EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By drivefast4d
#191521
Witam
Jako, że w te upały cholerne nic nie chciało mi działać jak należy to niestety dopadł mnie smutny czas palenia "śmierdziuchów". Smutny czas skończył się na szczęście, ale dzięki temu powstał pomysł. Napełniając zapalniczkę zippo przypomniał mi się program na discovery, w którym to pokazywali fabrykę zippo i panią, która tłumaczyła, jak się napełnia wkład w zapalniczkach. Trzeba przełożyć warstwy watki knotem. Zaświtało mi w ciemnej łepetynie, że przecież o to samo chodzi w naszych wkładach.
Czego potrzebujemy:
- wkładu w jakąkolwiek watką (ja użyłem jakiejś ze zużytym już dość mocno filtusem)
- kawałek "farfocla" z kartomizera

Wszak ten "kawałek farfocla" ma wyższą temperaturę topnienia i w kartomizerze leży prawie na samej grzałce, więc jak będzie leżał na siateczce atomiera, to nie nadpali się nigdy, a właściwości "liquidoprzewodzące" ma lepsze od filtusa.
Zrobiłem coś takiego:

Obrazek

Obrazek



Ideałem byłoby znalezienie dłuższego kawałka tegoż rzeczonego farfocla i przełożenie go kilkakrotnie watką (tak jak w zippo), ale tylko taki kawałek udało mi się odzyskać z ujaranego już kartka.

Ale nawet taki kawałek powoduje, że stary 510, którym już tydzień temu rzuciłem o ścianę zaczął kopcić jak szalony! Wkład z farfoclem osusza się całkowicie i co najważniejsze kopci cały czas tak samo. Jeszcze nigdy w mojej nie tak wcale krótkiej karierze e-palenia nie czułem takiego kopa.

Sprawa jest rozwojowa. ktoś ma pomysł skąd skołować dłuższy kawałek farfocla? Co to toto jest? Jedwab? Bawełna? Kryptonit?
Awatar użytkownika
By babus
#191524
W nowych kartkach E2 /DPV9/ są długie knoty. Wydaje mi się, że są robione z tego samego materiału co knoty w atomkach. Mam dwa takie kartomki i jadę na nich od tygodnia. Jak na razie sprawują się znakomicie. Na pewno kiedyś spróbuję tego sposobu na zmodyfikowanie wkładu do atomka.
Tak wyglądają te knoty:
http://img97.imageshack.us/i/e2kart2.jpg/
Pozdro.
Awatar użytkownika
By drivefast4d
#191526
O to to! Właśnie o to mi chodziło.
Czyli nasi chińscy bracia mnie ubiegli :)
Awatar użytkownika
By poli123
#191528
Sam od kilku dni eksperymentuję podobnie z tymi knotami. Niestety jak na razie odstawiłem kartomki E2 na bok i dwa rozbebeszyłem :). W pierwszej wersji kawałek knota złożonego trafił pod siateczkę atomka. Taki test z nowym wydaniem kulki Wojana. Konstrukcja podobna do big kartomizera, czyli zawinięty w watkę knot jeszcze nie dał pożądanych efektów, ale próby wciąż trwaja :)
Awatar użytkownika
By ubs
#191541
babus pisze:W nowych kartkach E2 /DPV9/ są długie knoty. Wydaje mi się, że są robione z tego samego materiału co knoty w atomkach.


Material podobny do knotow z atomkow znalazlem u siebie w pracy, poszedlem do mechanikow i dostalem pleciona tasme, uzywaja ja do owijania kolektorow silnika. Obcielem z rolki jakie 7cm a po wyciagnieciu jednej czesci mam knota ca 10cm :)
Nie obcinalem wiecej, bo mialem pomysla zastosowac w 510 zamiast kulki.

Jest to i tu maly problem, bo nikt nie wie co to jest - nie jest to azbest, przepisy zabraniaja uzywania - po podpaleniu zapalniczka podgrzewa sie na czerwono, ale sie nie pali, podobnie zachowuje sie knot orginalny.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.