EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By windi95
#163176
hejka
Zakupiłem ostatnio okazyjnie papieroska DSE 401 i po użytkowaniu do tej pory 901 oraz 510 rozczarowała mnie pojemność jego wkładu oraz upierdliwy sposób jego zakraplania. Mając już wcześniej wymienione papieroski postanowiłem wykorzystać ich wkłady w celu zwiększenia pojemności.
Wykorzystałem do tego rurkę z padniętej baterii 808D od trendy oraz wkłady od 901 i 510 z płaskim ustnikiem.
Do wkładu 901 należy dociąć 2,2cm rurki najlepiej za pomocą multi dremela. z pustego wkładu 401 docinamy 1,2cm od strony atomizera. Średnica zewnętrzna wkładu 401 jest nieco mniejsza od średnicy wewnętrznej rurki z baterii i dlatego odcięty kawałek wkładu 401 musimy wkleić (super glue) do rurki i jednocześnie z drugiej strony wsadzić wkład od 901 do końca. W ten sposób otrzymujemy przejściówkę i możemy cieszyć się dłużej jednym zakropleniem wkładu, a przy tym samo zakraplanie jest bezproblemowe. :mrgreen: :mrgreen:
W taki sam sposób otrzymamy przejściówkę na wkład od 510, z tą różnicą, że długość rurki od baterii powinna być o 1mm krótsza (tzn. 2,1cm).
Przed wykonaniem przejściówki warto wcześniej zmierzyć głębokość na jaką wchodzą do rurki wkłady oraz długość szyjki atomizera tak aby siateczka wystawała jakieś 2,5-3mm w zależności od konkretnego modelu.

Dzisiaj zrobiłem kolejny adapter z tutki po zmarłym kartomizerze do 510 oraz wkładu płaskiego do 510 na 401. Postanowiłem zrobić zjęcia abyście mogli zobaczyć jak dse 401 wygląda po takim tiuningu.
link do zdjęć:
http://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/2666993.html
proszę o scalenie
Awatar użytkownika
By windi95
#168804
Jestem mocno pod wrażeniem smaku i ilości dymu wytwarzanym przez te maluszki. :mrgreen: :mrgreen:
Na początku jakoś słabo watka transportowała liquid i trzeci maszek już był z metalicznym posmakiem, ale teraz już się rozbujał i trzy maszki są spoko. Palę dwa na zmianę, bo po trzech maszkach rurka z atomizarem znacznie się nagrzewa, a zależy mi na chłodnym dymku - głównym moim fajkiem w tej chwili jest ihm z kartomizerem od e-dymka, a to daje ciepły dymek.
Ogólnie papieroski poprzez większą średnicę adaptera wyglądają jak "mini-pen'ki". :D :D :D
Awatar użytkownika
By viater
#183926
Używam 401-ki "na wynos", z kilku powodów, które akurat w tym momencie nie są istotne, po prostu najlepiej sprawdza mi się "w terenie" (po kartomizerach, za którymi nie przepadam). Również wkurzała mnie mała pojemność wkładu, po pół godziny praktycznie koniec z paleniem, a nie za bardzo mi się chce targać ze sobą baterię nabitych wkładów, nie mówiąc już o zakraplaniu strzykawką gdzieś "na mieście" ;)
No i - zainspirowany Twoim pomysłem - zrobiłem sobie takiego moda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Papierosek to Wolter Classic, czyli w zasadzie normalna 401-ka. Do zrobienia przedłużki użyłem rurki z kartomizera KR, w którą idealnie wchodzą wkłady od 510-tki i 901-ki. W środek, od strony atomizera, włożyłem odcięty kawałek kartridża od 401-ki, wklejony distalem. Wszystkie wymiary mniej więcej takiej, jak podałeś.
Efekt - *CZAJNICZEK* *SMOKEKING* - jak na ten atomizer, to jest naprawdę REWELACJA !!!

Ponieważ nie dysponuję multi dremlem, miałem trochę problemów z docięciem rurki, ale jakoś w końcu się udało normalnym cienkim brzeszczotem plus szlifowanie papierem ściernym. Problem miałem też ze średnicą od strony atomizera, bo jak przed wklejeniem wszystko pasowało prawie idealnie, to po zaklejeniu było tak ciasno, że atomizer nie wchodził, więc musiałem trochę kombinować, rozciągać, w końcu udało mi się to wcisnąć, nadal trochę zbyt ciężko wchodzi, ale jest OK.

== EDIT ==
BTW - pisałeś, że zrobiłeś przedłużkę z tutki po kartku 510 - te kartki są cieńsze, czy wkład 510 w to wchodzi ?
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.