EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Brzechu
#6875
Obrazek

Pomysłowi producenci rzucają koło ratunkowe brytyjskim palaczom, którzy od półtora roku nie mogą puszczać dymka w pubach i restauracjach. Od grudnia będą mogli, jak najbardziej legalnie, wysączyć specjalnego drinka, którego smak i działanie ma zastąpić papierosa.

250-mililitrowa puszka Liquid Smoking ma zapewnić "lekko energetyzujący efekt połączony z euforycznym uczuciem spokoju i relaksu, przypominającym satysfakcję po wypaleniu papierosa" - zapewnia holenderski producent United Drinks and Beauty Corporation.

Co ciekawe, napój nie zawiera nikotyny, ale ekstrakt z południowoafrykańskiego zioła, którego zażycie daje efekt podobny do palenia. Po wypicu głód nikotynowy zaspokojony jest nawet na cztery godziny.

"Drink ma smak owocowo-ziołowy" - mówi prezes United Drinks Martin Harman. "Myślę, że przyda się palaczom w pociągach, miejscach publicznych, samolotach" - dodaje.

Napój ma 20 kalorii i kosztuje ok. 1,5 funta, w restauracjach - nieco więcej. Producent wierzy, że jeśli napój wejdzie do sprzedaży w święta, szybko okaże się hitem, a Brytyjczycy złaknieni "dymków" w miejscach publicznych rzucą się na sklepowe półki. W końcu podobnie zachowali się Holendrzy, u których Liquid Smoking już od roku doskonale się sprzedaje
By Krecik
#6880
heh a wczoraj kolega którego przekonywałem do e-papieroska po spróbowaniu liquidu stwierdził że powinni wynaleźć taki płyn do bezpośredniego picia...no i proszę :D

naprawdę jesteśmy świadkami i pionierami jakiejś ogólnoświatowej nikotynowej rewolucji myślę że za kilka lat upadną koncerny tytoniowe lub przerzucą się na e-smoking
Awatar użytkownika
By sharky
#90944
ktoś testował może dodanie kropli liquidu do jakiegoś napoju/soku? czy jest to bezpieczne?
By maniak
#90980
sharky pisze:ktoś testował może dodanie kropli liquidu do jakiegoś napoju/soku? czy jest to bezpieczne?

A czytałeś napis na opakowaniu?
"Nie do spożycia przez ludzi".
Awatar użytkownika
By Potek
#90996
maniak pisze:A czytałeś napis na opakowaniu?
"Nie do spożycia przez ludzi".


taaaa to co ja wypijam z wkładów :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By sharky
#90997
ale czy wdychając opary podgrzanego liquidu nie jest to też forma spożywania?
By maniak
#90998
Ludzie różne rzeczy piją... Nie zawsze przeznaczone do spożycia...
sharky, oczywiście jest - ale liquid został przygotowany do inhalacji a nie do picia. Schabowy jest przeznaczony do spożycia - spróbujesz go inhalować?
Awatar użytkownika
By Quasimodo
#91001
Przyznam się... "PRZYPADKOWO" jak napełniałem niegdyś wkład to mi skapnęło do kieliszka wódki i wypiłem. Lekko walnięty i nienormalny jestem, ale to chyba już wcześniej miałem :D Różnicy jakoś nie widziałem:P
Awatar użytkownika
By Potek
#91002
To tak jak z lekami, część masz doustną a część wziewną i jak te wziewne połkniesz to wcale nie znaczy że będa działać tak jak to zaplanowano... czyli np. na drogi oddechowe...
By Finlandyja
#91032
Coś tak czuje w kościach, że przemysł e-p niedługo wypuści na rynek Liquidy o przedziwnych smakach i nawet się nie zdziwię jeśli schabowego zarzucą. Swoją drogą, nie wiem czy mnie się już na oczy rzuca czy rzeczywiście widziałam gdzieś Liquid o smaku Coca-coli?
By maniak
#91044
Jest taki. Totally Wicked ma w ofercie nawet "Roasted Chicken" ale ja się nie odważę tego próbować...
Awatar użytkownika
By Kszywho
#91101
Finlandyja pisze:Coś tak czuje w kościach, że przemysł e-p niedługo wypuści na rynek Liquidy o przedziwnych smakach i nawet się nie zdziwię jeśli schabowego zarzucą. Swoją drogą, nie wiem czy mnie się już na oczy rzuca czy rzeczywiście widziałam gdzieś Liquid o smaku Coca-coli?

Tak jak maniak napisał-coca cola jest już dawno. Ale ktoś już pisał że na alledrogo są liquidy o bardziej dziwnych smakach jak Colagen, Koenzym Q10 itp... :mrgreen: No i aromaty GS-na przykład Seks na plaży :mrgreen:
ps. Zauważyliście że ten temat jest odgrzany jak wspomniany wcześniej schabowy? Prawie rok ma ten wątek!!!wow!
By Kambria
#91112
[quote="Finlandyja"]nawet się nie zdziwię jeśli schabowego zarzucą.quote]
Oooo- i chmurzymy schabowego w penie a w jakimś maluchu kapustkę kiszoną zasmażaną ( w sezonie letnim może być mizeria) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 10:19 przez Kambria, łącznie zmieniany 1 raz.
By NaLeśnik
#91125
Potek pisze:To tak jak z lekami, część masz doustną a część wziewną i jak te wziewne połkniesz to wcale nie znaczy że będa działać tak jak to zaplanowano... czyli np. na drogi oddechowe...

A niektóre leki podją za pomocą igły i strzykawki w tylną część ciała - analogi powinni tak podawać :lol:
Może wymyślą kiedyś coś w tubce dla kosmonautów 8)
Awatar użytkownika
By Kszywho
#91232
Krzysiu85 pisze:
Kszywho pisze:No i aromaty GS-na przykład Seks na plaży :mrgreen:


Istnieje drink o takiej nazwie ;-) :piwo

Wiem. Ale celowo przetłumaczyłem na polski;) To jest właśnie niby smak tego drinka. Ciekawe jaki jest po takim liquidzie kac :mrgreen:
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#91254
NaLeśnik pisze:
Potek pisze:To tak jak z lekami, część masz doustną a część wziewną i jak te wziewne połkniesz to wcale nie znaczy że będa działać tak jak to zaplanowano... czyli np. na drogi oddechowe...

A niektóre leki podją za pomocą igły i strzykawki w tylną część ciała - analogi powinni tak podawać :lol:
Może wymyślą kiedyś coś w tubce dla kosmonautów 8)

Nie wiem, czy już wcześniej o tym gdzieś czytałeś lub słyszałeś, ale pamiętam takie przypadki. Domorośli narkomani w latach 70. czasami wstrzykiwali sobie wywar z analogów - taka socjalistyczna heroina dla ubogich. Hitem były Extra Mocne bez filtra.
Oczywiście trzeba być skrajnym kretynem, aby to robić. W tym przypadku działała selekcja naturalna - większość z nich już nie opowie o doznaniach. Moja śp. Mama co rusz z pogotowiem jeździła do takich wynalazców, będących już w zapaści. Najczęściej jedyną czynnością, która Jej wtedy pozostawała, było wystawienie karty zgonu.
Awatar użytkownika
By Tusia
#91263
To co jest przeznaczone do podawania dożylnego jest podawane dożylnie, to co doustnego doustnie... wszelkie samowolne eksperymenty z drogą podawania mogą zabić :!:
Awatar użytkownika
By Kszywho
#91271
Tusia pisze:... to co doustnego doustnie... wszelkie samowolne eksperymenty z drogą podawania mogą zabić :!:

Tusia, wybacz, ale teraz to ja mam grzeszne myśli...poplułem dosłownie monitora :mrgreen:
By NaLeśnik
#91279
Pisząc o zastrzykach miałem na myśli penicylinę, którą w dzieciństwie aplikowano mi przy każdym przeziębieniu. Dzisiaj na widok strzykawki i igły momentalnie mdleję. Gdyby analogi były dostarczane do organizmu tą samą drogą to nasze Forum by nie istniało, lub tylko ta bardziej wytrzymała, czyli żeńska jego część.
A rzeczywiście w latach 70 różne głupie pomysły przychodziły ludziom do głowy (kleje, Tri itp). Na szczęście nie było to takie powszechne jak dzisiaj. Takie słowo jak dealer wtedy nie istniało.
By Preventz
#118858
Ja też zastanawiałem się jakby to było zjeść np.czopka. Nigdy się jednak nie skusiłem :P
Awatar użytkownika
By gonzo
#118889
Zaintrygowały mnie wasze rozważania na temat alternatywnych form podawanie nikotyny.
A może to Was zainteresuje ? :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#118971
Tak czytam i czytam i się uśmiecham.
Najpopularniejszy producent włoskich liquidów i aromatów posiada w sprzedaży między innymi takie smaki jak:
ryba, szparagi, boczek, befsztyk smażony lub gotowany, chleb, seler, ser gorgonzola, chedar, mozzarella itd, krewetka, ogórek, gotowane jajko, czosnek :), szynka, grzyby, musztarda, cebula, pizza, ziemniak, frytka, tuńczyk, palone drzewo, pomidor, piwo, masło, rogalik, ciasto drożdżowe, miód, skondensowane mleko, tiramisu, jogurt... i wiele innych
Zainteresowanych odsyłam na tą stronę:
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=categories.catalog
Jeśli zrobiło się Wam nie dobrze to przepraszam heh...
W tym wszystkim brakuje tylko jeszcze jednego ciekawego smaku oczekiwanego przez wielu "palaczy" ale jak się domyślam bardzo szybko się pojawi
Pozdrowienia
By addicted
#119005
unexplainedforces pisze:W tym wszystkim brakuje tylko jeszcze jednego ciekawego smaku oczekiwanego przez wielu "palaczy" ale jak się domyślam bardzo szybko się pojawi
Pozdrowienia
Eee tam z takimi półśrodkami. Nieporównywalnie lepsza by była baza z TotalnieHarcorowymCopem. *SMOKEKING*
_______
Rozumiem, że chodzi o smak - w takim razie zajrzyjcie tutaj http://www.papierosyforum.pl/viewtopic.php?p=119158#p119158. A w razie gdyby nie chodziło o smak - przypominam Regulamin (I.11). maniak
By Akam
#119011
Taa, najlepiej o zapachu palonej gumy, palonych piór i włosów. :lol:
A o [ciach] raczej sobie tu nie porozmawiasz.
Awatar użytkownika
By Magellan
#119014
OMG czopki z nikotyną to już do tego doszło?

Swoją drogą też czekam na liquid o smaku Totalnie Harcorowego Copa :D
Ostatnio zmieniony 10 mar 2010, 18:12 przez Magellan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gonzo
#119294
Magellan pisze:OMG czopki z nikotyną to już do tego doszło?

Straciłem orientację :-)
Mam nadzieję, że nie wziąłeś tego zdjęcia na poważnie :-)
Awatar użytkownika
By Magellan
#119461
Ups. Nie doczytałem postów powyżej i wyciągnąłem pochopne wnioski :zakrecony :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#119498
Magellan pisze:OMG czopki z nikotyną to już do tego doszło?

Swoją drogą też czekam na liquid o smaku Totalnie Harcorowego Copa :D


__________________
Podczas oczekiwania polecam lekturę:
viewtopic.php?f=174&t=6076

StaryChemik
Awatar użytkownika
By Magellan
#119699
Okej. Chodziło mi tylko o aromat. W końcu kadzidełka o takim zapachu są sprzedawane.

Tak czy inaczej przepraszam. To się już nie powtórzy.
By Preventz
#120394
Akam napisał:"(...)A o [ciach] raczej sobie tu nie porozmawiasz. "

[ciach] jak [ciach] ale IMO zapach zwykłych polnych konopi np. w wazoniku gdy kwitną jest naprawdę miły. Z kolei palone śmierdzą ;)
Awatar użytkownika
By omegasupreme
#254127
Ja uważam że jak sie czesto Epali to czy chce sie czy nie i tak jest to na dluższa mete także piciem liquidu. Dlaczego? Spróbowaliscie kiedyś zaciągnac sie Epkiem przez chusteczkę ? Zostanie mokry ślad. Tzn ze wcale nie musi nam wyciekac z ustnika na język. Wystarczy samo inhalowanie A para jak wiadomo osiada na jamie ustnej skrapla sie. miesza ze śliną i czy chcesz czy nie połkniesz.. chyba ze masz nawyk plucia co chwile na podłoge...

Zastanawialem sie nawet nad udoskonaleniem ustników :) zeby zamiast dziurki otwartej od srodka lub zewnatrz byla siateczka.. Trzeba by taką siateczke po 5 minutach palenia zdjac wyrzucić i zalozyc suchą... ale przynajmniej wszelakie wilgotne niechciane krople liquidu zostawały by na tej siateczce "chusteczce" :)

Co o tym myslicie ? spróbujcie palić przez materiałową chusteczke do nosa (niepapierową) jest różnica.. jaka ? mi sie wydaje ze nie mam wrazenie wilgotnego liquidu na wargach...nawet jak z ustnika nic nie wycieka. No chyba ze takie ilosci nie sa grożne i nie trzeba tej pary filtrowac z nadmiaru wilgoci :)
Awatar użytkownika
By utak3r
#254129
Ale wiesz, że para się skrapla? A po odfiltrowaniu tego, co mówisz, nie zostanie Ci już nic?...
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#254132
utak3r pisze:Ale wiesz, że para się skrapla? A po odfiltrowaniu tego, co mówisz, nie zostanie Ci już nic?...

Dokładnie tak.
Awatar użytkownika
By omegasupreme
#254140
Z jednej strony tak.. ale równie dobrze mozna to powiedziec o filtrach w papierosach analogowych. Filtr tez zatrzymuje sporo. Oderwij filtr i zaciągnij sie. to wtedy sie okaże ze papieros bez filtra to dla ciebie za duzo. Wiec filtry w analogach to też marnowanie tego co sie spala..i trzeba inhalowac wiecej razy.... ale filtr glownie zatrzymuje nieco brudu po drodze..
a ja mowie o nadmiarze wilgoci..

A co jeśli ta para z liquidu jest troche zbyt wilgotna i zbyt latwo osiada na ustach i przewodzie oddechowym? Moze sie keidys okazac ze podrodze nalezy ją wlasnie filtrowac by nie wdychac az tak wilgotnej..

ja sie nie znam... zalozylem temat o moim pomysle na jednorazowe nakladki na ustniki z chusteczką w środku..
By maniak
#254166
A co rozumiesz przez wilgotność? Zawartość wody? To muszę Cię rozczarować bo nie ma jej tam za wiele. Poza tym, "dymek" z e-p to nie para a mgła, czyli kropelki cieczy (glikolu z nikotyną i dodatkami) zawieszone w powietrzu. Jeśli je odfiltrujesz, będziesz inhalował ... powietrze.
Awatar użytkownika
By HAL9000
#254204
A moim skromnym zdaniem można spokojnie połknąć parę kropel liquidu, często mi się to zdarza. Nikotyna do konsumpcji istnieje od dawna - gumy do żucia nikotynowe - toż to nic innego jak nikotynowy sok. ;)
Awatar użytkownika
By brud
#254207
Dawka śmiertelna od 50 mg
Objawami zatrucia są: nudności, ślinotok, wymioty, drżenie kończyn, bladość skóry, poty, biegunka, kolka jelitowa, drgawki lub kurcze mięśniowe, zaburzenia wzroku, początkowo zwolnienie, potem przyspieszenie tętna, zaburzenia świadomości, następnie utrata przytomności, zapaść, porażenie oddechu.
By maniak
#254210
brud,
Po pierwsze, nie "od 50mg" bo to zależy też od masy ciała. Po drugie - nie widzę związku z tematem.
Awatar użytkownika
By brud
#254232
maniak pisze:brud,
Po pierwsze, nie "od 50mg" bo to zależy też od masy ciała. Po drugie - nie widzę związku z tematem.

Jasne ze 5latek by zszedl pewnie po 20.mialem na mysli doroslego czlowieka a nawiazywalem do postu HAL9000
By maniak
#254236
Ale HAL9000 pisał o kilku kroplach, nie o kilku ml... Pojedyncza kropla płynu o stężeniu 18mg/ml będzie zawierać jakieś 0,5 do 1 mg czystej nikotyny.
Awatar użytkownika
By brud
#254237
No wiec wlasnie niema sie co przejmowac kilkoma kroplami,nawet jesli sie je polknie
By maniak
#254240
O to mi właśnie chodziło. Tylko że Twój post z opisem objawów zatrucia mnie troszkę zmylił bo miałem wrażenie, że piszesz o czymś wręcz przeciwnym. Ale jeśli właśnie tę nieszkodliwość kilku kropli miałeś na myśli to ok.
Awatar użytkownika
By brud
#254266
No to sie dogadalismy, a objawy podalem wlasnie po to by bylo wiadomo ze ta ilosc plunu, ktora ewentualnie mozna lyknac czyli te "kilka kropel" niewywoluje wyzej wymienionych reakcji.
Awatar użytkownika
By utak3r
#254268
maniak pisze:"dymek" z e-p to nie para a mgła, czyli kropelki cieczy (glikolu z nikotyną i dodatkami) zawieszone w powietrzu. Jeśli je odfiltrujesz, będziesz inhalował ... powietrze.


Generalnie racja. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę - na samej grzałce płyn odparowuje (powstaje para), my wytwarzamy ciąg powietrza, który schładza ową parę, co powoduje jej skroplenie i zmianę stanu do postaci aerozolu.

Tak czy siak, wniosek jest zawsze identyczny: nałożenie takiego filtru, jak piszesz, spowoduje przyjemną i zdrową inhalację... powietrza :)
Awatar użytkownika
By Jooseph
#254575
Jestem zdziwiony, że nikt nie zainteresował się tym z jakiegoż to afrykańskiego zioła został wytworzony ów napój. Cholera wie, co to jest. Popularne swego czasu mieszanki ziołowe (i inne dopalacze), także były tworzone z różnych południowoafrykańskich (i nie tylko) ziół. Ciekaw jestem jakie to konkretnie zioło, jaka substancja wywołuje takie, a nie inne działanie oraz jakie skutki uboczne ma jej działanie.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.