut 2013, 02:28 przez QMAK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#649254
Kod: Zaznacz całyczy bateria ego ma dziurkę gdziekolwiek?

Nie ma i mieć nie musi, Tylni kapsel jak i głowica są na wcisk. W sieci jest już dość sporo fotografi jak i na naszym forum jak wygląda taka batka po eksplozji.

Na nasze szczęście akumulatorki jakie stosujemy w modach mają zabezpieczenie ciśnieniowe i bez ingerencji mechanicznej raczej nam nic nie grozi. Jednak nim zadziała mechanizm w akumulatorku gorące powietrze i gazy muszą mieć gdzieś ujście.
Awatar użytkownika
By Lutor
#649255
ego ma dekiel wciskany który w założeniach powinien odpaść
Awatar użytkownika
By noises55
#649283
"w którym modzie nie ma dziurki ?? jeszcze takiego nie spotkałem :) aczkolwiek czy bateria ego ma dziurkę gdziekolwiek??"

Chodziło mi, że nie widziałem w takim miejscu - tak wyeksponowanych...ale mniejsza o to i tak już za dużo o tych dziurkach - offtop sie robi a kolega chciał poznać opinie użytkowników tego moda.
Awatar użytkownika
By bozenamirek
#651358
WITAM. Kupiłem i czekam na przesyłkę. Jak dostanę zrobię wiwisekcję, pomacam, pokręcę :D , zładuję aku, odpalę i podam garść informacji o sprzęcie - chociaż ze mnie jeszcze raczej mało doświadczony modomaniak :lol: .
Awatar użytkownika
By Thaniell
#651373
QMAK pisze:w którym modzie nie ma dziurki ?? jeszcze takiego nie spotkałem :)[ciach]


No to byś się zdziwił ;) Jak poszukasz dobrze na forum, to znajdziesz. Podpowiem, dział "home made".
Awatar użytkownika
By gitanes
#730463
Witam.
Przymierzam się do zakupu KTS-a Vertigo. Oprócz kilku prezentacji i ofert nie udało mi się jednak znaleźć żadnej opinii kogoś, kto używał takiego moda przez dłuższy czas. Czy ktoś z forumowiczów-posiadaczy mógłby podzielić się informacją, jak się sprawuje (bo to przecież mosiądz...)? A dokładniej - jak po kilku tygodniach zachowują się gwinty (szczególnie te na głowicy) i czy zostało na nim jeszcze trochę chromu ;)?
Awatar użytkownika
By Szaddam
#760159
Od paru dni cieszę się posiadaniem KTS w wersji SS, zakupionym na china-sell. Moje wrażenia:
- bardzo zgrabny, dobrze wykonany mod
- ładnie prezentuje się z baterią 18650 i 18500, (nie mam 18350 to i wypowiedzieć się nie mogę)
- wszystkie elementy dobrze spasowane, nie ma żadnych luzów
- cap górny lekko zwężający się, przez co lepiej na nim wyglądają parowniki 19 mm, Agat-a trochę wystaje na boki lecz nie jest to bardzo nieestetyczne
- gwint 510 zrównany jest z górną krawędzią capa, nie ma denerwującej niektórych szczeliny po dokręceniu parownika
- wg mnie lepiej niż w Naturalu rozwiązano sposób załączania. Z capu dolnego wychodzi nieruchomy słupek zakończony mini sprężynką i do tego słupka zwiera przycisk
- przycisk, podobnie jak w Naturalu blokowany jest wykręcanym pierścieniem
Awatar użytkownika
By phonik
#761499
SS, on nie jest przypadkiem robiony z mosiądzu? Na pewno ten, który recenzował Todd był mosiężny.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#761502
phonik pisze:SS, on nie jest przypadkiem robiony z mosiądzu? Na pewno ten, który recenzował Todd był mosiężny.

Ten co do kupienia jest na papierosek.pl jest z mosiądzu, ja swój kupiłem na china-sell i jest z SS, napisałem to już w swoim poście :)
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#787151
Witam.
Mam zamiar kupić pierwszego mojego moda mechanicznego. Zastanawiałem się nad Naturalem lub Teleskopem , jednak ostatnio moją uwagę zwrócił KTS. Interesuje mnie wersja SS z China sells , kupiłbym go w kraju jednak nasi sprzedawcy nie mają / chyba / w ofercie wersji SS. Moda KTS widziałem w ofercie Vertigo i chyba Hangsenshop. Do tej pory nie miałem do czynienia z modami mechanicznymi , po przeczytaniu wypowiedzi uczestników forum wiem , że niektórzy użytkują KTS . Proszę o wyrażenie swojej opinii na temat tego moda , jak sprawuje się w codziennym użytkowaniu oraz jeżeli to możliwe to o porównanie go z Naturalem i Teleskopem. Będę wdzięczny za opinie posiadaczy KTS , ułatwi mi to wybór i pozwoli dokonać dobrego zakupu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#791683
Witam.
Zamówiłem KTS na podanej stronie. Musiałem zarejestrować się w systemie PayPal. Po 2 dniach otrzymałem kod aktywujący za pomocą którego mogłem uruchomić płatności.Pobrana została opłata 6,50zł , która po aktywacji konta została zwrócona.Przy rejestracji w systemie PayPal możesz skorzystać z płatności katą płatniczą lub przelewem z konta. Rejestracja w systemie jest bardzo prosta.Po dokonaniu zakupu na stronie internetowej klikasz na PayPal i za jego pomocą dokonujesz płatności z karty płatniczej lub swojego konta. Wszystko jest bardzo czytelne i nie sprawia kłopotu. Oczywiście po zakupie możesz się wyrejestrować z systemu Paypal lub w nim pozostać. Dokonując zakupu w sklepie wcześniej się w nim zarejestruj , po dokonaniu zakupu w swoim profilu masz wykaz zakupionych artykułów , numer przesyłki oraz w jakim etapie realizacji się ona znajduje. W przypadku KTS podają termin dostawy 10-14 dni.
Życzę udanych zakupów i pozdrawiam.
P.S. Dostawa jest darmowa.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2013, 11:50 przez Martin Eden, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Freakster89
#805540
Dziś odebrałem swojego wygląda genialnie , zaraz biorę papier ścierny i pastę stykową co by go poprawić ^^ ale jak narazie mega pozytywnie. Za 60 zł nic lepszego nie dostaniemy.
By modrzew1974
#805571
To mój pierwszy mechanik więc nie mam porównania ale za taką cenę warto. Po tygodniu użytkowania jestem zadowolony, jest różnica jeśli chodzi o mesh - SID praktycznie przeznaczyłem do sznurka. Dziś dotarła przesyłka z e-dyma z kickiem oraz akusy 18500 od leeona, było trochę strachu z kickiem ale udało się (skręcając trzeba się trochę po gimnastykować aby kick zadziałał). Papier ścierny i pasta stykowa też była profilaktycznie użyta ale nie mam miernika więc nie mam pojęcia jaki to odniosło skutek.
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#805632
Witam.
Dziś odebrałem swojego , widać przesyłka dotarła szybko / nadana 2 lipca/. Pierwsze wrażenia pozytywne , fajnie leży w dłoni i dobrze wygląda. Zobaczymy jak trwałe będzie mocowanie sprężynki , przycisk mógłby mniej wystawać. Cena powiedziałbym powalająca , 50 kilka złotych . Można być naprawdę zadowolonym.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Minik
#807479
Pytanie do tych co mają KTS - da się tam wcisnąć 1x18350, czy faktycznie muszą być dwa ... ?
Awatar użytkownika
By flisjaro
#809881
Minik pisze:Pytanie do tych co mają KTS - da się tam wcisnąć 1x18350, czy faktycznie muszą być dwa ... ?


Da rade spokojnie, górna przedłużka w odstawkę idzie wtedy.
Dwugroszówki to chyba wtedy jak się jej nie odkręci :)
Wygodniej jednak odstawić jedną część (tą długości 21mm)
Długość całości wtedy to 70mm ( aku AW z e-dyma z wypukłym pinem+ ), nie wiem czemu w opisach tego nie uwzględniają, podają że musi być 2 aku 18350.

Co do działania samego Moda to dla mnie w porządku,
ładnie się prezentuje z moimi parownikami (Aga-T2, vivi nova tank, R-tank, KangerTech ProTank)
z iClear 30 jest problem tego typu że nie wolno go przykręcić do końca bo grzeje przycisk niemiłosiernie i nie da się używać, jak nie jest do końca to działa ale już fajnie nie wygląda z lekkim prześwitem.
Czasem potrafi też grzać z Agatką (pewnie wina setupu mojego), ale na to mam sposób poprzez odwrócenie akumulatora plusem w dół, wtedy nie ma problemu.

Aparat foto pojechał na wakacje, więc w tej chwili nie wstawię fotek poglądowych z parownikami.
Awatar użytkownika
By phonik
#810254
Mój co prawda jeszcze w drodze, ale może posiadacze mają już jakieś rozwiązanie albo pomysły - w czym to nosić? ;)
Chodzi mi o coś w formie etui albo kabury przypinanej do paska, może jakaś przeznaczona do noszenia innych rzeczy będzie pasować?
Awatar użytkownika
By noman1
#816469
KTS+ vs Natural, iHybrid, Joytech18650 - 18650
Obrazek

KTS+ vs Silp - 18350

Obrazek

Czas dostawy 8 dni,
plusy:
- cena $17,45
- wykonanie
- działa z 18650 z PCB, 18500+kick, 18350 bez szczelin ;)
- gwint nie wystaje poza głowicę

minus:
- mosiądz chromowany, chociaż głowica jest dosyć ciężka, być może to stal
- brak regulacji pinu plus
- brak gwintu ego
Awatar użytkownika
By k3lt
#819485
Tez to przeczytalem.. wiec skad te 65mm? ;)
Awatar użytkownika
By noman1
#819488
k3lt pisze:Moze ktos to potwierdzic ew. zmierzyc dlugosc swojego akumulatorka? Generalnie przymierzalem sie do tych: https://www.fasttech.com/products/1207704 (69mm)

Do KTS + wejdzie aku 69,4 mm i 18,2, sprawdzone, jak jest na KTS nie wiem
Ostatnio zmieniony 26 lip 2013, 23:12 przez noman1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By phonik
#820063
Użytkuję od wczoraj, za tą cenę jest prześliczny i praktyczny. Na dzień dobry zjechałem papierem ściernym wszystkie styki, bo wszystkie elementy są w całości pokryte chromem (dobre zajęcie w oczekiwaniu na naładowanie akumulatorów ;)). Przycisk zainstalowany jest na zawleczkę, więc przy odrobinie zręczności pewnie da się go wyjąć (nie próbowałem, nie mam na tyle odwagi ;)). Z ciekawostek estetycznych, kanały powietrzne w głowicy są tak dyskretne, że po wkręceniu agaty (która styka się z głowicą) są praktycznie niewidoczne, a jednocześnie praktyczne przy wkręceniu parownika, który zasysa dołem (sprawdzałem z x10 bcc). Blokada działa znakomicie, na przycisk na pewno znajdą się tacy co pokręcą nosem. Mógłby chodzić lżej, ale podejrzewam że jak jego opór komuś przeszkadza (mi nie przeszkadzał w trakcie oksydowania pulsacyjnie mesha, ale pewnie marudy się znajdą), to wystarczy wymienić sprężynkę wewnątrz i będzie git. Za tą cenę to absolutna rewelacja.
Ponawiam pytanie o etui do tego wynalazku, jeśli ktoś ma sprawdzone etui latarkowe, albo na pałkę teleskopową, które do tego pasują, dajcie znać.
Awatar użytkownika
By k3lt
#821987
Ja sie jednak zdecydowalem na klona Sentinela. post820230.html#p820230
Awatar użytkownika
By StrefaZIU
#822225
Tutaj parę fotek w związku z RSST, działa rewelacyjnie, przycisk łapie 100 na 100, jego blokada znakomita, nie znajduje z nim żadnych wad (ale to też może przez cene, która jest wręcz śmieszna za ładnego mechanika)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
By Massimuss
#823675
Dotarł i do mnie błyskawicznie od Kolegi flisjaro Osobiście podoba mi się bardzo i wizualnie nie mam żadnych zastrzeżeń. Zobaczymy jak będzie się sprawował... Tak się prezentuje z batką 18350 i Vivi Nova

Obrazek


Obrazek
By Massimuss
#826260
Po kilku dniach użytkowania w dalszym ciągu nie mam zastrzeżeń do tego zasilania. Nie przeprowadzałem, żadnych prób spadków napięć bo nie mam odpowiedniego miernika. KTS zasila głównie: Kanger ProTank, Vivi Nova oraz Termita. Przy wszystkich trzech - z własnoręcznie ukręconymi grzałkami sprawuje się rewelacyjnie. Przycisk działa jak na razie bezbłędnie 100/100, nie zauważyłem też jeszcze żadnych objawów ścierania się powłoki galwanicznej co bardzo mnie cieszy. Jedynie na środkowej tulei (jak to w teleskopowych konstrukcjach bywa) pojawiają się delikatne ślady gwintu. Wygląda jak wygląda - o tym się nie dyskutuje - mi podoba się i to bardzo :) Uważam że jest to bardzo dobry i ciekawy wybór za małe pieniądze. Wersja ze ściętą głowicą ślicznie licuje się z Vivi Nova i Kanger ProTank.
By Squel
#831837
Jakoś bardziej mi się podoba ta wersja z mosiądzu z flat topem.
Ostatnio musiałem przesmarować przycisk pastą stykową bo na grzałkach 1,1 oma strasznie się grzał.
By guzikmen
#832168
Dotarł kts+.

Od razu zauważyłem też problem z gorącym przyciskiem czym to jest spowodowane??

I co zrobić jak nie mam pasty stykowej a jutro tzn już dziś święto i wszystko pozamykane??

PS: mesh 400 i 3 zwoje kanthal d 0,25 jaki na oko ma opór ta grzałka??
PS2: mistrz noobów - którą stroną wsadzić baterię ( od woytazo bez pinu) - bo na różnych filmikach w necie różnie wsadzają.
Awatar użytkownika
By venom_666
#832185
nie ma absolutnie znaczenia jak wsadzisz baterie... to mechanik więc polaryzacja bez znaczenia...
Uprzedzając pytania ewentualne - mam KTS+ i wiem o czym mówię ;)

p.s. jadę na trzech zwojach taśmy 0,3/0,15 - oporowosc ok. 1Ohm ... przycisk się nie grzeje...

tapatalknięte palcem
Awatar użytkownika
By phonik
#832221
Weź papier ścierny i zedrzyj chrom w środku na wszystkich stykach.
Awatar użytkownika
By venom_666
#900885
phonik pisze:Weź papier ścierny i zedrzyj chrom w środku na wszystkich stykach.

wziąłem dziś gruby papier i zdarłem chrom... tyle że z wierzchu ;-)
Tak wyszło:

Obrazek

Przy okazji wyszło że chyba (nie będę się siłował żeby sprawdzić) że głowica jest z dwu częsci skręcona, czego pod chromem widac nie było...
Po oszlifowaniu jest cieniutka "kreska" dokoła głowicy mniej więcej w połowie jej długości...
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.