EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
By szlamsi
#85256
Jak w temacie mam kupione nowe ogniwa: "ogniwo 770 mAh-3,6V" dwie sztuki i "ogniwo 1400 mAh-3,6V -SUPER PLASKI" też dwa kupione na alledrogo. Zamierzam użyć ładowarki od DSE 901. baterie to będą munuale. ogólnie to DSE 901 będzie dawcą
I tak się zastanawiam czy dawać jakąś elektronikę typu stabilizator czy inne zabezpieczenia bo szczerze to nawet dioda świecąca podczas palenia mnie drażni bo się w nią wpatruje i zezuje :lol:
ogniwa typu Li-Ion
Awatar użytkownika
By ZbyneK
#85493
szlamsi pisze:... nawet dioda świecąca podczas palenia mnie drażni bo się w nią wpatruje i zezuje :lol:

Ten zez to może być problem... :zakrecony Może zamontuj laserową - będziesz widział na ścianie :D
Awatar użytkownika
By Minik
#85494
Wydaje mi się że będzie konieczna jakaś elektronika która będzie "sprawdzać" czy ogniwa nie są zbyt rozładowane. Domyślam się że kupiłeś ogniwa do baterii laptopów i super płaskie (w niebieskiej osłonie termokurczliwej) ?
Możesz ich używać bez elektroniki, ale jak za bardzo je rozładujesz może być problem z ponownym naładowaniem, mogą się uszkodzić nieodwracalnie.
Wydaje mi się że dodanie elektroniki z jakiegoś papierosa nie zaszkodzi. Dioda może być w środku obudowy, lub możesz ją wylutować. Zawsze to jakieś zabezpieczenie.
By szlamsi
#85521
O dzięki pomyśle czy aby nie poświęcić jednej batki od DSE albo coś sam wymyśle problem w tym że nie znam charakterystyki tych ogniw więc zanim coś zmontuje to się pewnie będę musiał douczyć. Tak zakupiłem te płaskie i myślę nad tym czy aby nie wykorzystać obydwóch w jednej baterii jedno ładowanko i spokój na parę dni.
Co do diody laserowej to super pomysł jak szef się krzywo spojrzy to ja papieroska i po oczach i wedle maksymy "promień lasera można zobaczyć tylko dwa razy w życiu." :twisted:

Scalono posty
daro



Ech post pod postem jednym słowem paskuda za która przepraszam ale skończył się czas na edytowanie fuj admin wybaczy :wink:
Kurcze właśnie pomyślałem co najbardziej mnie irytuje w tych batkach z dse czyli odcięcie zasilania po niby 6 sekundach. będzie trzeba założyć drugi obwód omijający elektronikę wiadomo czasem trzeba sis sztachnąć mocniej. Oj będzie trzeba się chyba douczyć i coś popełnić specjalnie pod te ogniwa :evil: . ale spodobał mi się pomysł z dodatkowym stykiem do załańczania batki bez elektroniki bo czasem są sytuacje kiedy trzeba przegiąć :lol:
By szlamsi
#100618
No tak ogniwa w termokurczliwej osłonce uwaliłem (przegrzałem przy lutowaniu) coś mnie podkusiło żeby użyć zamiast kwasu do lutowania zamiennik który dałem se wcisnąć w sklepie elektrycznym. Jednak mod baterii zrobiony nie będę się z byt wiele rozpisywał porostu w dobrym miejscu udało mi się przeciąć rurkę opakowującą oryginalne ogniwo wywaliłem stare ogniwo na jego miejsce dałem pakiet ogniw z laptopa przylutowałem tym razem z kfasikiem i bangla.

dzisiaj zamówiłem 2 ogniwa PANASONIC 1400mAh waga obydwóch to 77g jak tylko do mnie dotrą to przerabiam drugą baterie postaram się wtedy zrobić foto dokumentacje z uwzględnieniem dokładnego miejsca gdzie ciąć rurkę
By user
#100683
scob, doradź proszę. Czy do zasilania hand made e-fajka mogę zastosować ogniwa takie jak te: http://www.allegro.pl/item909829477_aku ... ected.html lub http://www.allegro.pl/item909869617_aku ... force.html nie stosując układów które zlinkowałeś?
Pisze, że są protected, więc chyba można?
BTW, jeszcze jedno pytanie, czy gdyby do budowy w/w fajka zastosować jako dawcę elektroniki Sticka v2 to czy te ogniwa będą współdziałać z nią?
Awatar użytkownika
By lennin
#100696
Ja mam trochę odczynienia z li-ionami. Elektronika która pokazujecie niestety tak samo jak ta w ogniwach jest bardzo niedokłądna. Często napięcie odcinane jest poniżej 2.5V a przy ładowaniu powyżej 4.25V. Oba przypadki są małoszcześliwe. Niszczenie ogniw przy rozładowaniu i nieodwracalna zmiana w chemii. Przy przeładowaniu może nastąpić odstrzelenie zabezpieczenia ciśnieniowego z przegrzania do tego też bardzo zmniejsza sie ich żywotność. Pozostają specjalistyczne ładowarki. Ogniwa zalinkowanie przez Ciebie reed nie maja wiecej jak 1800-2000mAh pojemności. Po taniości polecam:

OGNIWA one mają naprawdę 2400mAh jako nieliczne,
ŁADOWARKA całkiem niezła nie przeładowuje ogniw.

Z tego sklepu masz wysyłkę za free powyżej 15$ masz darmowy tracking. Różna rozmiary ogniw masz na stronie warto poprzeglądać.

Obrazek

EDYTA//Sticka nie mam ale powinno działac :) Li-ion to li-ion. Mnie by było szkoda niszczyć V2. Jak coś napisz PW do mnie mam troche ogniw wszelakich coś sie sprezentuje do celów testowych jak chcesz. Ładowarka WF-139 tez mi sie gdzieś wala w szafce jak coś ;)
Awatar użytkownika
By scob
#100722
lennin bardziej kompetentnie ode mnie ci sprawę wyłuszczył.
Nie psuj stika! Szkoda stika :) Oczywiście, możesz zaeksperymentować (ubs albo gentilo ma przerobionego stika na 18xx0) - ale imo: szkoda sprzętu.
Jeśli naprawdę mocno zależy ci na impulsowym zasilaniu atomizera albo ładowaniu 'w papierosie' - wybebesz jakieś usb-passthru
By user
#100723
lennin, scob, serdecznie dziękuję za odpowiedzi :)
Chyba jednak nie będę torturował Sticka (stary i po przejściach, ale jeszcze dymi, i to jak :D ) Zbuduję coś od podstaw dzięki pomocy lennina (znaczy się atomka nie będę próbował robić ;) ) Będzie większa satysfakcja
By szlamsi
#100726
Ja swojego moda robiłem właśnie w ten a nie inny sposób żeby maksymalnie wykorzystać to co mam czyli, des 901 czyli ładowarka plus układ zabezpieczający baterie który swoją drogą mieści się w włączniku podciśnieniowym. ogólnie działa tak że ładuje na ładowarce desa i sterowane jest to elektroniką z desa dla mnie bomba jak kto chce więcej ej z efaji wyciągnąć to jego sprawa *CZAJNICZEK* *CZAJNICZEK* *CZAJNICZEK*
scob "impulsowym zasilaniu" i oto się rozchodzi impulsowe jest lepsze od stałego
Awatar użytkownika
By lennin
#100751
A mnie zastanawia czy wszystkie baterie etc podają napięcie impulsowo na atomki? Zrobiłem sobie bez żadnej elektroniki cuadaka ala bubla stick. Dymi przednio wręcz bym powiedział że nie widzę, czuje różnicy miedzy tym a oryginałem. Atomek od 901N. Sprawdziłem orginalna bateria podaje napiecie 3.66V lecz bez oscyloskopu nie wiem czy przypadkiem nie jet to ciete PWMem wolnym jakimś a ja nie mierze czegoś dziwnego. Zastanawiam sie nad zastosowaniem jeszcze "LATARKOWEJ PRZETWORNICY" która pozwala na płynną regulacje napięcia na wyjściu przy zasilaniu od 3V spokojnie daje sie podbić napięcie nawet do 5.5V przy prądzie odbiornika na poziomie 1A. Koszt ~5$ wiec chyba niewiele.
By janni
#102703
lennin pisze:A mnie zastanawia czy wszystkie baterie etc podają napięcie impulsowo na atomki?

Wydaje się, że tylko niektóre - na pewno nie KR808D (bfree, DPV9).
Awatar użytkownika
By lennin
#102720
Ja ogladalem recke telesfora. Tam pojemnik na akusy podawal takie napiecie na atomizer jakie bylo ogniwach. A moze ten pwm to bardziej kw4stia sposobu sterowania ukladem zalanczania (czujnik podcisnienia) ? zmierzylem helta i tez napiecie oscyluje w okolicach 3.7V.
By janni
#102788
lennin pisze:A moze ten pwm to bardziej kw4stia sposobu sterowania ukladem zalanczania (czujnik podcisnienia) ?
Raczej nie, bo bateria manualna WOLTER-a też miała PWM.
Z dotychczas prezentowanych pomiarów wynika, że PWM służy tylko do dopasowania poziomu mocy do atomka.
Można by też patrzeć na to jako sposób na przedłużenie pracy baterii przy pogorszonych parametrach 'dymienia', ale fakt, że atomki penów (przynamniej niektórych) gorzej dymią zasilane bezpośrednio z baterii wskazuje raczej na pierwszą interpretację.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.