EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By refurbished
#1444551
Od 22.07 zarejestrowało się ponad 250 nowych użytkowników, którzy zadali w tym czasie pierdylion pytań przeważnie posiadających kilkanaście bliźniaczych wątków.

Ponad 37k użyszkodników tego forum, z czego pewnie blisko 1k obecnych w każdej minucie.

800 komentarzy na stronie ministerstwa.

edit 08.08.2015
800 komentarzy w sumie. Należałoby odjąć tych, którym nie podobają się zapisy nie dotyczące e-papierosów. Plantatorów, przetwórców i dystrybutorów analogów.

WTF?

Przy całej sympatii dla ludzkości, humanitaryźmie - od teraz zaprzestaję jakiejkolwiek działalności na rzecz tego elektoratu. Niech się truje błędnie obliczonymi stężeniami nikotyny, niech przypala watkę jak pomyli wolty z watami, niech oscyluje na granicy przetopienia litu z jonami.
A za rok nie spotkamy się w zadymionej analogami palarni. Za rok to ja już będę sobie pufał zerówki, które pod ustawę nie będą podpadały.
Wszystkim łosiom, które czytały ten temat i nie skorzystały z opcji wyrażenia własnego zdania życzę dużo zdrowia i szczęścia. Będzie Wam naprawdę potrzebne.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 12:22 przez refurbished, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1444552
Pewnie za mało gratisów i nagród było.....
Awatar użytkownika
By krzysiunowak
#1444553
Głupoty każdy umie napisać, ale coś mądrego i konkretnego tylko 800 osób jak widać...
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1444561
refurbished pisze:Przy całej sympatii dla ludzkości, humanitaryźmie - od teraz zaprzestaję jakiejkolwiek działalności na rzecz tego elektoratu. Niech się truje błędnie obliczonymi stężeniami nikotyny, niech przypala watkę jak pomyli wolty z watami, niech oscyluje na granicy przetopienia litu z jonami.
A za rok nie spotkamy się w zadymionej analogami palarni. Za rok to ja już będę sobie pufał zerówki, które pod ustawę nie będą podpadały.
Wszystkim łosiom, które czytały ten temat i nie skorzystały z opcji wyrażenia własnego zdania życzę dużo zdrowia i szczęścia. Będzie Wam naprawdę potrzebne.

Święte słowa. Od stycznia pewnie zacznie się wysyp wątków z pytaniem: dlaczego nie mogę kupić liquidu w necie? Albo: Wie ktoś, gdzie można kupić dużą bazę?
Awatar użytkownika
By gregbard
#1444599
Fisherking pisze:Az mi sie nie chce wierzyc, ze podali prawdziwa liczbe, moze tyle zdazyli przeczytac?

Już jakiś czas temu pisałem, że aktywnych użytkowników forum jest około tysiąca, a reszta jest jak owce prowadzone na rzeź. Niewiele się pomyliłem...
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1444665
Powtórzę to co pisałem na blogu - tak, było około 800. Spora ilość była... delikatnie rzecz ujmując, niemerytoryczna. Reszta była czytana. Ale to wszystko nieistotne. 0,005% ogólnej liczby chmurzących to poniżej błędu statystycznego.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1444797
Dobra spokojnie. 800 to nie dużo. Miejmy nadzieje, że zdecydowana większość to nie bluzgi. Mimo wszystko, traktujmy szklankę jako do połowy pełna. Bedą dodatkowe konsultacje. I to jest sukces myśle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Skinner
#1444802
Po "sukcesie" efvi nie spodziewałem się cudów, jednak liczba 800 mnie po prostu zdzieliła po pysku. Obstawiam, że nie dotarliśmy po za internet, a ta liczba to aktywni użytkownicy miejsc w sieci gdzie problem był poruszany. Kolejna szansa pokazania naszej siły zaprzepaszczona. A może żadnej siły nie mamy ... Mimo wszystko liczę na to, że komentarze były na tyle rzeczowe aby zwrócić uwagę decydentów na błędy w projekcie. Teraz już zostało tylko pisać do posłów - o ile projekt nie zostanie poprawiony może tam coś zawalczymy, choć szanse pewnie raczej mizerne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę dotychczasowe zaangażowanie naszej społeczności.
Awatar użytkownika
By gemino
#1444806
SzamanDM pisze:Dobra spokojnie. 800 to nie dużo. Miejmy nadzieje, że zdecydowana większość to nie bluzgi. Mimo wszystko, traktujmy szklankę jako do połowy pełna. Bedą dodatkowe konsultacje. I to jest sukces myśle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Jeśli 800 osób przekonało Ministerstwo do dodatkowych konsultacji, to super. Lepiej konkretnych 800 komentarzy, niż 5 mln bzdur, po których nic się nie dzieje. Kiedyś 300 przeszło do historii
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1444808
SzamanDM pisze:Dobra spokojnie. 800 to nie dużo. Miejmy nadzieje, że zdecydowana większość to nie bluzgi. Mimo wszystko, traktujmy szklankę jako do połowy pełna. Bedą dodatkowe konsultacje. I to jest sukces myśle.

Co będzie??? Jakie konsultacje? Międzyresortowe czyli rozmowy nad ośmiorniczkami pomiędzy panem, wójtem i plebanem. My się wyautowaliśmy. 0,005%. Null...
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1444819
TRNCzarny pisze:Przykre. Ale takie to polaczkowate. 25 lat temu walczyliśmy o swoje prawa a gdy już je mamy to mamy je w :dupa ...

Bo wychodzi na to, że nic się nie zmieniło. Jak nie mieliśmy żadnych praw, tak nie mamy. Z tym, że za PRL to chociaż złudzeń nie było. Mimo to nadal wierzę, że coś się da ugrać. Może MZ nie wywali listu brytoli do kosza.
By Mastertext
#1444823
Riccardo pisze:
TRNCzarny pisze:Przykre. Ale takie to polaczkowate. 25 lat temu walczyliśmy o swoje prawa a gdy już je mamy to mamy je w :dupa ...

Bo wychodzi na to, że nic się nie zmieniło. Jak nie mieliśmy żadnych praw, tak nie mamy. Z tym, że za PRL to chociaż złudzeń nie było. Mimo to nadal wierzę, że coś się da ugrać. Może MZ nie wywali listu brytoli do kosza.

Z całym szacunkiem, ale w PRL-u nikt nikomu nie zakazywał jarania w tak chamski sposób jak czyni to dziś EU, a to co można było wówczas kupić do jarania było wielokrotnie tańsze i lepsze od tego co jest dziś. Chyba, że ktoś gustował np. w Camelach z Pewexu, to miał problem z bonami. Jak sobie przypomną ówczesne Caro i Carmeny, to, gdyby były dziś dostępne nawet po 16 i 18 zł, nie myślałbym o wapowaniu ani przez minutę.
Ale mamy takie czasy, że młodzi spełniają nasze ówczesne marzenia - wtedy np. wielu z nas marzyło o wyjeździe do Londynu, Berlina, czy Paryża - dziś mamy wiele naszych dzieci "wyjechanych" do tych miejsc (choć z innych powodów). A reszta, to jak u Bruce Lee w Wejściu Smoka - "fighting without fighting" i po ptokach.

I na koniec historyczna piosenka o waperach?
Awatar użytkownika
By LogerM
#1444839
Temat pozwoliłem sobie wydzielić, choć tyczy on bezpośrednio akcji wysyłania komentarzy to czuje że wzbudzi dostatecznie wiele emocji aby funkcjonować jako odrębny twór. Podsumowaniem akcji w mojej opinii może być tylko jeden, dość żałosny, cytat z bogatej polskiej kinematografii:

Jeżeli pani minister mówiła poważnie o tych 800 komentarzach (choć biorąc pod uwagę całość jej wypowiedzi mam, chyba zasadne, wątpliwości) to jest to wynik tragiczny. Czas od 27 do 29 sierpnia spędziłem dosłownie wisząc na telefonie, rozmawiałem w resorcie z dwudziestoma sześcioma osobami, tłumacząc, przekonując, wyjaśniając. Czekamy na odpowiedź na piśmie. Wpisy na forum widziało łącznie 2300 osób (tragedia) do tego dochodzi cała rzesza ludzi powiadomionych przez FP sklepów (nie znam danych, zresztą ciężko było by je zestawić z danymi z forum). Z tego komentarz wysłało 800? Mam ochotę znowu posłużyć się filmikiem... Żenada, po prostu żenada. Jutro z forum znikną co po niektóre działy - "oddam" leci jako pierwsze, coś mi się wydaje że konkursy jako kolejne. To jednak powinny być działy społecznościowe, tej jednakoż tutaj nie widzę.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1444841
Loger, dodaj do tego facebooka, na którym udostępnialiśmy ile się dało. Też niewielki odzew.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1444845
No właśnie to miałem na myśli pisząc o FP (FanPage) sklepów (forumowe pomijam - to ten sam target).
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1444848
LogerM pisze:No właśnie to miałem na myśli pisząc o FP (FanPage) sklepów (forumowe pomijam - to ten sam target).

Wiem co to FP :) Miałem na myśli, że na FB oprócz FP sklepów, udostępnialiśmy to też prywatnie.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1444863
TRNCzarny pisze:Przykre. Ale takie to polaczkowate. 25 lat temu walczyliśmy o swoje prawa a gdy już je mamy to mamy je w :dupa ...

Wolności?
W historii przyjaźni polsko-radzieckiej było tak samo. Przykaz szedł z Kremla i nasi niedemokratycznie wybrani posłowie realizowali to co przyszło. Nie pamiętam ze względu na wiek dobrze tych czasów jako człowiek dorosły. Tak jednak było.
Teraz Bruksela wciska nam dyrektywę, która oczywiście musi zostać wprowadzona 1:1 ale znalazły się indywidua świętsi od papieża i dodały do tekstu ustawy zdania do których Bruksela zachęca. Tylko zachęca.

TRNCzarny: Gdzie tak wolność? Od zaborów jesteśmy od kogoś zależni. Może tylko sanacja działała trochę inaczej.
By Krasnal45
#1444906
LogerM pisze:Jutro z forum znikną co po niektóre działy - "oddam" leci jako pierwsze, coś mi się wydaje że konkursy jako kolejne. To jednak powinny być działy społecznościowe, tej jednakoż tutaj nie widzę.

*GOOD*

gregbard pisze:Już jakiś czas temu pisałem, że aktywnych użytkowników forum jest około tysiąca, a reszta jest jak owce prowadzone na rzeź. Niewiele się pomyliłem...

Bardzo optymistyczne założenie prosiaczku. Ja bym to obciął jeszcze o połowę. Jak @LogerM zrobi to, co ma zrobić, to dwie setki może zostaną.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1444914
Akcja była nagłaśniana, udostępniana, systematycznie podbijana, a nawet przypięta na takich forach jak FEP, VTF, SR oraz na wielu FP facebookowych, grupach otwartych, zamkniętych itd. Czy można było zrobić coś jeszcze?
Pragnę podziękować wszystkim za swój wkład i zaangażowanie w propagowaniu i nagłaśnianiu tej akcji, a zwłaszcza osobom, które zorganizowały z tej okazji specjalne konkursy, loterie i poświęciły mnóstwo czasu, energii oraz fajnego sprzętu.
Dziękuję też wszystkim, którzy zostawili swoje komentarze. Mam nadzieję, że nie pozostaną bez echa w ministerstwie. Szkoda, że było ich tylko 800, ale jak widać, ta liczba dość trafnie obrazuje liczbę Waperów przez duże W w naszej społeczności - prawdziwych Waperów - ludzi, którym na czymś zależy i chwała Wam za to.
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1444915
Hm. Prawda jest taka - 50% społeczności to dzieci dla których "palenie epetków" jest modne. A reszta w ogromnej większości to ludzie którzy mają swojego mila zalanego liqueenem i są szczęśliwi. Czyli ludzie którym nie robi różnicy. Mieszkam w Gdańsku, niemałym jak na krajowe warunki mieście i myślicie, że jak często widuję ludzi z modami?

Wypatatajowane z telefonu
By Domino032
#1444916
@matatiti dobrze powiedziane! Cała reszta to niestety tylko statyści, niewiele znaczące tło.
Mówiąc szczerze, można było się tego spodziewać. Zachowanie "forumowiczów" w ostatnich tygodniach było... jak to ująć... nie, to nie przejdzie przez moderację. Ale słowa są chyba zbędne. Pierdylion problemów, tyle samo bobrzących subtanków i krótko trzymających baterii. Poparcia dla akcji - zero. Dobra wiadomość jest taka, że od 1 stycznia skończą się ich problemy, szkoda tylko, że wraz z wapowaniem w formie, jaką znamy dziś.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1444917
Krasnal45 pisze:
LogerM pisze:Jutro z forum znikną co po niektóre działy - "oddam" leci jako pierwsze, coś mi się wydaje że konkursy jako kolejne. To jednak powinny być działy społecznościowe, tej jednakoż tutaj nie widzę.

*GOOD*

gregbard pisze:Już jakiś czas temu pisałem, że aktywnych użytkowników forum jest około tysiąca, a reszta jest jak owce prowadzone na rzeź. Niewiele się pomyliłem...

Bardzo optymistyczne założenie prosiaczku. Ja bym to obciął jeszcze o połowę. Jak @LogerM zrobi to, co ma zrobić, to dwie setki może zostaną.

Będzie świniobicie? :shock:
Połowa kont użytkowników to właściwie martwe dusze, ostatnia wizyta na forum pół roku temu, post o treści "biorę udział w konkursie" napisany w dziale konkurs... Jeśli spełnią się czarne scenariusze to w styczniu 2016 te same osoby będą tłumnie zakładać tematy " Nie działa strona e-dym", "Nie mogę kupić przez internet"... ogonek mi się prostuje na myśl o tym jak będę się śmiał przez łzy.
Awatar użytkownika
By Paveletz
#1444922
Wiecie co? Chrzanię już tą ustawę. Poważnie. Mam już serdecznie dość tych wszystkich rozpaczliwych apeli „o pomoc, o działanie” kierowanych do bezmózgiego stada baranów gnającego przez trawnik. Zresztą, nie tylko przez trawnik. Wszędzie jest podobnie. Na wszystkich forach tylko garstka ludzi – i to często tych samych, ściśle określonych ludzi - czuje się zobowiązana do jakiegokolwiek działania. Cała reszta ma to wszystko w … i jak zawsze podnieca się różnymi pierdołami typu subomowe grzałki lub nowa dostawa w e-coś tam. Nie będzie grzałek, nie będzie dostaw i problem sam się rozwiąże. Ważne, że ja sobie jakoś poradzę – a cała reszta, jak we wstępie – wali mnie...

Proponuję zamknąć na weekend wszystkie działy forum poza tym w którym teraz piszemy. Może chociaż taki cichy protest zostanie zauważony i da – chociaż już po czasie - trochę do myślenia. Ideałem byłoby, aby w ten sam sposób zamilkły na chwilę także wszystkie inne fora... Ale co ja tam mogę – a po za tym, przecież i tak wali mnie to... :?
Awatar użytkownika
By bofh
#1444924
Nie spodziewałem się większego odzewu. Liczba wpisów dość dokładnie określa procent, a raczej pomijalną statystycznie część procenta ludzi, którym się cokolwiek chce "zrobić". Mówimy o działaniach społecznych? Społeczność waperska nie istnieje. Jest jedynie niewielka grupka zakręconych pozytywnie, która nie ma najmniejszego wpływu na cokolwiek, a jedynie może sobie pomanifestować swoję zakręcenie dając tym szczytny wyraz osiągnięć współczesnej demokracji.

Cieszę się mimo wszystko, że z co poniektórymi z zakręconych zobaczę się jutro na spotkaniu VCP. Ale równocześnie jestem pewien ogólnego profilu spota. Najważniejsze będzie oczywiście co kto rozdaje, kto wy..wia większą chmurę i kto ma więcej pałera w boxie. Bawmy się bawmy, bo ekipa do demontażu piaskownicy już czeka...

Mimo wszystko dziękuję tym, którym się chciało.
Awatar użytkownika
By Tomy
#1444931
StaryChemik pisze:Co będzie??? Jakie konsultacje? Międzyresortowe czyli rozmowy nad ośmiorniczkami pomiędzy panem, wójtem i plebanem. My się wyautowaliśmy. 0,005%. Null...


Zauważam też jedno .. Polacy to naród, który lubi mieć nakazy i przykazy i wręcz obojętnie przygląda się jak Państwo bierze ich za mordy wpieprzając się w ich życie (ot taka narodowa przywara). W internecie pisać każdy lubi (komentuje, ostatnio modne "hejtowanie", bije pianę, deklaruje wolę walki .. wirtualnie) ale jak przychodzi do realnych działań, do sytuacji, w których trzeba poświęcić 5 minut i dać coś od siebie .. to potulnie nabierają wody w usta i wolą udać, że problemu nie ma.

800 osób, to jest kpina!
Awatar użytkownika
By Hunka
#1444933
SzamanDM pisze:W historii przyjaźni polsko-radzieckiej było tak samo. Przykaz szedł z Kremla i nasi niedemokratycznie wybrani posłowie realizowali to co przyszło. Nie pamiętam ze względu na wiek dobrze tych czasów jako człowiek dorosły. Tak jednak było.
Teraz Bruksela wciska nam dyrektywę, która oczywiście musi zostać wprowadzona 1:1 ale znalazły się indywidua świętsi od papieża i dodały do tekstu ustawy zdania do których Bruksela zachęca. Tylko zachęca.

"Bruksela" nic nam nie musiała wciskać. Nasi demokratycznie wybrani przedstawiciele radośnie głosowali za dyrektywą.
Tylko jeden europoseł miał tyle rozumu i przyzwoitości żeby się przeciwstawić tej głupocie.
Awatar użytkownika
By Tomy
#1444935
TRNCzarny pisze:Przykre. Ale takie to polaczkowate. 25 lat temu walczyliśmy o swoje prawa a gdy już je mamy to mamy je w :dupa ...


Uwielbiam taki bełkot. Jaka walka, jaka wolność, o czym Ty piszesz?
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1444939
Paveletz pisze:Proponuję zamknąć na weekend wszystkie działy forum poza tym w którym teraz piszemy. Może chociaż taki cichy protest zostanie zauważony i da – chociaż już po czasie - trochę do myślenia. Ideałem byłoby, aby w ten sam sposób zamilkły na chwilę także wszystkie inne fora... Ale co ja tam mogę – a po za tym, przecież i tak wali mnie to... :?


Bardzo dobry pomysł moim zdaniem. I dopisek- "zobaczcie @!#$%$# co zrobiliście ze światem waperskim!!"
Nie wypowiem się tutaj na temat żałosnej osiemsetki, bo większość z Was ma włączoną cenzurę i widzielibyście tylko krzaczki lub [cenzura]...
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1444940
Jeszcze jednej rzeczy nie bierzemy pod uwagę. Optymistycznie uznajemy te 800 komentarzy jako komentarze w "naszej sprawie". A ile z nich dotyczy pozostałej części ustawy, tej dotyczącej analogowych papierosów?
Awatar użytkownika
By Marian Koniuszko
#1444953
Ręce opadają jak się widzi tę śmieszną liczbę , ale o taki jest już nasz piękny polski naród . Wśród moich znajomych NIKT nie oddał głosu bo po co i tak nic nie da się zrobić jak to mówią [DISAPPOINTED FACE]. Ale jak się już obudzą będzie za późno,to jest chyba już nasza tradycja narodowa.
Awatar użytkownika
By kokodżambo
#1444978
Sulkov pisze:Hm. Prawda jest taka - 50% społeczności to dzieci dla których "palenie epetków" jest modne. A reszta w ogromnej większości to ludzie którzy mają swojego mila zalanego liqueenem i są szczęśliwi. Czyli ludzie którym nie robi różnicy. Mieszkam w Gdańsku, niemałym jak na krajowe warunki mieście i myślicie, że jak często widuję ludzi z modami?

Wypatatajowane z telefonu


Otóż to. I wcale mnie tak mały odzew nie dziwi.

Kszywho pisze:
Paveletz pisze:Proponuję zamknąć na weekend wszystkie działy forum poza tym w którym teraz piszemy. Może chociaż taki cichy protest zostanie zauważony i da – chociaż już po czasie - trochę do myślenia. Ideałem byłoby, aby w ten sam sposób zamilkły na chwilę także wszystkie inne fora... Ale co ja tam mogę – a po za tym, przecież i tak wali mnie to... :?


Bardzo dobry pomysł moim zdaniem. I dopisek- "zobaczcie @!#$%$# co zrobiliście ze światem waperskim!!"
Nie wypowiem się tutaj na temat żałosnej osiemsetki, bo większość z Was ma włączoną cenzurę i widzielibyście tylko krzaczki lub [cenzura]...


To chyba nie czas aby strzelać fochy, bo "świat waperski" jak się okazało jest dużo mniejszy i wcale nie zrobisz w ten sposób na złość Januszom, którzy przychodzą tu zapytać o pierwszego e-p, i którzy w dupie mieli konsultacje tej ustawy. Janusze pytający o pierwszego e-p pójdą gdzie indziej, o nich się nie martwcie, poradzą sobie. Trzeba uspokoić swoje kompleksy mesjasza (no offence ;)) i raczej zastanowić się co można dalej zrobić dla dobra tej małej społeczności 800 osób, które wysłały komentarz.
Awatar użytkownika
By Paveletz
#1444989
Jakie fochy? To raczej szczere wq...nie. :mrgreen:
A o te 800-set osób nie trzeba się martwić. One sobie poradzą. Z kompleksu mesjańskiego też się wyleczą.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1444994
kokodżambo- jesteś z nami od niedawna i wierz mi- mało wiesz jeszcze o waperskim świecie. Jakby wszystkie fora, portale o ep zrobiły "focha" to może by komuś coś w mózgu zaświtało
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1444998
Rozmowa, jak zwykle dryfuje na sprawy światopoglądowe...a sprawa była banalnie prosta - wysłać rozsądny komentarz, nic więcej nic mniej.

Dla mnie liczba 800. komentarzy jest absolutnym obciachem (wszystkim, którzy to relatywizują, ignorują i piszą o w połowie pełnej szklance gratuluję samopoczucia i niebywałej krótkowzroczności). Po ludzku - daliśmy, jako środowisko, d upy na całej linii.

I znowu, słusznie piszą "starogwardziści", że damy sobie radę. Bo damy, będzie ciężej, będzie pewnie drożej, będziemy ciut częściej zawracać głowę naszym zagranicznym kolegom ale radę sobie damy. Co z resztą ? Również zaczęło mi to latać koło...
I nie jest to foch a ekwiwalentna reakcja na kompletny tuwimisizm pozostałych ebuchaczy.

Pozdrawiam
Grzegorz
Ostatnio zmieniony 07 sie 2015, 11:26 przez Gwido67, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kokodżambo
#1444999
@Paveletz - ale wku*wienie jeszcze nikomu w niczym nie pomogło ;)

@Kszywho - aktywny jestem od niedawna, fakt, ale śledzę już od jakiegoś czasu. I pomyśl - do kogo taki foch by dotarł? Właśnie do tej garstki 800 osób, którym zależy. Janusze by słuchali wtedy jak wyroczni sprzedawcy z wysepki (pomijając już fakt, że na pewno nie wszystkie strony i fora by w czymś takim wzięły udział, zawsze jest jakiś łamistrajk).
Awatar użytkownika
By LogerM
#1445010
kokodżambo pisze:I pomyśl - do kogo taki foch by dotarł? Właśnie do tej garstki 800 osób, którym zależy.

Ta garstka poradzi sobie dobę bez forum, zresztą bądźmy realistami poradzi sobie bez forum całkowicie. Mają dość wiedzy, a w sumie niektórym przydałby się odpoczynek.

kokodżambo pisze:pomijając już fakt, że na pewno nie wszystkie strony i fora by w czymś takim wzięły udział, zawsze jest jakiś łamistrajk

Pewnie się znajdzie, ale wystarczy że akcję zrobią trzy największe fora. Na oko zgarniają one 99.999% ruchu.

kokodżambo pisze:Będą, będą, bo czemu miałoby nie być?

Czytałeś treść projektu?
Awatar użytkownika
By kokodżambo
#1445016
LogerM pisze:
kokodżambo pisze:Będą, będą, bo czemu miałoby nie być?

Czytałeś treść projektu?


Owszem, nie widzę tam niczego co zakazywałoby działalności forów.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1445021
kokodżambo pisze:
LogerM pisze:
kokodżambo pisze:Będą, będą, bo czemu miałoby nie być?

Czytałeś treść projektu?


Owszem, nie widzę tam niczego co zakazywałoby działalności forów.

Jakby ci to delikatnie napisać?
Mało widzisz?
By Nit
#1445026
Na serio dziwi was to 800? W zaden sposó nie przebiliśmy sie do mediów a to moim zdaniem była podstawa.Wiadomo jak jest jest z kazdymi forami - garstka zapaleńców,reszta okazjonalnie.Mnie natomiast dziwi zachowanie właścicieli sklepów - nie zauważyłem( poza chlubnymi wyjątkami) jakiejś walki z ich strony.Jedynie ESW coś tam pomarudził ale oni jak wiadomo mają po drodze z obecnym projektem ustawy.Cieżko wiec uznać ich za jakichkolwiek przestawicieli waperów.Reszta - nachapać sie do stycznie, a pożniej najwyżej zmienimy profil działalności.
I jeszcze te "nasze" stowarzyszenia.Senne i niemrawe...
Nawet w Stanach waperzy maja problemy z kolejnymi dziwnymi pomysłami wladzy obok której kręcą sie ciagle przedstawiciele BT.Wiec co dopiero u nas.
IMO - zabrakło przebicia się do mediów i tyle.
Fochować sie nie ma co, bo mam wrażenie że to jednak dopiero początek walki.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1445028
@kokodżambo - Widzisz istnieje coś takiego jak 'szeroka interpretacja', stary dobry sposób urzędów wszelakich do traktowania działań podmiotu w sposób taki aby można się było do niego przyczepić. Art. 8 ust. 1 pozwala na taką właśnie szeroką interpretację, a co ważne resort zapomniał o punkcie 5.d artykułu 20 TPD oznacza to że z pewnością restrykcje będą poważniejsze. For całkowicie to nie wykosi, ale znacznie ograniczy ich treści i zmusi do bardzo poważnych zmian.
Awatar użytkownika
By nosferatu997
#1445045
"Senne i niemrawe" stowarzyszenie dziekuje za pomoc. Serdecznie dziękujemy. Nie mam zamiaru wchodzić tu w dyskusje - po prostu już mi ręce opadły.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By kokodżambo
#1445046
LogerM pisze:@kokodżambo - Widzisz istnieje coś takiego jak 'szeroka interpretacja', stary dobry sposób urzędów wszelakich do traktowania działań podmiotu w sposób taki aby można się było do niego przyczepić. Art. 8 ust. 1 pozwala na taką właśnie szeroką interpretację, a co ważne resort zapomniał o punkcie 5.d artykułu 20 TPD oznacza to że z pewnością restrykcje będą poważniejsze. For całkowicie to nie wykosi, ale znacznie ograniczy ich treści i zmusi do bardzo poważnych zmian.


Od lat istnieje w naszym porządku prawnym identyczny zakaz promocji alkoholu.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.