EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#374018
Witam,
pewnie jest tutaj sporo smakoszy yerby, więc może polecicie jakiś zestaw startowy na prezent za 50-60zł? Na allegro sporo tego jest, nie mam pojęcia co wybrać :P

Pozdro
Awatar użytkownika
By Faja
#374030
boogeyman pisze:Witam,
pewnie jest tutaj sporo smakoszy yerby, więc może polecicie jakiś zestaw startowy na prezent za 50-60zł? Na allegro sporo tego jest, nie mam pojęcia co wybrać :P

Pozdro

Proponuje jakieś naczynie lub zestaw próbek, bo to tak jak z luidami.
By user
#374031
boogeyman pisze:Witam,
pewnie jest tutaj sporo smakoszy yerby, więc może polecicie jakiś zestaw startowy na prezent za 50-60zł? Na allegro sporo tego jest, nie mam pojęcia co wybrać :P

Pozdro


Siarka zagadaj.
On jest "stary yerbaman" Mnie też przekabacił i pchnął na tą drogę :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#374044
Wleć do Adama na Dąbrowskiego. On pije i mnie tez zaraził :)
Awatar użytkownika
By Neamhain
#374059
http://www.yerbamatestore.pl/product-po ... -mate.html

To wydaje mi się całkiem odpowiednie, każdą yerbę z tych z zestawu znam i dla początkującego jak dla mnie - dobry podarunek ;)
(Poza tym mi osobiście bardziej widzą się bambusowe bombille, ale to już kwestia estetyki :P )
Awatar użytkownika
By Kriss
#374060
Ze swojej strony doradzę chwilowo tylko nie kupować na start matero (tego okrągłego naczynia) z tykwy na start, kupić ceramiczne! Tykwa jest po prostu dość problematyczna, trzeba ją przygotować przed pierwszym właściwym użyciem, do tego ma tendencje do pleśnienia.
Awatar użytkownika
By seiken
#374066
Na poczatek to proponuje kupic zestaw próbek + bombille , bo yerba nie każdemu zasmakuje np ja pije juz od kilku lat a mój brat za nic sie nie przekonał -mówi ze wszystkie maja smak i zapach słomy hehe
Ja gdy zaczynałem przygode z yerbą dodawałem troche soku dla poprawy smaku z czasem sie przyzwyczaiłem do klasycznego smaku tylko dodaje troche miodu
teraz przy kompie zawsze stoi dobry termos z goraca wodą
By user
#374071
Neamhain pisze:http://www.yerbamatestore.pl/product-pol-5037-Promocyjny-zestaw-startowy-do-yerba-mate.html

To wydaje mi się całkiem odpowiednie, każdą yerbę z tych z zestawu znam i dla początkującego jak dla mnie - dobry podarunek ;)
(Poza tym mi osobiście bardziej widzą się bambusowe bombille, ale to już kwestia estetyki :P )


A zwróciłaś uwagę na to co podawano w poprzednich linkach?
Nie tylko, że od tego samego dostawcy, to jeszcze taniej ma na Allegro.
Ale ...... lepiej klepnąć kolejnego posta.
Awatar użytkownika
By fireball
#374081
reed pisze:
Neamhain pisze:http://www.yerbamatestore.pl/product-pol-5037-Promocyjny-zestaw-startowy-do-yerba-mate.html

To wydaje mi się całkiem odpowiednie, każdą yerbę z tych z zestawu znam i dla początkującego jak dla mnie - dobry podarunek ;)
(Poza tym mi osobiście bardziej widzą się bambusowe bombille, ale to już kwestia estetyki :P )


A zwróciłaś uwagę na to co podawano w poprzednich linkach?
Nie tylko, że od tego samego dostawcy, to jeszcze taniej ma na Allegro.
Ale ...... lepiej klepnąć kolejnego posta.

Spoko,spoko-luzik.
TMS na alle ma zajafajne ceny.
Poza tym można łączyć zamówienia ze sklepu i allegro - są bardzo elastyczni.

Co do zakupów na początek - yerba i nierdzewna bombilla. Jak nie spasuje - zostanie dla gości :D
Awatar użytkownika
By boogeyman
#374104
Dzięki za odpowiedzi :) zdecyduje się na chyba na zestaw od reeda i do tego jeszcze jakieś inne próbki dokupie :)
Awatar użytkownika
By Neamhain
#374128
@ reed - łatwiej mi na stronie z której korzystam X czasu znaleźć niż przegrzebywać się przez stos akucji, poza tym - bambus, jak wspomniałam, a tego w allegro chyba w ofercie ni ma ;)

Jeśli chcesz dokupić próbki, to przynajmniej w przypadku ludzi których ja 'wciągałam' w yerbe na początek dobre były też te o posmaku cytrusowym, łatwiej mi było ich zachęcić, możesz spróbować i w ten sposób ;)
By user
#374137
@ Neamhain, na Allegro, podobnie jak na forum, jest wyszukiwajka ;) Warto używać i oszczędzić sobie "przegrzebywania sosu aukcji" No i warto zaoszczędzić do 50% kasy ;)
Awatar użytkownika
By mkk
#374144
Tez stalam sie yerbatowcem i powiem, ze to genialna sprawa :D
Teraz juz cala rodzinka, dzieki najpierw sprytnemu poczestunkowi, po wypiciu ktorego, jak poczuli dzialanie yerby na "wlasnej skorze" stala sie yerbofilna, a ja mam prezenty na gwiazdke z glowy:) Czyli do raju yerbacianego sprowadzilam 7 niewinnych duszyczek.
Reed podal Ci fajny link, sama dla siebie u nich na allegro kupilam ten zestaw tylko z termometrem i wtedy w wyzszej cenie :D
Teraz dla nierdzewnej bombilli kupilam zestawy:
http://allegro.pl/zestaw-tester-yerba-m ... 00260.html
i kubeczki:
http://allegro.pl/naczynie-ceramiczne-r ... 68080.html
ale wez pod uwage, ze w zestawie reeda masz 3 yerby po 0,5kg i probki po 30g; a w tym ktory podalam 3 yerby ale po 50g, wiec wybrac musisz sam. Dla mnie np Pajarito i Rosamonte sa niefajne smakowo, wole Amande [Amanda cytrynowa tez super], a juz CBSe energia guarana jest numero uno :D, ale dla mojej brzydszej polowy jest odwrotnie :D
No i na kazdej z tych aukcji masz niedrogiego kuriera co tez wazne.
By user
#374147
mkk, dzięki, ale ja już mam dość "wypasiony" zestaw do pijania yerby :) (naczynko też w aztecki wzorek, ale ładniejsze i większe )
No i samej yerby różnorakiej tak ze 4 kilogramy :)
Awatar użytkownika
By mkk
#374149
reed :lol: ja nie nawracam nawroconych zwykle :lol: te linki i opinie byly do boogeymana
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
By user
#374151
mkk pisze:reed :lol: ja nie nawracam nawroconych zwykle :lol: te linki i opinie byly do boogeymana
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


No tak, Żuber ciemnozłoty zrobił jakieś spustoszenie w mych źrenicach :lol:
Przeczytałem, i zrozumiałem (znaczy się, wydawało mi się) że to do mnie kierujesz :D
Sorrki za nieporozumienie.
Awatar użytkownika
By fireball
#374187
Szkoda kaski na te bombile w tym sklepie- na allero YMS ma po 55PLN.
A podobną ceramik e ma po 22 lub 23PLN.
I tez zawsze miałem gratisy- wyciorek,próbki itd
Awatar użytkownika
By boogeyman
#374448
mkk pisze:ale wez pod uwage, ze w zestawie reeda masz 3 yerby po 0,5kg i probki po 30g; a w tym ktory podalam 3 yerby ale po 50g, wiec wybrac musisz sam.


W linku od reeda też jest 3x50g ;) Dobra, poprzeglądałem oferty, wziąłem pod uwagę to co pisaliście (tak mi się przynajmniej wydaje ;) ) i chyba wybiorę ten zestaw:

http://allegro.pl/zestaw-do-yerba-mate- ... 00785.html

Wydaje się najbardziej opłacalny :)
Awatar użytkownika
By mkk
#374451
boogeyman pisze:
mkk pisze:ale wez pod uwage, ze w zestawie reeda masz 3 yerby po 0,5kg i probki po 30g; a w tym ktory podalam 3 yerby ale po 50g, wiec wybrac musisz sam.


W linku od reeda też jest 3x50g ;) Dobra, poprzeglądałem oferty, wziąłem pod uwagę to co pisaliście (tak mi się przynajmniej wydaje :P ) i chyba wybiorę ten zestaw:

http://allegro.pl/zestaw-do-yerba-mate- ... 00785.html

Wydaje się najbardziej opłacalny :)


Upss... zasugerowalam sie tym zestawem, ktory u nich kupilam, czyli tym do ktorego link teraz podales :D
Tylko u mnie bylo Pajarito i Rosamonte w zestawie o ile pamietam, bo yerby od nich jeszcze sama dobieralam.

a dokladnie jak sprawdzilam to ten:
http://www.yerbamatestore.pl/product-po ... EMIUM.html
tylko na allegro i za 55,55 :D
Awatar użytkownika
By boogeyman
#374456
mkk pisze:a dokladnie jak sprawdzilam to ten:
http://www.yerbamatestore.pl/product-po ... EMIUM.html
tylko na allegro i za 55,55 :D


Ten wydałby się ciekawszy gdyż są dwie totalnie różne yerby (chociaż może te na allegro też bardzo się różnią ;) ), może uda się z nimi zagadać aby podmienili jak kupię na allegro :mrgreen: Patrząc po cenach w ich sklepie CBS Energia jest droższy tylko o 2zł do Rosamonte Especial, więc może da radę za małą dopłatą ;)
Awatar użytkownika
By mkk
#374458
boogeyman sprobuj, bo dla mnie Rosamonte jest malo pijalna, ale to jak ze smakiem, poki nie sprobujesz to nie wiesz, a znow CBSe energia guarana jest genialna :D Ogolnie zauwzylam, ze wole lagodne smakowo yerby.
Awatar użytkownika
By Faja
#376773
Awatar użytkownika
By mkk
#376858
boogeyman to pomysl nad tym zestawem, ktory Ci podalam:
http://allegro.pl/zestaw-tester-yerba-m ... 00260.html
masz przede wszystkim dobra bombillke, kubek ceramiczny maly ten z linku poprzedniego ma ponad 300ml ten troche ponad 200 ml, masz 3 yerby w sumie 150 gram, dokupilabym jakas yerbe 500gr, a termometr kupisz w kazdym carefurze lub innym tesco ;) i masz prezent :D
PS. zreszta termometry tez maja, jak patrze w przedmiotach uzytkownika
Awatar użytkownika
By boogeyman
#376865
Dzięki wielkie, już więcej nad tym nie myślę, jutro z rana zamawiam któryś z tych wymienionych w 3 ostatnich postach :) Który, nie wiem, pierwszy link który wpadnie pod myszkę wygrywa, za dużo nad tym się zastanawiam :P
Awatar użytkownika
By nester
#378694
no to i ja się nakręciłem na Yerba Mate ;D ale kupiłem dla siebie i mojej ulubienicy zestawik z ceramicznym matero 350ml
i tak teraz jak więcej o tym poczytałem to nie wiem czy mnie taka ilość z kozaków nie wyrwie :lol:
Awatar użytkownika
By Faja
#378703
a termosik to gdzie, na dwoje to przynajmniej 1l :zakrecony
Awatar użytkownika
By boogeyman
#378710
Ja w końcu zdecydowałem się na:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1995794979
+
http://allegro.pl/show_item.php?item=1944779005

Myślę że będzie zadowolona :) Jeśli tak, to sprawę prezentów mam z głowy na parę lat :lol: Kto wie czy też sam się w to nie wkręcę bo jak szukałem info to całkiem fajna i smaczna ta cała yerba się wydaje :)
Awatar użytkownika
By mkk
#378781
boogeyman pisze:Ja w końcu zdecydowałem się na:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1995794979
+
http://allegro.pl/show_item.php?item=1944779005

Myślę że będzie zadowolona :) Jeśli tak, to sprawę prezentów mam z głowy na parę lat :lol: Kto wie czy też sam się w to nie wkręcę bo jak szukałem info to całkiem fajna i smaczna ta cała yerba się wydaje :)

Jak ma smak podobny do mojej drugiej polowy to bedzie bardzo :D
Cbse shilueta [ czyli odchudzajaca - u mnie mialbys juz przeje.... ze sugerujesz ze powinnam ;)] ma mocno ziolowo z posmakiem miety smak, wiec jak lubi...., ale nie chce Cie calkiem zalamac :D ;)
Awatar użytkownika
By boogeyman
#378786
Właśnie takie lubi, a herbatek na odchudzanie ma cały arsenał więc się nie boję że za to dostanę :lol: najbardziej się obawiam Rosamonte, tyle czytałem i opinii o samych smakach yerby nie poczytałem przed zakupem... No nic, jak nie podejdzie to zostanie dla mnie ;)
Awatar użytkownika
By ddidi8
#378825
Wszystko jest kwestią gustu. Ja Rosamonte uważam za najlepszą yerbę.
A co do stwierdzenia "smaczne", to hmmm..
Po pierwszym spróbowaniu yerby zachwytów bym się nie spodziewała. Raczej konsternacji.
Pamiętam swój pierwszy raz. Smak przepłukanej popielniczki w ustach i myśl błe.
A potem myśl, że jest w tym jednak coś intrygującego, więc może jeszcze raz spróbuję. I jeszcze raz. A potem już termosiki itp.
Mnie tykwa nigdy nie spleśniała. Gorzej z pękającymi Palo Santo.
Natomiast z pewnością kupno naczynka drewnianego to wyrzucenie kasy w błoto.
Te i pleśnieją i pękają. Niezależnie czy okute, czy nie.
Awatar użytkownika
By giantx
#378831
Po impregnacji masłem też pękają i pleśnieją? A tykwe jak przygotowałaś?
Awatar użytkownika
By fireball
#378834
Palo santo jeśli okute to sie nie rozpadnie. A pęka jak wyschnie-mi jeszcze nie pekło.
Polecam-cudowny zapach i super smak .
Awatar użytkownika
By mkk
#378836
boogeyman pisze:...a herbatek na odchudzanie ma cały arsenał więc się nie boję że za to dostanę ...


Hmm... powiem tak, to ze kobieta od rana do nocy wspomina, ze musi schudnac; to normalne (nawet jakby wpisane w pakiet), ale jakby moj facet nagle w ramach prezentu przyniosl mi pakiet do silowni... to bym zabila :) ot, natura kobiety ;)
Awatar użytkownika
By ddidi8
#378842
Dokładnie już nie pamiętam z tykwą. Ale chyba zaparzyłam pierwszą porcję yerby, zostawiając ją na kilkanaście godzin. Uwaga: nie pić! Działanie przeczyszczające. Fusy wywalić i łyżeczką wyskrobać resztki miąższu. Pestki z radością zachować celem ich posadzenia. I tak się zgubią.
Generalnie tykwę trzeba suszyć po użyciu. Może być na suszarce kuchennej.
Natomiast Palo santo lubi wilgoć, choć nigdy nie pleśnieje. Ja pijam nieregularnie, więc często wysycha po kilku tygodniach. Co prawda się po kilku użyciach zrasta.
Jednak urok picia z naczynka, czy to tykw, czy Palo jest nieporównywalny z ceramiką.
Ja na twoim miejscu wzięłabym najtańszą tykwę.
Aha z tykwy Yerba ma smak ciut ostrzejszy niż z Palo Santo. Z kubka nie mam porównania. Ale to fajna sprawa. Więcej ceremonii i dolewania niż siorbania:)

-- [scalono] 19 gru 2011, o 22:48 --

Ależ mkk, facet nie daje jej w prezencie yerby, by schudła. To taki "efekt uboczny".
Yerba ma przecież tyle witamin. No i jest trendy :)
Awatar użytkownika
By mkk
#378847
Palo Santo mam - bez zachwytow, bawilam sie z oliwa z oliwek, ponoc wazne zeby nie wyschlo, mam okute, dla mnie za male -pierwsza rzecz; druga naprawde nie czuje roznicy, oprocz tego co zaplacone [czyli portfelowej] ale to oczywiscie IMO [okute mam].
Kupilam tez tykwe, tez nie czuje za duzej roznicy pomiedzy glinianym a tykwa [oprocz upierdliwosci przystosowania tej drugiej do spozycia, suszenia jej na kaloryferze i co wieczornego pamietania o umyciu i polozeniu na ten], bardziej chyba wierze w przekaz, ktory wyczytalam, ze indianie robili to z oszczednosc, po prostu mieli to dostepne i latwe do przyswojenia, moze nie czuje magii w calosci, ale sama yerba jest dla mnie rewelacyjna i pisze oczywiscie tylko - In My Opinion :D
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 21:56 przez mkk, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By giantx
#378848
Ja mam ochotę na Palo Santo i właśnie okute. Ja codziennie pijam mate. Odstawiłem kawę i herbatę.
Awatar użytkownika
By ddidi8
#378851
Pod tykwę niezbędna jest jakaś podkładka. Niestety często farbują.
Palo Santo rzeczywiście nie pęka zupełnie gdy jest okute. Tylko widoczne są na dnie delikatne ryski. Za to smak pachnący lasem i żywiczny. Niestety zazwyczaj mała pojemność. Za to tykwy są wystarczające najczęściej jeśli chodzi o ilość naparu.
Awatar użytkownika
By giantx
#378861
Kusisz mnie tą żywicą i lasem :) a pojemność faktycznie mała choć znalazłem 180ml może znajdę większe. Teraz mam ceramikę czarną w kształcie tykwy. Zalałem teraz Pajarito mięta,burrito i cedron...mmm super.
Awatar użytkownika
By Faja
#378865
giantx pisze:Po impregnacji masłem też pękają i pleśnieją? A tykwe jak przygotowałaś?

Proponuje zacząć od porcelanki, kształt walcowa wysoka żeby dłonią można zakryć otwór. Tykwę najpierw zalać ciepłą wodą na 24godz. Następnie łyżeczką od herbaty wyskrobać w środku farfocle, delikatnie żeby nie zrobić dziury potem wymyć wytrzeć i niech przeschnie. Do suchej wlać 2 setki dobrej oliwy jadalnej o słabym zapachu i palcami rozprowadzić po całej powierzchni w środku jak zabraknie to dolać. Dla wygody można tykwę zalać olejem po brzegi. W obu przypadkach pozostawić na 24 godz. Wytrzeć papierem i przepłukać ciepłą wodą. Nasypać 1/3 yerby zalać po brzegi gorącą wodą i zostawić na 24 godziny. :D Ja tam wole drewniane. :-)
Awatar użytkownika
By ddidi8
#378870
Ps zazwyczaj mają pojemność realną mniejszą niż deklarowana. Ja kupiłam 200 ml chyba w materkowie, a przyszło coś koło 180 ml. Na przesyłkę czekałam ok. 2 tygodni bo szła z Argentyny. 200 ml to minimum. I tak na parę łyków i dolewka. Mniejszej poj. nie ma co brać.
Awatar użytkownika
By Faja
#378873
giantx pisze:A używał ktoś tego? http://www.yerbamate.com.pl/396-matero-okute-2.html Jak ze smakiem i trwałością tego matero?

Ogólnie mate jest bardzo dobra :)

Mam 2 takie, jedno pękło bo wyjechałem na kilka dni, te co smarowałem olejem a te co wlałem olej to nie pękło. Po wlaniu wody z pęknięcia nie zostało śladu.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#392566
boogeyman pisze:Ja w końcu zdecydowałem się na:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1995794979
+
http://allegro.pl/show_item.php?item=1944779005

Myślę że będzie zadowolona :) Jeśli tak, to sprawę prezentów mam z głowy na parę lat :lol: Kto wie czy też sam się w to nie wkręcę bo jak szukałem info to całkiem fajna i smaczna ta cała yerba się wydaje :)


A więc ten zestawik powyżej spełnił oczekiwania, matero jest codziennie po parę razy zalewane :D Prezent jak najbardziej udany, dzięki za podpowiedzi ;) Co do smaku, najbardziej podeszła Silueta, Rosamonte (w gratisach były 3 różne odmiany) już troszkę mniej. Jako że powoli kończy się już zapas, polecicie może coś delikatnego w smaku, tak jak Silueta?
Awatar użytkownika
By Faja
#392605
Przeczytaj jeszcze raz od początku. :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.