EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1623314
Wiem, dziwny temat, ale już tłumaczę o co chodzi :D
Otóż jestem dostawcą w firmie, która produkuje kanapki.
Kanapki jak to kanapki, pachną, jednak po pewnym czasie ten zapach strasznie denerwuje, szczególnie kiedy wsiada się do samochodu jest po prostu mało przyjemny w takim stężeniu.
Zdarza mi się też wozić zwroty ze sklepów, a jako, że nie wszystkie trzymają je w lodówkach, wiadomo jak taka kanapka "pachnie".

Jeśli chodzi o zapachy, próbowałem kilku.
Choinka nawet dawała radę, jednak nie lubię jak mi coś dynda w polu widzenia.
"Wsuwki" w kratki od nawiewu są spoko, jednak na początku pachną bardzo intensywnie, a po tygodniu wcale.
Szukając taniego rozwiązania (kasę dostaję tylko na paliwo i myjkę) wpadłem na kilka pomysłów.

Pomysł nr 1 "Ambi-samogon-Pur":
Wymyśliłem, że mógłbym kupić ten drogi Ambi Pur, który zawiesza się na kratce, podłącza zbiorniczek i pachnie.
Jednak wkłady do tego są dość drogie, dlatego wymyśliłem, żeby zrobić płyn na bazie aromatu i...no właśnie, wody, glikolu albo gliceryny, nie wiem co byłoby najlepsze, dodać do niego aromat spożywczy i jakoś wlać do zbiorniczka od Ambi Pur.
Ma ktoś taki zapach i może potwierdzić, że to jest do zrobienia?

Pomysł nr 2 "Tabletki zapachowe"
W internecie znalazłem przepis na tabletki zapachowe z sody oczyszczonej.
Podobno poza tym, że ładnie pachną, pochłaniają zapachy.
W tym momencie się suszą, a cały pokój pachnie pomarańczą :D
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Używam ktoś takiego rozwiązania?

Pomysł nr 3 "Butelka aromatu przy nawiewie":
Pomysł w sumie podobny do Ambi Pur.
Chodzi o montaż butelki z aromatem lub płynem zapachowym na kratce nawiewu, co teoretycznie powinno dać efekt rozchodzenia się zapachu po całym samochodzie.
Nie wiem tylko jak wygląda proces parowania aromatu lub płynu na bazie wody, glikolu lub gliceryny.

Może temat wydaje wam się dziwny, w końcu zapachy są tanie, jednak nie chcę bez sensu wydawać kasy na samochód używany wyłącznie w pracy, a mam kilka aromatów, które ładnie pachną, ale słabo smakują.
By devnull
#1623338
Najlepszym rozwiązaniem jest raz na jakiś czas zrobić ozonowanie samochodu - w każdym mieście zrobisz to praktycznie za niewielkie pieniądze. Jeżeli masz auto firmowe to fajnie jakby ktoś regularnie (raz na rok) czyścił klimę jeżeli jest i wymieniał filtr kabinowy.

Z zapachów polecam: http://tuningkingzshop.pl/pl/p/Zapach-s ... -ICE/29063 - masz wiele zapachów do wyboru. Chłopaki z Tuningkingz sprowadzają naprawdę dobre produkty ;)
Awatar użytkownika
By Donayo
#1623339
Niestety klimy brak, samochód to Citroen Berlingo z bardzo podstawowym wyposażeniem (radio jest :D).
Nad ozonowaniem pomyślę, ciekawa opcja, sprawdzę ile u mnie taka usługa kosztuje.
Co do zapachów, również wypróbuję, chociaż mam nadzieję, że moje tabletki się sprawdzą :)
Awatar użytkownika
By Donayo
#1628428
Tabletki nie działają, ale wymyśliłem własny patent :D

Potrzebne materiały:
- zapach samochodowy "klips" - 2 sztuki za 9zł
- Muji - każdy ma jej pod dostatkiem
- nitka - tu też raczej bez kosztów
- aromat lub liquid, który ładnie pachnie, ale nam nie smakuje

Zdejmujemy gumowe wkłady zapachowe z klipsa, docinamy Muji, obwiązujemy nitką i zakraplamy nasz zapach.
Klips włożony w kratkę pachnie ładnie, długo i w razie konieczności, można go uzupełnić.
Proste, a skuteczne ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1628526
Ja mam taki zapach - buteleczkę z drewnianą zakrętką, co jakiś czas się go obraca na chwilę żeby ją nasączyć. Wlewam tam aromat i super pachnie :D można trochę w glikolu rozcieńczyć.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.