EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Gemini40
#228289
Witam
Nie moge znalezc tego na forum dlatego pytam tu moze ktos wie cos na ten temat.
Jak traktuja polskie towarzystwa ubezpieczeniowe uzytkownikow tylko(nie chodzi mi o palaczy hybrydowych) elektronicznych papierosow,przy zawieraniu polisy na zycie?

Pytanie dotyczy tego czy traktuja ich jako palaczy czy niepalacych?
Awatar użytkownika
By E-JACK
#228293
Gemini40 pisze:Witam
Nie moge znalezc tego na forum dlatego pytam tu moze ktos wie cos na ten temat.
Jak traktuja polskie towarzystwa ubezpieczeniowe uzytkownikow tylko(nie chodzi mi o palaczy hybrydowych) elektronicznych papierosow,przy zawieraniu polisy na zycie?

Pytanie dotyczy tego czy traktuja ich jako palaczy czy niepalacych?


Dla T.U. znaczenie ma to, czy w ankiecie wpiszesz wszystkie sprawy, które mogą (ale nie muszą) wpływać na Twoje zdrowie. Jeśli nie wpiszesz, że inhalujesz e-papierosy i zachorujesz na "coś", a następnie przeniesiesz się do innego wymiaru, to możesz być pewien, że jeśli się dowiedzą, że inhalowałeś EP, nie wypłacą Twojej rodzinie odszkodowania. Udowodnią przed sądem, że używałeś czegoś, co nie jest do końca przebadane i mogło mieć wpływ na Twoje odejście w zaświaty. ;) Prawnie, jesteś zobowiązany do podania wszelkich spraw, które mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie.
Awatar użytkownika
By Gemini40
#228294
Ja rozumiem ze mam podac wszelkie prawdziwe fakty .Pytalam tylko jak TU w Polsce traktuja E-palaczy,ktorzy nie ukrywaja tego ze pala e-papierosy.W Irlandii gdzie mieszkam przy zawieraniu umowy ubezpieczeniowej na zycie fakt palenia e-papierosa jest uznawany jako niepalenie wogole.Oczywiscie jesli osoba zadeklaruje ze nie palila analogowych papierosow co najmniej przez ostatnie 12 miesiecy.
Awatar użytkownika
By Tusia
#228295
Pytają czy palisz papierosy (mają na myśli spalanie tytoniu), odpowiadasz zgodnie z prawdą, że nie palisz jeśli... nie palisz tytoniu.
No chyba, że pytają czy żujesz albo przyklejasz sobie nikotynę, bądź dostarczasz jej sobie w inny sposób...
Awatar użytkownika
By E-JACK
#228299
Gemini40 pisze:Ja rozumiem ze mam podac wszelkie prawdziwe fakty .Pytalam tylko jak TU w Polsce traktuja E-palaczy,ktorzy nie ukrywaja tego ze pala e-papierosy.W Irlandii gdzie mieszkam przy zawieraniu umowy ubezpieczeniowej na zycie fakt palenia e-papierosa jest uznawany jako niepalenie wogole.Oczywiscie jesli osoba zadeklaruje ze nie palila analogowych papierosow co najmniej przez ostatnie 12 miesiecy.


Sądzę, że w Polsce TU jeszcze nie doszły do tego etapu. Zgodnie z prawem w Polsce, nie palisz tytoniu, ergo nie palisz papierosów.
Awatar użytkownika
By Gemini40
#228300
Tu jak pytaja czy palisz papierosy po odpowiedzi ze palisz e-papierosa stwierdzaja ze jestes osoba niepalaca.I nie pisze tu o jakichs peryferyjnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych.Na dodatek ich agenci bardzo dobrze wiedza co to e-papieros.
Awatar użytkownika
By Tusia
#228303
Już dawno rozmawialiśmy o tym, że dodatkowym zyskiem e-palacza (inhalacza :wink: ) jest niższa stawka ubezpieczeniowa (jako osoby o zmniejszonym ryzyku zachorowań na wiele chorób odtytoniowych z rakiem włącznie). Kolejny plus :wink:
Awatar użytkownika
By Gemini40
#228305
Tusiu
Wlasnie o to mi chodzilo.
O nastepny plus z e-palenia jakim jest nizsza stawka ubezpieczeniowa.

Tylko kiedy w Pl sie to przyjmie?
Awatar użytkownika
By Tusia
#228328
Ależ to już chyba jest (nie wiem bo dawno nie wypełniałam takich papierów).
Wypełniając papiery nie piszesz, że palisz papierosy bo nie palisz i zostajesz inaczej zaszeregowany.
By adamow86
#228390
tomba pisze:Przy zawieraniu umów ubezpieczeniowych podawałem, że palę sporo.
Może teraz czas zgłosić rozstanie z analogami i obniżą składkę - już to widzę :)


Jak baner wkleisz do wniosku, to :shock:
Awatar użytkownika
By kojuna
#228401
tomba pisze:Przy zawieraniu umów ubezpieczeniowych podawałem, że palę sporo.
Może teraz czas zgłosić rozstanie z analogami i obniżą składkę - już to widzę :)

Nie obniżą Ci składki, ponieważ skutki palenia analogów (kiedyś) mogą wyleźć po wielu latach :(
Kiedyś uznawano, że po pięciu latach od rzucenia nałogu, człowiek nie zachoruje na raka płuc (od tamtych papierosów).
Teraz okres ten wydłużono o kilka lat dłużej :(
Awatar użytkownika
By Gemini40
#228423
kojuna pisze:
tomba pisze:Przy zawieraniu umów ubezpieczeniowych podawałem, że palę sporo.
Może teraz czas zgłosić rozstanie z analogami i obniżą składkę - już to widzę :)

Nie obniżą Ci składki, ponieważ skutki palenia analogów (kiedyś) mogą wyleźć po wielu latach :(
Kiedyś uznawano, że po pięciu latach od rzucenia nałogu, człowiek nie zachoruje na raka płuc (od tamtych papierosów).
Teraz okres ten wydłużono o kilka lat dłużej
:(


A to bardzo ciekawe co piszesz poniewaz w ankietach jest pytanie :Czy paliles papierosy w ciagu ostatnich 12 miesiecy?
Nie ma mowy o ostatnich dwoch,pieciu czy 10 latach.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.