EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By utak3r
#259008
Tchnięty pomysłem Connmana z forum ECF, zakupiłem 3 sztuki zapalniczki na baterie z SuperGoodDeals.com. Najpierw wykonałem kopię pomysłu Connmana, ale zachęcony świetnym rezultatem, postanowiłem pójść dalej.

[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Poniżej zaprezentowany mod to malutki power mod na jeden akumulator 10440, wyposażony w SUCKaTON pomysłu innego usera forum ECF - misterD. SUCKaTON to tzw. bottom feeder, jednak bez pompki, a działający na zasadzie zasysania liquidu - czyli jest to auto-feeder.

[center]Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

Zasilanie podawane jest z jednej strony poprzez sprężynkę na masę złącza, natomiast drugi biegun poprowadzony jest na drugi koniec obudowy zapalniczki. Kończy się sprężynką, która została zniekształcona w taki sposób, aby wprowadzona między zwoje igła zawsze dotykała tej sprężynki - i dalej przenosiła napięcie - aż do stopki złącza gwintu.

[center]Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

Następną rzeczą jest przygotowanie zbiorniczka na liquid. Buteleczka sampla liquidu okazała się zbyt duża, wykorzystałem więc małą rurkę, zatykając z obu stron zatyczkami kartomizerów i naciągając kapturki. W środek wprowadzona jest igła - dość gruba.

[center]Obrazek Obrazek
Obrazek[/center]

Igła zbiorniczka wślizguje się w złącze i wchodzi do atomizera. Ssanie powoduje zaciąganie kropli liquidu i... palimy :)
Całości dopełnia mała smyczka.

[center]Obrazek Obrazek
Obrazek[/center]
By Sean4
#259018
Potwierdzam, to bardzo dobry sposób dostarczania liquidu- ja zrobiłem bardzo podobny projekt (tylko o niebo brzydszy)- tyle że w dolnej części w zbiorniczek "wbita" była pipetka- służyła jednocześnie jako pompka i jako wlew paliwa. Całość w aluminiowej rurce i pod 118-tkę- tam jest dodatkowa dziurka, więc nie było problemu z przeciągiem. Igłę zastosowałem wenflonową- prawdziwy mamut:)
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#259166
utak3r pisze:Igła zbiorniczka wślizguje się w złącze i wchodzi do atomizera. Ssanie powoduje zaciąganie kropli liquidu i... palimy

Ciekawe rozwiązane w tym modzie jest zasilanie atomka . Jak ze stratami na styku igła-sprężynka ?
Mam jednak obawy co do zasilania liquidem . Przecież tu bardzo duże znaczenie ma idealne dobranie otworu wejściowego atomka do srednicy igły . Udało Ci się to , tak żeby dymienie się nie zmniejszało w czasie palenia ? No i żeby po pewnym czasie ciągnięcia nie wystąpił "żylak za uchem" ? :)
Awatar użytkownika
By utak3r
#259173
Regulacji w tym rozmiarze żadnej nie udało mi się wymyślić. Jest ok, choć oczywiście mogłoby być lepiej. Ale to by wymagało wyprowadzenia drugiej rurki, zakończone koreczkiem z wycięciem, którego obracanie powodowałoby zmianę prześwitu. To wymaga miejsca - tu tego niestety brak.
W zasadzie nie jest źle - ale całość będzie czuła na zmiany liquidu i temperatury otoczenia.


Nałóg Totalny pisze:Ciekawe rozwiązane w tym modzie jest zasilanie atomka . Jak ze stratami na styku igła-sprężynka

Przyznam, że nie mierzyłem nic, ale "na oko" całość oddaje dokładnie tyle, ile może oddać 10440. Igła ujęta jest w kleszcze dwóch zwojów sprężynki i styk jest dość mocny. Z boku natomiast (masa złącza) dodałem teraz blaszkę sprężystą, wygiętą w lekki łuk - dla lepszego kontaktu.
Awatar użytkownika
By utak3r
#260226
Ty mnie pytasz? :) Sam zrobiłeś jeden z pierwszych suckatonów na świecie ;)
Na razie nijak nie uszczelniłem - wyciek wcale nie jest większy, niż np. na dripowanym atomku LR. Bardziej mnie martwi brak regulacji odpowietrzenia...
By asdaq
#260861
Możesz jeszcze jeden silikonowe ochrona na dołu connectora i przekuć z igłą. Widać po koloru że masz 18G, nawet z atomki może być 16, ale dobrze na powietrzu żeby igła się skończy przy/zaraz po wejściu z connector- nie wiem czy to jasne ale coś takiego:

Obrazek

też dobrze głębszej
Awatar użytkownika
By utak3r
#260881
asdaq pisze:dobrze na powietrzu żeby igła się skończy przy/zaraz po wejściu z connector

Tak mało ma wystawać? To ja teraz mam znacznie więcej ;) Dzięki za info.
O o-ringu pod connectorem w sumie nie pomyśłałem - dobry pomysł.
Awatar użytkownika
By utak3r
#260914
Aaaa rozumiem :D Dobra, łapię już, co masz na myśli - taki jakby zbiorniczek awaryjny? Coś jak w avs jest?
By asdaq
#260916
Tak, nie więcej. Nie jest idealny, ale prosto. Lepszej by było żeby już nie zbierało tam w ogóle.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.