EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#400915
Wszystko formalnie zaczęło się tutaj:
viewtopic.php?f=266&t=19428
, a właściwie to nabrało odpowiedniego tempa, bo jak widać zaczęło się w kilku głowach trochę wcześniej.

Co ciekawe – nie lubię liquinatorów. Nie kwestionuję ich walorów użytkowych – te są trudne do podważenia. W mojej jednak opinii (być może odosobnionej) wiadro (często z popularnej strzykawki) powieszone nad baterią i połączone z nią jakimś pręcikiem jest paskudne jak kupa... *TORBA*
Pomyślunek czasem jakiś mam, klawiaturę i myszkę mam i obsługiwać jako tako umiem, warsztacik przydomowy mam, tokarni brak... Ale pojawili się Dobrzy Ludzie skorzy do pomocy. Pomyślunek kilku osób przelano na papier, a Dobry Człek* doprowadził do materializacji tego, co dotychczas w głowach i na ekranie monitora było. Powstały bodaj dwa zestawy dekli do baniaków szytych na miarę, każdy z nich zaprojektowany przez ostatecznego posiadacza.
Ja postawiłem sobie takie założenia:
- ma być z KO;
- ma być kompatybilne z USZ Kobrą i prawdopodobnie z niewieloma innymi modami się (bynajmniej estetycznie) zgra;
- ma być scalonym z zasilaniem zbiornikiem, a nie wiadrem wiszącym nad włącznikiem zasilania;
- ma być tylko jeden (no chyba, że ktoś sam siądzie sobie przy biurku, pomierzy, pokombinuje, rozrysuje, ukula, albo zamówi). Może miałem być kobietą, może (o zgrozo) transwestytą, ale chciałem mieć jedną jedyną taka sukienkę ;)
Powstał więc projekt z zabezpieczeniami – rysunek sporządzony tak, by kilka szczegółów wymagało mojego wykończenia (no dobra – kilku szczegółów nie potrafiłem dobrze rozrysować). Ewentualny kopista niewielki użytek z rysunku wiszącego gdzieś w sieci mieć będzie. Dobry Człek dokonał reszty, poprawiając na lepsze kilka detali. Po rozpakowaniu koperty pozostało mi tylko zejść do warsztatu i zrobić użytek z kilku podstawowych narzędzi.

Dobry Człek przysłał coś (tu już z dowierconymi przeze mnie otworami do zasysania powietrza)...
Obrazek

co ostatecznie wygląda tak:
Obrazek

Mają rację ci, którzy powiedzą, że nic odkrywczego w tym nie ma – zasada działania jak każdego innego liquinatora. Ale nie o technikę tu idzie, a estetykę. Moja niechęć do baniaków wynika(ła) z wątpliwej estetyki powszechnie używanych (proszę użytkowników, by się nie gniewali - rynek nie rozpieszcza, a o obróbkę skrawaniem nie tak łatwo).

Po co więc pokazuję? Trochę by sę pochwalić, trochę by zachęcić to tworzenia innych likworowników, Sturminatorów i tłumików do likwidatrów.

_ _ _
*Dobry Człek – celowo nie ujawniam personaliów, bo może nie chce być nękany pytaniami/zamówieniami innych autografów. Zasługuje jednak na szczególne podziękowania. Jeśli więc chce anonymusem pozostać, wolę uszanować trzeba. Fajnie by jednak było, gdyby zechciał się ujawnić (bo w sumie pośrednio już to kiedyś zrobił).
Awatar użytkownika
By leo_rex
#400917
No i bardzo dobrze, że takie fajne rzeczy powstają, polskie liquinatory...zwłaszcza z tak pożądanego na forum materiału 8) Świetny pomysł z tym górnym capem - stożkowatym - to dodaje szczególnej estetyki. Wydaje się, że drip jest idealnie dopasowany do górnego capa, doskonale się z nim integrując.
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#400918
Pieknie dziekuje.
Ustnik wrecz chowa się w deklu na ok. 0,5mm - taki byl zamysl wlasnie. Zwykla regulacja dlugosci tulei to zalatwia - kupiona "z metra" mozna dowolnie dociac.
Zachecam do kombinowania. :)
Awatar użytkownika
By Thaniell
#400928
No i super sprawa, mnie się podoba :) Ciekawy pomysł, jest po prostu inny, a w założeniu taki właśnie miał być. Gratuluję pomysłu, bo bardzo fajnie jest spasowany z zasilaniem. Zatem kolejnych ciekawych wynalazków życzę :)

powodzenia
:beer:
Awatar użytkownika
By eser
#400956
Pomysł dobry, ale byłby lepszy, gdyby był uniwersalny. Myślę o kompatybilności capów górnych z innymi baniamami. Można wtedy dokupić tylko jeden cap :) . Taniej , a i zbyt byłby większy, wszak sporo już posiada mniej estetyczne baniaki :D


Sent by eserphone
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#401016
Spotyka się dwoch projektantow. Jeden pcha wozek że swiezo narodzonym potomkiem. Drugi pyta: to Twoje dziecko? Tamten potwierdza. Pytajacy przyglada się, podziwia, po czym kwituje: na prawde fajne, ale ja bym to zrobil inaczej.

To taki dowcip srodowiska designerow.
Ten baniak, gdyby byl uniwersalny, nie byl by lepszy. Byl by już czym innym, a dla mnie byl by fatalny i nie spelnial jednego z zalozen projektowych. Ja akurat chcialem niemal dokladnie to, co wlasnie siorbie :)
Awatar użytkownika
By eser
#401045
Aluzju paniał :D
Świat pewno nie byłby lepszy, gdyby np. producenci telefonów zaprojektowali ładowarki pasujące do wszystkich komórek. Na pewno byłoby wygodniej :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#401082
To nie tak - to nie miała być aluzja! Przepraszam... :beer:
Baniak z założenia nie ma być uniwersałem, stąd takie akurat opinie o nim z lekka odrzucam. Ja po prostu na jakimś kolejnym spocie e-palaczy chciałbym zobaczyć w ręku każdego chmurzącego coś innego, niepowtarzalnego, uszytego na miarę. Trochę jak na prawdziwym balu: mój frak świetnie na mnie leży, ale już mój serdeczny kolega wyglądał w nim jak obwieś.
Wracając... Cieszy mnie niezmiernie odzew, a po cichu liczę, że ten baniak zastymuluje (jakoś nie mam odwagi powiedzieć zainspiruje) do zaprojektowania/wykonania sobie czegoś równie nieuniwersalnego. To raptem kilka godzin dumania, a potem miesiące dymania. Radocha może na jeszcze dłużej.
Awatar użytkownika
By senio
#401105
Kaszuba pisze:po cichu liczę, że ten baniak zastymuluje (jakoś nie mam odwagi powiedzieć zainspiruje) do zaprojektowania/wykonania sobie czegoś równie nieuniwersalnego. To raptem kilka godzin dumania, a potem miesiące dymania. Radocha może na jeszcze dłużej.


W takim razie następny krok to pozbycie się chińskiego kartomizera i zrobienie czegoś naprawdę rozsądnego i porządnego poza wyglądem. Czegoś co pozwoli odpiąć się od chińskiego cycka, bo to nie jest dobry kierunek w/g mnie. Niezależność, a więc mody z wymiennymi grzałkami mają przyszłość jak dla mnie. Połączone z wtryskiem liquidu zakończyło by dopiero wiele problemów.

Ponieważ dążysz do rzeczy estetycznie wyglądających dwoma fotkami coś podpowiem. Osobiście nie uruchomiłem jeszcze tego moda bo nie mam czasu na razie go skończyć, ale myślę nad zasilaniem w liquid elektromagnetyczną pompą wtrysku, nad którą też już prace trwają. Być może coś się zmieni w samej konstrukcji jak to bywa w prototypach, ale zarys ogólny pozostanie. Ten mod jest konstrukcją skomplikowaną, dość trudny do wykonania, ale jeśli zadziała tak jak sobie to zaplanowałem będzie to takie "złote jajo" e-fajczenia.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#401136
Lubieżna satyra zawsze mile widziana :)

senio pisze:
W takim razie następny krok to pozbycie się chińskiego kartomizera i zrobienie czegoś naprawdę rozsądnego i porządnego poza wyglądem. Czegoś co pozwoli odpiąć się od chińskiego cycka, bo to nie jest dobry kierunek w/g mnie. Niezależność, a więc mody z wymiennymi grzałkami mają przyszłość jak dla mnie. (...)


Dokładnie. Szkic już jest. Potrzeba tylko wykonawcy, który wykona, ale niekoniecznie będzie się czuł jego twórcą. Wszak mamy czasy, w których najcenniejsze są informacja i pomysł, a niekoniecznie sprawna ręka.

senio pisze:Ponieważ dążysz do rzeczy estetycznie wyglądających dwoma fotkami coś podpowiem. (...)

TAKŻE estetycznych. Gdyby nie walory użytkowe baniaków z kartkiem nawet bym nie myślał o tym. Ja grzałki kręcę chętnie i skutecznie, ale dobrze wiemy, że to nie jest powszechna umiejętność. Wielu chce mieć ten problem z głowy. Dla nich baniaki są doskonałym rozwiązaniem.

senio pisze:
(...)Ten mod jest konstrukcją skomplikowaną, dość trudny do wykonania, ale jeśli zadziała tak jak sobie to zaplanowałem będzie to takie "złote jajo" e-fajczenia.
(...)


Życzę z całego serca. Po dwóch fotkach trudno ocenić, ale nie zanosi się, by komplikacją konstrukcji przebił niektóre rozwiązania Imeo.
Awatar użytkownika
By senio
#401182
Kaszuba pisze:Wszak mamy czasy, w których najcenniejsze są informacja i pomysł, a niekoniecznie sprawna ręka.


Nie zgadzam się z tym, ale nie muszę. Dlatego że nawiązując do tego :

Kaszuba pisze: chciałbym zobaczyć w ręku każdego chmurzącego coś innego, niepowtarzalnego, uszytego na miarę.


Nie da się wyklepać wszystkiego na CNC, bo będzie to zaprzeczeniem tego cytatu. Od pomysłu do realizacji jest daleka droga, a do późniejszego serwisu tego jeszcze dalsza. I tym należy pamiętać.

Kaszuba pisze:Życzę z całego serca.


Dzięki

Kaszuba pisze:Po dwóch fotkach trudno ocenić, ale nie zanosi się, by komplikacją konstrukcji przebił niektóre rozwiązania Imeo.


Nie lubię zespołów 1001 drobiazgów z których połowę można wywalić od razu, a resztę uprościć o dalszą połowę. Proste konstrukcje są mniej zawodne, i bardziej trwałe. Chodziło mi o zwartość i dokładności konstrukcji, a nie 1001 drobiazgów w niej zawartej. poza tym to zaledwie kawałek prototypu bo do całości sporo brakuje. Zwróciłem uwagę na ominięcie chińszczyzny i stąd fotka gdzie akurat to już jest.

PS.
"Papier wszystko przyjmie". Rysunki są wspaniałe, ale jeśli mamy coś zrobić "home made" do czego ten dział nawiązuje, po prostu to zróbmy - dosłownie.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#401223
Jak dla mnie trochę to absurdalne :D Kupować moda który wiadomo od razu nie będzie ładnie komponował się z baniakiem i robienie do niego specjalnego baniaka :palm
Ale o gustach ponoć się nie dyskutuje ;)

Co do opinii mistrza senio, to nie do końca się zgodzę. Już w jakimś temacie określiłeś "swój" wynalazek jako niezawodnego diesla, ale jednak ten sprzęt nierozerwalnie współpracuje z Chińskimi produktami ;) Bez organów martwych Chińczyków jest tylko ładnie wyglądającym baniakiem. Stosując srebrny drut i klirka, można w każdym liquinatorze uzyskać ten sam efekt, który IMHO nie jest niczym zaskakującym. Za wysoko umieszczona grzałka i problemy z transportem liquidu pod koniec zbiornika pozostały :D
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#401360
szperaczz pisze:Jak dla mnie trochę to absurdalne :D Kupować moda który wiadomo od razu nie będzie ładnie komponował się z baniakiem i robienie do niego specjalnego baniaka :palm
Ale o gustach ponoć się nie dyskutuje ;)
(...)

To chyba najświeższa wypowiedź na temat. Było by miło, gdyby ten kierunek dyskusji utrzymać się udało.

szperaczz pisze:(...)
Ale o gustach ponoć się nie dyskutuje ;) (...)
(...)

Rzym w końcu upadł, może właśnie przez takie maksymy ;) Dyskutujmy, jeśli wola, ale argumentując wylewniej niż tylko "bo tak". Każdemu może się coś nie podobać, warto jednak wiedzieć dlaczego.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#401375
A dlatego że ten baniak jest tylko i wyłącznie do tego zasilania. Z innymi jeśli będzie w ogóle działał, wyglądać będzie tragicznie ;)
Idąc dalej, jeśli nawali Ci Kobra, baniak będzie leżał bezużyteczny :D
Awatar użytkownika
By redwhite
#401377
Ładnie go doprowadziłeś do swietności. Podoba mi się i jest faktycznie jedyny w swoim rodzaju. :wink:
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#401415
szperaczz pisze:A dlatego że ten baniak jest tylko i wyłącznie do tego zasilania. Z innymi jeśli będzie w ogóle działał, wyglądać będzie tragicznie ;)
Idąc dalej, jeśli nawali Ci Kobra, baniak będzie leżał bezużyteczny :D

Całe szczęście z założenia ma być tylko jeden egzemplarz, więc tragedii narodowej nie będzie ;) Ja się tam cieszę, że mi żaden wiater nie duje w szczelinie pomiędzy baniakiem a zasilaniem :D
Awatar użytkownika
By 10der
#401423
ja tam się nie smucę faktem, że opony leżą odłogiem gdy nawali mi silnik w aucie ;-)
popieram szycie na miarę i robienie parownika pod konkretnego moda,
bardzo mi się ta Twoja tfurczość podoba :-)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.