EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By toska
#1669916
Chce zrobić młodemu prezent a wiem że podobają mu się 2 pary butów , obu mu nie kupię bo mnie nie stać , więc piszcie które się Wam bardziej podobają , ja stawiam na czerwone .

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By marki51
#1669921
Zdaecydowanie czerwone, są zajefajne :mrgreen: a nie ma pomarańczowych :mrgreen:
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1669937
A ja wolę mniej wyzywające
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20160614/fecb6cea1e6991e7e032ad3750557e24.jpg[/img]

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1669942
Reebok
Wysłano z Nokii Lumii 1520
Awatar użytkownika
By TrenerDaniel
#1670229
Czerwone bez zająknięcia. Ekstra są
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1670234
Czerwone! :)
Awatar użytkownika
By xD_
#1670322
Najlepszym prezentem jest kasa,niech sam sobie kupi buty :D Czternascie lat to mialem 10 lat temu ale pamietam ze zawsze wolałem kase dostać :D
Awatar użytkownika
By toska
#1670748
Butów ni ma i zakupów przez neta ni ma . Bo młody powiedział że jeśli mu się coś nie spodoba to nie będzie chodził .
Chyba mnie pogięło że będę 70km po buty jechać :shock:

Stwierdził że czerwone są jednak za bardzo czerwone a te drugie są za materiałowe i za jasne .

jsakic19 pisze:Przy okazji możesz sobie kupić :mrgreen:


Wstyd się przyznac ale ja jestem fanką obuwia sportowego kupowanego w biedronce :mrgreen:

Pozwoliłam dzieciakom wleźć sobie na głowę , po prostu są rozpieszczeni a ja miętka :cry:
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1670936
Po sobie wiem że jak $$ dostałem na buty to albo nie kupiłem, albo po kosztach polecialem by zostalo dla mnie $ :D
Toska a jaki budżet?

Kiedyś jeszcze w gimbazie kupiłem sobie czerwone nike, hicior na zachodzie u nas oczywiście nie, to wszyscy śmiali się.
Z tych 2par nic bym nie wybrał.

Może DC stag albo nike air max90?
Awatar użytkownika
By toska
#1671197
Co z tego że dostanie kasę jak i tak butów nie ogarnie sam :cry:
By kupić buty w sklepie musimy do niego dojechac a najbliżej oryginalne buty mamy 50km od nas . Samego go nie puszczę on dopiero do 1 gimnazjum chodzi .

Jak na razie stanęło na tym że buty będą jakie chce , ale musi poczekać az będę na chodzie .

Nie wiem co się teraz dzieje z tą młodzieżą , mają takie parcie na oryginalne markowe buty , super telefony . Czasami mi ręce i nogi opadają o cyckach nie wspomnę ( już dawno opadły ;-) )
Awatar użytkownika
By sikor370
#1671230
Ja na Decathlonie niedawno kupiłem i trafiłem i z rozmiarem i w ogóle w swój gust... na drugi dzień masz buty tylko zamiast pudełka w takiej foli/kopercie kurierskiej
Awatar użytkownika
By toska
#1671327
sikor370 pisze:Ja na Decathlonie niedawno kupiłem i trafiłem i z rozmiarem i w ogóle w swój gust...


Przestałam myśleć o niespodziance , i młody sam sobie wyoglądał buty , jednak stwierdził że musi zobaczyć i pomacać by wiedzieć czy to to . Nawet nie wiem kiedy się bestia taka wybredna zrobiła :-(
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1671460
Oj tam ja kupie przez internet buty, najwyżej jak mi nie podpasuje to dalej sie puści przez olx, ale szcze mówiąc nie zdarzyło mi się jeszcze kupić takich które by mi nie podpasowały
Wysłano z Nokii Lumii 1520
Awatar użytkownika
By Cris257
#1671493
toska pisze:Co z tego że dostanie kasę jak i tak butów nie ogarnie sam :cry:
By kupić buty w sklepie musimy do niego dojechac a najbliżej oryginalne buty mamy 50km od nas . Samego go nie puszczę on dopiero do 1 gimnazjum chodzi .

Jak na razie stanęło na tym że buty będą jakie chce , ale musi poczekać az będę na chodzie .

Nie wiem co się teraz dzieje z tą młodzieżą , mają takie parcie na oryginalne markowe buty , super telefony . Czasami mi ręce i nogi opadają o cyckach nie wspomnę ( już dawno opadły ;-) )

Jako młody wciąż człowiek powiem tak. Nie puścisz 13 latka? Czemu jeśli można wiedzieć. Chyba się nie zgubi to raz. Dwa jak mu dasz kasę a ten ją przeje to będzie po prostu łaził w starych butach. No chyba, że już za małe. Orginalne Nike, Adidas, Pumy, Reebok można dorwać za trochę ponad 100zł na promocjach. Do 250zł można kupić już eleganckie butki. I przynajmniej przy takich butach jest pewne, że się nie rozpadną po pierwszym deszczu. Do tego dzieciaki widzą, że pełno dorosłych chodzi w markowych butach, a same też chcą być dorosłe. Buty dają im poczucie tego. Różnica taka, że dorosły pochodzi w takich butach 4-5lat... Sam swoje pierwsze Nike kupiłem mając coś 14-15lat za 180zł~, uczciwie przeze mnie zarobione. Ale mnie to tam zawsze matka mówiła, że nie ma tyle kasy na buty i mogę sobie wybrać takie do 100zł. Tak mnie od małego maltretowała [WINKING FACE]

LG G3 + Stock 6.0
Awatar użytkownika
By Cris257
#1671517
psidzyndzel pisze:
Cris257 pisze:Jako młody wciąż człowiek powiem tak. Nie puścisz 13 latka? Czemu jeśli można wiedzieć.(...)

Dorośniesz, to zrozumiesz :?

Chowajmy zatem dzieci pod kloszem, płaczmy, że rujnują sobie zdrowie przed kompem, wtedy będzie cacy. Sorry ale jak miałem 13 lat to jeździłem w różne dziwne miejsca sam...

Gdzie zaszedł ten dzisiejszy świat...nie ogarniam tego.

LG G3 + Stock 6.0
Awatar użytkownika
By SqrK
#1671527
Cris257 pisze:
psidzyndzel pisze:
Cris257 pisze:Jako młody wciąż człowiek powiem tak. Nie puścisz 13 latka? Czemu jeśli można wiedzieć.(...)

Dorośniesz, to zrozumiesz :?

Chowajmy zatem dzieci pod kloszem, płaczmy, że rujnują sobie zdrowie przed kompem, wtedy będzie cacy. Sorry ale jak miałem 13 lat to jeździłem w różne dziwne miejsca sam...

Gdzie zaszedł ten dzisiejszy świat...nie ogarniam tego.

LG G3 + Stock 6.0


Dziś jest inaczej, więcej młodych kierowców, więcej pijanych kierowców, ze względu na oszczędności większość aut przechodzi przegląd ze względu na kase dla warsztatu i dużo by jeszcze wymieniać, kiedyś po prostu nie było takiego natężenia ruchu, a tu własnie o to chodzi, młodzi nastolatkowie (10-12-15lat) lecą przed siebie nie patrzą na nic, chciał byś stracić dziecko, wnuka przez coś takiego? mieszkam na wiosce, a tu zycie straciło kilka osób przez źle oznakowaną drogę, w tym mój wujek zginą przez naćpanego i pijanego kierowce, któremu zabrano prawko pare mieś. wcześniej, a kierowca miał (21l.).

Tośka, ja polecam dla młodego jeśli jeszcze nie zdecydowałaś Reeboka(ew. to pumy były nie pamiętam już), w firmowym sklepie niedawno widziałem niebieskie i czerwone(imitowały krew) Tak jak by się było ochlapanym krwią, niebieską i czerwoną. Fajne były bo podeszwy też były kolorowe nie białe, i był taki efekt przejścia(zlicowania, nie wiem jak to nazwać) ogólnie buty wyglądały super nowocześnie, myślę że by mu się spodobały, jak masz nadmiar wolnego czasu możesz poszukać.

Wyglądały tak:




w kolorze niebieskim i czerwonym(chodzi oczywiście o kolorystyke, to nie były szpilki hehe :) )
Awatar użytkownika
By Cris257
#1671531
SqrK pisze:
Cris257 pisze:
psidzyndzel pisze:[quote="Cris257"]Jako młody wciąż człowiek powiem tak. Nie puścisz 13 latka? Czemu jeśli można wiedzieć.(...)

Dorośniesz, to zrozumiesz :?

Chowajmy zatem dzieci pod kloszem, płaczmy, że rujnują sobie zdrowie przed kompem, wtedy będzie cacy. Sorry ale jak miałem 13 lat to jeździłem w różne dziwne miejsca sam...

Gdzie zaszedł ten dzisiejszy świat...nie ogarniam tego.

LG G3 + Stock 6.0


Dziś jest inaczej, więcej młodych kierowców, więcej pijanych kierowców, ze względu na oszczędności większość aut przechodzi przegląd ze względu na kase dla warsztatu i dużo by jeszcze wymieniać, kiedyś po prostu nie było takiego natężenia ruchu, a tu własnie o to chodzi, młodzi nastolatkowie (10-12-15lat) lecą przed siebie nie patrzą na nic, chciał byś stracić dziecko, wnuka przez coś takiego? mieszkam na wiosce, a tu zycie straciło kilka osób przez źle oznakowaną drogę, w tym mój wujek zginą przez naćpanego i pijanego kierowce, któremu zabrano prawko pare mieś. wcześniej, a kierowca miał (21l.). [/quote]

Trochę marnie dobrany argument. Trafisz na wariata do tego po % to, czy będzie sam, czy z Tobą tak samo może zginąć. Ty razem z nim. 13 lat miałem nie tak dawno temu. Już wtedy było pełno aut, a kierowców po % więcej niż dziś i nikomu się nic nie stało. Kiedyś spadłeś z drzewa na plecy przez minutę nie mogłeś złapać oddechu to wiedziałeś by ponownie tego nie robić. Mało To wypadków na rowerze się miało mniejszych lub większych. Kiedyś się spędzało 10h na zewnątrz, łamało nogi, ręce, rozbijało głowę i co? A no nic. Dziś się dmucha na dzieci, a potem słyszy sie, że przełaził przez drogę przed domem i wpadł pod auto. Jak cały czas trzymany pod kloszem od urodzenia to jak się ma nauczyć czegokolwiek? Siostrzeniec i siostrzenica mieszkają w mieście, a i tak co dzień wychodzą sami, a mają nie 13, a 6 i 7 lat. Potem rosną takie małe ciamajdy co nawet dziewczyny własnej obronić nie potrafią...

LG G3 + Stock 6.0
Awatar użytkownika
By SqrK
#1671539
Trochę czuję podobieństwo między twoim zdaniem a mojej siostry, która nie szczepi dziecka bo uważa że dziecko jest wstanie samo się obronić przed chorobami(bo czepionki powodują autyzm) Chuchać na dziecko to znaczy nie dać mu ostrego noża do pokrojenia kanapki, a ten kto wypuszcza na miasto dziecko 6-cio letnie jest według mnie niepełnosprawny umysłowo, kończe spam ponieważ na temat butów nie mam nic więcej do powiedzenia.

ps. teraz doczytałem to co napisałeś, że własnej dziewczyny nie potrafi obronić, a co to ma do tego czy wypuszczasz dziecko w wieku 6lat na miasto? zabieraj dziekcu ostre noże, nie pozwalaj mu się szwędać po mieście w wieku 6lat, zapisz go po szloke na lekcje samoobrony, czy sztuki walki jakieś to i dłużej pożyje(przynajmniej do dorosłości) i będzie umiało się bić jeśli o to Ci chodzi.
Awatar użytkownika
By Cris257
#1671555
Mieszkać w mieście i puszczać 6-7 letnie dzieci same na osiedle, niech się bawią, to nie to samo co puszczać je do centrum Krakowa. Nie popadaj ze skrajności w skrajność.

Zabieraj, zabieraj tylko żeby sobie potem krzywdy nie zrobił dzieciak jak nie będzie pod ręką nie ostrego noża... [WINKING FACE]

LG G3 + Stock 6.0
Awatar użytkownika
By Hunka
#1671565
Od 12 roku życia jeździłam na skuterze (również po mieście, nie tylko po pastwiskach), podróżowałam dwa razy w tygodniu 30 km na basen i woziłam pociągiem mojego psa, owczarka niemieckiego do weterynarza.
Mój syn w wieku 8 lat jeździł sam do szkoły (i z powrotem) w centrum Krakowa.

Dziś za takie coś rodzice mieliby na karku policję, sąd rodzinny, kuratora, media a przy odrobinie pecha również ograniczenie albo i pozbawienie praw rodzicielskich.

Fakt, że po buty bym młodego samego nie posłała z obawy że kupi efektownie wyglądający badziew.
Nie stać mnie było na wywalanie kasy w błoto.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1671572
To były czasy..., teraz często latorośl przewyższa rodzica..., a prowadzić za rączkę trzeba.
Dzihad i zboczeńcy są na topie, zaś latorośle..., im klucza na szyji strach zostawić.
Fejs i prywatka... ogólnopolska.
Stare dobre czasy @Hunka. Najlepsze buty - na rzepy .
Awatar użytkownika
By toska
#1672344
Tym co nie rozumieją dlaczego 13 latek sam nie może pojechać kupić butów .
Mieszkam w małej miejscowości , cała gmina ma około 8 tys mieszkańców ( co oznacza że te 8 tys jest rozrzucone po wioskach ) po buty musiał by jechać do Wrocławia . We Wrocławiu bywamy 1-2 razy do roku , bywamy tam oczywiście autem , więc młody nie musi poruszać się autobusami/tramwajami i nie musi znać miasta .
Inaczej wychowuje się dzieciaka w małej miejscowości a inaczej w dużej .

W wieku 14 lat jeździłam sama pociągiem do babci 200km z 2 przesiadkami , ale wcześniej tą samą trasę średnio co 2 miesiące pokonywałam z mamą .
W wieku 13 lat znałam Sosnowiec i Katowice jak własną kieszeń i niczego sie nie bałam , przypłaciłam to potrąceniem przez auto a zaufanie do ludzi skończyło się napaścią . Wolę dmuchać na zimne niż sie sparzyć i płakać .

Ufam mojemu synowi , nie ufam innym !

Problemem też jest też to że wiele osób bierze młodego za dorosłą osobę a nie dziecko , bo ma 182cm wzrostu a on ciągle ma 13 lat i 6 miesięcy i to jest dziecko .

Kufa , jak będzie trzeba to ja tę dziewczyne obronię za niego *TANIEC*
Awatar użytkownika
By kho
#1672381
Niechcący wytworzył się ciekawy wątek. Każdy z Was ma część racji, każdy z Was w części tej racji nie ma. Nie można dziecka trzymać pod kloszem, nie można też puszczać go samemu sobie. I nie można wszystkiego przewidzieć. Wszystko to tapla się w entropicznej zupie, pełnej nieskończonej ilości przypadków. Jeśli istnieje złoty środek w wychowywaniu dzieci, i tak nikt go nie osiągnie, bo popełniamy błędy, nic się na to nie poradzi, oby było ich jak najmniej.
Awatar użytkownika
By toska
#1672418
Hunka pisze:Fakt, że po buty bym młodego samego nie posłała z obawy że kupi efektownie wyglądający badziew.
Nie stać mnie było na wywalanie kasy w błoto.


U mnie niestety jest odwrotnie , mlody jest bardzo konserwatywny pod względem ubioru i butów . Czasami jak se coś wybiera do ubrania to aż mnie wszystko opada , niby sam wybiera , ale jak trzeba to mówię nie kupię Ci i koniec , nie będziesz się ubierał poważniej niż ojciec ;-)

Kiedyś poszedł ze mną do sklepu po sukienkę , we wszystkich co mi się podobały wyglądałam źle , jego zdaniem .Zaproponował mi 3 sukienki w 2 wyglądałam jak dewotka w workach a w 3 jak własna babcia , co jego zdaniem było ok , bo zdaniem mojego syna mam już prawie 40 lat a moim zdaniem mam tylko niecałe 40 lat :mrgreen:
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1672949
Czerwone !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.