EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By jaro_s
#1163711
Bateria nowa (oryginalna) AW IMR 18650, niespełna 2-3 tygodnie, w słoneczny dzień wsadzona do plecaka do górnej kieszeni. Po ponad godzinie wybuchła i wylała się do plecaka siejąc spustoszenie.

Producent zapewnia działanie do 60 stopni, temperatura jaka panowała to ok 30-35 stopni w cieniu.
Zastanawia mnie tylko czy to wada, przypadek czy faktycznie temperatura w górnej kieszeni osiągnęła temp. powyżej 60 stopni.
Przez połowę czasu mogła być narażona na bezpośrednie działanie słońca.

Ogólnie smród nie do zniesienia, aż gryzł w oczy i oczywiście uszkodzenia plecaka , elementów znajdujących się w pobliżu batki.

kilka fotek cudeńka:
Obrazek

http://www.imagebam.com/image/bf4a3c349422024
http://www.imagebam.com/image/5cef6f349422044
http://www.imagebam.com/image/bf4a3c349422024
Awatar użytkownika
By daras25
#1163714
Można wiedzieć gdzie była kupiona ta bateria ?

Tapa

Edit;

Jeżeli w tej samej kieszeni były monety widoczne na zdjęciu to prawdopodobnie doszło do zwarcia .
By user
#1163758
Krasnal45 pisze:Na jednej z tych fotek, ta nalepka AW....... hmmm, jakoś tak niemisię wygląda.....


Nalepka, jak nalepka, po przejściach.
Porównując ją ze swoimi ogniwami, zauważam różnicę. Tak wyglądają moje:
Obrazek

A w najbardziej popularnym sklepie na tym forum, naklejki sa jakby w negatywie, coś takiego jak na fotach tej zjaranej.
Czy to klony AW? Jeżeli tak to .... "warto" było kupować :?
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1163763
Ciekawe...
Tego lata miałem sytuację, że w pełni naładowane baterie (plus jeszcze power bank do telefonu) nagrzały mi się w namiocie do temperatury takiej, że nie szło ich dotknąć.
Żadna nie wybuchła. M.in. były tam oryginalne AW.
Awatar użytkownika
By noman1
#1163767
reed pisze:........, naklejki sa jakby w negatywie......

To nie w negatywie tylko to jest holo.
Może zanim zaczniesz oskarżać popatrz dokładnie a najlepiej spytaj.
Awatar użytkownika
By krzycho.p9
#1163768
Podstawowy błąd w przechowywaniu akumulatorów każdy widzi :shock:
To nie kartofle że sypie się je luzem :palm
Nie będę się spierał czy to klon czy też nie bo nie to doprowadziło do sytuacji :wink:
By Krasnal45
#1163769
Samej nalepki się nie czepiam, oczywiście, po przejściach, ale zwróc uwagę w jakim miejscu jest przyklejona. Czyżby aż tak się przemieściła?
By user
#1163770
noman1 pisze:
reed pisze:........, naklejki sa jakby w negatywie......

To nie w negatywie tylko to jest holo.
Może zanim zaczniesz oskarżać popatrz dokładnie a najlepiej spytaj.


Może zamiast wyrywać z kontekstu i czepiać się mnie, przeczytasz dokładnie to co napisałem?

-- [scalono] Pt 05 wrz 2014 17:46:21 --

Krasnal45 pisze:Samej nalepki się nie czepiam, oczywiście, po przejściach, ale zwróc uwagę w jakim miejscu jest przyklejona. Czyżby aż tak się przemieściła?


Już nic nie piszę, bo noman mnie zagryzie :?
Pewnie to ja mam podróby :palm2
Awatar użytkownika
By noman1
#1163771
@reed, sugerujesz, że aku w tym sklepie z "naklejką w negatywie" to klon.
Czy może sam nie wiesz co piszesz?? Po co te insynuacje ??

A może AW zmieniło naklejki żeby umilić życie kloniarzom.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2014, 17:50 przez noman1, łącznie zmieniany 1 raz.
By user
#1163773
noman1 pisze:@reed, sugerujesz, że aku w tym sklepie z "naklejką w negatywie" to klon.
Czy może sam nie wiesz co piszesz??


Nie, to Ty nie czytasz tego co ja piszę.
Przeczytaj jeszcze raz mojego posta, bez emocji związanych ze statusem sprzedawcy we wiadomej firmie.
Awatar użytkownika
By noman1
#1163774
Krasnal45 pisze:Przede wszystkim, nomanku, user jeszcze nie napisał gdzie je kupił :mrgreen:

To ma małe znaczenie, ważne jak przechowywał, co zresztą było już napisane. ;)
By Krasnal45
#1163779
Otóż ma znaczenie, bo jeżeli to oryginały, to jest o co kruszyć kopie i podejmować debaty, jeżeli podróby......... no cóż...

P.S.Oczywiście, przechowywanie to osobny temat...
Awatar użytkownika
By krzycho.p9
#1163786
Krasnal45 pisze:P.S.Oczywiście, przechowywanie to osobny temat...


Jak dla mnie to główny i podstawowy.
Większość z akumulatorów poddanych zwarciu zakończy swój żywot :mrgreen:
Gorszej jakości akusy zakończą go szybciej i często z fajerwerkami :lol:
Widziałem takie filmiki porównawcze akumulatorów z tzw. bezpieczną chemią i innych....
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1163794
daras25 pisze:

Jeżeli w tej samej kieszeni były monety widoczne na zdjęciu to prawdopodobnie doszło do zwarcia .

Nie ważne klon, nie klon. Chyba mamy prawdopodobną przyczynę.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
By jaro_s
#1163798
Akumek oryginalny zakupiony w e-dymie, ale to mało istotne, bardziej chodziło mi o przekaz ,że trzeba uważać bo słońce,zamknięta kieszeń zrobi swoje, a straty dość duże (bateria, portfel, kilka drobnych, ręcznik, śniadanie i plecak).

ps. też początkowo myślałem że monety zrobiły zwarcie, ale ich było może 6-7. musiały by stworzyć cudowne nieprzerwane połączenie, aby zrobić taką rozpi*rduchę -ja stawiam na słońce.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1163813
jaro_s pisze:Akumek oryginalny zakupiony w e-dymie, ale to mało istotne, bardziej chodziło mi o przekaz ,że trzeba uważać bo słońce,zamknięta kieszeń zrobi swoje, a straty dość duże (bateria, portfel, kilka drobnych, ręcznik, śniadanie i plecak).

ps. też początkowo myślałem że monety zrobiły zwarcie, ale ich było może 6-7. musiały by stworzyć cudowne nieprzerwane połączenie, aby zrobić taką rozpi*rduchę -ja stawiam na słońce.

Obstawiam impresjonizm w kieszeni czyli same "monety" :)
Jedna z nich chyba nawet nosi ślady "przypalenia".
Awatar użytkownika
By mordek
#1163815
@jaro_s: https://www.fasttech.com/product/1572400 <-- polecam, naprawdę *GOOD*

Co do rozwałki, obstawiam "cudowne nieprzerwane połączenie", jak to ująłeś :wink:
Awatar użytkownika
By krzycho.p9
#1163819
mordek pisze:@jaro_s: https://www.fasttech.com/product/1572400 <-- polecam, naprawdę *GOOD*

Co do rozwałki, obstawiam "cudowne nieprzerwane połączenie", jak to ująłeś :wink:

Dokładnie tak przechowuje się akumulatory :D .W takich bądź innych opakowaniach.
Wtedy żadne słońce nie straszne :wink: , ani główny powód zniszczenia czyli zwarcie :lol:
By jaro_s
#1163828
Obstawiam impresjonizm w kieszeni czyli same "monety" :)
Jedna z nich chyba nawet nosi ślady "przypalenia".


ten czarny nalot to "coś" co wylało się z akumulatora, była na większości monet.
a futerałek to sobie sprawię, bo morał został wyciągnięty i nie lubię powtórki z rozrywki :))
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1163830
jaro_s pisze:ten czarny nalot to "coś" co wylało się z akumulatora, była na większości monet.
a futerałek to sobie sprawię, bo morał został wyciągnięty i nie lubię powtórki z rozrywki :))

Kup duże TikTaki, do pudełka wchodzą 2x18650 albo 4x18350 :mrgreen:
By jaro_s
#1163844
pawel_aa pisze:
jaro_s pisze:ten czarny nalot to "coś" co wylało się z akumulatora, była na większości monet.
a futerałek to sobie sprawię, bo morał został wyciągnięty i nie lubię powtórki z rozrywki :))

Kup duże TikTaki, do pudełka wchodzą 2x18650 albo 4x18350 :mrgreen:


:) dzięki, pomysł dobry.

a na YT znalazłem filmik z ew. przebiegiem zdarzeń, tylko trochę mnie przeraził moment 3:32

http://youtu.be/ZTzEHsJVZhA
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1163864
Baterie, które mi sie zagotowały w namiocie tez były w plecaku w zewnętrznej kieszeni. Każda w osobnym woreczku strunowym odpowiednio podziurkowanym.
Tez obstawiam zwarcie.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1163875
Albo ewentualną przyczyną był felerny akumulator. Czemu nikt tego nie wziął pod uwagę? Przecież nie wszystkie egzemplarze muszą być idealnie. Zawsze może się trafić czarna owca produkcyjna :wink: Ale to tylko moje zdanie. Mam nadzieje, że nie zacznie się zaraz bicie piany o to.
Awatar użytkownika
By daras25
#1163882
W poprzednim poście zapytałem gdzie była kupiona ta bateria ponieważ moim zdaniem jak na oryginał nie powinna ona tak wyglądać po zwarciu .

Od drugiej minuty :



oraz



Jak widać za każdym razem kończy się na nagrzaniu baterii i stopieniu koszulki , nic więcej .
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1163884
daras25 pisze:W poprzednim poście zapytałem gdzie była kupiona ta bateria ponieważ moim zdaniem jak na oryginał nie powinna ona tak wyglądać po zwarciu .

Od drugiej minuty :



oraz



Jak widać za każdym razem kończy się na nagrzaniu baterii i stopieniu koszulki , nic więcej .


Ale ja nie o tym nawijam :wink:
By user
#1163885
Po to jest BEZPIECZNA CHEMIA w tych ogniwach, prawda?

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1163886
Tak mówią :wink: Więc coś się tutaj nie zgadza...
By Janosik155
#1163892
jaro_s pisze:
pawel_aa pisze:
jaro_s pisze:ten czarny nalot to "coś" co wylało się z akumulatora, była na większości monet.
a futerałek to sobie sprawię, bo morał został wyciągnięty i nie lubię powtórki z rozrywki :))

Kup duże TikTaki, do pudełka wchodzą 2x18650 albo 4x18350 :mrgreen:


:) dzięki, pomysł dobry.

a na YT znalazłem filmik z ew. przebiegiem zdarzeń, tylko trochę mnie przeraził moment 3:32

http://youtu.be/ZTzEHsJVZhA




Tylko ta na filmie wybuchła a u ciebie na zdjęciach nie widać aby wybuchła , ale mniejsza z tym tylko nie pisz na samym początku że ci wybuchła w plecaku .
Ja stawiam za zwarcie lub feler aku
Awatar użytkownika
By daras25
#1163901
BlackDeViil pisze:Ale ja nie o tym nawijam :wink:


BlackDeViil ten post nie był kierowany do Ciebie tylko do jaro_s :)


reed pisze:Po to jest BEZPIECZNA CHEMIA w tych ogniwach, prawda?

Tapnięte Lenofonicznie :yoda


To prawda ale dotyczy to oryginalnych AW IMR .
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1163923
daras25 pisze:
BlackDeViil pisze:Ale ja nie o tym nawijam :wink:


BlackDeViil ten post nie był kierowany do Ciebie tylko do jaro_s :)


reed pisze:Po to jest BEZPIECZNA CHEMIA w tych ogniwach, prawda?

Tapnięte Lenofonicznie :yoda


To prawda ale dotyczy to oryginalnych AW IMR .


Sorki :) Nie było cytatu więc pomyślałem, że do mnie *SMOKEKING*
By Krasnal45
#1163942
BlackDeViil pisze:Tak mówią :wink: Więc coś się tutaj nie zgadza...

No właśnie, że coś się tutaj nie zgadza, to już od samego początku nawijałem razem z reed'em :wink:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1163964
A mnie się wydaje, że problem jest tutaj ponad miarę rozdmuchany. Użytkownik jest sam sobie winien, bo ogniw się nie przechowuje nigdzie luzem, tylko przechowuje się je zawsze w bezpiecznych opakowaniach. To jest podstawowa zasada. Koniec, kropka.

Nie wiem co się stało. Czy winien był np metalowy zamek błyskawiczny powodujący zwarcie, czy też ujawniła się wada fabryczna. Nieważne. Bezpieczna chemia wcale nie polega na tym, że nie stanie się zupełnie nic. Bezpieczna chemia ma zapobiec eksplozji i pożarowi.
Ja się pytam:
Była tu eksplozja?
Był tutaj pożar?
Nie chcę się wymądrzać. W naszym kraju jest 10 milionów ekspertów od wybuchów. Ale moim skromnym zdaniem nie było tu ani wybuchu, ani pożaru. Jedyne co tu nastąpiło, to rozgrzanie do wysokiej temperatury, a następnie rozszczelnienie i wyciek. A sam wyciek nadal jest do przyjęcia w ramach bezpiecznej chemii, choćby był nie wiem jak śmierdzący. Od smrodu jeszcze nikt nie umarł. Po prostu trzeba było to przechowywać zgodnie z zasadami.
By jaro_s
#1164042
Założyłem temat z jednego powodu,aby się podzielić z wami moim brakiem ostrożności z ogniwami i jako przestrogą dla innych.
Może słowo "wybuch" nie do końca pasuje, ale do końca nie jestem pewien co dokładnie się stało w środku.
Ankiety na temat "czy trzymasz ogniwa w opakowaniu nie stworzę, bo każdy wnioski powinien sam wyciągnąć (przynajmniej dla tych, którzy jeszcze przenoszą je luzem).

ps. Dodałem zdjęcie plecaka, może ktoś dopatrzy się śladów spalenia/stopienia/wybuchu/pożaru ;)

http://www.imagebam.com/image/823882349484385

Spokojnej nocki i niech dym leci tylko z ustnika.
Awatar użytkownika
By mordek
#1164045
@jaro_s: fotografem to Ty chyba nie zostaniesz :lol:

IMO tak też odebrałem temat, jako przestroga dla innych, ukazana na samym sobie (skoro się już zdarzyło; dobrze, że nikt nie ucierpiał).
By matjar
#1174692
Szczerze mówiąc to trochę się obawiam, gdyż też zakupiłem ten akumulator na e-dymie i w jego opisie jest AW IMR 2000mah 18650 klon.

Sent from Lumia 625 Tapatalk
By jaro_s
#1175096
matjar pisze:Szczerze mówiąc to trochę się obawiam, gdyż też zakupiłem ten akumulator na e-dymie i w jego opisie jest AW IMR 2000mah 18650 klon.

Sent from Lumia 625 Tapatalk


Nie masz czego się obawiać jeśli będziesz dbał o ogniwa i nosił je w etui.
Temat dotyczy IMRow - ale nie klonów.
By user
#1175120
jaro_s pisze:
matjar pisze:Szczerze mówiąc to trochę się obawiam, gdyż też zakupiłem ten akumulator na e-dymie i w jego opisie jest AW IMR 2000mah 18650 klon.

Sent from Lumia 625 Tapatalk


Nie masz czego się obawiać jeśli będziesz dbał o ogniwa i nosił je w etui.
Temat dotyczy IMRow - ale nie klonów.


Jesteś pewien?
Z każdym ogniwem należy zachowywać daleko idą ostrożność. Zwłaszcza do jakichkolwiek klonów, bo nigdy nie wiesz co siedzi w skorupce.
Ostrożności nigdy za wiele w tym przypadku. Nie można bagatelizować.
By jaro_s
#1175153
reed, niczego nie można być pewnym w dzisiejszych czasach.
Widzę tylko, że chęć oszczędności i eksperymentowania idą w parze.
Awatar użytkownika
By breyger
#1175224
Co do tego klona AW IMR z edymu to mam go od środy i jak na razie spisuje się świetnie. Trzyma myślę że bardzo dobrze.
Ładuję go zwykłym modułem za 10 zł od kolegi z forum. Nawet delikatnie ciepły się nie robi przy ładowaniu.
Wapuje na około 0,8 ohma i mogę ciągnąć non stop długi czas i ogniwo tak samo jak przy ładowaniu jest zimniutki.
Myślę że niema aż tak wybrzydzać jeśli dba się o ogniwo, dobrze przechowuje, dobrze ładuje a tym bardziej pilnuje przy ładowaniu
Awatar użytkownika
By e_sat
#1175234
Właśnie poraz pierwszy zakupiłem takie baterie i moda...:( Zacząłem szukać tematów o bezpieczeństwie. Czy w takim modzie przy paleniu może coś się stać? Niedługo mija rok jak rzuciłem analogi...zakotwiczyłem się już na dobre, chyba mi w ręce 18650 nie wybuchnie...:)
Pewno tego nikt nie wie... :)
Awatar użytkownika
By breyger
#1175237
Myślisz że mod zmieni się w "odłamkowy"? :D
Awatar użytkownika
By aszer
#1175252
e_sat pisze:Właśnie poraz pierwszy zakupiłem takie baterie i moda...:( Zacząłem szukać tematów o bezpieczeństwie. Czy w takim modzie przy paleniu może coś się stać? Niedługo mija rok jak rzuciłem analogi...zakotwiczyłem się już na dobre, chyba mi w ręce 18650 nie wybuchnie...:)
Pewno tego nikt nie wie... :)

Jak papierosy nie zabiły to mod napewno też tego nie zrobi :)
Ciekawe jak ludzie jarali 2 paki dziennie to się nie bali a małej bateryjki się boją :)
Awatar użytkownika
By breyger
#1175257
Tym bardziej że pożar od niedopałka peta jest bardziej realny niż od destrukcji bateryjki :)
Awatar użytkownika
By Peter007
#1175258
Nie dajmy się zwariować! Komórki też wybuchają i ktoś je z tego powodu odstawił?
By user
#1175259
breyger pisze:Tym bardziej że pożar od niedopałka peta jest bardziej realny niż od destrukcji bateryjki :)


Jesteś tego pewien?
Wydaje się, że masz naprawdę małe pojęcie o tym, czym jest i co może ogniwo Li-Ion. Ale... żyj w błogiej nieświadomości.
Awatar użytkownika
By breyger
#1175270
O coś innego mi chodziło, a nie co może ogniowo.
Mój najlepszy znajomy jest strażakiem i to wielkim pasjonatem i opowiadał nie raz że statystycznie pożar od peta jest jeden z najgroźniejszych. Ja bynajmniej nie słyszałem o pożarze od bateryjki, a od peta słyszałem setki razy.
(odpowiedź co do mojego posta nie co do ogniw żeby nie było) :)
Awatar użytkownika
By prymus140
#1175276
breyger pisze:O coś innego mi chodziło, a nie co może ogniowo.
Mój najlepszy znajomy jest strażakiem i to wielkim pasjonatem i opowiadał nie raz że statystycznie pożar od peta jest jeden z najgroźniejszych. Ja bynajmniej nie słyszałem o pożarze od bateryjki, a od peta słyszałem setki razy.
(odpowiedź co do mojego posta nie co do ogniw żeby nie było) :)

Bo rozsądni waperzy ładują pod nadzorem i niejednokrotnie zapobiegli pożarowi.Między innymi i ja. *SMOKEKING*
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.