EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By sikorex
#218828
Zamówiłem 2szt XL 510 jednego już zepsułem podczas rozbierania a drugiego przerobiłem na XXXXXXL
Na pierwszym planie Big kartomizer od Kinga po małej modyfikacji według przepisu PucH2 a na drugim wspomniany XXXXXL

Obrazek


Użyte materiały
1.XL TURBO -C-E2 KARTOMIZER 510
2.Strzykawka poj 2ml
3.Buteleczka po liqidach Milda poj. 10 ml (bardziej przezroczysta)
3.Silikon w tubce do uszczelnienia gwintu (nie miałem nic innego)
Awatar użytkownika
By sikorex
#218831
Raczej tylko w warunkach domowych na "mieście' z czymś takim bym się nie pojawił.
Po zatankowaniu do pełna max 7ml wskazane delikatnie zaciąganie gdyż przy mocniejszym potrafi przelać poprzez ceramikę i ten trzpień na gwint baterii.
Końcówka w butelce około 2ml jeśli nie pokulamy butelką mimo mokrych "sznurków" potrafi delikatnie oddać smak szmatki.
http://picasaweb.google.pl/sikorex/Xxxx ... GCo6-EvwE#
Awatar użytkownika
By PucH2
#218846
sikorex pisze:Raczej tylko w warunkach domowych na "mieście' z czymś takim bym się nie pojawił.


Na początek gratulacje bo to jest to. Nawet już pracowałem nad podobną konstrukcją. Twe podejście dało mi nowe pomysły.

-wykorzystując nakrętkę z butelki całkowicie rozbieralna wersja.
-wymienna grzałka z sznurkami
-Niektóre buteleczki idealnie komponują się z Indu, IHM Darka czy mymi modami. (Zwalony atomek Big w połączeniu z E2 to raj dla eGo)

Aż się prosi by dalej ciągnąc ten temat.

Naprawdę da się z tym iść na miasto tylko wymaga to pewnego szlifu i prostych zabiegów kosmetycznych.

ps. zamiana metalowej obudowy na plastikową z strzykawki. Mógłbyś więcej napisać jak to się w praktyce sprawuje?
Ostatnio zmieniony 03 paź 2010, 13:45 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#218849
Super ze dodales dodatkowe fotki, teraz mam jasnosc co do konstrukcji, musze tylko jeszcze silikon zalatwic lub cos innego do uszczelniania i sprobuje zrobic cos podobnego ;) Idealna sprawa do wapowania w domu lub pracy :)
Awatar użytkownika
By sikorex
#218870
wykorzystana strzykawka ma niestety większy wymiar w środku o jakieś 0.3 mm więc silikonowe wkładki nie mają aż takiej szczelności ale na prawdę tragedii niema.Myśle że strzykawkę można by zastąpić rurką szklaną lub innym materiałem tyle że trzeba dobrać średnice do silkonowych wkładek.Średnica otworu w orginalnej rurce to 8.7 mm a strzykawka 9.00 mm
edit:
Obrazek



http://img683.imageshack.us/img68
Awatar użytkownika
By boogeyman
#218897
Tak sobie myślę że spróbuję trochę inaczej. Kartomizer przeciąć na 3 części, środkową wywalić, a tą z gwintem wsadzić w otwór buteleczki 5ml. Część z ustnikiem i kubeczkiem wmontować w dno butelki, całość uszczelnić silikonem np. akwarystycznym (tym w miarę płynnym). Jutro spróbuję, ale myślę że to całkiem sensowny pomysł :)
Awatar użytkownika
By sikorex
#218916
Czy doczekamy się takich kartomizerów które starczą nam chociaż na dwa dni.W moim przypadku według banerka właśnie pojemność 5ml była by ok.
Zachęcam wszystkich do rozebrania swoich kartków i budowy *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Bulba
#218990
Jestem pod wrazeniem
Awatar użytkownika
By Bulba
#219031
Alez oczywiscie ze mam juz pomysla, na wersje "Long" z okienkiem.
Ale nie posiadam jeszcze takich kartkow, chyba musze pogadac z Vlodem :)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.