EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By anoysath
#556501
Pale epapierosa trzeci dzień i pojawiła mi sie wysypka. Przyznam szczerze, że trochę się przestraszyłem, bo nigdy wysypki nie miałem, ale zeszła po 2-3 godzinach. Piszę od razu bo w ciągu pierwszych dwóch dni wszystko było okej, podoba mi się i w ogóle super, odstawiłem analogi. Chodzi mi również o to, że właśnie wróciłem od kolegi gdzie piliśmy alkohol, było trochę duszno, ale nie wiele, 0.7L na trzy osoby.
Dodam, że nigdy po alkoholu czy w tym podobnych sytuacjach nie miałem wysypki, stąd moje pytanie co mogło ją wywołać, wykluczam alkohol: czy odstawienie analogów, czy jakaś substancja z liquidów ? Domyślam się, że takich tematów było co najmniej kilkanaście tutaj, ale w żadnym nie mogłem znaleźć związku z alkoholem. Jakieś pomysły, podpowiedzi ?
Awatar użytkownika
By pbkgwo
#556504
U mnie ostatnio na tyłku pojawiła się wysypka, tylko nie wiem czy od ep, czy od siedzenia na betonie. :lol:
Awatar użytkownika
By pol
#556505
Kolega lub ta tajemnicza trzecia osoba nie mieli wysypki?
Awatar użytkownika
By anoysath
#556507
Ale bez żartów, dermatolog i alergolog to będzie pozycja obowiązkowa jak mi się to powtórzy na dniach. Poza tym już widzę minę dermatologa jak mówi 'ma pan pozatykane pory', no na bank mi to pomoże.
Myślicie, że jest to prawdopodobne, że to od odstawienia analogów ? Chciałbym, ale szczerze wątpię.

-- [scalono] 10 lis 2012, 01:08 --

@pol nieee absolutnie, wprawdzie to jakaś mandarynkowa flaszka była, wzięliśmy dla smaka ale nie wydaje mi się, żeby to miało związek z tematem ;). Poza tym, zawsze wszyscy paliliśmy analogi, ja się wyłamałem, i są skutki.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#556515
Czemu wszyscy nowi, wszelkie zmiany zdrowotne chcą wytłumaczyć e-p. Co najgorsze szukają porad nie u lekarza, tylko na forum. Jak kolega palił analogi, porad zdrowotnych też szukał w internecie? :palm
Awatar użytkownika
By anoysath
#556518
Szperacz, może dlatego, że tak jak wyżej pisałem, nigdy nie miewałem żadnych wysypek czy zmian naskórnych, a 3 dni od kupienia epapierosa nagle mi się pojawia ? No to chyba zbieg okoliczności nie jest. A skoro nie jest, to może i inni epalacze mają podobne doświadczenia, przeżycia z którymi mogliby się ze mną podzielić. A do dermatologa nie będę leciał z każdą pierdołą, więc daj się wypowiedzieć innym, jak nikt nie pomoże, nie dopowie, to sobie temat zamkniesz, usuniesz czy co tam będziesz chciał zrobić ;)
By user
#556588
Jakbyś nogę złamał, to też na e-p zrzucisz?
:palm
Awatar użytkownika
By ZetMichał
#556692
_Monter_ pisze:Teraz będzie pasował:
Obrazek


śliczne :D do tematu jak znalazł :)

btw ... ostatnio mi pryszcz na nosie wyskoczył... e-palę od 9 miesięcy, to na pewno przez to....
Awatar użytkownika
By PucH2
#556694
Jest wysypka, nie jest źle. Zostało ci tylko trzy dni jarania ep, i koniec. Tylko miesiąc wcześniej przed końcem zbiorowym.

I tak powstała nowa świecka tradycja, dobrych porad.
By Mariusz_B
#556695
Dziwne bez konsultacji z lekarzem wykluczasz alkohol,a wiążesz objawy z paleniem bądź wapowaniem.Pokręcona logika.Równie dobrze mogłeś to powiązać z tysiącem sybstancji które spożywasz,srodowiskiem w którym bywasz,czy chemią z którą masz kontakt.Wykluczyłeś alkohol,a pytałes żony,dziewczyny jakiego proszku do prania ostatnio uzywała?Żel do kąpieli,mydło i bógwico jeszcze.Takich przykładów mozna mnożyc miliony
Awatar użytkownika
By Etna
#556815
Anoysath - papierosy odstawiałam trzy razy:
1 - tabletki
2 - plastry
3 - e-papieros
za każdym razem pojawiało się straszne swędzenie skóry (po 10-14 dniach) takie okropne, że zadrapać się można na Amen. Zawsze mijało po 2-3 dniach.

Gdybym tylko raz rzucała palenie z e-p, też bym myślała, że to od składników w liqidach.
Awatar użytkownika
By dzikaluna
#556841
Anoysath i trzeba Ci tego było , ludzie boją się wysypki jak trądu i jak trędowatego Cię potraktowali . Jak napisał stary chemik w ep. też uczulać może wszystko od tworzywa po aromat . obserwuj czy się nie powtórzy , lekarz tez nie da odpowiedzi na co Cię uczuliło . jedynie metoda eliminacji
Awatar użytkownika
By krakry1
#556852
daro pisze:Boli mnie gardło :(, ból nie do wytrzymania :( po 3,5 roku e-palenia chyba zaczyna boleć gardło, czy ktoś ma podobnie?
U mnie bez paru dni na liczniku stuknie 2 latka. Mam to samo co Ty. Czuje opuchnięty przełyk i gardło też pobolewa. Mam tak od wakacji. Wybrałem się byłem do laryngologa i ten stwierdził, że krtań czysta, ale objawy wyglądają na jakąś alergię. Fexofast + Eurespal i przeszło. Przestały działać leki i znowu wraca, to samo. Jestem pewien, że ma związek z e-p. Mniej pojaram objawy mniejsze. Jaram dużo objawy nasilają się. Boję się czy nie będzie trzeba zerwać z e-ep. :(
Awatar użytkownika
By anoysath
#556860
Mariusz_B pisze:Dziwne bez konsultacji z lekarzem wykluczasz alkohol,a wiążesz objawy z paleniem bądź wapowaniem.Pokręcona logika.Równie dobrze mogłeś to powiązać z tysiącem sybstancji które spożywasz,srodowiskiem w którym bywasz,czy chemią z którą masz kontakt.Wykluczyłeś alkohol,a pytałes żony,dziewczyny jakiego proszku do prania ostatnio uzywała?Żel do kąpieli,mydło i bógwico jeszcze.Takich przykładów mozna mnożyc miliony


Rozumiem, pierwsze co mi przyszło do głowy to alkohol, ale wykluczyłem bo nigdy po alkoholu nie miałem wysypki. Obserwował będę, mam nadzieję, że się nie powtórzy, dzięki wszystkim za te mądrzejsze posty, reszcie 'fajnych' przedstawicieli tego forum radze udać się do neurologa po rozum do głowy, pozdrawiam.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.