EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By OSKI
#447255
mysle ze to dosc oryginaly pomysl i dlatego wrzucam tutaj :)

udalo mi sie zamknac moje pudlo z wlasnorecznie wykonanym miernikiem


wielkie i nieporeczne ale dziala ;D 10x5x4cm okolo
nic nie pasuje bo zabraklo checi ;)
ale za to szalowe :) bo mialo byc na bogato



sercem jest 2x18650 z kisem
do tego miernik oparty na atmega8


pokazuje napiecie, natezenie, opor i ilosc mAh przekazanych do obciazenia

sluzyc mi to ma za miernik do nastawiania napiecia bo inaczej trzeba miec miernik tradycyjny



niestety poki co sa jeszcze spadki napiecia z tytulu uzycia rezystora pormiarowego ale chce go zastapic mniejszym
aktualny spadek 0,2v i 100mA
pobor miernika 130mA


pomiar st 3om w baniaku ze strzykawy


a2 sadzilem ze ma 1,6-1,7 a tu 1,4


i na koniec bezmostkowiec

tak ze poki nie kupie sobie moda jakiegos ladnego bedzie to moja elektrownia ktora sie dobrze sprawdza
druga funkcja i to bardzo istotna to przenosny miernik do e-p

jeszcze musze jakims dobrym sprzetem okreslic czy opor dokladnie podaje i ew poprawki zrobic

jutro musze zakupic malutki przelacznik bo aktualnie zasilanie miernika zalacza sie z nacisnieciem przycisku
w planach tez przelacznik na obejscie rezystora kiedy nie bedzie potrzeba pokazywania ilosci amperow = mniejsze spadki

koszta wykonania ..
pudlo 5zl
baterie free
wykonanie plytki okolo 10zl
kontroler 10zl +10zl (jeden spalony)
elementy plytki okolo 10zl
wyswietlacz 18zl
glowica free
kis 16zl
programator i podstawka 50zl :P
bez programatora wyszlo mnie 70zl ale wrazenia z wlasnej dzialajacej roboty - bezcenne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bobone
#447819
Fajny modzik, stworzyć coś takiego to nie lada zadanie, a ty złożyłeś to w nie banalną całość. Jak dla mnie to mógłbyś zapodać mniejszy wyświetlatorek, ale i tak jest spoko. Gratuluje i życzę więcej takich sukcesów.
Awatar użytkownika
By OSKI
#447835
Jak bym umial programowac. To zrobil bym na 3x malutki jak u taja a zmiana funkcji na guzik
Ale nie znam uC do programowania prockow a gotowy program obsluguje tylko takie duze wyswietlacze :)
Poki co dzis jeszcze zrobie rozlacznik zasilania i moze wybor pomiaru pomiedzy grzalka a bateria
Czyli z przed i zza kisa - do wgladu na stan baterii :)
Awatar użytkownika
By Marrok
#447865
Wpadłem na głupi pomysł :D, może by ktoś zrobił liquinator z czujnikiem ile dokladnie liquidu zostało a jakby co rezerwa sie zapali jak w autku :D

Robota bardzo dobra a przede wszystkim homemade, bo takie najlepsze. Sam uwielbiam majsterkowac ale nie mam takiej wiedzy ani umiejętnosci manualnych :D
Awatar użytkownika
By lexxxx
#447867
Marrok pisze:Wpadłem na głupi pomysł :D

Z tym sie zgodze w calej rozciaglosci :mrgreen:
Dla slepego moze i dobry pomysl.
Awatar użytkownika
By OSKI
#447876
Od poczatku w calej tej robocie chodzilo tylko o home made bo mnie cieszy jak cos dziala co sam zrobie :)
Na poczatku dowiedzialem sie ze to nie zadziala ale jednak sie udalo :)
Tu wystarczy trzymac dobrze lutownice i wiedziec jak wykonac samemu plytke drukowana
Awatar użytkownika
By tajwoj
#447883
jeszcze musze jakims dobrym sprzetem okreslic czy opor dokladnie podaje i ew poprawki zrobic


Zmierz rezystancję metodą techniczną.
Miernik wyskaluj dwupunktowo zarówno przy pomiarze prądu jak i napięcia.

Maszyneria robi wrażenie.
Awatar użytkownika
By bobone
#447886
:mrgreen: kontrola pojemności liquinatora heh dobre. Ja pójdę dalej,kiedyś chyba w czasopiśmie mre elektronik był schemat kontroli wilgotności ziemi dla kwiatka. Wystarczy wsadzić takie sondy pod grzałke i bedzie nas ostrzegało przed bobrem. już widzę te ikone zwierzaka na wyświetlaczu, ha ha.
Awatar użytkownika
By OSKI
#447951
Taj - kalibracja programowa, vref 2.4 do 2.72v rezysor 0 do 2.5om. V do korekty o +-1v
Skalowane V do miernika z bledem 0.01v
Opor ciezko miernikiem dobrze zmierzyc bo trzeba odejmowac przewody tak ze na bank jest rownie dokladnie albo i lepiej

Jesli ktos by chcial robic taki uklad to jest on sciagniety z www.elfly.pl
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.