EPF
Awatar użytkownika
By wojan
#328125
Witam
Wakacje powoli się kończą więc czas się wziąć do pracy.
Własnie jestem po pierwszych testach elektroniki do mojego starego wojmoda i jestem bardzo zadowolony ale potrzebuję waszej rady. Chodzi o parę rzeczy, które nie wiem czy warto wsadzać w boxa.
Na początku troszkę o elektronice:
Elektronika raczej prosta możliwość regulacji 5v lub 6v przy obciążeniu spada przy obciążeniu spada odpowiednio 4,8 i 5,8. Zabezpieczenie przed zwarciem i odcięcie przy niskim naładowaniu. Stabilizacja super bo nawet nie drgnie i nie czuć żadnych spadków napięcia.
I teraz moje rozterki:
1. Czy wstawiać włącznik on/of
2. Zasilanie będzie bateriami 10440 i ile baterii 2 czy 3 (przy 3 będzie problem z ładowaniem bo nie ma ładowarek na 3 sztuki, ale mod będzie dłużej działał)
3. Czy rozmyślać nad gniazdem do zasilacza bo można podłączyć nawet do 20v.
4. Czy ktoś widział ładowarkę, która można naładować 2 baterie 3,7v połączone szeregowo. Chodzi mi o rozwiązanie takie jak np. w sicku czyli podłączam do gniazda ładuję i mogę palić.
5. Czy dioda powinna być widoczna (ja osobiście nie znoszę gdy mi coś świeci pod nosem)
Za wszystkie sugestie będę wdzięczny.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 16:42 przez wojan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#328133
Na jakiej zasadzie działa Twój regulator (PWM, liniowy, step-down)?
Dlaczego spada o 0,2V, skoro stabilizacja jest dobra?
4 zobacz niedawny projekt PucH2 viewtopic.php?f=268&t=16454
5 Jak uważasz, zależy jaką funkcję spełnia. Można też wykonać przycisk z pałeczki kleju na gorąco i go podświetlić.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 20:02 przez tajwoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mkosmida
#328135
- diode zawsze mozna dac od spodu
- master switch jest przydatny, ale powinien byc dyskretny - np od spodu
- ladowarki takiej nie widzialem
- osobiscie moim zdaniem lepsze rozwiazanie to 16340, ale jak kto woli
Awatar użytkownika
By vincent
#328143
wojan pisze: Elektronika raczej prosta możliwość regulacji 5v lub 6v przy obciążeniu spada przy obciążeniu spada odpowiednio 4,8 i 5,8. Zabezpieczenie przed zwarciem i odcięcie przy niskim naładowaniu. Stabilizacja super bo nawet nie drgnie i nie czuć żadnych spadków napięcia.

Przy elektronice TayVoy-a nie wiem czy to ma sens, ale jak dla siebie to popieram. Wiele zysku moim zdaniem nie będziesz z tego mieć. Według mnie wystarczy 5V lub rezystor w szeregu do 2x3,7V. Albo stabilizator na 7805 (tym w wersji 3A) - prosta i skuteczna aplikacja układu, a cena wymiany to całe 1,50 PLN za sztukę :wink: - zresztą sam najlepiej wiesz ....
wojan pisze:1. Czy wstawiać włącznik on/of

Wyłącznik jak już to tylko do przełączania napięć (nie dotyczy płynnej regulacji, ale z tego co piszesz będzie to skok o 1V). Napięcia bym przełączał 3,7V (z jednej baterii) i 5V (po stabilizacji).
wojan pisze:2. Zasilanie będzie bateriami 10440 i ile baterii 2 czy 3 (przy 3 będzie problem z ładowaniem bo nie ma ładowarek na 3 sztuki, ale mod będzie dłużej działał)

Wyłącznie 2 baterie (niekoniecznie 10440). Mod będzie i tak wystarczająco długo działał.
wojan pisze:3. Czy rozmyślać nad gniazdem do zasilacza bo można podłączyć nawet do 20v.

Komplikujesz, a miało być tak prosto :wink: .
wojan pisze:4. Czy ktoś widział ładowarkę, która można naładować 2 baterie 3,7v połączone szeregowo. Chodzi mi o rozwiązanie takie jak np. w sicku czyli podłączam do gniazda ładuję i mogę palić.

Nie widziałem, a jakby nawet była to tania nie będzie. A jakby była nawet tania, to będzie do dupy i nikt nie kupi bo spieprzy akusy.
wojan pisze:5. Czy dioda powinna być widoczna (ja osobiście nie znoszę gdy mi coś świeci pod nosem)

Jak dioda to widoczna, ale nie oczojebna (jak w TV LCD Samsunga :D ) i skierowana moim zdaniem w dół tak, żeby użytkownik widział że mod w ogóle działa.
wojan pisze:Za wszystkie sugestie będę wdzięczny.

Bardzo proszę. Jakby co, to służę pomocą o ile będę mógł.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#328144
Myślę, że trzy 10440 nie będą mniejsze niż dwie 16340 lub nawet 18350.
Ponadto zobacz, że rezystancja wewnętrzna ogniw wykonanych w tej samej technologii spada ze wzrostem ich pojemności, a chcesz dłużej dymić na jednym zestawie.
Awatar użytkownika
By wojan
#328166
Niestety nie zmieszczę większych baterii niż 10440. Prototyp zrobiony i teraz testuję wytrzymałość sprzętu. Ładowarkę zrobię ze standardowej i koszyka na baterie. Będzie tanio i poręcznie. Mam nadzieję, że wojbox przejdzie pomyślnie wszystkie testy :).

-- [scalono] 29 sie 2011, 16:42 --

http://www.youtube.com/watch?v=pHt14nTMdLc
Awatar użytkownika
By mkosmida
#330067
tak sie zastanawiam czy te batki nie powiedza papa palac 1.5ohm na 5V....
nie mowiac o tym ze nadal nie rozumiem jak mozna palic soft tipy na 6V.. choc sa gusta i o tym sie nie dyskutuje
Awatar użytkownika
By analog3
#330110
mkosmida pisze:tak sie zastanawiam czy te batki nie powiedza papa palac 1.5ohm na 5V....
nie mowiac o tym ze nadal nie rozumiem jak mozna palic soft tipy na 6V.. choc sa gusta i o tym sie nie dyskutuje

A co tu jest do rozumienia-sprobuj poprostu-ja czasami tak sie dopalam-wg mnie super.
Batki jak dla mnie ,maja za mala pojemnosc.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 22:09 przez analog3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mkosmida
#330111
probowalem i problem jest taki ze bez odpowiedniego zbiornika mozna o komforcie zapomniec.. nie mowiac o stratach na smaku
Awatar użytkownika
By utak3r
#330154
mkosmida pisze:tak sie zastanawiam czy te batki nie powiedza papa palac 1.5ohm na 5V....

Te małe brzdące są zmuszane do oddawania prawie 10C - ile razy próbowałem używać tych ogniwek, tyle razy po kilku dniach się poddawałem.
Awatar użytkownika
By wojan
#330198
Nie chcę wypowiadać się na temat żywotności baterii bo to są bardzo stare ogniwa ponad 2 lata. Działają około 8 godzin, ale efekt jest taki że na 2 jest napięcie 3,9, a jedna 1,4 i jest koniec palenia. Dzisiaj dostanę nowe więc napiszę za jakieś 2-3 dni ile działają.
Awatar użytkownika
By mkosmida
#330203
raczej na tych tanich jak barszcz to sie nie spodziewaj niczego dobrego... batki przy takim obciazeniu padna jak muchy..
Awatar użytkownika
By marko11166
#330270
wojan pisze:Nie chcę wypowiadać się na temat żywotności baterii bo to są bardzo stare ogniwa ponad 2 lata. Działają około 8 godzin

Mi bateria ego 650 roczna też wytrzymuje 2 nawet 3 dni :mrgreen: jak pale na innym sprzęcie :D
By pidyn.Mawr
#330279
marko11166 pisze:
wojan pisze:Nie chcę wypowiadać się na temat żywotności baterii bo to są bardzo stare ogniwa ponad 2 lata. Działają około 8 godzin

Mi bateria ego 650 roczna też wytrzymuje 2 nawet 3 dni :mrgreen: jak pale na innym sprzęcie :D


Porównywanie działania batki ego, do działania 3 x 10440 w szeregu, to chyba jakieś nieporozumienie?
Ja tez jaram 306LR na 10440, ale pojedynczej, w Slimie. I daje rade, nie długo, bo niedługo, ale kij jej w cycek, kupie nowe.
Natomiast łączenie 3 taich ogniw szeregowo, i dojenie takim prądem, to jednak IMO (co zaznaczam) bezsens. Ale ja się nie znam ;)
By pidyn.Mawr
#330285
To nie zmieni nic na korzyść Wojan.
Zawsze któraś będzie bardziej wydojona, i odetnie, więc reszta nie popracuje.
Najbardziej optymalne są 2 sztuki, choć nawet wtedy nie są równo wydojone. A;e to jest jeszcze akceptowalne.
By pidyn.Mawr
#330289
2 x 14 nie wejdzie Ci tam?
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 13:25 przez pidyn.Mawr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mkosmida
#330404
z tego co kiedys czytalem to korzystanie z ogniw polaczonych, w ktorych wystepuje duza roznica napiec moze prowadzic do eksplozji.
nie jestem expertem wiec trzeba specow podpytac.
imho trza bylo zostac przy 2x16340.. zajmuja mniej miejsca niz te 3.. i patrzac czysto laickim okiem zmuszaja elektronike do mniejszego wysilku..
Awatar użytkownika
By wojan
#330413
No więc przebudowa dokonana. Teraz elektronikę napędzają 4 ogniwa 10440 połączone szeregowo-równolegle. W sumie na elektronikę idzie na początku przy naładowanych bateriach 8,4. Może i faktycznie było za dużo bo batki robiły się ciepłe. Testy wytrzymałościowe muszę zaczynać od nowa :).
Ładowarkę muszę teraz przelutować :(
Co ciekawe mod może działać na 2 lub 4 ogniwach.
Awatar użytkownika
By wojan
#333813
Jak widziałeś gwint mam na wierzchu więc z pomiarem nie mam problemu. W tej chwili na elektronikę idzie 7,45 więc batki są bliżej końca (ok 3,6 pojedyncze ogniwo). Nładowane dają 8,4 i wtedy nie ma praktycznie żadnego spadku.
Awatar użytkownika
By bartezzo1987
#333963
Fajny modzik, mam Twojego pierwszego box'a co prawda wyzionął ducha ale fajnie mi służył.

Jedno co mnie martwi to ta ruchomość wysokości kartomizera, bo jeśli rusza się w górę i dół to na pewno wokół własnej osi też, co z kolei utrudnia wkręcanie i wykręcanie ato/kartomizera bo trzeba będzie przy tej operacji unieruchamiać gwint.
pozdrawiam
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.