EPF
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#948234
Opiniotwórcza i o światowym zasięgu strona BMJ pyta uzytkowników czy są za tym by inne miasta poszły w ślady New York i zbanowały e-petki w miejscach publicznych. Na razie wynik jest dla Nas waperów pozytywny. Strona:
http://www.bmj.com/
Ankieta jest po lewej stronie w połowie.
Weźcie udział.
Wasz głos się liczy.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2013, 20:11 przez Rob_cig, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By seiken
#948236
A mi to wisi czy im w miastach USA zabronia czy nie jak by u nich na forum napisali aby głosowali za podobna ankieta w UE to oni tez by to olali
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#948249
Mamy już 91,4 procent przeciw zbanowaniu.
Komu jeszcze to wisi? Niechaj się wypowie.

-- [scalono] 30 gru 2013, 19:23 --

Jeśli 3 kraje Unii wprowadzą bana na e-pety to NIKT was kochani nie będzie pytał o zdanie tylko zrobią to samo u nas.
Awatar użytkownika
By refurbished
#948253
Tylko, że BMJ - British Medical Journal to już jest UE. I całkiem poważne czasopismo.

A pytanie :

"Should other places follow New York's lead and ban e-cigarettes from public places?"

dotyczy nie tylko amerykańskich miast.

Warto czasem przeczytać, przed szybkim wyrażeniem opinii :)
Awatar użytkownika
By Mutango
#948255
seiken pisze:A mi to wisi czy im w miastach USA zabronia czy nie jak by u nich na forum napisali aby głosowali za podobna ankieta w UE to oni tez by to olali

Na ankietę avaaz głosowało mnóstwo amerykańskich waperów, chociaż teoretycznie mogli to olać.
Nie od dziś wiadomo, że nasi politycy, zarówno ci na szczycie, jak i lokalni, są wpatrzeni w Amerykę jak w kolorowy obrazek. Jeśli w Pcimiu dolnym radni będą czegoś zabraniać, to koronnym argumentem będzie "bo w NY też zabronili..". Natomiast odwrotnej sytuacji nie będzie. Nie będą czegoś w New Yorku zabraniać "bo w Pcimiu dolnym zabronili". Dlatego my bardziej powinniśmy być zainteresowani we wspieraniu amerykańskich waperów, niż oni wspieraniu nas. Takie są realia.
Awatar użytkownika
By refurbished
#948259
To nie jest amerykańska ankieta.

http://pl.wikipedia.org/wiki/British_Medical_Journal <-- to nie jest tabloid, to poważne czasopismo

To jest NASZE podwórko. Dotyczy zbanowania e-fajek w miejscach publicznych, wzorem Big Apple.

Dosadniej bez wulgaryzmów nie potrafię.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2013, 19:40 przez refurbished, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#948273
Do panów seikena i embejo:

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."
/Martin Niemöller/
Awatar użytkownika
By Tecumseh
#948277
seiken pisze:A mi to wisi czy im w miastach USA zabronia czy nie jak by u nich na forum napisali aby głosowali za podobna ankieta w UE to oni tez by to olali

Nie rozumiem co Ci szkodzi kliknąć?Zajmuje to mniej czasu niż napisanie bezwartościowego posta
Awatar użytkownika
By refurbished
#948278
Po prostu wiem, że to jest opiniotwórcze medium, w branży na pewno w pierwszej trójce, kolejność przypadkowa:
The Lancet
The New England Journal of Medicine
i British Medical Journal
Awatar użytkownika
By seiken
#948280
do Panów StaryChemik i Tecumseh
kliknąłem od razu ale nie przekonasz mnie nadal mi to wisi co sie dzieje w USA
Awatar użytkownika
By roscislaw
#948285
Oddałem głos i jest 93.62% :)
BTW, tak się zastanawiam, co w krajach anglosaskich oznacza termin "miejsce publiczne"... Czy tak jak u nas - krzaczory? Gdzie praworządny obywatel jest nękany przez milicję, bo pije w owych krzaczorach tanie wina?
Czy też może jest to jakiś kościół, czy urząd państwowy, a może przystanek autobusowy?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#948293
seiken pisze:do Panów StaryChemik i Tecumseh
kliknąłem od razu ale nie przekonasz mnie nadal mi to wisi co sie dzieje w USA

Ależ nie zamierzam Cię do niczego przekonywać. Za stary na to jesteś. Szkoda mi na to czasu i zdrowia.
Awatar użytkownika
By Hunka
#948318
Informuję uprzejmie że kolejne konstruktywne posty w stylu "mi to wisi" zostaną wysłane tam gdzie ich miejsce. H.
Awatar użytkownika
By Wąski
#948319
Kliknąłem. Jestem na Nie - 94,28%

PS
Na Yes to chyba się kliknęło niektórym przez pomyłkę... albo z niezrozumienia pytania... :kulam
Awatar użytkownika
By KaktusJack
#948325
Aktualnie 94.46%
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#948375
Ankieta w British Medical Journal trwa do Piątku 3 sty. 2014 .
http://www.bmj.com/
Lewa strona w połowie...
Mamy 1011 głosów przeciw zakazowi E-P w miejscach publicznych i tylko 57 za zakazem e-fajek.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2013, 21:58 przez Rob_cig, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Skorpion56
#948391
Ja też jestem na nie i jest : No 94.69% (1,017 votes). :)
Awatar użytkownika
By mirekp2005
#948410
94,82 :) każdy głos jest istotny
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#948445
94,83% 1138 głosów. Głos oddany.

Androidalnie tapatalknięte
Awatar użytkownika
By szperaczz
#948524
Rob_cig pisze:Na razie wynik jest dla Nas waperów pozytywny.
Wasz głos się liczy.

A jaki ma być wynik, jak ankieta rozsyłana jest między waperami :?
Jakie przebicie ma anonimowa ankieta internetowa? IMO żadne :?
Awatar użytkownika
By AbaddonBCN
#948525
Mutango pisze:
seiken pisze:A mi to wisi czy im w miastach USA zabronia czy nie jak by u nich na forum napisali aby głosowali za podobna ankieta w UE to oni tez by to olali

Na ankietę avaaz głosowało mnóstwo amerykańskich waperów, chociaż teoretycznie mogli to olać.
Nie od dziś wiadomo, że nasi politycy, zarówno ci na szczycie, jak i lokalni, są wpatrzeni w Amerykę jak w kolorowy obrazek. Jeśli w Pcimiu dolnym radni będą czegoś zabraniać, to koronnym argumentem będzie "bo w NY też zabronili..". Natomiast odwrotnej sytuacji nie będzie. Nie będą czegoś w New Yorku zabraniać "bo w Pcimiu dolnym zabronili". Dlatego my bardziej powinniśmy być zainteresowani we wspieraniu amerykańskich waperów, niż oni wspieraniu nas. Takie są realia.


Dokładnie tak :) Dlatego też zagłosowałem :)

P.S Lubię czasem powapować w hipermarkecie na zakupach czy w galerii handlowej.
Awatar użytkownika
By piehot
#948526
w sumie kiedyś moda przychodziła z USA do Europy, USA to dziwny kraj i mają "swoje spojrzenie ..." lepiej niech czerpią przykład z Australii ;) potem z Chin i na końcu z EU
Awatar użytkownika
By krzych.s
#948539
Klikłem :P.

Coś Wam powiem... skoro Wam wadzi kliknięcie w głupi button ANONIMOWO to ja chciałbym wiedzieć kto wypełni formularz podając swój mail... (no chyba, że sobie markjeting robicie w ten sposób :P)

roscislaw pisze:Oddałem głos i jest 93.62% :)
BTW, tak się zastanawiam, co w krajach anglosaskich oznacza termin "miejsce publiczne"... Czy tak jak u nas - krzaczory? Gdzie praworządny obywatel jest nękany przez milicję, bo pije w owych krzaczorach tanie wina?
Czy też może jest to jakiś kościół, czy urząd państwowy, a może przystanek autobusowy?

A u nas krzaczory to miejsce publiczne? W lesie to pić nie wolno, bo leśniczy odstrzeli, ale publiczne to miejsce nie jest chyba, podobnie krzaczory "na miedzy", natomiast krzaczory "rejestrowane" czyli tzw. parki, krzaczory "przydrożne" (należące do drogi, bo na jej obszarze :P) i tym podobne kwiatki to już problemy administracji danego obszaru a nie samej definicji prawnej? Nie wiem, bom nie prawnik, ale tak mnie się wydawało :).
Awatar użytkownika
By refurbished
#948540
Z uporem maniaka powtórzę:

British Medical Journal to opiniotwórcze czasopismo. Wydawane w Wielkiej Brytanii. Szanujący się fachowcy to czytają, publikują tam swoje badania.

To nie jest bicie piany, to nie jest ankieta prowadzona w waperskim "kółku wzajemnej adoracji".

Nie jest to także głos w referendum - nie ma to mocy wiążącej dla któregokolwiek z ciał rządzących.


Pewnie ktoś z tego badania skorzysta w szerszym opracowaniu. Osobiście wolę, żeby miał przekonujące (statystycznie znamienne) dane - dużą próbę, korzystny dla mnie wynik. Ale to moje osobiste przekonanie.




Pozwoliłam sobie bardziej uwidocznić bo niektórzy mają wciąż problem z czytaniem.H.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#948545
Refurbished - wiemy już, wiemy. Już nawet Hunka z mocą administracyjną ostrzegła marudy ;).

Dodam od siebie, że zawsze pierwszym krokiem są media, bo nawet najlepsza ankieta wysłana politykom bez medialnego zamieszania jest nic nie warta, bo jej odrzucenie wywoła reakcję taką samą, czyli żadną w mediach, a politycy tylko mediów się boją :P.

Tak że robić zamieszanie i nie marudzić :)
Ostatnio zmieniony 31 gru 2013, 00:13 przez krzych.s, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kch
#948620
95,16%
... a może dodatkowo taką ankietkę - czy jesteś za zbanowaniem Komisji Europejskiej?
Awatar użytkownika
By sputnik
#948624
AbaddonBCN pisze:
P.S Lubię czasem powapować w hipermarkecie na zakupach czy w galerii handlowej.


Też nie masz gdzie wapować :palm2
Między innymi dlatego chcą tego zakazać,,
Awatar użytkownika
By ubs
#948628
Tyz kliknelem na pewno wlasciwie :P wyniku nie podam bo nie zapisalem sobie i zamknelem strone :lol:

A NY jest poswirowanym miastem, bo juz 90-tych latach nawet w papierowej torbie piwa nie wolno bylo wypic, a co mowic o mocniejszych trunkach.
Wiec wcale mnie nie dziwi ze chca e-p zakazac.
Jako ciekawostke - przeciez tam wydali zakaz, ze kucharze nie maja solic potraw :shock: klient sam posoli :lol:

Jak nie ktorzy wiedza, mam to stwierdzone organoleptycznie - znaczy sie czesto tam bywalem, pilem ale mnie nie zamkli :monkey:
Awatar użytkownika
By Ratio
#948640
A, to dlatego będąc w UK w KFC dostałam sól do frytek, haha. Idziemy za powszechnym trendem!
Zagłosowałam na nie, mam nadzieję, że mimo wszystko ta ankieta coś zdziała.
Awatar użytkownika
By embejo
#948658
Nie lubię wapowac na przystanku, między ludźmi, w kolejkach, generalnie tam, gdzie komuś moja para może przeszkadzać. Wapujac robię to dokładnie w taki sam sposób jak paliłem analogi,czyli mam szacunek do ludzi, którym może to przeszkadzać. Nie wapuje w kinie, w galerii, sklepie, kręgielni... Dlatego Panie Stary Chemiku naprawdę taki zakaz w NY, Toronto, Tokio czy Warszawie nie robi na mnie absolutnie żadnego wrażenia...
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#948730
Rzecz w tym, że Bloomberg zakazuje też używania e-fajek w parku czy na plażach. Też to popierasz? Ja zdecydowanie nie. Co do innych miejsc - kultury osobistej nie da się usankcjonować prawnie.
Bardzo istotne jest też uzasadnienie, w którym jest mowa o "renormalizacji palenia", a to już brzmi groźnie, bo stwarza precedens, który potem może zostać wykorzystany w walce z e-p w ogóle. Diabeł tkwi w szczegółach.
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#949457
StaryChemik pisze:Rzecz w tym, że Bloomberg zakazuje też używania e-fajek w parku czy na plażach. Też to popierasz? Ja zdecydowanie nie. Co do innych miejsc - kultury osobistej nie da się usankcjonować prawnie.
Bardzo istotne jest też uzasadnienie, w którym jest mowa o "renormalizacji palenia", a to już brzmi groźnie, bo stwarza precedens, który potem może zostać wykorzystany w walce z e-p w ogóle. Diabeł tkwi w szczegółach.


"Obydwoma ręcami" się pod powyższym podpisuję.
Wrogie nastawienie do waperów ma swoje przyczyny także w naszym, waperów zachowaniu. Nie dawajmy Bloombergom ani Balwickim broni w łapska.
Ale także nie dajmy się im zepchnąć do podziemia.
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#951077
dzisiaj kończy się ankieta w British Medical Journal.
Aktualne wyniki:
Yes 12.18% (320 votes)
No 87.82% (2,307 votes)
(pytanie brzm: Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu e-papierosów w miejscach publicznych jak w Nowym Jorku?)
Każdy głos się liczy!
BMJ to poważne, wpływowe i opiniotwórcze o światowym zasięgu czasopismo medyczne.
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#951515
Robert1919 pisze:Trzeba stosować powiedzonka stare, w stylu - "Waperzy wszystkich krajów łączcie się!" :lol:

A może najpierw waperzy w Polsce?
http://suep.org.pl/[/color]
Oficjalna stona powstającego aktualnie Stowarzyszenia Użytkowników Elektronicznych Papierosów WAPER .

https://i.ibb.co/nsNtgBP/lost-vape-u[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.