EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By szczuro
#392817
chetnie bym cos takiego nabyl
najlepiej nie plastikowe i nie aluminium

zasilanie w stylu cube made in poland no i do tego jakis baniak
ktos ma cos takie w planach do wymodzenia

w sumie zasilanie jest, ale baniaka brak
no ale jak juz robic to calosc :mrgreen:
Awatar użytkownika
By szperaczz
#392838
szczuro: tez w takim ksztalcie, co zreszta napisalem powyzej, a co strzykawka ma do tego

A to trzeba było jasno napisać. Chcę by ktoś zrobił moda wyglądającego jak Cube i metalowy baniak do tego :P
Dobrze by było dodać, co w baniaku jaśnie Pan sobie życzy (kartek, atomek, genesis itp) :lol:
Awatar użytkownika
By PucH2
#392839
Jak się nie da , jak się da. Tylko komu się chce dokładać do biznesa?
Awatar użytkownika
By szczuro
#392849
wiec uproszcze
chcialbym miec w miare kwadratowego moda :)
wraz z baniakiem
podpowiedz taka, ze mozna juz na upartego baniak zrobic okragly, a na niego oslonke kwadratowa, nie bede ukrywal, ze zasilanie w stylu cube i do tego baniak stricte zaookraglony to slabo ze soba wspolgra :D
Awatar użytkownika
By daras25
#392850
Taniej chyba jednak wyjdzie zakup niż zlecenie wykonania , ten Cube z Twojego linku to polerowane SS , nawet ładnie się prezentuje z SE-2 . Zerknij na moją kolekcję w podpisie , mam tego mniejszego 14500 .
Awatar użytkownika
By szczuro
#392858
daras25 pisze:, ten Cube z Twojego linku to polerowane SS , nawet ładnie się prezentuje z SE-2 .
.


IMO wlasnie nie ladnie :mrgreen:

ja nie chce zlecac 1 sztuki, tylko fajnie by bylo, zeby ktos sie ukierunkowal w ten styl i cos wymodzil dla wiekszej ilosci osob
Awatar użytkownika
By VapersIsland
#392860
szczuro pisze:
daras25 pisze:, ten Cube z Twojego linku to polerowane SS , nawet ładnie się prezentuje z SE-2 .
.


IMO wlasnie nie ladnie :mrgreen:

ja nie chce zlecac 1 sztuki, tylko fajnie by bylo, zeby ktos sie ukierunkowal w ten styl i cos wymodzil dla wiekszej ilosci osob


wyslij mi projekt i zrobia dla mnie w robocie :P
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#392960
Jeśli chodzi o projekt zasilania, mógłbym się podjąć rozrysowania. Niestety nie mam pomysłu, jak dolny spust kwadratowy zrobić - w Cubie SiamMods też jest w dupce okrągło. Co do baniaka, też można by to zrobić (są kwadratowe profile SS), trudniejsze były by dekle (nie da się tego na tokarni zrobić).
@mariuszd2 - czy u Ciebie w robocie mają takie materiały, czy musieli by zamawiać?
Awatar użytkownika
By Faja
#392967
jak się nie da jak się da, a wał korbowy to jak toczą? :D
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#392978
Wał utoczysz, bo jak sama nazwa wskazuje, ma kształt obły, nawet jeśli mimośrodowy. My mówimy o prostokątnych deklach. Można wyTOCZYĆ na tokarni coś, co kąty proste ma? Tu raczej frezowanie w grę wchodzi.
Awatar użytkownika
By Faja
#392988
szperaczz pisze:
Faja pisze:jak się nie da jak się da, a wał korbowy to jak toczą? :D


A jesteś pewien? Jeśli dobrze pamiętam, to wały są kute :D

A potem toczony, sprawdź w swoim aucie. :D
p.s. tokarz to z kulki powinien umieć wytoczyć kostkę sześciokątną.
Awatar użytkownika
By MrJacek
#392997
szczuro pisze:wiec uproszcze
chcialbym miec w miare kwadratowego moda :)
wraz z baniakiem
podpowiedz taka, ze mozna juz na upartego baniak zrobic okragly, a na niego oslonke kwadratowa, nie bede ukrywal, ze zasilanie w stylu cube i do tego baniak stricte zaookraglony to slabo ze soba wspolgra :D


Można pokombinować coś ala liquinator, choć sam Cube ma już sporą wagę to w połączeniu z podobnym kształtem liquinatorem będzie już bardzo ciężki.
Sam myślałem nad takim baniakiem do mojego Cuba Mini i jak skończę z liquinatorami to podrzucę koledze kolejny pomysł.

A czy baniak okrągły kiepsko współgra?

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
By szczuro
#393006
no zdjecia masz ladne jak zawsze, ale okragle mi nie pasuje do tego :)
baniak o ksztalcie cube bylyby piekny,
zreszta baniak moze byc klejony/o ile mialby byc wykonany z plexi lub szkla, zeby nie tracic pojemnosci wzgledem ''kwadratowej'' oslonki
Awatar użytkownika
By MrJacek
#393273
Potrzebowałbym wymiary Cuba (tylko nie mini bo takiego mam) i w lutym może kolega mi wystrugać kilka sztuk łącznie z baniakami takimi jak kształt Cuba (może też być opcja grawerki)
Awatar użytkownika
By szczuro
#393332
JacekMr pisze:łącznie z baniakami takimi jak kształt Cuba (może też być opcja grawerki)


no i jest postep :)
pozostaje kwestia, co by mialo grzac w tym baniaku
wiec termin luty wydaje mi sie zbyt odwazny, zeby cos wymodzic sensownego i do tego sprawdzic jak bedzie dzialac

no chyba ze baniak ma grzac jakis dc lub klir
Awatar użytkownika
By szczuro
#393360
masive no cos w ten desen mozna zrobic, ale dodatkowo z oslonka
jezeli mamy juz tak uproscic :)

JacekMr no na szybko cos w stylu se2 to moze nie wyjsc z tego nicc sensownego

IMO zeby zrobic przemyslanego moda czyli zasilanie i grzalka to termin luty IMO2 jest niewykonalny
Awatar użytkownika
By MrJacek
#393366
Ja myślę o baniaku metalowym (żadna plexa) kwadratowym na zewnątrz (identyczny jak body Cube lub może być grubszy) capy również kwadratowe wyjmowane tak jak w liquinatorze oczywiście uszczelnione oringami, w środku jak największy otwór aby pojemność była konkretna.

A ja myślę że pod koniec lutego już coś mógłbym pokazać :)
Awatar użytkownika
By szczuro
#393378
JacekMr pisze:A ja myślę że pod koniec lutego już coś mógłbym pokazać :)


no ja bym wolal nie cos, tylko cos konkretnego :lol:

jak to cos trafi w postaci wymodzonej i z jakas sensowna grzalka to ja juz rezerwuje*

*o ile mi sie spodoba :mrgreen:
Awatar użytkownika
By MrJacek
#393408
szczuro pisze:no ja bym wolal nie cos, tylko cos konkretnego :lol:


Właśnie coś konkretnego miałem na myśli ;)
Zasilanie myślę 18650 chyba najpopularniejsze, bez elektroniki żeby było prosto i w miarę tanio.
Ma być aluminium anodowane czy KO ? (mi się marzy satyna KO)
Awatar użytkownika
By MrJacek
#393435
szczuro pisze:KO
satyna ok
i dwa kubki na 18650
i 18350 w wersji mini :)


Git, mogą być dwa kubki. Satyna myślę że będzie praktyczniejsza niż poler, nie będzie się wyślizgiwać z łapy tak łatwo.
Awatar użytkownika
By daras25
#393439
JacekMr pisze:
szczuro pisze:KO
satyna ok
i dwa kubki na 18650
i 18350 w wersji mini :)


Git, mogą być dwa kubki. Satyna myślę że będzie praktyczniejsza niż poler, nie będzie się wyślizgiwać z łapy tak łatwo.

Jeżeli wszystko wyjdzie jak planujesz to będzie na prawdę kawał porządnego " żelastwa " :wink: .
Życzę powodzenia *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By MrJacek
#393724
szczuro pisze:
JacekMr pisze:Rozmawiałem już z tokarzem i projekt rusza w przyszłym tygodniu.


no to fajnie

to juz wczesniej cos planowales w tym stylu wymodzic, czy inspiracja byl ten watek :mrgreen:


Kombinowałem już wcześniej tylko zajełem się liquinatorami, a ten wątek tylko przyśpieszył moje kombinacje :mrgreen:

idzipl pisze:a skąd kwadratowe baterie ??

:P


Są już zamówione ;)
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#394034
Dyskusja chyba przestała być na lajcie :D
Wstępnie się piszę na zasilanie. Ostateczna deklaracja zależ w pierwszym rzędzie od koncepcji moda, wyglądu/wykonania, a na końcu ceny.
Jeśli już teraz mogę zapytać o kilka szczegółów:
- gwint atoma wyfrezowany w korpusie, czy wmontowany taki do kupienia w sklepach?
- włącznik w dupce (a'la Sturm, K1, Śrubokręt PL itp), czy w górnej części korpusu?
- jeśli w dupce, to blokowany a'la Sturm, czy podfrezowany na paluch a'la K1?
Awatar użytkownika
By MrJacek
#394119
Kaszuba pisze:Dyskusja chyba przestała być na lajcie :D
Wstępnie się piszę na zasilanie. Ostateczna deklaracja zależ w pierwszym rzędzie od koncepcji moda, wyglądu/wykonania, a na końcu ceny.
Jeśli już teraz mogę zapytać o kilka szczegółów:
- gwint atoma wyfrezowany w korpusie, czy wmontowany taki do kupienia w sklepach?
- włącznik w dupce (a'la Sturm, K1, Śrubokręt PL itp), czy w górnej części korpusu?
- jeśli w dupce, to blokowany a'la Sturm, czy podfrezowany na paluch a'la K1?


Wszystko będzie podobnie jak w Cube, ale szczegóły podam w odpowiednim czasie.
Awatar użytkownika
By szczuro
#394778
no i projekt zaczyna nabierac ksztaltow
tworzac nowego moda, zawsze mozna wprowadzic jakies usprawnienia
niestety cube nie mialem, wiec nie mam odniesienia

pstryczek i jego precyzja dzialania jak w sturm mod, mile widziana :)

PS Jacek jak cos konkretnego bedziesz chcial wrzucac w sensie wstpnego projektu i jakis fotek to zaloz nowy watek
By epalacz
#395925
Ktoś napisał że się nie da na tokarni tego zrobić.
Wszystko się da tylko wymaga to czasu oraz dorabiania dodatkowych przyrządów ułatwiających
obróbkę danego detalu.
Podobny projekt leży u mnie w szufladzie od dwóch miesięcy i czeka na swoją kolej z braku czasu prace zostały przerwane.
Z ciekawością będę śledził ten wątek.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów . :D
Awatar użytkownika
By senio
#395950
szczuro pisze:wiem, ze w obliczu ACTA moze byc to trudne, ale moze cos sie uda :D


Wystarczy jedno porządne CNC i człowiek który to potrafi zaprogramować. To wszystko co potrzeba.

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=oGq-9NNmr3o

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&feat ... 9jMN9Bgg6g
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.