EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1754009
Zamknęliśmy już chyba ostatecznie dyskusje na temat formy stowarzyszenia. Ostatecznie uznaliśmy, że tak owe zostanie powołane w Katowicach (3 osoby z pięcioosobowego zarządu pochodzą z woj. Śląskiego) z możliwością tworzenia kolejnych oddziałów zamiejscowych. Rejestracji dokonamy na tzw. wirtualnym adresie. Tymczasowo stowarzyszenie nie będzie prowadzić działalności gospodarczej w żadnej formie, lecz nie wykluczamy tego w przyszłości. Mimo iż poszliśmy po chyba najmniejszej linii oporu i tak potrzebujemy trochę pieniędzy na rozruch: adres wirtualny z możliwością przechowywania dokumentów finansowych to około 600 PLN na rok, chcemy spotkać się ze specjalistą ds. rachunkowości aby objaśnił on (lub ona) nam zasady prowadzenia tzw. uproszczonej ewidencji przychodów i rozchodów, opcjonalnie chcemy również spotkać się prawnikiem specjalizującym się w stowarzyszeniach aby jeszcze przed złożeniem dokumentacji do sądu ktoś znacznie bardziej obyty niż nasze amatorskie grono, sprawdził wszystkie przygotowane przez kolegę pol dokumenty - za co dla niego wielkie dzięki bo odwalił on ogromną pracę na rzecz stowarzyszenia. Każdego kto może wspomóc naszą inicjatywę prosimy o przekazanie wsparcia na konto: 03 1140 2004 0000 3902 3984 5366 (dane odbiorcy: Henryk Kępka). Kwota zostanie wydatkowana na cele założycielskie, a jej pozostała część zostanie złożona w formie darowizny na koncie stowarzyszenia gdy tak owe już będziemy posiadać. Zbiórka zostanie rozliczona na zasadach ogólnych tj. do wiadomości publicznej zostanie podana zebrana kwota oraz zestawienie w jaki sposób została ona zagospodarowana.

Prosimy również o udostępniania (link do tematu lub posta na FB: https://www.facebook.com/forumepapieros ... 0883352926 )
Awatar użytkownika
By miblah
#1754014
50 pln poszło ode mnie - tyle dzisiaj mogę ;)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1754030
Jak rozumiem, nie jest to jednorazowa zbiórka? Bo teraz nie wiem, czy zasilić konto Stowarzyszenia jednorazowo, czy po prostu wpisać to w miesięczny grafik finansowy.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1754032
LogerM pisze:[...]Mimo iż poszliśmy po chyba najmniejszej linii oporu i tak[...]


Linii najmniejszego oporu.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1754035
bulit73 pisze:Jak rozumiem, nie jest to jednorazowa zbiórka? Bo teraz nie wiem, czy zasilić konto Stowarzyszenia jednorazowo, czy po prostu wpisać to w miesięczny grafik finansowy.

Ta zbiórka jest jednorazowa "na rozruch". Na dalszym etapie środki pochodzić będą już z dobrowolnych darowizn wpłacanych bezpośrednio na konto Stowarzyszenia oraz ze składek członkowskich.

.kokakola pisze:Linii najmniejszego oporu.

Ta linia była malutka, opór był spory :P
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1754036
Przepraszam, takie zboczenie...

Hajsów nie mam ale mogę wam piec ciasteczka na zebrania - jeśli to cokolwiek zmienia.
By gourmet
#1754038
Dołączam do @bulit73 - teraz poszło, ale widziałbym miesięczny plan.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1754039
@gourmet tak jak napisałem powyżej teraz jest to jedynie zbiórka jednorazowa, musimy bowiem zebrać trochę pieniędzy na start. "Plan miesięczny" czyli składki członkowskie będą zbierane już po zarejestrowaniu stowarzyszenia, będziemy starali się jednak postawić poprzeczkę dość nisko. Na dzień dzisiejszy padła kwota 10PLN miesięcznie, stowarzyszenie nie będzie miało wysokich kosztów, więc składka nie musi być wysoka. Z tego też powodu nie wykluczamy, że podobne zbiórki jeszcze się pojawią w przyszłości ale oczywiście będą to zbiórki celowe i całkowicie dobrowolne. Ogłaszane w miarę podejmowania konkretnych działań i rozliczane zgodnie z ich realizacją.

@.kokakola zgłosimy się po ciasteczka przed spotkaniem założycielskim.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1754049
Dzięki @LogerM , już chyba dokładnie wiadomo o co chodzi.
By Krasnal45
#1754055
Chciałbym tylko jeszcze dodać, że podane konto jest kontem tymczasowym, stworzonym na potrzeby właśnie rozruchowe. Niestety koszty już się rodzą zanim jeszcze Stowarzyszenie zostanie zarejestrowane. Właściwe konto powiązane ściśle ze Stowarzyszeniem możemy otworzyć dopiero po rejestracji (potrzeba do tego dokumentów). Jak wspomniał @LogerM będziemy na bieżąco informować o stanie tego konta, a po założeniu właściwego, to rozliczymy, a nadwyżkę przelejemy na właściwe w formie darowizny na poczet Stowarzyszenia. O deklaracjach wstąpienia do stowarzyszenia, wysokości składek (miesięcznych) członkowskich poinformujemy po sfinalizowaniu spraw w KRS.
Awatar użytkownika
By rav64
#1754095
No to przyszedł czas zrealizować deklaracje jakie składałem na blogu StaregoChemika (przy próbie reaktywacji SUEP) i na trawniku. Mam nadzieję, że na początek równowartość fajnego parownika jaki ostatnio nabyłem wystarczy. Poszło.
Awatar użytkownika
By bezi2
#1754114
Przelew poszedł.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
By katoda
#1754139
Nieczłonkowie też mogą się dołożyć?
By Krasnal45
#1754347
Podbijając temat, pragnę poinformować, że wpływają pierwsze wpłaty za co serdecznie dziękujemy i prosimy o dołączanie tych wszystkich, którym na sercu leży spokojna przyszłość naszego waperstwa.
Awatar użytkownika
By makus1984
#1754763
Mimo iż końcem lutego tracę pracę 30-plnów przelałem :lol: .Powodzenia *SMOKEKING*
By marrwo
#1756199
Przelane.

ps. BTW, sugeruje jakis system powiadamiania bo do dzisiaj nie bylem swiadomy istnienia zbiorki
Awatar użytkownika
By blucas
#1756254
Poszło

Wytaplane.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1756520
Dawno mnie nie było.
Poszła kwota. Tylko nie przepijcie wszystkiego. ;)
Awatar użytkownika
By Jajacek2
#1757017
Ja również się dołożyłem.
By katoda
#1757639
Co mogłem, to pomogłem.
By gizmo
#1759349
Dopiero teraz mogłam.
Mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno?
By Krasnal45
#1759358
Nie jest za późno i nigdy nie będzie za późno. W tej chwili każdy grosz się liczy, a nadwyżka na pewno nie przepadnie tylko zasili budżet stowarzyszenia.
Serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę.
Awatar użytkownika
By mister67
#1759577
Skromnie ale 50 zeta poszło na tak szczytny cel :)
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1759687
I ode mnie Kazik poleciał *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By BadBoy
#1759947
Witam
I ode mnie cegiełeczka poszła.
Pozdrawiam
Bogdan
By Krasnal45
#1759954
W tym temacie:
post1759944.html#p1759944
@bofh nakreślił nieco sytuację i miejsce w którym znajdujemy się aktualnie ze Stowarzyszeniem, a tutaj, jak obiecałem, chcę Was poinformować o sytuacji materialnej na chwilę obecną. Otóż do tej chwili, zebraliśmy dzięki Waszym datkom, kwotę nieco ponad 2 700 PLNów która to, hmm, w zasadzie jest już w większej części rozdysponowana a końca wydatków jeszcze nie widać. No ale najważniejsze sprawy, te na już, mamy "odfajkowane".
Jeszcze raz serdecznie dziękuję w imieniu swoim i całej grupy wszystkim dotychczasowym i przyszłym darczyńcom.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1763862
Spotkanie założycielskie odbędzie się już na najbliższym spocie Śląskim - za jakieś 14 godzin. Zainteresowanych wydarzeniem oczywiście zapraszamy :)
Awatar użytkownika
By pol
#1764376
Zainteresowani byli, popili, pochmurzyli i brawa do inicjatorów bili.

Teraz czas na rejestrację PSW w KRS.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1786143
DorotaM pisze:No to...



Jam, w tym czasie nie miał standardów opłacenia składki, ale przy tym wszystkim niesamowicie mnie wkurza aktywność w tym temacie innych " użyszkodników tego forum " , każdy patrzy na swoje własne " tyłsko "
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.