EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By hilton1
#1761194
Witam , chcę zakupić jakąś dobrą Mini wieżę do 2000 zł. Zależy mi na doskonałym dźwięku , głębi basu , a szczególnie na dobrym dźwięku przy odsłuchu na słuchawkach , bo głównie na nich będę słuchał muzyki. Chodzi mi po głowie Pioneer X- HM76D , czy to dobry wybór ? a może w tej cenie są jeszcze jakieś lepsze modele ? Bardzo proszę o pomoc w wyborze i propozycje. Chciałbym również zakupić dobre słuchawki do tego sprzętu w cenie do 700 zł . Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1761196
Yamaha Pianocraft.
Ale jeżeli mają to być same słuchawki, to może rozważ jakiegoś DAPa, np. iBasso. Mam DX90 i sobię chwalę, jakość świetna, zwłaszcza z gęstych plików.
Słuchawki polecam NAD Visio HP50. Ale one są trochę droższe.
Awatar użytkownika
By Waldip
#1761200
Pozostaje mi tylko poprzeć kolegę @Riccardo...
W tym segmencie Pianocraft króluje od lat. :)
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1761204
To też zależy od wymagań. Można być zadowolonym ze sprzętu za 2000 zł jak i za 200 zł. Proponuję przejść się do sklepu z grającym sprzętem i posłuchać co jak gra.
By Krasnal45
#1761206
anal_destroyer pisze:To też zależy od wymagań. Można być zadowolonym ze sprzętu za 2000 zł jak i za 200 zł. Proponuję przejść się do sklepu z grającym sprzętem i posłuchać co jak gra.

Siur. Jak komuś słoń na ucho nadepnął, to spokojnie w 200zł się zamknie :mrgreen: :beer:
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1761207
No :) "Mam sprzęt za 100000000$ podpięty do laptopa kablami niebieskimi 1000$ za metr i słucham z youtube." ;)
By dwagiel
#1761213
anal_destroyer pisze:Proponuję przejść się do sklepu z grającym sprzętem i posłuchać co jak gra.


Popieram w stu procentach. Warto tez posłuchać droższych sprzętów i poszukać używek. Z dobrym sprzętem grającym podobnie jak z dobrym EIN, jak się dba to jest bezawaryjny. A ze swojego doświadczenia zaproponuję amplituner i kolumny dokupić osobno. Kilkuletni sprzęt zazwyczaj jest przynajmniej o klasę lepszy niż nówka. Chociaż dużo tutaj też zależy od Ciebie i Twoich audiofilskich skłonności. Według mnie warto się w temat zagłębić, gdyż jest on bardzo wdzięczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By hilton1
#1761230
Riccardo pisze:Yamaha Pianocraft.
Ale jeżeli mają to być same słuchawki, to może rozważ jakiegoś DAPa, np. iBasso. Mam DX90 i sobię chwalę, jakość świetna, zwłaszcza z gęstych plików.
Słuchawki polecam NAD Visio HP50. Ale one są trochę droższe.

A, który konkretnie model Yamaha Pianocraft , bo jest ich kilka.
Po sklepach chodzę już od 3 dni i odsłuchiwałem wiele modeli , Yamachy również , ale jakoś tak, do jakości dźwięku bardziej mnie przekonuje Pioneer X-HM 76D. Może ktoś porównać wyższość Yamachy nad Pioneerem , lub odwrotnie. Jeśli można prosić o konkretne modele ?
By Krasnal45
#1761261
Zajrzyj na jakieś audiofilskie forum. Podejrzewam, że tam zdobędziesz o wiele cenniejsze informacje :wink:
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1761265
Krasnal45 pisze:Zajrzyj na jakieś audiofilskie forum. Podejrzewam, że tam zdobędziesz o wiele cenniejsze informacje :wink:


Niech lepiej pyta tutaj ;) Na audiofilskim forum doradzą mu, aby kupił sprzęt za milion, wymienił kable za drugi milion i przeprowadził się do mieszkania z lepszą akustyką ;) Bo inaczej uj z tego ;)

hilton1 pisze:Może ktoś porównać wyższość Yamachy nad Pioneerem , lub odwrotnie.


To jak porównywać wyższość lq truskawkowego nad poziomkowym, lub odwrotnie. ;)

hilton1 pisze:bardziej mnie przekonuje Pioneer X-HM 76D


No to znalazłeś odpowiedź. Może być lepszy/gorszy od Yamaha czy czegokolwiek innego, ale jak Tobie pasuje to jest ok.
By Krasnal45
#1761276
anal_destroyer pisze:Niech lepiej pyta tutaj ;) Na audiofilskim forum doradzą mu, aby kupił sprzęt za milion, wymienił kable za drugi milion i przeprowadził się do mieszkania z lepszą akustyką ;) Bo inaczej uj z tego ;)

Od dziś, wszystkim "młodym" polecam SX Mini G, albo boxa Dicodesa i K5, TGT III, Hussara..... oczywiście oryginały :lol:
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1761280
Śmiej się ;) Kiedyś doradzał mi taki jeden audiofil, taki sprzęt, że musiałbym kredyt brać. Nie posłuchałem go i kupiłem jakiś używany amplituner na Allegro, decka za grosze, gramofon też za grosze, za odtwarzacz cd robi stary odtwarzacz dvd ;) Oczywiście ów audiofil zarzucił mi, że kupiłem złom, a nawet zestawu nie słyszał. Mi cały ten "złom" zdziera papę z dachu jak wrzucę do gramiaka pomarańczowy winyl Azarath ;) Jest selektywnie, bas głęboki, dźwięk nie męczy, czy cicho czy głośno gra ładnie. Zatem na cholerę mi drogi Marantz???
Awatar użytkownika
By miblah
#1761300
Zdaje się, że @pawel_aa mógłby coś tu doradzić - jak sądzę, to on na elektrodzie parę lat temu opisywał montaż wzmacniacza, na bazie schematów rotel ra820... ;)

by Tapatalk.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1761310
Moje porady nie spotkają się zapewne z pochlebnym przyjęciem. Budżet 2000 tak, ale nie wszystko mająca mini wieża.
Porządny odtwarzacz CD, wzmacniacz stereo i kolumny podłogowe.
Firmy prawie nikomu nie znane, bo Rotel i NAD.
Na przykład.

Ostatnio kolega matatiti za moja poradą złożył sobie taki oto właśnie zestaw i chyba jest zadowolony.
Żadna mini wieża tak nie zagra, nie ma szans...
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1761317
...i wzmacniacz słuchawkowy, jeśli mają być nauszniki. starszy sprzęt miał lepsze dziurki, niż obecny, jednak to dalej nie to ;)

dzieńdobry
Awatar użytkownika
By matatiti
#1761342
pawel_aa pisze:Moje porady nie spotkają się zapewne z pochlebnym przyjęciem. Budżet 2000 tak, ale nie wszystko mająca mini wieża.
Porządny odtwarzacz CD, wzmacniacz stereo i kolumny podłogowe.
Firmy prawie nikomu nie znane, bo Rotel i NAD.
Na przykład.

Ostatnio kolega matatiti za moja poradą złożył sobie taki oto właśnie zestaw i chyba jest zadowolony.
Żadna mini wieża tak nie zagra, nie ma szans...


To prawda. Gdybym znał Pawła wcześniej i posłuchał jego porad odnośnie sprzętu audio, to zaoszczędziłbym sporo pieniędzy na nietrafionych zakupach. Paweł ma ogromną wiedzę na te tematy i to nie tylko teoretyczną, bo potrafi sam zrobić taki hi-endowy wzmacniacz, przy którym można poprostu odpłynąć, o czym przekonałem się na własnej skórze i uszach. Idąc za jego radami i dysponując kwotą 2000zł, można skompletować sobie naprawdę dobry sprzęt, który może stać się doskonałą bazą pod gramofon ;)
@hilton1 jeśli kochasz muzykę i zależy Ci na pięknym, naturalnym brzmieniu, nie zafałszowanym przez różnego rodzaju procesory oraz dekodery instalowanym we wszystko mających miniwieżach, to spróbuj pomęczyć kolegę Pawła w tej właśnie kwestii, a napewno nie odmówi Ci pomocy i będziesz bardzo zadowolony. Wydaję mi się, że miniwieża może w niedługim czasie przynieść Ci pewien niedosyt i rozczarowanie, bowiem niesie ze sobą znaczne ograniczenia.
Awatar użytkownika
By bofh
#1761344
pawel_aa pisze:Porządny odtwarzacz CD, wzmacniacz stereo i kolumny podłogowe.
Firmy prawie nikomu nie znane, bo Rotel i NAD. <...> Żadna mini wieża tak nie zagra, nie ma szans...

Popieram w całej swojej rozciągłości 8)
Awatar użytkownika
By hilton1
#1761740
Ostatnie pytanie i małe sprostowanie , muzyki będę głównie słuchał przez słuchawki i tu moje pytanie; czy na zestawie proponowanym przez kol@ pawel_aa , osiągnę o wiele lepsze brzmienie ( w słuchawkach ) niż na wspomnianym wcześniej zestawie Pioneer X-HM 76D ???
Awatar użytkownika
By puzii76
#1761903
Lampa na słuchawki..... Najlepiej diy...!
... Tak, wiem wiem.

Tapatalknięte z drogi
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.