EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By olokos
#426659
Moja matka mówiła że jak weszła do mojego pokoju to ją zaczęło dusić i szybko poszła się napić. To może być uczulenie czy co to jest?
Awatar użytkownika
By uziq
#426666
moja kobieta nie znosi zapachu z e-dymu
Mdli ją i staram się palić w innym pomieszczeniu
Awatar użytkownika
By nester
#426667
Znoszone skarpety wynieś do prania i zmień wreszcie majtki.


Sorry ale tematy o alergiach są na forum, najpierw poczytaj.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2012, 16:29 przez nester, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#426671
uziq pisze:moja kobieta nie znosi zapachu z e-dymu
Mdli ją i staram się palić w innym pomieszczeniu

Sporo zależy od wapowanej bazy i aromatów, czasem podobno jest dosyć wyczuwalny smrodek,choć w moim otoczeniu takich akcji nie zanotowałem.

Olokos, nie żebym się zbijał, wapuj przy otwartym oknie, zamknij je i zaproś mamę do pokoju, jak ją dalej będzie dusić, to chyba sama sobie coś wmawia może...?
Kiedyś miałem auto z lpg, teściowej ciągle gaz śmierdział a ja 3 razy jeździłem do warsztatów różnych na sprawdzenie. Zmieniłem auto na Pb jeżdżę, a jej dalej gaz śmierdział, w końcu spytałem czy zauważyła że zmieniliśmy auto i że to jest na benzynę...
Ostatnio zmieniony 15 mar 2012, 16:16 przez gregbard, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By uziq
#426678
raczej orzech, czekolada, kawa, one nie yebią

gorzej z redmixami etc, one mogą zlatywać brzydkim zapachem
Awatar użytkownika
By jupiajo
#426692
Sam aerozol może być czynnikiem drażniącym dla osób z już występującą astmą oskrzelową, tak jak dym, pył, zimne powietrze. Raczej nie uczula sam z siebie. Być może chodzi o inne problemy z drogami oddechowymi twojej mamy. Sam mam problemy z wapowaniem, gdy jestem u kumpla, który ma dwa koty. Mgiełka wtedy mocno dusi podrażnione oskrzela. Ale jest to "wapowanie czynne", a nie bierne mgiełki zawieszonej w powietrzu.
Najprawdopodobniej chodzi więc o zapach twoich liquidów.
Awatar użytkownika
By olokos
#426840
rozumiem... Czyli camel nie będzie tak matki dusił ew. malb?
gregbard - też o tym myślałem :D dziś już zużyłem karta całego w pokoju i otworzyłem okno. :) ciekawe jak zareaguje :)
By kalisz1
#426859
Reakcje mogą być różne. Spotkałem się z pełną aprobatą i zachwytem "jak ładnie pachnie", ale też są wyjątki " nie pal bo mnie dusi" " nie pal bo mnie od tego głowa boli".
Dolegliwością negatywnym powinien przyjrzeć się psychiatra.
Jeżeli pies, kot nie reagują na opary, to moim zdaniem osoby, które rzekomo cierpią, powinny się leczyć, ponieważ one są zagrożeniem, a nie opary liquidu.
Awatar użytkownika
By saradonin
#427204
@olokos
  1. Przyczyny mogą być różne, czasem jest to kwestia jednego ze składników i nie jest łatwo określić którego. Przykładowo mój organizm dziwnie reaguje na bazę DNB (pewnie jakiś dodatek aromatyzujący) - pojawią się lekkie podrażnienie śluzówek i zwiększone wydzielanie histaminy podobne jak przy reakcji alergicznej - ale trochę zajęło znalezienie przyczyny. Metodą prób i błędów pewnie uda Ci się to ustalić.
  2. Niektóre liquidy/aromaty rzeczywiście mają zapach, który może być odbierany jako nieprzyjemny. Wspomniany przez Ciebie Camel (Cml czy jak go tam różni sprzedawcy zwą) jest zdecydowanie w tej kwestii łagodniejszy niż redmixy (RedUsaMix, Marlboro Red i tym podobne).

@kalisz1
No i nie masz do końca racji.
  1. Ktoś może być uczulony na jakiś składnik aromatu (bo bazy zwykle są neutralne dla organizmu) i nawet o tym nie wiedzieć, bo nigdy wcześniej nie miał styczności z daną substancją.
  2. Zwierzęta reagują na opary - pamiętaj, że większość z nich ma znacznie bardziej czuły zmysł węchu niż człowiek - pies (właściwie suczka) mojej lepszej połówki czasem obwąchuje chmurkę z zaciekawieniem.
  3. Taka właśnie arogancka, aspołeczna postawa którą reprezentujesz swoimi wypowiedziami, wysyłanie ludzi do psychiatry itp. może jedynie wpłynąć negatywnie na nastawienie otoczenia do użytkowników epetków. Podobnie jak ostentacyjne wapowanie w zatłoczonym autobusie - można było wytrzymać bez analoga, można też chwilę wytrzymać bez efajeczka.
    Bąki też puszczasz gdzie popadnie tłumacząc sobie, że skoro czynność nie jest zabroniona prawem to wszystkim to pasuje? Trochę mało subtelne porównanie, ale wydaje mi się trafne.
    W towarzystwie osób trzecich wypada zorientować się czy wapowanie nikomu nie przeszkadza.

    To nie jest kwesta nakazów czy zakazów, a taktu i kultury osobistej.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2012, 09:30 przez saradonin, łącznie zmieniany 1 raz.
By kalisz1
#427227
Z negatywną reakcją spotkałem się tylko raz, podczas wspólnej podróży samochodem, gdzie ilość wymiany powietrza jest na tyle duża, że puszczenie bąka nie było by wyczuwalne, a częstotliwość puszczenia chmurki nie była duża, raz na parę minut.
Jako pierwszy zareagował brat słowami "nie pal bo mi ten dym przeszkadza"
Po chwili bratowa stwierdziła, że od tych oparów boli ją głowa.
Dzieło nagonki zwieńczył bratanek, który zawsze twierdził, że fajnie pachnie, tym razem jego zdanie było całkiem odmienne, a pies labrador się nie odzywał.
Nie mając wyjścia, musiałem się poddać woli rodziny i przez kolejne parę godzin podróży zrezygnowałem z inhalowania.
Wdawanie się w dyskusję z moją rodziną, na temat szkodliwości i skutków ubocznych biernego wdychania oparów , niczego by nie wniosło. Mają swoje zdanie i bez względu czy jest właściwe czy nie, to i tak jest właściwe.
Inhaluje tylko miętę.
Awatar użytkownika
By olokos
#428110
Problem rozwiązany... wapowałem ostro przez godzinę, a po wejściu matki nawet słowem się nie odezwała nt. epapieroska. :)
Awatar użytkownika
By maciejaszek
#428162
kalisz1 pisze:"nie pal bo mi ten dym przeszkadza"
Po chwili bratowa stwierdziła, że od tych oparów boli ją głowa.

Jakbym slyszal moja narzeczona;) Nie wiem ile w tym prawdy, bo Ona generalnie jest nastawiona anty ep. Pierwszy zestaw sama mi kupila bym rzucil fajki, ale chyba myslala podobnie jak ja, ze pozegnanie się z nikotyna zajmie co najwyżej 3 miesiące;) Teraz, gdy zbliżam się do zero mg, jest większa nagonka. Ze skoro już tak blisko zera to zebym rzucal to w cholerę;)

...via Tapatalk;)
Awatar użytkownika
By papierosiak91
#428372
To, że komuś przeszkadza dym to już jest wymysł i nic więcej ale nie zmienia to faktu, że palenie w autobusie czy markecie może zostać źle odebrane przez innych. Jak bym nie palił tego to pewnie też bym sie wkurzył bo skoro kiedyś z analogami wytrzymywaliście żeby nie palić w sklepie to dlaczego teraz macie palić w sklepach?
Uczulenie? Nie no raczej takie coś wystąpić może tylko u osoby która wapuje. Mam 2 psy, 3 koty i jakoś nawet nie kichają gdy palę przy nich a z zaciekawieniem starają się upolować chmurę dymu.
Awatar użytkownika
By bofh
#428381
Moja starsza córka ma węch jak certyfikowany pies tropiący i reaguje dość silnie na wszelakie zakłócenia atmosfery. Od czasu przejścia w domku przeze mnie i przez żonę na e-fajeczki nie ma z jej strony żadnego "ale". Co więcej, nie ma nawet słowa sprzeciwu w przypadku dłuższego przebywania w jej pokoju i puszczenia czasem dymka, chociaż za każdym razem pytam czy mogę. A niektóre aromaty nawet jej ładnie pachną ;)
Awatar użytkownika
By maciejaszek
#428398
papierosiak91 pisze:To, że komuś przeszkadza dym to już jest wymysł


Nie zgodze się. Uważam, ze może przeszkadzać. Ta mgielka nie jest calkowicie bezwonna. Mnie zawsze przeszkadzal dym z wytwornicy, sam zapach i to, ze powietrze nie jest czyste i przejrzyste.
...via Tapatalk;)
Awatar użytkownika
By Agalloch
#428434
kalisz1 pisze:Z negatywną reakcją spotkałem się tylko raz, podczas wspólnej podróży samochodem

Jako pierwszy zareagował brat słowami "nie pal bo mi ten dym przeszkadza"
Po chwili bratowa stwierdziła, że od tych oparów boli ją głowa.
Dzieło nagonki zwieńczył bratanek, który zawsze twierdził, że fajnie pachnie, tym razem jego zdanie było całkiem odmienne, a pies labrador się nie odzywał.


To akurat mógł być wynik samej jazdy samochodem, a "dymek" być może wywołał efekty początków choroby lokomocyjnej, albo inaczej - spowodował większą podatność na uciążliwości podróży. Zauważam podobną reakcję mojego 4-letniego dziecka na muzykę w czasie jazdy. Nigdy żaden hałas mu nie przeszkadza (nawet sam go chętnie produkuje 8) ) a w samochodzie, po kilku minutach działania odtwarzacza, chłopak wpada w otępienie i rozdrażnienie, "chce już wysiadać". Bez grania wszystko jest w porządku, nie ma takich objawów.
By wapienko
#428905
W sumie to każdy organizm jest inny może być że zareagowała tak na jakiś środek zapachowy, może inny by nie zrobił na niej takiego wrażenia
By mima70
#572587
Witam.Mam WIELKi problem ! A mianowicie chodzi o to .palę e - petka od 7 mcy ,A moje psy 4 szt ,każdy w innym wieku drapią się niemiłosiernie od 6 mcy. Były pobierane zeskrobiny i inne badania psy są zdrowe ale drapią się i mają bardzo przerzedzoną sierść ! Aż wpadłam na pomysł a może to liquid !!! I od 2 tygodni latam na każdego dymka na dwór !!!!!!!!! Psy NIE drapią się !!!! Czyli problem rozwiązany .No nie do końca a co ze mną co mam palić ? ja już nie chcę wracać do śmierdziuchów :( Może ktoś coś wie ? Obecnie palę BlueMist (cml) ale paliłam i milda i wiele innych firm zanim znalazłam swój smak ?
Awatar użytkownika
By Tomba
#572595
Wymień psy na koty. Ja mam jednego, a Kijan nawet dwa :lol:
Naszym kotom nic nie przeszkadza.
Piją mleko, by znaturalizować szkodliwe oddziaływanie e-p.
Awatar użytkownika
By PucH2
#572600
Na forum jest niewyliniały Qń. Więc nie tylko koty można polecać.
Awatar użytkownika
By hrb
#572615
mima70 pisze:Tyle,że dla mnie to ogromny problem.A kotów nie lubię

Dlaczego? Z ryżem, groszkiem i marchewką? Bardzo dobre. Lepsze od psów - krócej się gotują :)
Awatar użytkownika
By eSteRooO
#572658
Albo gienka z zasilaniem, same sie wyniosa :-D

tapasratatalkowo
Ostatnio zmieniony 29 lis 2012, 14:26 przez eSteRooO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By prymus140
#572671
To musisz wybrać, albo drapanie albo przeziębienie na balkonie.Od drapania nikt zgonu nie zaliczył a od przeziębienia tak.
Awatar użytkownika
By Mozart1791
#572684
hej... a kto założył, że ma jedno pomieszczenie z balkonem? może jest drugi pokój? albo powapuje w kuchni a zwierzaki posiedzą gdzieś w pokoju przed telewizorem ;)
Awatar użytkownika
By Goldi
#572686
prymus140 pisze:To musisz wybrać, albo drapanie albo przeziębienie na balkonie.Od drapania nikt zgonu nie zaliczył a od przeziębienia tak.

No tak, od przeziębienia się to zaczyna. Później nie zaleczona przechodzona grypa, zapalenie płuc z powikłaniami, zawał serca i na końcu zgon. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Mozart1791
#572688
u mnie w pracy pali się niestety w klopie...i szczerze mówiąc zawsze współczułem niepalącym, gdy chcieli skorzystać a tam 4 osoby dymiące jak parowozy. przypuszczam, że gdyby wszyscy stali teraz z epkami, to pozostali cieszyli by się, że coś ładnie pachnie i nie gryzie tak w oczy... a czy ktoś by dostał ataku kaszlu? myślę, że skoro 4-5 analogów tego nie powodowało, to i 4 elektrony nie byłyby gorsze... co do uczulających reakcji - nie znam się na tym zupełnie

-- [scalono] 29 lis 2012, 14:56 --

Goldi pisze:
prymus140 pisze:To musisz wybrać, albo drapanie albo przeziębienie na balkonie.Od drapania nikt zgonu nie zaliczył a od przeziębienia tak.

No tak, od przeziębienia się to zaczyna. Później nie zaleczona przechodzona grypa, zapalenie płuc z powikłaniami, zawał serca i na końcu zgon. :mrgreen:


:D kolega ma rację...choć zapomniał wspomnieć o skutkach nadmiernego spożycia nikotyny... zacytuję swój ulubiony fragment Starego Chemika:
"Zmęczenie, brak energii, uczucie oderwania od rzeczywistości, myślotok, wymioty, biegunka. W większych dawkach występuje zamroczenie pola widzenia, mogą pojawić się halucynacje. W ekstremalnie wysokich dawkach następuje utrata przytomności, drgawki i zgon.
W przypadku stwierdzenia u siebie objawów podobnych do opisanych powyżej należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem (oczywiście wcześniej odstawiając e-papierosa!)."
szczególnie lubię fragment ze zgonem i konsultowaniem tego z lekarzem :lol:
By mima70
#572940
Miałam nadzieję,że ktoś potraktuje mój problem poważnie.Dodam,że alergolog która zobaczyła opakowanie ze składem zrobiła wielkie oczy .Na moją propozycję żeby zrobić testy alergiczne powiedziała że na te składniki jest to niemożliwe !! Moim zdaniem uczulenie na samą nikotynę odpada (paliłam 2 i pół paczki) i nic im nie było. bardzo proszę pomyślcie i pomóżcie.
Awatar użytkownika
By hrb
#572972
Mima70, wapuję od ponad dwóch lat, mam i psa i kota i u żadnego z nich nie zauważyłem wzmożonego drapania. A uwierz mi, że ja LQ zużywam dużo i powietrze często mocno traci przejrzystość. Nie mogę wykluczyć, że Twoje zwierzaki mają jakieś uczulenie na któryś ze składników, ale żeby wszystkie cztery? Wydaje się mało prawdopodobne. Podejrzewałbym, że to raczej było coś innego i tylko tak się zbiegło w czasie. Może poszukaj innych przyczyn niż e-p (choć oczywiście tego też na 100% wykluczyć się nie da).
Jeśli skóra czysta, nie ma grzybów, bakterii czy dzikich lokatorów... Kiedyś od weterynarza, dowiedziałem się, że często zdarza się, że zwierz się drapie jak jest zarobaczony.
Ale zapewne więcej podpowiedzi uzyskałabyś na jakimś pieskim forum...
Awatar użytkownika
By tara36
#572976
Mima70 jeśli wszystkie psy się drapią, poszukałabym raczej w sposobie żywienia. Często bywa tak, że zbyt duża ilość białka w karmie powoduje tzw. przebiałkowanie charakteryzujące się intensywnym drapaniem czworonoga. Nie zmieniłaś im karmy lub wprowadziłaś do żywienia jakiś nowy element lub suplement? Nowy kosmetyk do skóry lub sierści? Pomyśl w tę stronę. Nie podejrzewam jednoczesnego uczulenia aż 4 sztuk na składniki liquidu... Powodzenia.
By mima70
#573016
Tak jak już pisałam że miały pobierane zeskrobiny,wymazy i inne badania na choroby. Alergia pokarmowa wykluczona.W domu nie mam już mebli czy dywanów.Od momentu wychodzenia z e-petkiem na dwór minęły 2 dnia jak przestały się drapać .no wychodzi że to liquid.
By zodiakus71
#573020
Uczulenie u osób postronnych ? Mało prawdopodobne , jak ktoś wdychający , postronny miał by astmę to rozumiem problemy , nie odpowiadający aromat też mogę zrozumieć ale to nie ma nic wspólnego z alergią . Uczulenie owszem ale tylko u chmurzącego ze względu na bliską styczność z substancjami dlatego to pchnęło mnie w kierunku samomieszania liquidów . Kultura wymaga pewnych zachowań i nie e-palenia w miejscach gdzie normalnie nie pali sie analogów , chyba że po uprzednim zapytaniu nikt nie będzie miał nic przeciw , poprostu inni mają prawo się bać zawartości chmury ponieważ nigdy nie palili i nie mają ochoty o tym czytać bo uzależnienie nie było i nie jest ich problemem tylko naszym. Palenie w samochodzie ? Jeśli jadę swoim to mam prawo do wszystkiego , jeśli się komuś nie podoba to przesiadka na autobus lub tramwaj , ja też mam prawo do wolności zachowań w swojej własności . Co do dziewczyny która najpierw kupuje faciowi e-fajka a później zabrania mu korzystania z tego o co sama go prosiła i na nim wymusiła to radzę zmienić dziewczynę zanim ona zmieni Twoje życie w piekło , pewne zachowania z wiekiem tylko się lepiej ukorzeniają .
By kamila22
#574367
olokos pisze:Moja matka mówiła że jak weszła do mojego pokoju to ją zaczęło dusić i szybko poszła się napić. To może być uczulenie czy co to jest?

Tyle powodów mogło być że nie ma sensu robić paranoi, zrób test dmuchnij e-papierosem i zobacz jaka będzie reakcja jesli taka sama to powinna iść do lekarza.
Awatar użytkownika
By marehel
#574377
@mima70, weź poprawkę na to, że kobiety mają różne "uczulenia" i przeważnie nie zawsze uzasadnione medycznie. Z wiekiem to się pogłębia ! :lol:
By mima70
#574784
Dzisiaj robię test zalałam liquid na bazie gliceryny bez glikolu bo rzekomo to on wywołuje alergię .Zobaczymy czy drapanie powróci .
Awatar użytkownika
By maras
#574839
Syn (6 lat) do mnie - tato, weź już zapal tego nowego papieroska. - Przecież paliłem przed chwilą- odpowiadam. - No to co? Ale już nie czuć zapachu. No weź. [BerryMix od Blue Mist]. Żonie też nie przeszkadza - żona nie pali. Syn jest alergikiem - jakoś chyba mu nie szkodzi.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.