EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By SqrK
#1565279
Cześć, niestety bateria w moim laptopie padła, zamiast kupować nowej, w której oryginalne akumulatory mają po 730~Mah(6x4400Mah) wpadłem na pomysł aby kupić LG HG2(ze względu na pojemność), lub jakieś inne, tylko zastanawia mnie czy laptop się nie popsuje, bo wiem że do modów można laptopówki brać z odzysku, a odwrotnie? próbował ktoś może?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1565280
Laptop na pewno się nie popsuje. Jednak sama wymiana ogniw to za mało, często a raczej zawsze trzeba od nowa zaprogramować elektronikę w baterii.
Awatar użytkownika
By SqrK
#1565283
A czyli to już widzę wyższa szkoła magi hakerstwa, a samemu coś takiego można zrobić? puki co nie moge nic na ten temat konkretnego znaleźć w google.
Awatar użytkownika
By SqrK
#1565286
Dobra, z tego co wyczytałem to juz wole kupić nową baterie, dzięki za pomoc! :D
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1565312
Bez przeprogramowania elektroniki można wymienić ogniwa, ale w wypadku, gdy one mają już słabą pojemność i wszystkie w pakiecie są sprawne.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1565419
Są firmy co się tym zajmują, wychodzi taniej niż nowa bateria.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Haze
#1565441
Kiedyś coś takiego wykonałem i pamiętam, że największy problem miałem z dostaniem się do środka - obudowy baterii do lapków nie są przewidziane do rozkładania, najczęściej są klejone i ciężko to zrobić "elegancko"...
Awatar użytkownika
By SqrK
#1565444
Haze pisze:Kiedyś coś takiego wykonałem i pamiętam, że największy problem miałem z dostaniem się do środka - obudowy baterii do lapków nie są przewidziane do rozkładania, najczęściej są klejone i ciężko to zrobić "elegancko"...

Fakt, moja ma zatrzaski z 3-ech boków, ale po "odciśnięciu" zatrzasków i próbie zdjęcia tylnego panelu z bateri coś trzymało, to było coś w typie taśmy dwustronnej, lub jakiegoś sylikonu.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1565451
Haze pisze:Kiedyś coś takiego wykonałem i pamiętam, że największy problem miałem z dostaniem się do środka - obudowy baterii do lapków nie są przewidziane do rozkładania, najczęściej są klejone i ciężko to zrobić "elegancko"...

Robiłeś reset EEPROM? Posiadasz może programator?

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Haze
#1565462
tinOFbeer pisze:Robiłeś reset EEPROM? Posiadasz może programator?

Niestety nie mam, prawdę powiedziawszy to po tym zabiegu obudowa była tak zmasakrowana, że ledwo trzymała się kupy i dałem sobie spokój z jej używaniem...
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1565468
Mi się udało tak rozebrać, że nawet zamknąć się da :) choć kapkę kleju w paru miejscach trzeba dać. Niestety mojego układu wersja demo programu nie obsługuje więc nawet nie odczytam zawartości, żeby przesłać komuś z elektrody do edycji.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.