EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Marlboro_Man
#125791
Ten temat jest uaktualnieniem mojego poprzedniego, ktory zostal nieslusznie zamkniety (admin tlumaczyl, ze pelno informacji na temat szkodliwosci e-papierosow jest na forum, lecz po przeswietleniu calego dzialu zdrowie itd. nie znalazlem nic, poza spekulacjami). A wiec: chcialem sie dowiedziec jak sie ma e-palenie w stosunku do skory. Wiele osob narzeka, ze po przejscu na e-papierosy dostali tradzik, uczulenia itd. - jest to jednak logiczne, ze po odpuszczeniu zwyklych fajkow cala trucizna wychodzi skora w postaci loju - skora jest bardziej wysuszona, a nast. sie przetluszcza. Tak samo dzieje sie w wypadku rzucenia nikotyny/papierosow -oczywiscie nie u kazdego. Nie wiem juz co o tym myslec, bo temat ten jest bardzo kontrowersyjny. Chcialem obalic tu wszelkie spekulacje i wystepuje z pytaniem (prosze, aby wypowiadaly sie osoby e-palace min. miesiac): czy e-szlug wysusza wam skore? Luszczy sie ona? Czy po przejsciu na e-p skora nabrala innego kolorytu? Pory wydaja sie wieksze/mniejsze? Wlosy sa suche, czy szybko sie przetluszczaja? A teraz do osob ktore pala powyzej pol roku, krotko: jak ma sie wasza skora/wlosy/zeby po przejsciu na e-papierosa? Jakie w ogole zauwazyliscie zmiany w wygladzie po zmianie na e-szluga? Jakiekolwiek inne info w tej tematyce rowniez mile widziane. Za kilka dni planuje zakup i z uwagi, ze dbam o wyglad chce to wiedziec. Prosze nie blokowac tego tematu, bo byloby to absurdalne... Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 19 mar 2010, 17:34 przez Marlboro_Man, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#125800
Palę dłużej niż miesiąc. Papieros nie wysusza mi skóry, pryszczy nie dostaję i skóra nie łuszczy się. Co najwyżej po bardzo długich inhalacjach czuję pewną suchość w gardle.
:mrgreen: Natomiast zauważyłem pewną niepokojącą zależność: przed rozpoczęciem e-palenia paznokcie u nóg rosły mi z podobną prędkością jak u rąk. Teraz przewagę zyskały te u rąk - rosną szybciej. Czy ja wydziwiam, czy może sprawa jest poważna? Proszę nie usuwać tego tematu, bo byłoby to absurdalne... :mrgreen:
Awatar użytkownika
By fenek
#125867
Marecki. Ja też u siebie zaobserwowałem tą zależność. Jestem prawie pewien, że to przez e-p, albo raczej e-liquidy. Teraz zamierzam trzymać e-papierosy w stopach pomiędzy paluchem a kolejnym palcem. Jeśli paznokcie będą rosnąć szybciej u stóp - będę pewien, że to przez e-palenie :P
Awatar użytkownika
By misty69
#125882
E-pale od ponad 20 dni. Owszem na poczatku skora zrobila sie jakby gorsza, ale to normalny obiaw taki sam jak przy odstawieniu analogow. Obecnie mam normalna, zdrowa, brzoskwiniowa cere - okaza zdrowia jak mln dolarow. Dobre sa wieczorne spacery.
Awatar użytkownika
By Dziadzio_Julki
#125927
Panowie, a jak z włosami?? rosną Wam równo?? bo mnie na brodzie stanowczo szybciej, co ma zresztą swoje konsekwencje - muszę golić się codziennie, a do fryzjera chodzę raz na miesiąc. Co te e-p robią z człowieka... :roll:
Awatar użytkownika
By Shadow
#125929
Marecki ale tak wszystkie paznokcie u rąk, czy tylko u tej którą częściej e-p trzymasz? :mrgreen:
Dziadzio u mnie broda raczej bez zmian, ale chyba te na głowie trochę "przyspieszyły" wzrost 8)
By Marlboro_Man
#125933
Dodam jeszcze info apropo ludzi narzekajacych na uczulenie, czy inne zaczerwienienia po e-szlugu. Jest to spowodowane glikorem propelynowym. W postaci dymka/pary jest obojetny dla cery/ciala, jednak w wypadku gdy (liquid) dotyka skory/ciala moze dojsc do uczulenia, wysuszenia itd. - w przygodach niektorych zalamanych forumowiczow bylo to ewidentnie opisane, wiec to wasza wina, a nie e-szluga ;) Mam nadzieje, ze komus pomoglem :p Zastanawia mnie tylko jeszcze, czy nikotyna wysusza naskorek (nie radze sugerowac sie pierwszym lepszym wynikiem z google, to bardziej skomplikowany temat...) i nie robcie jaj ;p
By user
#125945
Dziadzio_Julki pisze:Panowie, a jak z włosami?? rosną Wam równo?? bo mnie na brodzie stanowczo szybciej, co ma zresztą swoje konsekwencje - muszę golić się codziennie, a do fryzjera chodzę raz na miesiąc. Co te e-p robią z człowieka... :roll:


Nie chciałem o tym pisać, to trochę wstydliwa sprawa :oops:
Otóż włosy mi ............... wyszły :? Przynajmniej te na głowie.
Co gorsza, zauważyłem, że środek brody mi szybko siwieje. Boki w sumie też, ale środek zdecydowanie bardziej. Na pewno ma to związek z e-p, bo przecież właśnie e-fajka trzymam w tym miejscu w ustach. Aż boję się pociągać trzymając go w kąciku ust. Bo przecież któraś strona może osiwieć bardziej, i jak ja będę wyglądał?
E-p naprawdę są straszne. Niby płuca maja lżej, ale co z aparycją?
Awatar użytkownika
By Dziadzio_Julki
#125950
Reed,
to straszne. Dowodzi to jednego, jak silny wpływ ma e-p na poziom testosteronu. Chyba, że to od tych olejków tak się ma...
Nie wiem, czy samodzielnie rozwiążemy ten problem, potrzebna rada Piotra_M.
Marlboro_Man pisze:... Za kilka dni planuje zakup i z uwagi, ze dbam o wyglad chce to wiedziec.....

Ponieważ też dbam o wygląd idę wyczyścić buty...
By Marlboro_Man
#125997
reed pisze:
Dziadzio_Julki pisze:Panowie, a jak z włosami?? rosną Wam równo?? bo mnie na brodzie stanowczo szybciej, co ma zresztą swoje konsekwencje - muszę golić się codziennie, a do fryzjera chodzę raz na miesiąc. Co te e-p robią z człowieka... :roll:


Nie chciałem o tym pisać, to trochę wstydliwa sprawa :oops:
Otóż włosy mi ............... wyszły :? Przynajmniej te na głowie.
Co gorsza, zauważyłem, że środek brody mi szybko siwieje. Boki w sumie też, ale środek zdecydowanie bardziej. Na pewno ma to związek z e-p, bo przecież właśnie e-fajka trzymam w tym miejscu w ustach. Aż boję się pociągać trzymając go w kąciku ust. Bo przecież któraś strona może osiwieć bardziej, i jak ja będę wyglądał?
E-p naprawdę są straszne. Niby płuca maja lżej, ale co z aparycją?

Jakich papierosow i wkladow/liquidow uzywasz? Zaczynam sie bac...
By user
#126002
I tu jest problem. Używam dość dużej ilości i e-papierosów (widać w bannerze, do tego dochodzą jeszcze inne konfiguracje) i kilkunastu różnych liquidów, do tego kilka które kiedyś namieszałem własnoręcznie, od podstaw. Wkłady do fajków z bannera z wymienionymi watkami (może to własnie watka Aquaszuta której używam od jakiegoś czasu? :shock: )
Też się boję i nie wiem co robić. Rano aż boję się popatrzeć w lustro.
By maniak
#126008
E-pale trochę dłużej niż miesiąc. Na początku skóra trochę szalała z usuwaniem toksyn po analogach - u mnie nieznacznie, być może dlatego że przechodziłem hybrydowo (pierwsze kilka tygodni 2 analogi dziennie). W tej chwili nie widzę żadnych zmian na gorsze - wręcz znajomi mi mówią, że moja cera zdrowiej wygląda (nie jestem taki szary jak za analogowych czasów). Co do włosów - nie wiem z czym macie problem Panowie - mi wszystko rośnie w miarę równo.

PS. Kto to jest fryzjer?
By Pilot353
#126012
Reed. A może to nie lustro tylko nalepka na denaturacie. Sprawdź dobrze. Napiszcie jeszcze że bolą was brzuszki. Tego chyba jeszcze nie było. *REKIN*
By maniak
#126014
Było, ktos już pisał, że ma zgagę i cos nie tak z żołądkiem po e-p... Pilot353 - jesteś specjalista od starych wątków - szybciej znajdziesz gdzie niż ja...
By maniak
#126025
Pilot353 pisze:A dasz mi ze dwa tygodnie czasu. Chyba tyle starczy aby to znaleźć.

Biorąc pod uwagę aktywność offtopową co niektórych userów to chyba dwa miesiące...
By slawka
#126031
Od momentu zakupu E-PETKA sexs na poziomie zerowym Kobitka idzie spac a ja musze siedziec przed kompem i byc na bierzaco jak obslugiwac nasze petki a ona rano sie budzi i MALO DYMU,SLABY KOP i tylko calom noc przy kompie Czekam na bezawaryjne petki to moze wszystko wruci do normy
Awatar użytkownika
By maniek987marcin
#126038
U mnie skóra po 1,5 miesiąca wysuszyła się i pojawiła się trądzik z wysypką. Ale znalazłem na to sposób wystarczy raz dziennie użyć tego http://www.nivea.pl/products/show/9035. Po tygodniu wszystkie trądziki wysypki uczulenia znikają. Teraz jak przesadzę z "paleniem" (2ml przy kompie z wieczora na kibelku) na drugi dzień mam kilka mini wyprysków, które do wieczora znikają.
Pozdrawiam Marcin
By Marlboro_Man
#126049
maniek987marcin pisze:U mnie skóra po 1,5 miesiąca wysuszyła się i pojawiła się trądzik z wysypką. Ale znalazłem na to sposób wystarczy raz dziennie użyć tego http://www.nivea.pl/products/show/9035. Po tygodniu wszystkie trądziki wysypki uczulenia znikają. Teraz jak przesadzę z "paleniem" (2ml przy kompie z wieczora na kibelku) na drugi dzień mam kilka mini wyprysków, które do wieczora znikają.
Pozdrawiam Marcin

Takie tluste kremy dobrze dzialaja na toksyny (ale nie u kazdego) tzn. wszystko z ciebie wychodzi, bo krem stymuluje skore do produkcji loju, ale jest tez duze pogorszenie stanu. Kurcze... sam juz nie wiem, czy warto e-palic... moze lepiej postaram sie rzucic... zycie jest trudne ;p
By maniak
#126067
Z pewnych obserwacji poczynionych na sobie i innych (tu chyba tomba przoduje) mogę powiedzieć, że łatwiej jest odstawić e-p niz analogi. Czyli prostsze jest przejście najpierw na e-p a potem rzucenie, niż rzucenie od razu. Zresztą rzucenie palenia od razu też podobno powoduje problemy z cerą.
By Marlboro_Man
#126091
maniak pisze:Z pewnych obserwacji poczynionych na sobie i innych (tu chyba tomba przoduje) mogę powiedzieć, że łatwiej jest odstawić e-p niz analogi. Czyli prostsze jest przejście najpierw na e-p a potem rzucenie, niż rzucenie od razu. Zresztą rzucenie palenia od razu też podobno powoduje problemy z cerą.

Historia jest taka, ze jakis moze tydz temu postanowilem rzucic palenie... zapalilem przez ten czas doslownie kilka szlugow, jak juz nie moglem - latwo nie jest, ale zauwazylem po prostu jak moja cera wypiekniala juz po tym tyg. i mysle, ze glupio byloby to tracic z powodu papierosow, a palac mam brzydsze zeby, bladawa/szara cere, slabe, suche wlosy z ktorymi z rana musze sie nameczyc... . Troche na temat urody mi wiadomo i te poczatkowe objawy odstawienia jakos okielznam, ale jednak lubie jarac dla tego mysle o e-szlugach... i coraz bardziej sceptycznie jestem do nich nastawiony i zastanawiam sie, czy ty nie robisz im reklamy, moderatorze ;p
Awatar użytkownika
By Dziadzio_Julki
#126100
Marlboro_Man pisze:Ten temat jest uaktualnieniem mojego poprzedniego, ktory zostal nieslusznie zamkniety....

słusznie, bo te informacje masz tu:
viewtopic.php?f=46&t=5965 - cera
viewtopic.php?f=46&t=156 - reakcja organizmu
viewtopic.php?f=46&t=3245 - odczucia
i jeszcze kilka innych. wystarczy przeczytać.
Marlboro_Man pisze: ... jest to jednak logiczne, ze po odpuszczeniu zwyklych fajkow cala trucizna wychodzi skora w postaci loju - skora jest bardziej wysuszona, ....

To stwierdzenie nie jest logiczne - jak wychodzi w postaci łoju (to określenie mnie dobija), to raczej jest tłusta.

Odbiór e-p przez każdego z nas jest inny. Jednym dany liquid pasuje, innym nie. Są wśród nas uczuleni na poszczególne składniki, jedni je eliminują, inni rezygnują z e-palenia - na szczęście większość nie odczuwa skutków ubocznych (ewentualnie skutki te przemijają). Na Twoim miejscy rzuciłbym, jak Ty to nazywasz, szlugi i nie wchodził w e-palenie - szkoda tracić taką piękność.

Na koniec odpowiedzi:
@Maniak - fryzjer to taki facet, który wie jak obchodzić się z brzytwą
@Pilot353 - brzuszek to mnie boli ze śmiechu.
By Marlboro_Man
#126103
Dziadzio_Julki pisze:
Marlboro_Man pisze:Ten temat jest uaktualnieniem mojego poprzedniego, ktory zostal nieslusznie zamkniety....

słusznie, bo te informacje masz tu:
viewtopic.php?f=46&t=5965 - cera
viewtopic.php?f=46&t=156 - reakcja organizmu
viewtopic.php?f=46&t=3245 - odczucia
i jeszcze kilka innych. wystarczy przeczytać.
Marlboro_Man pisze: ... jest to jednak logiczne, ze po odpuszczeniu zwyklych fajkow cala trucizna wychodzi skora w postaci loju - skora jest bardziej wysuszona, ....

To stwierdzenie nie jest logiczne - jak wychodzi w postaci łoju (to określenie mnie dobija), to raczej jest tłusta.

Odbiór e-p przez każdego z nas jest inny. Jednym dany liquid pasuje, innym nie. Są wśród nas uczuleni na poszczególne składniki, jedni je eliminują, inni rezygnują z e-palenia - na szczęście większość nie odczuwa skutków ubocznych (ewentualnie skutki te przemijają). Na Twoim miejscy rzuciłbym, jak Ty to nazywasz, szlugi i nie wchodził w e-palenie - szkoda tracić taką piękność.

Na koniec odpowiedzi:
@Maniak - fryzjer to taki facet, który wie jak obchodzić się z brzytwą
@Pilot353 - brzuszek to mnie boli ze śmiechu.

pierwszy link, to nic interesujacego - czytalem i nie uzyskalem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania - zalezy mi na innych typach wypowiedzi, bo tam byly spekulacje i nic twardego. A drugi tym bardziej. Moj temat, to wszystko na temat urody i e-palenia w pigulce - takie mialo byc zamierzenie, wiec dalej czekam na wypowiedzi, a nie krytyke ;). Z pewnoscia przyda sie to wielu kobietom i niektorym mezczyznom.
By maniak
#126116
Marlboro_Man pisze:coraz bardziej sceptycznie jestem do nich nastawiony
I bardzo dobrze. Sceptycyzm jest przydatny w takich sytuacjach. Ja sam nie byłem przekonany do e-palenia na początku (chociaż nie ze względu na cerę).
Marlboro_Man pisze: i zastanawiam sie, czy ty nie robisz im reklamy, moderatorze ;p

Tiaaa, jasne... I sprzedawcy płacą mi za to wiecej niż pewna firma Tobie za umieszczenie ich marki w nicku, co?
By maniak
#126127
DELL@WFP pisze:Troszkę już e palę *SMOKEKING* ale ostatnio zauważyłem że poluzowała mi się górna jedynka , czym ją wzmocnić :piwo

Wizytą u stomatologa.
By kajan5
#126152
Panie i Panowie, no nie jest dobrze, no nie... Zatem u mnie pazury stwardniały, mogę ich używać zamiast śrubokręta, tylko z gwiazdką mam problem, nawet ten najmniejszy nie mieści się ;) Włoski na głowie wypadli, za to na brodzie rosną ze zdwojoną siła, trza się golić dwa razy na dobę coby partnerki nie porysować :D Osiwiałem, a w zasadzie ze-szpakowałem się, mrauu, kobitki to lubią :D Na dodatek...opssssssssss, ale nie mogę o tym pisać, moderatorzy tego bardzo nie lubią ;), ale coś jeszcze mi urosło :D :P No i pokryłem się patyną, ale taka szlachetną :D A wszystko to przez te paskudne e-szlugi jak podsumowała mnie kioskarka u której do niedawna zaopatrzenie robiłem :D
By Marlboro_Man
#126168
maniak pisze:
Marlboro_Man pisze:coraz bardziej sceptycznie jestem do nich nastawiony
I bardzo dobrze. Sceptycyzm jest przydatny w takich sytuacjach. Ja sam nie byłem przekonany do e-palenia na początku (chociaż nie ze względu na cerę).
Marlboro_Man pisze: i zastanawiam sie, czy ty nie robisz im reklamy, moderatorze ;p

Tiaaa, jasne... I sprzedawcy płacą mi za to wiecej niż pewna firma Tobie za umieszczenie ich marki w nicku, co?

Hehe ;p Nie mialem pomyslu na nick, a Marlboro Frosty, to moje ulubione szlugi - polecam je tradycyjnym palaczom i nikt mi za to nie placi ;p.
Awatar użytkownika
By maniek987marcin
#126173
Dziadzio_Julki pisze:To stwierdzenie nie jest logiczne - jak wychodzi w postaci łoju (to określenie mnie dobija), to raczej jest tłusta.


Postaram się wyjaśnić jeżeli skóra zanadto się wysuszy wtedy zmyślna maszyna (jaką jest nasz organizm) zaczyna stosować formacje ochronne w tym przypadku produkować łój i wydzielać go przez skórę coby ją natłuścić. W tym wypadku leczenie polega na natłuszczaniu kremami, maściami przetłuszczającej się cery (która tak naprawdę jest przesuszona) w celu zaprzestania wydzielania się łoju. W skrócie tak to wygląda. Tak też na początku myślałem że to nie logiczne, ale tak jest dlatego lepiej w takich sprawach zgłaszać się do lekarza.
By Marlboro_Man
#126196
maniek987marcin pisze:
Dziadzio_Julki pisze:To stwierdzenie nie jest logiczne - jak wychodzi w postaci łoju (to określenie mnie dobija), to raczej jest tłusta.


Postaram się wyjaśnić jeżeli skóra zanadto się wysuszy wtedy zmyślna maszyna (jaką jest nasz organizm) zaczyna stosować formacje ochronne w tym przypadku produkować łój i wydzielać go przez skórę coby ją natłuścić. W tym wypadku leczenie polega na natłuszczaniu kremami, maściami przetłuszczającej się cery (która tak naprawdę jest przesuszona) w celu zaprzestania wydzielania się łoju. W skrócie tak to wygląda. Tak też na początku myślałem że to nie logiczne, ale tak jest dlatego lepiej w takich sprawach zgłaszać się do lekarza.

Dobrze powiedziane ;) Dodam tylko, ze to, co wychodzi (loj) ma w sobie pelno toksyn miedzy innymi z analogow, dla tego po takiej pielegnacji wyskakuja na poczatku krostki itp. ale jesli chcemy natluszczac skore, to lepiej zerwac z analogami, bo nie bedzie to mialo sensu, gdyz analog bedzie nas zatruwal od nowa, wiec mozemy tak sie leczyc bez konca ;)
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#126272
kajan5 pisze:Panie i Panowie, no nie jest dobrze, no nie... Zatem u mnie pazury stwardniały, mogę ich używać zamiast śrubokręta, tylko z gwiazdką mam problem, nawet ten najmniejszy nie mieści się ;) Włoski na głowie wypadli, za to na brodzie rosną ze zdwojoną siła, trza się golić dwa razy na dobę coby partnerki nie porysować :D Osiwiałem, a w zasadzie ze-szpakowałem się, mrauu, kobitki to lubią :D Na dodatek...opssssssssss, ale nie mogę o tym pisać, moderatorzy tego bardzo nie lubią ;), ale coś jeszcze mi urosło :D :P No i pokryłem się patyną, ale taka szlachetną :D A wszystko to przez te paskudne e-szlugi jak podsumowała mnie kioskarka u której do niedawna zaopatrzenie robiłem :D



U mnie powyzsze objawy nie wystapily, ale za to e-papierosy wchlaniane w duzych ilosciach wywolaly efekt Ace (wchlaniany glicerol przeksztalcil lancuch metabolizmu gruczolow skornych).
Nadprodukcja feromonow powoduje problemy w pracy i w domu, a nachalnosc i pomyslowosc kobiet dazacych do jak najblizszego kontaktu ze zrodlem przywabiajacych je wonii jest az zenujaca.
Na szczescie odkrylem, ze systematyczne stosowanie Muchozolu w miejsce dezodorantow maskuje niepozadane efekty.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#126277
Było, ktos już pisał, że ma zgagę i cos nie tak z żołądkiem po e-p


No ja coś takiego między innymi pisałem. Z tego co mi wiadomo organizm człowieka po rzuceniu papierosów oczyszcza się około 7lat aż organizm wróci do stanu sprzed okresu kiedy zaczęło się palić.
Ja zauważyłem również jak któryś z Was że mimo że skóra faktycznie zdaje się być trochę sucha to jednak nabrała kolorów. O ile mi wiadomo sucha skóra jest objawem braku wody w organizmie a 80% nawodnienia jej następuje właśnie od środka poprzez picie picie picie (oczywiście nie alkoholu i liquidów heh)
Drugi powód to wszelkiego rodzaju grzybice typu kandydoza itd, które między innymi powodują wysuszanie się skóry, silny łupież itd.
Może faktycznie któryś ze składników EP powoduje szybsze pozbywanie się wody z organizmu. Podobny efekt przynosi picie kawy dlategoż np. w niektórych cywilizowanych krajach (coraz częściej już także w Polsce) do zamówionej w restauracji kawy podaje się obowiązkowo butelkę wody. Wdychany liquid także osusza i gardło i wcale nie musi to być skutek ciepłej pary, ponieważ dymownice w dyskotekach działają na podobnej zasadzie (glikol prop.) i też delikatnie podrażniają błonę w nosie człowieka który wdycha parę.

Generalnie działa to chyba bardziej na zasadzie paniki zbiorowej. Jeśli jeden coś u siebie zauważy to od razu reszta też czegoś szuka. Stara jak świat zasada psychologii. W temacie psychologii nie będę się tu rozpisywał bo to temat rzeka.

Kremy moim zdaniem nie wiele pomagają, jak już to tylko zapychają wszystkie pory przez co wydostawanie się toksyn z organizmu jest utrudnione.

TO tyle moich osobistych przemyśleń. Jeśli ktoś się nie zgadza to oczywiście ma prawo. Nie jestem medykiem. Raczej wielbicielem medycyny. Uważam tylko że czasem po prostu szukamy przyczyny nie tam gdzie trzeba. Skoro Analog wam krzywdy odnośnie cery przez tyle lat palenia nie wyrządził to wątpię aby glikol to nadrobił. Sprawa nie tyczy się oczywiście tych którzy być może mają reakcje uczuleniowe.
By kajan5
#126279
krzysztofsf pisze: U mnie powyzsze objawy nie wystapily, ale za to e-papierosy wchlaniane w duzych ilosciach wywolaly efekt Ace (wchlaniany glicerol przeksztalcil lancuch metabolizmu gruczolow skornych).
Nadprodukcja feromonow powoduje problemy w pracy i w domu, a nachalnosc i pomyslowosc kobiet dazacych do jak najblizszego kontaktu ze zrodlem przywabiajacych je wonii jest az zenujaca.
Na szczescie odkrylem, ze systematyczne stosowanie Muchozolu w miejsce dezodorantow maskuje niepozadane efekty

Niezłe, to mi się podoba, zatem muchozol na topie :D ho hi ho, właśnie tak się zastanawiałem, ale kobitki jakoś tak pożądliwie zerkają, nie mogę się opędzić, a przeca ja żonaty i zreszta zakochany w mej kobicie :)
By maniak
#126281
unexplainedforces pisze:Podobny efekt przynosi picie kawy dlategoż np. w niektórych cywilizowanych krajach (coraz częściej już także w Polsce) do zamówionej w restauracji kawy podaje się obowiązkowo butelkę wody.

Taki zwyczaj panuje głównie na południu Europy (Bałkany) i przede wszystkim ze względu na to, że kawę tam podaje się i pija nieco inną niż u nas. Ze stopniem ucywilizowania ma to mniejszy związek.
unexplainedforces pisze:Wdychany liquid także osusza i gardło i wcale nie musi to być skutek ciepłej pary, ponieważ dymownice w dyskotekach działają na podobnej zasadzie (glikol prop.) i też delikatnie podrażniają błonę w nosie człowieka który wdycha parę.
Może być to również efekt tego, że paląc analogi mielismy takiego "kapcia" w ustach, że po prostu piliśmy więcej płynów by go spłukać (ja tak miałem).

unexplainedforces pisze:Uważam tylko że czasem po prostu szukamy przyczyny nie tam gdzie trzeba.
A to akurat prawda.
unexplainedforces pisze:Skoro Analog wam krzywdy odnośnie cery przez tyle lat palenia nie wyrządził to wątpię aby glikol to nadrobił.
Tu bym dodał jeden drobiazg - analogi zrobiły nam krzywdę. Nawet jeśli nie jest ona bezpośrednio i natychmiast zauwazalna.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#126291
Tu bym dodał jeden drobiazg - analogi zrobiły nam krzywdę. Nawet jeśli nie jest ona bezpośrednio i natychmiast zauwazalna


Chodziło mi raczej o krzywdę dotyczącą cery.

Taki zwyczaj panuje głównie na południu Europy (Bałkany) i przede wszystkim ze względu na to, że kawę tam podaje się i pija nieco inną niż u nas. Ze stopniem ucywilizowania ma to mniejszy związek.


Nie chciałem aby to zabrzmiało iż uważam Polskę za mniej cywilizowany kraj.
Ja pierwszą styczność z podawaną wodą do kawy miałem w 2003 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Może być to również efekt tego, że paląc analogi mieliśmy takiego "kapcia" w ustach, że po prostu piliśmy więcej płynów by go spłukać (ja tak miałem).


Miałem też dodać kilka słów apropo tzw. kaca papierosowego którego pewnie znacie doskonale. Gorszy czasem od tego alkoholowego.

Podsumowując, należałoby się skupić bardziej na plusach. Tych jest zdecydowanie o wiele więcej. Ja wręcz jestem pełen podziwu jak inaczej smakują podstawowe potrawy. A czasem nawet jak bardzo mi teraz nie smakują ;)
Generalnie nie ma już praktycznie niczego co spożywamy i jest 100% zdrowe. A będzie coraz gorzej. Zwykła czarna herbata bardziej szkodzi niż cała nikotyna zawarta w liquidzie więc...
Tych co uważają że kremy pomagają na cerę... no cóż... w coś trzeba wierzyć ;)
Awatar użytkownika
By b.jaga
#126377
ja uważam że pryszcze podobnie jak smarki (za Stachurą chyba) bierom się z głupich myśli ;)
po ograniczeniu wszelkiego myślenia zarówno katar mi minął jak i cera nabrała blasku :) (patrz awatarek )

(najmocniej przepraszam baaardzo poważnie podchodzących do tematu ale przez cały czas czytania wątku mię się to kołatało, i musiałam wyrzucić coby pryszami nie wylazło ;) )
By Marlboro_Man
#126394
unexplainedforces pisze:

Nie chciałem aby to zabrzmiało iż uważam Polskę za mniej cywilizowany kraj.
Ja pierwszą styczność z podawaną wodą do kawy miałem w 2003 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Jak bylo w Emiratach? ;> Chcialbym tam poleciec ;p Co do kremow, to nie mam juz sily tlumaczyc, ale na jednych dzialaja, a innych nie. To kwestia rodzaju skory. Ktos tam napisal, ze na pryszcze najlepszy sex - zalamalas mnie -.-' nawet sie nie wypowiem. Ja nie mam jakiegos z tym problemu, bardziej mnie wkurza wysuszenie mojej skory przez szlugi (a wiadomo, ze to ma duzy zwiazek z pryszczami). Jeszcze z rok pojaram analogi i tylko czekac na pryszcze... dla tego chcialem wreszcie cos z tym zrobic... . Jesli nie macie nic ciekawego do powiedzenia, jak lysy kolega albo kolezanka od sexu, to najlepiej nie wypowiadajcie sie w tym watku, bo tylko smiecicie...
By Marlboro_Man
#126440
Tusia pisze:Sex = hormony= pryszcze... wiesz coś o tym, czy tylko o kremikach :?:

Zacznijmy od tego, ze to nie ja wyskoczylem z kremem, wiec moze zatrulas sie nikotyna w twoim e-p? Slyszalem, ze w takim wypadku sa mozliwe halucynacje. Nie bede sie rozpisywal, ale sex ani onanizacja itd. nie pomaga na tradzik. Polecam poczytac troche, a potem sie wypowiadac, a w moim watku juz sie nie udzielaj, bo temat psujesz i zaczyna sie wszystko rozlazic ;) Zobacz, czy cie u ginekologa nie ma...
Edit: mowiac "poczytaj" nie mam na mysli bravo lub pudelka...

Trochę grzeczniej proszę. Tusia.
By NaLeśnik
#126446
Marlboro_Man - jak byłem w Twoim wieku to ponad 90% moich rówieśników miało problemy z cerą. I to niezależnie od tego czy palili czy nie. Mogę Ci dać dwie rady - po pierwsze zapomnij o papierosach zarówno tradycyjnych jak i elektronicznych. Po drugie na problemy z cerą to może Ci tylko pomóc dermatolog i nie traktuj mojej rady jako złośliwości. Rozumiem Twoje rozterki ale jako osoba mogąca niemalże być Twoim dziadkiem żadnej "jedynie słusznej" porady Ci nie udzielę (poza tymi dwoma) pomimo, że e-palę już ponad dwa miesiące.
By maniak
#126456
Przychylam się do prośby szczuro.
Marlboro_Man wątek Ci się rozjeżdża bo niepotrzebnie na żartobliwą uwagę reagujesz.
Marlboro_Man pisze:Polecam poczytac troche, a potem sie wypowiadac, a w moim watku juz sie nie udzielaj, bo temat psujesz i zaczyna sie wszystko rozlazic ;) Zobacz, czy cie u ginekologa nie ma...
Edit: mowiac "poczytaj" nie mam na mysli bravo lub pudelka...

Polecam pomyśleć trochę a potem się wypowiadać. I zastanowić się komu sugerujesz czytanie bravo...
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.