EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By dsh
#350395
Super, że wziął się za to ktoś, kto zarabia na chleb projektowaniem takich urządzeń.

Wydaje mi się jednak, że wsadzanie wyświetlacza graficznego to lekka przesada...

Ciekawy jestem jak będzie z ceną, bo sumaryczny koszt pojedynczych elementów, gdyby kupować po kilka sztuk byłby spory.

Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, jakie zastosował kolega pailpoe. Konwerter step-up kontrolowany uC przez cyfrowy potencjometr. Rozmiar mnie przeraził, no ale jeśli robimy boxa to wszystko zmienia.

No i ta bateria na stałe - ale to akurat łatwo można będzie zmodyfikować.

Zintegrowany dedykowany układ do ładowania li-ion to też krok w dobrą stronę. Chciałbym zobaczyć w miarę tanią ładowarkę opartą na takim układzie. Niestety cała chińszczyzna podpisywana jako "cyfrowe ładowarki" to jedna wielka ściema. Są w stu procentach analogowe i jestem prawie pewien, że niszczą ogniwa (szybciej te niezabezpieczone).

--- EDIT ---

Cena około 40EUR czyli bardzo rozsądna, wie co robi :)
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 13:57 przez dsh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By xtigerx
#350397
*BOJE SIE* Taki wyświetlacz to będzie można w snejk-a zagrać :wink: przy tym ep się rozkoszować.
Awatar użytkownika
By gerard88
#350399
Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd, ale Pailpoe nie będzie sprzedawał tego wynalazku, a raczej udostępni materiały źródłowe.

Zobaczymy co z tego mu wyjdzie i może grupowo zamówimy komponenty :)

PS

Z wyświetlaczem to przesadził :)
Awatar użytkownika
By Paveletz
#350404
Hmm... To już jest istne szaleństwo, ale skala, rozmach i profesjonalizm realizacji tego projektu są dla mnie imponujące. Zastanawia mnie tylko trochę ergonomia przyszłego produktu finalnego – a szczególnie zasadność umiejscowienia przycisków zaraz obok wyświetlacza, czyli jak można domniemywać, na przyszłej, przedniej ściance boksa. No i ten wielgachny wyświetlacz – bardzo ładny, ale i równie delikatny... No nic, pożyjemy - zobaczymy. :wink:
Awatar użytkownika
By senio
#350410
noman1 pisze:ale po co komu taki wyświetlacz :mrgreen:


Ktoś kiedyś zapytał o przyszłość e-fajka. Napisałem wtedy że będzie TV, MP3, telefon i może coś jeszcze. Właśnie zarodek tego jest na tych fotkach.
Awatar użytkownika
By noman1
#350412
Senio oby nie, nie jestem zwolennikiem, all in one ;)
Ale żeby zaprojektować taka elektronikę, zrobić płytke i zmontować .... wygląda jak końcowy produkt do montażu i sprzedaży.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 14:51 przez noman1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#350413
A wyświetlacz pewnie dla menu :P
Nie trzeba będzie zapamiętywać ile razy kliknąć, napierniczać w przycisk, tylko wybierzemy z menu żądaną funkcję i już :mrgreen:
Awatar użytkownika
By lesmie
#350414
Taki wyświetlacz może wyświetlać wszystkie informacje na raz. Napięcie bez obciążenia, pod obciążeniem, natężenie prądu w obwodzie grzałki, natężenie prądu pobieranego z batki, wydzielana moc na grzałce, rezystancję grzałki, stopień naładowania batki, statystyki ilości zaciągnięć dziennie :zakrecony Może po to dał taki duży ?
Awatar użytkownika
By gerard88
#350416
Jeśli byłoby dużo informacji i co za tym idzie wszystko czytelne to kto wie może to nie jest głupi pomysł :)
Awatar użytkownika
By lesmie
#350419
Też nie mam nic przeciwko temu.
Awatar użytkownika
By senio
#350429
lesmie pisze:Taki wyświetlacz może wyświetlać wszystkie informacje na raz.


Tylko że na razie jest prowizorycznie zamontowany. Podczas wapowania nic nie będzie widać. Ale jak znam życie to prototyp, a w fazie docelowej będzie jak w aparatach można go w każdej pozycji oglądać po otwarciu i ustawieniu pod odpowiednim kątem. Być może ramię odsuwane dla tych z korekcją oczu też się znajdzie. Inaczej bez tych wodotrysków nie kupię i na IHM dalej jadę. Jak full wypas to full a nie taka okrojona wersja. TV też musi być już HD, a telefon koniecznie z nawigacją choćby dla pieszych :twisted:
Awatar użytkownika
By gerard88
#350432
tak czy owak należy docenić innowacyjność francuza :)
Ważne że komuś się chce takie rzeczy w ogóle robić i dzielić się z innymi swoimi projektami *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By noman1
#350436
To na pewno Gerard, gdzieś widziałem dane tech, 10V, 20W, 5A chyba.....
Mam nadzieję że będziesz śledził temat i dasz znać jak rozpocznie się sprzedaż ;)
Awatar użytkownika
By senio
#350443
gerard88 pisze:tak czy owak należy docenić innowacyjność francuza :)
Ważne że komuś się chce takie rzeczy w ogóle robić i dzielić się z innymi swoimi projektami *CZAJNICZEK*



To zależy czy komuś potrzeba porządnego prostego i niezawodnego zasilania, czy takiego z masą zbędnych wodotrysków, narażonego na wieczne awarie.

Wyobraź sobie sytuację że chcesz powapować, a w twoim boxie Windows czy inny system akurat zwiechę zaliczył i trzeba go od nowa postawić :).

Oczywiście różne grupy ludzi różnie do tego podchodzą, i tym co lubią gadżety z pewnością się to spodoba. Ci co mają to wszystko już w i-phonach i innych takich, średnio to się spodoba i przyda. Jak dla mnie powstaje urządzenie absurdalne którego na swoją zgubę nigdy bym nie kupił. Taka trochę pogoń za królikiem, tylko czy to słuszna alejka do tej gonitwy.
Awatar użytkownika
By noman1
#350444
Gdzie tu widzisz wodotryski ? To nie będzie na windzie tylko na androidzie :P
Zintegrowany zasilacz, parametry super, wyświetlacz pokazujący naraz wszystkie informacje to dobry pomysł.
Kierunek dobry.
Widać nie wiesz co to VV i satabilne napięcie :P

PS w PV nic się nie wiesza, w TVP także, mimo wodotrysków.
Awatar użytkownika
By senio
#350445
noman1 pisze:Gdzie tu widzisz wodotryski ?


Wszystko co jest poza przyciskiem, jest dla mnie w zasilaniu wodotryskiem. Dlatego też napisałem "dla mnie" :). Nie oznacza to nic ponad to że ja nie bardzo widzę takie zasilanie dla siebie. Są dwie drogi. Grzałka pod zasilanie, lub zasilanie pod grzałkę. Ja wybrałem dla siebie to pierwsze rozwiązanie. Jest, prostsze, i niemal bezawaryjne.
Awatar użytkownika
By mietek-tech
#350446
Jak dalej w tym kierunku zasilanie do ep będzie się rozwijać to tylko patrzeć jak Nokia, Sony albo Apple wypuści smart-fono-ep :mrgreen:
Ps. jak dla mnie przerost formy nad treścią ale zobaczymy
Awatar użytkownika
By DELL
#350450
Jak tak dalej elektronika będzie rozbudowywana w naszych E-P to doczekamy się takich rozwiązań że urządzenie będzie zbierać nasze parametry użytkowania atomizera , kartomizera itd oraz na każdy dzień tygodnia a my następnie będziemy mogli zapisać taką charakterystykę w pamięci moda.
Może być tak że mod będzie miał kilku użytkowników a wtedy wymienią się ustnikami tzn. atomizerami , kartomizerami itd. i wybiorą użytkownika w menu oraz jego jedną charakterystykę z kilku którą posiada w pamięci dla danego użytkownika.

Tak trochę po fantazjowałem a może nie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By jupiajo
#350455
po co komu więcej niż 640kB...

jeżeli menu jest rozbudowane i nie zna się na pamięć mniej używanych funkcji, to taki wyświetlacz jest przydatny. Żeby się o tym przekonać wystarczy pogrzebać w menu drukarki z jednoliniowym wyświetlaczem.

A tak w ogóle to wiecie jak się nazywa e-papieros bez wyświetlacza full HD? - pieprzony analog. haha
Awatar użytkownika
By szczuro
#350505
to jest oczywiste, ze EP bedzie szlo rowniez w tym kierunku, tak jak fony vel smart, pc-note-net-tab'booki

IMO lekko za duzy, ale jak bylaby opcja WIFI, moze 4G ;) to w sumie moglby sie przydac

PS czy to amoled :D
PS2 DELL mysle, ze to nie fantazja, zreszta juz kiedys byl watek o rowzowuj EP i pomyslow bylo tam duzo
Awatar użytkownika
By utak3r
#350570
Najważniejsze jest to, że pailpoe udostępni cały projekt na zasadzie OpenSource - zarówno projekt PCB, jak i źródła wsadu do PICa.
Awatar użytkownika
By szczuro
#350574
mi to sie co raz bardziej podoba, od razu przypominaja mi sie czasy PPV i C+ , pic i eeprom :D
Awatar użytkownika
By Kszywho
#396708
gerard88 pisze:podobno cena to 20 euro :)

Za całą elektronikę????

Ps. A Palipoe nie został zbanowany na ECF???
Awatar użytkownika
By gerard88
#396712
Kszywho pisze:
gerard88 pisze:podobno cena to 20 euro :)

Za całą elektronikę????

Ps. A Palipoe nie został zbanowany na ECF???


Tu jest jego post z innego forum:

"Yes, the board price is about 20€ with pcb and components ;) ."
Obrazek
Awatar użytkownika
By boogeyman
#396713
Szkoda że sterowane przez IR anie BT, wtedy można by jakąś apke na andka napisać do sterowania układem :mrgreen: Swoją drogą, idziesz sobie ulicą i wapujesz, a tu ktoś obok zmienia głośność w ipodzie za pomocą pilota a ty w tym momencie masz spalonego atomka LR bo box podał 8v :lol:
Awatar użytkownika
By Goldi
#396720
A że tak skromnie zapytam - po co i komu jest potrzebny pilot do e-p? :wink:
Awatar użytkownika
By gerard88
#396724
Pailpoe jest znany z tego że ma niekonwencjonalne podejście do e-p.
Awatar użytkownika
By noman1
#396730
goldi74 pisze:A że tak skromnie zapytam - po co i komu jest potrzebny pilot do e-p? :wink:

Z tego samego powodu, dla którego jest pilot do kobiety........... czego to ludzie nie wymyślą :idea:
Awatar użytkownika
By szczuro
#396993
no pilot jest potrzebny, bo jak wapujesz bezprzewodowo i ep lezy w innym pomieszczeniu i chcesz zmienic sobie np program wapowania. to zeby nie wstawac z sofy, uzywasz po prostu pilota

analogicznie jak przy TV

:lol:
Awatar użytkownika
By Goldi
#396995
szczuro pisze:no pilot jest potrzebny, bo jak wapujesz bezprzewodowo i ep lezy w innym pomieszczeniu i chcesz zmienic sobie np program wapowania. to zeby nie wstawac z sofy, uzywasz po prostu pilota

analogicznie jak przy TV

:lol:

No fakt. Nie pomyślałem o tym. :mrgreen:
By Pilot353
#396997
Może zostawcie pilota w spokoju, nie będe do każdego latał i ep regulował. Chyba że do kobiety, to co innego. Pomyślę. :wink:
A tak na marginesie to przyszłość ep ciekawie się zapowiada. Czekamy na kombajny do wapowania.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.