EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By zygfryd1983
#134949
Witam. E pale od 16 marca ( hybrydowo ), a od 6 dni tylko e i jest masakra!!! Ciągłe zawroty głowy, uczucie że zaraz stracę świadomość, oderwanie od rzeczywistości, ciągłe myślenie, że zaraz zemdleję. Podobno tak jest, jak się rzuca palenie i jest głód nikotynowy, ale ja palę nikotynę :((((
Awatar użytkownika
By b.jaga
#134951
napisz jak mocne liquidy "palisz" i ile dziennie ?
pierwsza myśl moja to "przedobrzył chłopak " ;)
By Pilot353
#134953
I może jednak popalaj mniej fajkę. Jest nowa i daje dużo dobrego dymu. Czy jednak nie za dużo?
By zygfryd1983
#134955
Od wczoraj 8mg, ale ja paliłem 40 papierosów dziennie!!! A e zaciągam się z 15 razy, godzinka odstępu ( no może fajkę pykałem często i z dużą zawartością nikotyny)...
Awatar użytkownika
By b.jaga
#134959
a czy od wczoraj objawy ustąpiły czy się pogłębiły??
Awatar użytkownika
By Itsumo
#134960
Za dużo nikotynki... nie łyknąłeś czasami "likłidu" parę razy?
Awatar użytkownika
By fojcik
#134961
Zygfryd kolego ja paliłem 60-90szt. ale nie można tak podchodzic do e-palenia
wez to sobie na spokojnie :P
By zygfryd1983
#134962
Łykać nie, ale z fajki mi się rozlewało na ręce, ale od razu myłem z użyciem mydła. Ile wdechów powinno się brać? Przeszedłem na e żeby zyskać zdrowie, a nie przedawkować, jak palicie Wy doświadczeni e?? Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
By fojcik
#134963
zygfryd1983 pisze:Łykać nie, ale z fajki mi się rozlewało na ręce, ale od razu myłem z użyciem mydła. Ile wdechów powinno się brać? Przeszedłem na e żeby zyskać zdrowie, a nie przedawkować, jak palicie Wy doświadczeni e?? Z góry dziękuję.

fajkę ciągnij na spokojnie 3-4 buchy i daj jej odpocząc
z tego ustrojstwa dostajesz tyle nikotyny co z kilku fajek (high) :oops:
By zygfryd1983
#134964
To jest właśnie wielki minus takiego palenia - analoga spalisz, a, to... Najgorsze jest, to, że po zmniejszeniu dawki jest tak samo :(
Awatar użytkownika
By fojcik
#134970
zygfryd moim zdaniem powinieneś odpuścic na parę dni bo jesteś zdrowo zalany nikotyną :shock:
może ktoś z dłuższym stażem wyjaśni ci to lepiej :wink:
Awatar użytkownika
By Itsumo
#134973
Kolega miał podobnie.. tak był zafascynowany tym e-paleniem że lekko przegiął.. teraz spokojnie popala i z najmniejszą ilością nikotyny. A pierwsze objawy jakie miał to: drżenie rąk, nadmierna potliwość, mroczki przed oczami i back out na koniec.
Ja palę od początku zeróweczki i nie mam tych problemów. Ale radzę zachować umiar...
By zygfryd1983
#134976
Itsumo zeróweczka drapie w gardło i daje kopa????????????????
Awatar użytkownika
By Itsumo
#134978
Nie drapie w gardło i nie daję kopa, mi to nie potrzebne, wręcz nie lubię drapania w gardło :)
Ja uwielbiam smak tytoniu ale bez nikotyny i widok gęstych kłębów dymu jakie wypuszczam z Eciska. To mi wystarczy i zaspokaja moje potrzeby palenia.
By zygfryd1983
#134980
Hmm, a paliłeś analogi? Taką zerówkę można kopcić cały czas i to mi się podoba :)
Awatar użytkownika
By Itsumo
#134981
Paliłem... całe studia, potem trochę w pracy, wychodziło niecałą paczkę na dwa dni. Zawsze przeszkadzał mi kapeć w gębie i to osławione "drapanie", ale dym mnie uspokajał. Dlatego przeszedłem na e-palenie i .. jest suuper. Mi jakoś nikotyna do szczęścia nie jest potrzebna :)
By zygfryd1983
#134982
Liczę, że też przerzucę się na 0mg. Od teraz stopuje z paleniem :)
Awatar użytkownika
By BoNi
#138270
Witam, mam obecnie identyczne objawy jak zygfryd1983 z pierwszego postu + totalny brak koncentracji utrzymujący się tak z godzinkę po e-paleniu. Nie palę zbyt wiele, 15ml buteleczkę liquidu medium Colinss'a mam już od 2 tygodni i jeszcze jest połowa jej zawartości więc o przedawkowaniu raczej nie może być mowy. Mogę nie palić pół dnia a jak tylko zrobię parę buchów momentalnie zaczynam odczuwać w/w objawy, może to uczulenie na jakiś składnik liquidu ?
Awatar użytkownika
By pawko2009
#138285
Z opisów Waszych jest to zatrucie nikotyną po prostu przedawkowanie.Ja po 23 latach palenia po 2 paczki dziennie/średnio/jak przeszedłem na e-papierosa tak się napaliłem na początku że miałem takie objawy jak Wy już myślałem że w wieku 40 lat odwiedzę św.Piotra.Analoga się wypali i koniec a tutaj dajesz do organizmu bezpośrednio dawkę/końską/nikotyny.Potrzebny jest umiar.Ja palę z rana do kawy 18mg a potem 6mg zaś na wieczór 2 lub 0.Na początku chyba w 2 dniu e-palenia tak się najarałem że noc miałem z głowy.Istny Robocop.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#138291
Wedlug mnie raczej cos uczuleniowego patrzac na post BoNi.
Proponuje sprobowac innego liquidu oraz sprawdzic stan wkladow , watki i atomizera.
Awatar użytkownika
By vincent
#138308
BoNi pisze:Witam, mam obecnie identyczne objawy jak zygfryd1983 z pierwszego postu + totalny brak koncentracji utrzymujący się tak z godzinkę po e-paleniu. Nie palę zbyt wiele, 15ml buteleczkę liquidu medium Colinss'a mam już od 2 tygodni i jeszcze jest połowa jej zawartości więc o przedawkowaniu raczej nie może być mowy. Mogę nie palić pół dnia a jak tylko zrobię parę buchów momentalnie zaczynam odczuwać w/w objawy, może to uczulenie na jakiś składnik liquidu ?

A masz skończone 18 lat? :).
Awatar użytkownika
By iowa74
#138350
Ewidentnie zatrucie nikotyną. Miałem tak jak kupiłem. Jarałem sobie 2-3h non stopi ....?
Karuzela w głowie, nudności w żołądku, ogólne złe samopoczucie i co dziwne senność( a nie jej brak). Że dość dużo czytałem przed zakupem więc włączyła się czerwona lampka :eee chłopie coś nie tak, Postudiowałem forum i neta i .... no przedawkowałem.
Awatar użytkownika
By Kvl
#138351
zygfryd1983 pisze:Liczę, że też przerzucę się na 0mg. Od teraz stopuje z paleniem :)



jak przejdziesz na 0 mg to wtedy nie bedizesz mial uczucia napalenia sie. musisz wlewac sobie 6mg i popalac sobie w zaleznosci od potrzeby, tylko nie czesto bo organizm musi sie przyzwyczaic do tego nowego e-fajka:)
By Szczyps
#138414
zaraz zaraz Zygfryt ale z tego co napisałeś wynika że nie e-palisz dużo.. Liquid 8mg po 15 zaciągnięć co godzinę to ułamek tego co wapują niektórzy i jakieś 2 razy mniej niż e-palę ja. Może uczulenie na jakiś z składników liquidu? Chociaż objawy pasują do przedawkowania.
By blake
#138422
Objawy BoNi to mi raczej pasują do braku nikotyny. Jeżeli przez 2 tygodnie wypalił 7ml to policzcie ile ma na dzień ;) Ja miałem identyczne objawy jak rzucałem palenie bez żadnych plastrów i gum. Wtedy jesteś właśnie taki przybity, mroczki i senność (ja mogłem spać całymi dniami). Najgorsze były pierwsze 3-4 dni ale wtedy starałem się cały czas coś robić. Rower, basen, siłownia i jakoś dzień mijał, później po 2 tygodniach czułem się jak nowonarodzony i... zapaliłem szluga ;( Teraz jest już jakieś 5 miesięcy jak e-pale ale cały czas ładuję nikotynę w siebie więc o powrocie do tamtego stanu nie ma co marzyć.
Awatar użytkownika
By bigbaster
#138429
To wygląda właśnie na brak nikosi. Paliłem paczkę lekkich dziennie a na początku jechałem po 2-3ml dziennie 11-18 mg. Teraz wapuję 6mg/5ml na dzień. Czasami więcej. Ep nie wypuszczam z ust. Zdarza mi się czasami wapnąć 18mg jak testuję jakiś nowy liquid. Więc nie uważam, że opisywane objawy są skutkiem przedawkowania a raczej braku nikotyny. Tzw syndrom odstawienia. W moim przypadku ep to faktycznie inhalator.
Awatar użytkownika
By naits
#138431
spróbuj palić że 1 pociągnięcie powiedzmy co pare minut, nikt z nas raczej nie pali po 7 pociągnięć jedno po drugim co godzine bo to nie analog
Awatar użytkownika
By lennin
#138848
naits pisze:spróbuj palić że 1 pociągnięcie powiedzmy co pare minut, nikt z nas raczej nie pali po 7 pociągnięć jedno po drugim co godzine bo to nie analog


Ja pa;;e 7-10 zaciągnięć co 15 minut ;) I mi z tym dobrze. Moc liquidu to 24mg+ . :zakrecony
By zygfryd1983
#141424
Zygfryd wraca po żałobie :( Uważam, że nie przedawkowałem tylko, to przez waniliowy liquid :(
By DNF
#141552
Zygfryd, wanilia to jedno, nikotyna drugie.
Polaczenie obu moze jest dla Ciebie zabojcze?
Mi zasmakowal LM 18mg i tak dlugo palilem, az w koncu myslalem, ze pol wieczoru spedze nad ubikacja, o ile by ktos wczesniej mnie tam zaprowadzil :) Po dwuch dniach odstawki, luuzik.
Pozdrawiam
DNF
By zygfryd1983
#141638
Przecież nikotyna utrzymuje się tylko przez godzinkę - 2 dni odstawki????
By piknick
#141649
zygfryd1983 pisze:Witam. E pale od 16 marca ( hybrydowo ), a od 6 dni tylko e i jest masakra!!! Ciągłe zawroty głowy, uczucie że zaraz stracę świadomość, oderwanie od rzeczywistości, ciągłe myślenie, że zaraz zemdleję. Podobno tak jest, jak się rzuca palenie i jest głód nikotynowy, ale ja palę nikotynę :((((


Pocieszę Cię. Też tak miałem i to najczęściej w pracy około południa. Masakra z racji wieku :). A po pracy jak ręką odjął. Tytan zdrowia i zadowolenie z e-palenia. Trwało to jakieś ~3 tygodnie i przeszło. Każdy z nas jest inny więc możesz mieć zupełnie inne objawy i inny czas reakcji organizmu na e-palenie. U mnie takie coś miało miejsce po 25 latach jarania 20+ śmierdzieli dziennie.
Powodzenia i 3maj się mocno.
Twoje :piwo
Awatar użytkownika
By Suzui
#141650
Mi się wydaje, że jesteś nadwrażliwy na glikol. Zatrucie doustne glikolem powoduje sennośc, zawroty głowy, nudności. Może jesteś nadwrażliwy. Co prawda aby zatruć się glikolem trzeba sobie go łyknąć około litra, ale dla osoby wrażliwej podającej sobie glikol drogą wziewną to nie najlepszy pomysł.
By piknick
#141688
A mi się wydaje, że organizm reaguje na dym inny niż możemy dostać od analoga. Jeżeli robimy mix, czyli trochę śmierdzieli i trochę naszego nowego technologicznie "papieroska" to efekty reakcji naszego organizmu są spowolnione.
Ja tam dałem ostro z e-p, odrzuciłem analogi i raczej dlatego objawy "tracenia świadomości". Organizm naprawdę musi się oczyścić. To tylko moja subiektywna opinia.
By zygfryd1983
#141721
piknick również uważam, że, to czyszczenie organizmu - podobno może, to trwać 2 tyg - 3 mies. Jestem też widocznie uczulony na wanilię - twarz i szyję mam, jak nastolatek :)
By piknick
#141731
zygfryd1983 pisze:piknick również uważam, że, to czyszczenie organizmu - podobno może, to trwać 2 tyg - 3 mies. Jestem też widocznie uczulony na wanilię - twarz i szyję mam, jak nastolatek :)


Czy ja wiem? Wanilia jest pyszna :) ale być może w tym zestawieniu szkodzi Ci i tyle. Nie wszystko co nam smakuje jest dla nas zdrowe, niestety :)
By zygfryd1983
#141753
Ech tu bardziej chodzi o estetykę, niż o zdrowie - mam po prostu wysyp pryszczy po wanilii :)
Awatar użytkownika
By Marshallec
#141779
Ja jarałem 2 dni temu (sobota) praktycznie 5 godzin non stop aż batka padła... 24mg i nawet kopa nie mogłem złapać nie mówiąc o napaleniu. Chyba coś źle robie.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#141784
Marshallec pisze:Ja jarałem 2 dni temu (sobota) praktycznie 5 godzin non stop aż batka padła... 24mg i nawet kopa nie mogłem złapać nie mówiąc o napaleniu. Chyba coś źle robie.


5 godzin "non stop" i tylko jedna bateria padla ?

Ktora strona wkladales ja do ust? ;)
Awatar użytkownika
By Potek
#141789
Marshallec, ale bateria od pena to max na 2 godziny ostrego palenia wystarcza... no może na 2,5h :D
By DNF
#141839
No nikotyna niestety nie "utrzymuje" sie przez godzine.
Calkowiete wyplukanie nikotyny z organizmu, w zaleznosci od wielu czynnikow, moze zajac nawet ze 3-4 miesiace.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
By erais
#141852
Dziwne reakcje organizmu, ale to chyba odstawienie papierosów- miałem 10ego nerwową i to bardzo sobotę i niedzielę, paliłem praktycznie non stop, nie wypuszczając e-petka z gęby, łącznie z nieprzespaną nocą z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek (nikotyna 14ka), jedyny skutek uboczny jaki miałem to tak osuszone i podrapane gardło, że i napoje w dużej ilości nie pomagały- musiałem ssać Cholineks :), bałem się skutków przedawkowania, ale takowe bynajmniej u mnie nie wystąpiło.
By user
#141883
DNF pisze:No nikotyna niestety nie "utrzymuje" sie przez godzine.
Calkowiete wyplukanie nikotyny z organizmu, w zaleznosci od wielu czynnikow, moze zajac nawet ze 3-4 miesiace.
Pozdrawiam
DNF


Nie mylisz czasem nikotyny ze smoła po analogach?
Nikotyna ulega bardzo szybkiemu rozkładowi, z tego co pamiętam.

Stary Chemik pisze:Nieco więcej informacji dla ciekawych
Z chemicznego punktu widzenia nikotyna jest alkaloidem (podobnie jak np. obecne w kawie i herbacie kofeina i teobromina). Właściwości chemiczne tego związku przekładają się na jego działanie na organizm człowieka.
Nikotyna dostaje się do organizmu zasadniczo dwoma drogami – przez płuca (i dalej do krwi) lub przez błony śluzowe (tutaj również zaraz przenika do krwi). Należy też pamiętać, że wchłania się ona także bardzo łatwo przez skórę.
Co ciekawe, działanie jest praktycznie natychmiastowe. Już po kilku sekundach nikotyna działa w naczyniach krwionośnych mózgu. Czas półtrwania w mózgu (okres, w którym stężenie substancji zmniejsza się o połowę) wynosi około godziny, natomiast średni czas półtrwania w całym organizmie to blisko dwie godziny, tak więc nie kumuluje się ona w organizmie.
Proces rozkładu, który dokonuje się w wątrobie) prowadzi głównie do konityny, N-tlenku nikotyny i innych. Ciekawostką jest fakt, że proces rozkładu spowalniany jest przez mentol, tak więc warto mieć to na uwadze mieszając e-liquidy z mentolem.
By zygfryd1983
#142277
reed - empirycznie można wywodzić, że, jak się najara, to po godzince wszystko jest oki.
By DNF
#142289
To mnie oklamali..
Ordynator na oddziale kardiologicznym mowil, ze nikotyna w zaleznosci od oragnizmu wyplukuje sie od kilku dni do nawet 3-4 miesiecy.
Przelezalem tam tydzien, miedzy innymi dlatego, ze sinieja mi dlonie. Bez badan stwierdzili po prostu, ze to od nikotyny.
Pozdrawiam
DNF
By piknick
#142296
erais pisze:Dziwne reakcje organizmu, ale to chyba odstawienie papierosów- miałem 10ego nerwową i to bardzo sobotę i niedzielę, paliłem praktycznie non stop, nie wypuszczając e-petka z gęby, łącznie z nieprzespaną nocą z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek (nikotyna 14ka), jedyny skutek uboczny jaki miałem to tak osuszone i podrapane gardło, że i napoje w dużej ilości nie pomagały- musiałem ssać Cholineks :), bałem się skutków przedawkowania, ale takowe bynajmniej u mnie nie wystąpiło.


A to ciekawe. I ciekawy nowy temat jak dla mnie. Zauważyłem u siebie (e-paląc), że potrafię się obudzić w nocy, mimo chęci spania i nie mogę zasnąć. Taki "półsen", którego wcześniej nie znałem. Może lata lecą :D
By zygfryd1983
#142321
DNF - zawsze mówią - "nikotyna", to czemu w rzuceniu palenia lekarze proponują gumy lub plastry z nikotyną??? Odstawienie smoły z analogów powoduje m.in. zawroty głowy.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.