EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Pacjonek
#173166
Czy do zasilania e-papierosa, może służyć adapter:

Item No: HW-29A
Input Voltage: 110-240VAC
50/60Hz
Output Voltage:5V 300mA ?

Bardzo dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
By Potek
#173169
Z tego co mi wiadomo to adapter musi dawać min. 1000mA prądu.
Awatar użytkownika
By gotronkk
#173171
230V i e-p to w ogóle nie jest dobre połączenie.
Awatar użytkownika
By Pacjonek
#173179
Adapter ten był dołączony z ep, jak jednak właśnie przeczytałem, niektórzy twierdzą ,że te adaptery niszczą baterię od ep. Czym więc ładować?
Awatar użytkownika
By navegare
#173183
To do ładowania czy zasilania?
Napisz porządnie: jaki to e-p i jaką masz ładowarkę USB do tej przejściówki.
A może to ładowarka sieciowa?
By Solomon
#173195
Kolega przestraszył się prądem ładowania bateri a nie zasilaniem ep bezpośrednio z AC
Awatar użytkownika
By navegare
#173273
Prąd ograniczy Ci ładowarka e-papierosa, ta do której wkręcasz czy wciskasz baterię.
Przejściówka obciążalność ma większą, bo pewnie sprzedają taką samą do wielu różnych urządzeń.
I tak jest mała - typowe wyjście USB powinno mieć 500mA :)
Awatar użytkownika
By krychuzln
#175906
navegare pisze:Prąd ograniczy Ci ładowarka e-papierosa, ta do której wkręcasz czy wciskasz baterię.
Przejściówka obciążalność ma większą, bo pewnie sprzedają taką samą do wielu różnych urządzeń.
I tak jest mała - typowe wyjście USB powinno mieć 500mA :)


Tak.
Typowe USB, dla komputera, ma wydajność prądową 500mA.
Są jednak sieciowe zasilacze USB, które dają więcej niż 500mA, ale są też takie, które dają mniej, np. 300mA.
(Mowa o zestawieniu: zasilacz sieciowy "adapter" + ładowarka USB "albo do konkretnego modelu albo uniwersalna")

Do prawidłowego ładowania baterii penowych wystarcza prąd z przedziału 100-150mA.
Jest on optymalny i nie powinno się go przekraczać.
Niektóre ładowarki USB dają na wyjściu np. 420mA, ale są zazwyczaj dedykowane dla baterii o większej pojemności (eGo 650mAh).
Można nimi naładować baterię penową 280mAh czy 380mAh, ale skraca to jej żywotność.

Jest jeszcze jeden myk z ładowarkami USB do "śmieciowych" modeli e-papierosów, których pełno na aledrogo.
Taka ładowarka, to tak na prawdę tylko kabelek USB z zatopionym, w dużej ilości plastiku czy gumy, gwintem do podłączenia baterii.
W środku nie ma nic, a bateria jest ładowana pełnym prądem adaptera, stąd niektóre z nich mają tylko 300mA albo mniej.
Taka konfiguracja sprzętowa nie posiada żadnego zabezpieczenia baterii przed przeładowaniem.
A to już źle.
W takiej sytuacji najlepiej kupić porządną ładowarkę (nawet uniwersalną) u porządnego dostawcy (można ich znaleźć e dziale z pochwałami dla e-sprzedawców).
Taka ładowarka sama ograniczy prąd ładowania i wyłączy proces po pełnym naładowaniu baterii i będzie miała sygnalizację trybu pracy (dioda świecąca).

PS. Tak na wszelki wypadek wyjaśniam, że pisząc o baterii miałem na myśli akumulator.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.