EPF
Awatar użytkownika
By Chines88
#881849
Witam, chciałbym się podzielić z wami moim pomysłem na mieszarkę.
Założenie jest takie, butelki które znajdują się w uchwytach kręcą się a płyn w nich przelewa się cały czas. W ten sposób po 2h mamy naprawdę dobrze wymieszany lq i zostaje nam go tylko odstawić na 3-20dni (w zależności jaki aromat, ale to sprawa indywidualna), ponieważ nie wystarczy dobrze zmieszać składniki. Każda substancja potrzebuje czasu by tzw dojrzeć.

Przedstawiam mój projekt.
https://plus.google.com/112370126430508 ... u1U8LM9kvY

W późniejszym czasie postaram się zrobić sterowanie elektroniczne na NE555 i IRFie dużej mocy, ale to w planach. Co prawda już mam części na warsztacie ale potrzebuje czasu.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2013, 01:21 przez Chines88, łącznie zmieniany 1 raz.
By Qński
#881853
A może by tak poprawić tytuł tematu co? :mrgreen:
WARSZTATOWA a nie Marsztatowa? :mrgreen:
A co do mieszarki, to to raczej nie miesza tylko wiruje. Czyli działa tu siła odśrodkowa i..... powinieneś się domyślić :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Chines88
#881858
@Qński, tytuł poprawiony ale siła odśrodkowa działa przy dużych prędkościach, tu akurat mamy stosunkowo małą prędkość i lq ma czas się przelewać/mieszać.

@pol, na dreamlinera mi to nie wygląda, nie wstawiałbym gdybym nie testował, a testuję ją od jakiegoś czasu i sprawuje się dobrze. Lq się mieszają i o to w tym chodzi.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#883301
Wynalazek potrzebny, ale nieco nietypowy ;). Tj. mam na myśli, że płyn w środku buteleczek nie jest efektywnie mieszany - bardziej nadałoby się to na "rozwarstwianie" (cięższe składniki siła odśrodkowa "przyciśnie" do ścianek po zewnętrznej stronie).

Ja bym to zmodernizował na obracanie wokół osi, ale _powoli_, kilkanaście obrotów na minutę, max 20.

A w ogóle najlepiej byłoby bez obracania, jedynie "wstrząsanie" (mimośród?). Ale to już było ponoć ;).
Awatar użytkownika
By Chines88
#883403
Właśnie jaram mój przepis po 4h mieszania po zrobieniu i smakuje dobrze, aromat dobrze wymieszany więc dobrze miesza, obroty nie są wysokie, choć na filmie tak wygląda. Silniczek jaki zastosowałem jest od kasownika KRG-6 i działa w zakresie 4-18V stałego. Zasilacz jaki widać w tle na filmiku jest 1A, więc poboru dużego niema, konstrukcja wirnika jest usadowiona na łożyskach więc opory toczenia minimalne. Prędkość obrotów to jakieś 30-40obr/min.

Teraz przejdę do dalszej części projektu:
Zasilacz impulsowy, inaczej PWM, wiąże się z tym że podaję impulsowe napięcie (coś jak rozruchowe) dlatego silnik będzie pracował ciągle na rozruchu a dodatkowo reguluje napięcie na wyjściu po przez minus. Proste do wykonania, tylko muszę mieć czas w pracy bo elementy wyjmę z płytek z regału.:D

Awatar użytkownika
By prymus140
#883449
Chines88 pisze:Na naszych drogach każdym autem trzepie. :lol:

Będzie *SPAM* ale wesoły.Mam lepszy sposób.Węzełek i na plecy teściowej.Wszędzie poleci.W ciągu dnia obskoczy wszystkie lumpeksy,znajomych.Na wieczór liquidy wymieszane. :lol:
Awatar użytkownika
By Chines88
#883471
Dziś pierwsze testy sterowania silnikiem, teraz bez obciążenia. Regulacja sprawna i płytka niewielka. Może uda się to gdzieś upchnąć.
Jutro będę robił testy pod obciążeniem. Zobaczymy czy NE555 i IRF uciągną.
Muszę znaleźć jeszcze zasilacz 12V 1A, chyba mam w domu. *SUPER*

Teściowa zawsze może ci ucieć i po liqiudach. *SRY*
Awatar użytkownika
By prymus140
#883473
Chines88 pisze:Dziś pierwsze testy sterowania silnikiem, teraz bez obciążenia. Regulacja sprawna i płytka niewielka. Może uda się to gdzieś upchnąć.
Jutro będę robił testy pod obciążeniem. Zobaczymy czy NE555 i IRF uciągną.
Muszę znaleźć jeszcze zasilacz 12V 1A, chyba mam w domu. *SUPER*

Teściowa zawsze może ci ucieć i po liqiudach. *SRY*

Marzyciel.Dopłacę.Weźmiesz? :lol:
Awatar użytkownika
By slavo22
#883538
@Chines88 - jeśli puścisz silnik na rozruch ciągły to długo się nim nie pocieszysz. Wprawdzie ja pracuję z silnikami większej mocy (10-150kW) ale teoria już mówi że lepiej by silnik pracował non stop niż był co chwilę uruchamiany. Prąd rozruchowy jest bliski prądowi zwarcia, a ciągła praca z takim prądem może spowodować spalenie silnika.

Tapnięte ze SGSa
Awatar użytkownika
By Chines88
#883739
@slavo22, to na razie testy, mam tych silników trochę na warsztacie więc jak się spali 1-3 to nic nie szkodzi a to będzie powód aby pomyśleć nad czymś innym.:D
Spokojna głowa, muszę to wszystko pomierzyć na oscyloskopie i mierniku.
Ale dzięki za wskazówkę, wezmę ją pod uwagę.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.