EPF
By gizmo
#1925718
Może ktoś wie, co się stało z edymkiem? To w tej chwili chyba najstarszy sklep w Internecie i od początku u nich kupowałam, a teraz zamilkli. Dwa miesiące temu złożyłam zamówienie, a potem zamilkli, ani modu, ani odpowiedzi na pytania, ani zwrotu pieniędzy, telefon nie działa, adres w Chinach. Na stronie nadal można składać zamówienia i pojawiają się nowości. Czy czekać, czy składać zawiadomienie o oszustwie internetowym?
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1925728
Też kiedyś do nich jeździłem na Saską Kępę, też ich lubiłem.
Jeśli kupiłeś zasilanie niskobudżetowe, a takie mają, to policja Cię oleje. Mała szkodliwość, ale zgłoś.
By gizmo
#1925732
Ktoś się odezwał. Dopiero teraz, po tym wpisie na forum. Nawet jeśli mieli jakieś problemy (jak twierdzą), to jeśli cały czas można było składać zamówienia i pojawiły się nowe rzeczy. Nie wierzę, że nie mogli rozesłać informacji, albo chociaż umieścić jej na stronie. Zobaczymy, czy zwrócą. W każdym razie wyrzucę ich z przeglądarki. Ale smutno jakoś.
Awatar użytkownika
By KoX
#1925754
Mieli chwilowe problemy z paczkami u kuriera. ja zamawiam juz kilka lat i zawsze przesyłka dociera (fakt ostatnio cos z opoznieniem ale dociera!)
tak w ogóle to są najtańsi w necie :)
By Hazeman
#1925818
Złożyłem zamowienie 23 maja, po dzień dzisiejszy czekam na paczkę która ciagle „w drodze do PL”, miesiąc temu pisałem z obsługą, odpowiedzieli ze paczka jest w drodze i nie mogą mi pomoc w tym temacie, dziś dzwoniłem na infolinię - mają wyłączony telefon.
Na stronie jest podane ze dostawa 5-10dni + możliwe opóźnienia ależ kurczę za tę 60+ dni można dookoła świata przelecieć i wrócić w to samo miejsce
Może kiedyś [url]edymek.net[/url] był fajnym sklepem(nie mogę stwierdzić bo to jest pierwsze zamowienie u nich) ale z pewnością mogę powiedzieć ze na dzień dzisiejszy polecam wstrzymać się z zakupami w tym sklepie i na przyszłość znaleźć jakiś przyzwoity sklep
By bociek1399
#1925880
Powiem tak zamówiłem u nich 2 tygodnie temu i justa d20 póki co dalej paczka jest w drodze do Polski zobaczymy czy to SCAM ;p
By Dopeboy
#1925897
Zamówiłem u nich na stronie ok. 19 czerwca (opłacone w ten sam dzien). 26 czerwca przyszedł mail ze zmianą statusu zamówienia na w drodze do PL, do teraz ten status stoi w miejscu. Pisałem wielokrotnie poprzez pomoc na ich stronie oraz przez maila (nie dostałem żadnej odpowiedzi). Infolinia też nic nie pomogła Bo od razu odrzuca. Nie wiem co można z tym zrobić, Trochę mi szkoda 500zl od tak oddawać. Wiecie może co mógłbym zrobić aby otrzymać jakiś zwrot pieniędzy czy coś?
Awatar użytkownika
By marcos2
#1925898
Zgłosić oszustwo na policję. Jeżeli zgłoszeń będzie dużo, to MOŻE ktoś się tym zainteresuje. Takie działania zresztą trwają potem miesiącami o ile nie latami, ale jak większość to oleje i wpłyną tylko nieliczne zgłoszenia, to zapomnijcie.

P.S. A edymki siedzą na Malediwach i się cieszą, że kasa płynie do nich szerokim strumieniem.
By bociek1399
#1925899
U mnie dalej paczke w drodze do Pl masakra oskamowany na 200 zl :/ ale po co sie kwapia i odpisuja prywatnie na email ze mieli problemy z przesylka i ze staraja sie jak najszybciej dostarczyc paczke nie czaje tego
By karo29
#1925918
Ja zamówiłam 12 czerwca, cały czas do dzisiaj było w "drodze do pl". Dzwoniłam, pisałam - zero odzewu. Dzisiaj nagle przyszedł mail że paczka jest w Polsce. Mam nadzieję że dojdzie, bo szkoda ponad 100zł.
By Gosia1234
#1925922
Cześć.
Czy jest jakiś pozew zbiorowy?
Niestety złożyłam zamówienie 24 lipca na kwotę ponad 300 zł i dupa. Ani zamówienia ani pieniędzy, nie odpisują na wiadomości a telefon milczy. Niestety zauważyłam to forum po złożeniu zamówienia. Chętnie dołączę do pozwu zbiorowego
By AndyCandy
#1925927
Ja zamówiłem paczkę 03.05.2023, przesyłka dotarła 17.08.2023 (!), w dodatku przysłali nie te liquidy, które zamawiałem. Masakra. Kończę definitywnie przygodę z tymi patałachami.
By Dopeboy
#1925949
Mi 3 dni temu dopiero odpisali maila ze "mieli problem z niektórymi paczkami na odprawie celnej i postarają się aby moja przesyłka jak najszybciej do mnie dotarła" XDD ciekawe czy każdy dostaje taką samą wiadomość.
By zbych70
#1925955
Potwierdzam. Czas dotarcia przesyłki z każdym zamówieniem jest coraz dłuższy.
Poprzednie zamówienie - czas realizacji 75 dni.
Obecne - mija 90-ty dzień od zamówienia i dopiero dziś otrzymałem wiadomość, że paczka jest "JUŻ" u kuriera.
Pierwszy przypadek, kiedy skończył mi się zapas liquidów, bo przyjąłem wyprzedzenie jak poprzednio, a tu kolejne dwa tygodnie obsuwy.
By Dopeboy
#1925971
@zbych70 a jak przychodził Ci SMS z tym że towar jest w Polsce to ile mniej więcej zajmowało żeby ten towar trafił do kuriera. Bo u mnie już minęły 4 dni i dalej towar jest w Polsce ale nie mogę śledzić przesyłki
By krystek52
#1925979
Oszustwo jakich mało nie zamawiajcie nic z tej stronki . Jeśli tylko zamówienie będzie na większą kwotę sklep przestanie wysyłać wiadomości nie odbiera telefonu nie ma z nimi kontaktu. Paczka wysłana 17 lipca do dnia dzisiejszego jedynie raz odpisali na email z informacja że mają problem z paczkami. Mijają kolejne 2 tygodnie od odpisania i nic się nie dzieje pieniędzy nie zwrócą paczka nie przychodzi. Złodzieje!!!
By krystek52
#1925980
Dopeboy pisze:Zamówiłem u nich na stronie ok. 19 czerwca (opłacone w ten sam dzien). 26 czerwca przyszedł mail ze zmianą statusu zamówienia na w drodze do PL, do teraz ten status stoi w miejscu. Pisałem wielokrotnie poprzez pomoc na ich stronie oraz przez maila (nie dostałem żadnej odpowiedzi). Infolinia też nic nie pomogła Bo od razu odrzuca. Nie wiem co można z tym zrobić, Trochę mi szkoda 500zl od tak oddawać. Wiecie może co mógłbym zrobić aby otrzymać jakiś zwrot pieniędzy czy coś?


Ja straciłem 400zl ta sama sytuacja można wypisywac wydzwaniać jakieś oszustwo nie sklep.
By Marta1984
#1925982
Witam,
7 sierpnia zamówiłam 15 sztuk liguidów z opłatą za przesyłką prawie 250zł, następnego dnia dostałam potwierdzenie, że wpłynęła płatność do sklepu. 9 sierpnia przyszła informacja na emaila, że towar został wysłany.
Od tego czasu nie mam żadnej informacji, mimo, że napisałam maila 22 sierpnia z zapytaniem co się dzieje z paczką, nie dostałam odpowiedzi. Numer kontaktowy podany na stronie Edymek.net, nie odpowiada. Informacja na stronie sprzedawcy, że dostawa ma być w ciągu 10 dni - jest fikcją.
Mam nadzieję, że paczka dotrze i nie będę musiała nigdzie tego zgłaszać, ale pytanie do Was czy mieliście sytuacje, że paczka dotarła po miesiącu, albo gdzie pisać. żeby zwrócili pieniądze, bo na tego emaila ze strony nikt nie odpisuje.
Czyżby oszustwo?!
By Marta1984
#1925983
Witam,
7 sierpnia zamówiłam 15 sztuk liguidów z opłatą za przesyłką prawie 250zł, następnego dnia dostałam potwierdzenie, że wpłynęła płatność do sklepu. 9 sierpnia przyszła informacja na emaila, że towar został wysłany.
Od tego czasu nie mam żadnej informacji, mimo, że napisałam maila 22 sierpnia z zapytaniem co się dzieje z paczką, nie dostałam odpowiedzi. Numer kontaktowy podany na stronie Edymek.net, nie odpowiada. Informacja na stronie sprzedawcy, że dostawa ma być w ciągu 10 dni - jest fikcją.
Mam nadzieję, że paczka dotrze i nie będę musiała nigdzie tego zgłaszać, ale pytanie do Was czy mieliście sytuacje, że paczka dotarła po miesiącu, albo gdzie pisać. żeby zwrócili pieniądze, bo na tego emaila ze strony nikt nie odpisuje.
Czyżby oszustwo?! Edit: widzę że jest Nas oszukanych więcej, może jakiś pozew zbiorowy jeśli nie odpiszą na maile i paczki nie dotrą do nas.
Awatar użytkownika
By KoX
#1925985
zauważ , że każdy płacze jak nie ma paczki - ale jak już dotrze to nie wstawiają info że paczka dotarła więc na pewno nie ma "oszukanych" bo sklep już działa kilka dobrych lat (jak nie naście)
By Marta1984
#1925989
Dopeboy pisze:@zbych70 a jak przychodził Ci SMS z tym że towar jest w Polsce to ile mniej więcej zajmowało żeby ten towar trafił do kuriera. Bo u mnie już minęły 4 dni i dalej towar jest w Polsce ale nie mogę śledzić przesyłki

Kiedy zamówiłeś towar?Jak długo czekałeś? Bo ja czekam miesiąc i tracę nadzieję.
By Marta1984
#1925990
Dopeboy pisze:Mi 3 dni temu dopiero odpisali maila ze "mieli problem z niektórymi paczkami na odprawie celnej i postarają się aby moja przesyłka jak najszybciej do mnie dotarła" XDD ciekawe czy każdy dostaje taką samą wiadomość.

Możesz się cieszyć, że Ci odpisali bo mnie niestety nie, czekam miesiąc

Mam nadzieję, że skoro niektórzy czekają dwa miesiące i paczka dociera to do nas też dotrze.
Szkoda, że tel nie działa bo klienci mniej by się denerwowali.
By Marta1984
#1925991
Dopeboy pisze:Zamówiłem u nich na stronie ok. 19 czerwca (opłacone w ten sam dzien). 26 czerwca przyszedł mail ze zmianą statusu zamówienia na w drodze do PL, do teraz ten status stoi w miejscu. Pisałem wielokrotnie poprzez pomoc na ich stronie oraz przez maila (nie dostałem żadnej odpowiedzi). Infolinia też nic nie pomogła Bo od razu odrzuca. Nie wiem co można z tym zrobić, Trochę mi szkoda 500zl od tak oddawać. Wiecie może co mógłbym zrobić aby otrzymać jakiś zwrot pieniędzy czy coś?

Nadal nie masz paczki? daj znać, bo jak dotarła to dobra wiadomość dla reszty by była.
By Marta1984
#1925992
karo29 pisze:Ja zamówiłam 12 czerwca, cały czas do dzisiaj było w "drodze do pl". Dzwoniłam, pisałam - zero odzewu. Dzisiaj nagle przyszedł mail że paczka jest w Polsce. Mam nadzieję że dojdzie, bo szkoda ponad 100zł.


Paczka dotarła?
By Marta1984
#1925993
gizmo pisze:Ktoś się odezwał. Dopiero teraz, po tym wpisie na forum. Nawet jeśli mieli jakieś problemy (jak twierdzą), to jeśli cały czas można było składać zamówienia i pojawiły się nowe rzeczy. Nie wierzę, że nie mogli rozesłać informacji, albo chociaż umieścić jej na stronie. Zobaczymy, czy zwrócą. W każdym razie wyrzucę ich z przeglądarki. Ale smutno jakoś.

Proszę o informacje co z paczką? Też czekam więc proszę napisać jak sprawa się zakończyła, czy być może nadal bez odzewu.
By Paulineczka91
#1926040
Mam pomysł!

Napisałam do nich na stronę zwykłe zapytanie o jakieś tam marki epapierosów, aby sprawdzić czy na zapytania przed potencjalnym zakupem odpisują cokolwiek.

Zapłaciliśmy w czerwcu 2023 prawie 200 zł za liquidy, które do nas nie dotarły po dziś dzień. Już wam mówię co zrobimy z tym dalej.

U nas płatność szła za pośrednictwem PayPal. Niestety mąż nie opłacił tego jako zalogowany użytkownik PayPal, więc musimy do nich zadzwonić. PayPal daje 180 dni na wniesienie sporu... i mamy zamiar z tego skorzystać. To 6 miesięcy, więc do grudnia mamy czas.

Ze swojej strony Wam wszystkim polecam masowe zgłaszanie problemu z zamówieniem i żądania zwrotu za pomocą PayPala. Policja faktycznie może się wypiąć na to, działalność jest poza granicami PL. Pozew zbiorowy? Nie muszą się stawiać nawet, nikt ich nie doprowadzi przed sąd a tylko kasę wywalimy na prawników. Pod UOKiK też nie ma co iść. Natomiast jeśli nie puszczaliście płatności zwykłym przelewem a przez PayPal właśnie, to wygrzebcie wszystkie dane transakcji ze swojej skrzynki mailowej i zawalmy razem PayPal roszczeniami.

Efekt będzie taki, że PayPal będzie zmuszony zablokować konto sprzedającego. Zrobią obciążenia zwrotne i kasa wróci na nasze konta. Natomiast edymek nie będzie w stanie naciągać kolejnych osób, chyba że ktoś odważy się wysłać hajs zwykłym przelewem.

Co zrobić krok po kroku?

1. Odnaleźć dane transakcji PayPal dla swojego zamówienia na mailu. Potrzebne są numery identyfikacyjne transakcji.

2. Znajdźcie również maile z edymek, w których macie link do podglądania statusu realizacji. To wszystko warto będzie przekazać do PayPal, aby zweryfikowali sobie, że wszystkie transakcje stoją w miejscu.

3. Jeśli nie puszczaliście płatności z zarejestrowanego konta PayPal tylko np. Kartą to trzeba skontaktować się z ich infolinią i dalej powiedzą co z tym zrobić.

4. Jeśli PayPal zrobi z tego problem, to można zasypać ich social media informacjami, że wspierają nieuczciwych sprzedawców.

Tu nawet nie chodzi już o te pieniądze, ale o sam fakt. To, że są gdzieś tam poza granicami nie zwalnia ich z odpowiedzialności. Jeszcze jako dupochron ustawili sobie baner że przesyłki opóźnione... mhm.

Pamiętajcie! Jest 180 dni na zgłoszenie problemu w PayPal!
By Ania S
#1926100
Zamówiłam e-papierosa GeekVape AEGIS MAX 2 KIT, do tego jeden liquid. Kiedyś ta strona miała same dobre opinie, więc postanowiłam zaufać. Zamówiłam w połowie września i do teraz nie otrzymałam zamówienia. Na stronie jest napisane, że są opóźnienia w dostawie, jednakże szanowni Państwo nie raczą nawet odpisać na wiadomości ani odebrać. SCAM JAKICH MAŁO, nie polecam i informuję, że nie zostawie tak tej sprawy. Zrobię update jeśli jakimś cudem dostanę zamówienie
By Neko
#1926103
Ania S pisze:Zamówiłam e-papierosa GeekVape AEGIS MAX 2 KIT, do tego jeden liquid. Kiedyś ta strona miała same dobre opinie, więc postanowiłam zaufać. Zamówiłam w połowie września i do teraz nie otrzymałam zamówienia. Na stronie jest napisane, że są opóźnienia w dostawie, jednakże szanowni Państwo nie raczą nawet odpisać na wiadomości ani odebrać. SCAM JAKICH MAŁO, nie polecam i informuję, że nie zostawie tak tej sprawy. Zrobię update jeśli jakimś cudem dostanę zamówienie



Siema mam podobny problem zamówiłem 8/9 wrzesień 2 ele tam grzalki i oleje za 480 zł kwota nie jest mała i narazie cisza, z chęcią się z tobą dołączę do pozwu zbiorowego lub z innymi ludźmi bo ta sprawa [ciach] scamem w [cenzura], a szkoda moich pieniędzy
Pozdrawiam
By Neko
#1926184
Edymek odpowiedziało ciekawe czy wam też z emaila bok@edymek.net
Treść wiadomości
"Dzień Dobry
Mieliśmy problemy ze skrzynką email
Prosimy o ponowną wiadomość

Na skutek ataku na nasz serwer nie mogliśmy odpowiedzieć na Państwa
ostatnie wiadomości , gdyż stała się nieczytelna.
Z tego powodu są także opóźnienia w dostawie.

Prosimy o chwilę cierpliwości - wszystkie zamówienie zostaną dostarczone.

Informujemy również, że wszystkie Państwa dane są biepeiczne.


Obsługa Edymek.net"
Wydaje mi się że to jakaś kpina XD dajcie znać czy też wam dotarły wiadomości
By krystek52
#1926302
Też mi odpisywali i muszę przyznać paczka po 6 miesiącach dotarła chociaż już pogodziłem się z tym że zostałem oszukany. Wczoraj odebrałem przesyłkę
By bozena-kubicka@wp.pl
#1926580
Jestem długoletnią klientką sklepu E-dymek, zawsze moje zmówienia były realizowane w miarę terminowo. Przedostatnie z dużym opóżnieniem , ale dopiero po napisaniu maila towar dotarł do mnie.
Myślałam, że to chwilowy problem, zamówiłam i opłaciłam towar ponownie (26 września 2024 roku),- nr zamówienia 100049949 do dziś nie otrzymałam opłaconej przesyłki. Monitowałam już kilka razy mailem, próba kontaktu telefonicznego to fiasko, nikt nie odbiera podanego na stronie telefonu. raz tylko otrzymałam SMS że mam uzbroić się w cierpliwość bo towar jest w Polsce ( 27 listopada 2024) i do dziś
NIE MAM ANI INFORMACJI ANI TOWARU.
Parodią jest to że strona nadal funkcjonuje i można składać na niej zamówienia.
By Mikołaj0
#1926625
Zamówienie złożone i opłacone w lipcu 2023 do dzisiejszego dnia 05.03.2024 brak dostawy oraz zero kontaktu(nie odbieraja tel i nie odpisuja na maile). Lepiej nic tam nie zamawiajcie.
By Wendesia
#1926630
Ja zamówiłam 22 grudnia 2023 roku jakoś 3 stycznia 2024 wskoczył status ,,w drodze do Polski" od tamtego czasu wysłałam z parenaście e-maili, dzwoniłam wielokrotnie i zero odpowiedzi od nich. Nie robiłam researchu bo linka do ich strony dostałam od znajomego który zamawia w necie ale podając mi link pomylił się i podał zły. Teraz się zastanawiam czy jest jakaś szansa/sposób na otrzymanie zamówionego towaru lub pieniędzy. Ciekawe jest to że jedni dostają swoje zamówienie nawet z dużym opóźnieniem a niektórzy nic, nawet odpowiedzi na wiadomości. Jeśli ktoś wie co zrobić w takiej sytuacji była bym wdzięczna za radę, pierwszy raz jestem w takiej sytuacji
Awatar użytkownika
By marcos2
#1926631
Wendesia pisze: Jeśli ktoś wie co zrobić w takiej sytuacji była bym wdzięczna za radę, pierwszy raz jestem w takiej sytuacji

A jakiej niby rady jeszcze innej od tych pisanych wyzej oczekujesz?
Oszustwo zgłasza sie na policję! Ciekaw jestem, ilu z was przeczytało stopkę strony, kto jest właścicielem serwisu i gdzie ten serwis jest zarejestrowany? Ciekaw jestem, ilu z was przeczytało regulamin tego serwisu? Cóż, naiwnych nie sieją, sami sie rodzą. Wpychajcie im dalej kasę, a oni dalej będą sie z was śmiać. I to jeszcze dłuuugo.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1926651
Kupione i zapłacone 18 sierpnia 2023, doręczone wczoraj tj. 12 marca 2024, czyli po prawie 7 miesiącach od zakupu. Trudno polecać ten sklep. No chyba, że ktoś jest bardzo cierpliwy.
By hugofrugo
#1926660
Heh, to samo! W drodze do Polski od 28.10.2023 i oczywiście jeszcze nie dotarło, za tydzień będzie 5 miesięcy...
Wcześniejsze zamówienie szło też dobre 3 miechy, a teraz na szali ponad 400zł.
Po dwóch wiadomościach magicznie zmienili status że jest w PL... od 28.02 :x
Ostatnio jak już zmienił się status na towar w Polsce to była kwestia kilku dni i paczka dotarła.
Szkoda zdrowia i pieniędzy na tych patałachów, tylko jak zablokować ich działalność? :?
By Rossi11
#1926685
Oj, to widzę że jest nas więcej. Zamówienie złożone początkiem marca ale już zgłaszam to bo nie ma żadnego kontaktu. Chcę tylko zwrotu kasy, mam nadzieję że policja i sąd mi pomogą w odzyskaniu 250 zł.
Płaciłem przelewem czy jest możliwa reklamacja przez bank ?
By hugofrugo
#1926692
Cud nad Wisłą...
wczoraj, czyli piątek 5.04.2024 dostałem taką oto wiadomość w sprawie zamówienia:

"Zakończono odprawę celną Twojego zamówienia ze sklepu Edymek.net
Twoje zamówienie XXXXXXXX zostało przekazane lokalnej firmie
kurierskiej w Twoim kraju/regionie.
Wkrótce powinno wyruszyć w drogę do Ciebie.
Będziemy Cię informować na bieżąco o kolejnych krokach."

ciekawe czy po ponad 5 miesiącach w końcu jednak dotrze :D
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.